Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakup

Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

544 profile views
 1. Mam pytanie do znawców tematu. Wiecie może na jakiej zasadzie przydzielano żołnierzom karabinki XM177E1/E2? Co decydowało o tym, że żołnierz dostawał właśnie jego, a nie np. M16A1. Chodzi oczywiście o "zwykłe" wojsko, nie o specjalsów.
 2. To jak, w końcu przeciętne "co najwyżej" czy "co najmniej"? Ma ktoś jakieś pojęcie o obozach airsoftowych dziejących się w najbliższe wakacje? Obóz Kompasu jest zaklepany (full), obozy Almatur - jak widać - nie polecane... coś w ogóle godnego uwagi?
 3. Obozy Almatur w Mrzeżynie i Dziwnówku mają ograniczenia wiekowe "10-14 lat, 14 - 18 lat" - ktoś wie, jak oni to rozumieją? Tzn. młodsi i starsi mają zajęcia oddzielnie czy jakoś dzielone?
 4. Pomocy! Kupiłem właśnie taką replikę PSO-1 (http://sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152189854-Luneta-4x24-PSO-1-SVD.html) i próbowałem ją zamontować na moim SWD A&K. Celownik po zamontowaniu na szynie karabinu kolebie się na boki, zupełnie nie trzymając się niczego. Przy małym popchnięciu zsuwa się z szyny. Do tego sama luneta jest przesunięta o kilkanaście milimetrów w bok od lufy SWD. Słyszałem, że należy wyregulować tą śrubę z zatrzaskiem tak, aby lepiej dociskała do szyny, ale nie mam pojęcia, jak się do tego zabrać. HELP!
 5. Taaa, ruch widzę jak na Marszałkowskiej... cóż za wiele spodziewać się NIE mogłem. Ale... poszperałem trochę tu i ówdzie... i dowiedziałem się co-nieco o LWP z OWEGO okresu. Info dot. standardowego żołnierza piechoty. Używano hełmów wz.67, które zastąpiły wyeksploatowane wz.50. Siatka na hełm to mit, używany wyłącznie w wojskach specjalnych i w zwiadzie. Rogatywki - standardowy, odwieczny krój WP, tyle że w kamuflażu wz.58 "deszczyk". Orzełek był wyszywany na niedużej tarczy i umieszczany nad daszkiem polowej czapki. W zimie używano "uszanek", futrzanych czap z orzełkiem LWP. Ni
 6. Witam, zainteresowała mnie rekonstrukcja Polskich wojsk z tego okresu. Niby cośtam z góry wiadomo - noszono wtedy "deszczyki", brązowe opinacze... ale w zasadzie nie wiem nic więcej. W Necie (tak, Google nie gryzie, wiem) w ogóle nie ma informacji na ten temat. Jest o WP w latach '80 stronka www.lwp.bloog.pl (doskonała, nadmieniam) ale o okresie interwencji w Czechosłowacji, czasu przed i po tym wydarzeniu nie ma... nic. Dlatego właśnie zamieszczam ten temat. Piszcie wsio, co wiecie o tym okresie. Nie pogardzę oczywiście też informacjami o WP z lat '50, ofkors. Co dokładnie? Wyposaż
 7. Eee... ale na AK-47 nie ma tłumika płomienia chyba! To na AK-74 jest. Owszem, na AK-47 jest jakieś tam zakończenie lufy, ale tłumikiem płomienia bym tego nie nazwał. I jak to po co montować - by mieć namiastkę AKM, które puki co nie ma w tańszej wersji.
 8. Witam, pytanie zawarte w nazwie tematu. Jak zamontować ten tłumik: http://www.taiwangun.com/shop,show,974 na popularnej replice AK-47 od Cymy. Czy w ogóle jest to możliwe? Mile widziane porady czy instrukcja.
 9. A więc na Allegro nie da się kupić dobrej repliki? W ogóle? Ja sam mam AK-74 Cymy (nazwy firmowej nie pamiętam, może CM0.31) zakupiony na Allegro (400 zł) i podczas leśnej strzelanki spisywał się bardzo dobrze. Nosi kulki do 40 metrów, wykonanie b.dobre, metal i ABS. Jeżeli jednak na Allegro nic dobrego kupić nie idzie, to na jakich stronkach można?
×
×
 • Create New...