Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

BASYLON332

Użytkownik
 • Content Count

  163
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by BASYLON332

 1. Z ALICE też trzeba uważać bo nie każdy pasuje. W Afganie przewijają się głównie w wersji LARGE do tego w miarę nowych kontraktach o dość specyficznej barwie.
 2. Biegłym w tej dziedzinie może być specjalista w danej nauce, Historia wojskowości samymi mundurami się nie zajmuje, Mundurowiec z Inspektoratu też nie bo nie jest specjalistą od zagranicznych regulaminów i mundurów. Mała szkodliwość społeczna czynu wcale nie powoduje że przepis jest martwy bo na tej zasadzie nikt by nie ścigał ludzi palących na przystankach. Wyżej pisałem przepis był, jest i będzie martwy zwyczajnie dlatego że nie ma jak go wyegzekwować bo brak szczegółowych przepisów w tej sprawie które by pozwoliły określić co jest tymi mundurami co nie, bo pamiętaj że w niektórych Krajach n
 3. To co mówisz nie ma sensu bo w takiej sytuacji czarnoprochowce rozdzielnego ładowania też w momencie załadowania stanowiły by broń bo w bębenku miałeś pełnoprawny nabój. Tak samo kwestia wytrzymałości bębenka także tutaj nie stanowi o legalności czy nie w UBOIA nic o tym nie ma. Z tego co napisałeś wynika że Policyjni specjaliści mieli gdzieś obowiązujące przepisy i wymyślili sobie jakieś własne lub nie trzymające się kupy interpretacje.
 4. Jak być przeczytał co wcześniej pisałem regulaminy innych państw, nawet jeśli są członkami paktu nie mają u nas żadnej mocy prawnej, poza tym kogo weźmiesz jako biegłego określającego co jest mundurem i tak dalej ? Przepis będzie martwy dopóki przepisy nie będą doprecyzowane.
 5. Nie może bo NATO-wskie normy to normy jakości, nie definiują co jest mundurem i równie dobrze odzież spełniającą te normy mogą produkować cywilni producenci. Więc w żadnym wypadku nie mogą być one wykorzystane do określenia co jest mundurem co nie bo same tego nie definiują. "Najlepszy Multicam to od Cry" Nie jest to dobre camo, dobrze sprawdza się przy dużym nasłonecznieniu ale nadal w warunkach leśnych istnieje masa dużo lepszych kamuflaży. Fenomen MC to nie genialne maskowanie tylko to że od biedy można je wszędzie wykorzystać więc można żołnierzy niezależnie od rejonu świata gdzie stac
 6. Nie ma żadnych odgórnych NATO-wskich norm określających co jest mundurem, jaki powinien mieć kamuflaż lub krój, jedynie jest normalizacja pod względem stosowanej rozmiarówki i tyle więc przepis nadal jest niemożliwy do wyegzekwowania. Istnieją jeszcze normy określające jakość produktu czyli ognioodporność i tak dalej ale nadal nie pomaga to w określeniu co mundurem jest co nie, pod tym względem każde Państwo ma własne wewnętrzne regulacje.
 7. To co wrzuciłeś to daremna podróba woodlanda, jak już chcesz mundur w tym camo to szukaj oryginalnego. "Niestety, ale Woodland jest podstawowym mundurem USA. DPM chyba też to samo (tyle że UK)." Nie jest oficjalnym mundurem w USA od 2004 roku USMC i US Army go nie używają, od jakiś 10 lat nie używa go też USAF więc spokojnie można go nosić. "Najlepszym wyborem do lasu będzie jednak wz.93" Pantera leśna to bardzo średnie camo znam tuzin lepszych z Woodlandem i DPM na czele. Foka ma rację o zagraniczne mundury nawet aktualnie używane nie trzeba się martwić, przepisu nie ma tego jak w
 8. Praktycznie nie występowały, zwykłemu regularnemu wojsku wydawano patrolówki i hełmy.
 9. Camogrom to helikonowy wynalazek na rynek cywilny więc czemu nie. A co do suezów szytych na kontrakcie to w sumie ciekawa sprawa jak to z nimi wygląda.
 10. A co ma być więcej ? Ten projekt to od początku była bujda na resorach i jedna wielka ściema.
 11. Limity Limity Limity Limity Ciągle tylko jakieś limity. Panowie na litość boską od 6 lat w to się bawię cały czas z jedną i tą samą repliką o mocy 450 FPS. Nigdy nikomu krzywda się od niej nie stała sam też na strzelanki chodzę bez maski gdzie moc replik w karabinach szturmowych sięgała 600 FPS i krzywda mi się nie stała ani nikomu innemu. Za to bylem świadkiem wypadków spowodowanych tym że ktoś wpadł do jakiegoś dołu lub studzienki, inny geniusz odpalał sobie dwie petardy naraz, we wszystkich przypadkach zawiniła ludzka głupota lub nieuwaga nie FPS. Przykro mi Black ale jeden że twój postulat
 12. Nie kupuj żadnej obie repliki sa rownie badziewne i nie warte tej ceny.
 13. Po przeczytaniu tego nie dziwie się że ludzie są przeciwnikami broni. Powszechny dostęp do broni nie powinien oznaczać że każdy dostanie broń tylko żeby odbywało się to na normalnych i zdrowych zasadach. Obecnie nawet jak spełnisz wszystkie warunki z których niektóre są zwyczajnie dziwaczne lub bardzo kosztowne to możesz spotkać się z odmową wydania pozwolenia bo tak uważa komendant. Inna sprawa że powszechny dostęp do obroni nie sprawi że nagle co druga osoba będzie miała pistolet, u nas nie ma takiej kultury posiadania broni i większość społeczeństwa nie czuje takiej potrzeby lub będzie to
 14. Kamuflaż powstał zwyczajnie w koncepcji w ramach której walki miały toczyć się głównie nocą. W noktowizji UCP doskonale sobie radzi, lepiej niż większość kamuflaży, nawet gołym okiem nocą jest mniej widoczny niż inne wzory. Druga sprawa jest taka że mundury te tworzono z myślą o tym że żołnierze będą walczyć w dużych bitwach z udziałem pojazdów zaopatrzonych w termowizje gdzie w takiej sytuacji właściwości kamuflujące munduru odgrywają bardzo małą role. Problemem nie był wzór maskowania a założenia zgodnie z jakimi powstał.
 15. Jeżeli kontraktowy szpej jest dostępny i nie wymaga rocznej gimnastyki by go sprowadzać to po co sięgać po kopie które są rożnej jakość i w różnym stopniu (gorszym lub lepszym) odwzorowują oryginał. Koledze chodzi głównie o zwykłego żołdaka U.S army. Sięganie tu po kopie nie ma większego sensu, przynajmniej jeśli chodzi o szpej i mundur bo większość z tego da się kupić na allegro, wyjątkiem od tego będzie hełm i kilka innych pierdół a także dodatki do broni, całą resztę można kupić orgo.
 16. Nie kupuj tej kamizelki seriio nie warto
 17. Ni cholery Pełnego ALICE nie nosili. Wtedy Do SAS trafiły szelki PLCE (kolorze OD nie w DPM) które są znacznie wygodniejsze od Alicji. Wszelkiej maści elementy pojedyncze jak pokrowce na manierki czy dodatkowa ładownica były noszone.
 18. Gram nadal w dwójke ale głównie z modami CWR 2. Niestety do 3 zimnowojennych motywów brak :(
 19. Na początek kamizelkę se możesz nawet odpuścić a zamiast niej kupić za 135-165 zł Pasoszellki PLCE jak trochę poszukasz dorwiesz zielone a nie w kamuflażu DPM. Rozwiązanie bardzo wygodne, dużo kieszeni więc spokojnie można w nie zapakować wszystko co na strzelankę potrzebne i nie będziesz musiał latać z plecakiem.
 20. Czytam i się boję. Co najważniejsze to za 800 zł nawet stylizacji nie złożysz. Najpierw określ jaki okres cię interesuje bo widzę że jednostkę już wybrałeś. Jak już wybrałeś okres to teraz czas na czytanie, dożo czytania książek różnego rodzaju wątków na forach i artykułów dotyczących wybranego przez ciebie okresu. Ok jak już przebrnąłeś przez przeczytanie tego wszystkiego i nadal się nie zniechęciłeś to teraz czas na szukanie nagrań, zdjęć i każdego innego materiału który może ci się przydać, w przypadku współczesnych konfliktów coraz rzadziej wszyscy żołnierze wyglądają jednakowo więc wybier
 21. Kamizelka IMTV będzie bardziej właściwa. Tak samo M16a4. M4 to raczej domena oficerów. Co do samego tematu to jak w google wpiszesz 31 MEU korea znajdziesz trochę zdjęć. Widać na nich i mundury leśne i pustynne.
 22. Płakać się chce jak czyta się coś takieog ale dobra. Brakuje ci jeszcze kamizelki IBA w UCP lub IOTV (oba fanty bardzo drogie). Brakuje ci jeszcze obwieszonego wszystkim czym się da M4 (też droga zabawa), potrzebne jeszcze będą google ESS, oporządzenie FLC w UCP, pokrowec na helm, płytka pod montaż na nvg, i może od biedy jakoś to będzie wyglądać tak że nikt nie wyśmieje tej stylizacji.
 23. Sugeruje byś zamilknął nie byłeś ani na edycji w 2014 ani tej więc nie masz w tym temacie nic do powiedzenia jedynie robisz niepotrzebny spam nic nie wnoszący. Tak nic nie wnoszące jest pisanie o zaproszeniu na jakiś tam religijny marsz bo nie ma to nic wspólnego z CA i airsoftem. Bylem co uważam napisałem we wcześniejszym poście impreza był średnia, Zanim zaczniesz rzucac swoje nędzne oskarżenia o braku pojazdów tu wykorzystanie BWP w trakcie gry https://drive.google.com/folderview?id=0B2EC8nR257yLfjdNZnIwNHNWVFllYXhuTGprdjk4S1UwcmJWMWdHeWVHWE1EWFB5WkdUVTg&usp=sharing Sam osobiście je
 24. Można go lubić lub nie albo może ci być całkiem obojętny ale czemu ten filmik ma dowodzić że Korowaj jest dwulicowy jak na nim mówi tylko o zaproszeniu na marsz ?
×
×
 • Create New...