Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mikolajski

Użytkownik
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

 1. A czy twój szkielet ma taki bolec który blokuje wyrzut kostki stykowej w tył? Bo to częsta awaria że ten polec po prostu się wyłamuje.
 2. Dokonywałem tego testu zanim zamontowałem sprężynę do repliki bo..coś długa mi sie wydawała [sprężyna:)] Jutro po połduniu będę rozbierał jedną z replik, postaram sie zrobić zdjęcie.
 3. Powiem tak, nie przeliczałem grubości zwojów nie mnożyłem ich przez siebie i nie porównywałem względem miejsca pomiędzy prowadnicą i głowicą. Ale testowałem obie repliki na silniku High Speed M120 G&P i lipo 7.4 z mocnym udarem pradowym. W obu tłok stawał dokładnie na ostatnim zębie, nie można wykluczyć że trafiła się jakaś dziwna partia sprężyn- obie kupowane jednocześnie w sklepie stacjonarnym.
 4. W dwóch moich replikach z GB V2; MP5 CA i M4 G&G, mam sprężyny "z nowego rzutu", na maksymalnym ściśnięciu sprężyna zestaw sprężyna + prowadnica +głowica nie jest w stanie tak się ścisnąć aby zwolnić tłok.
 5. Pragnę tylo ostrzec że SP120 [i zapewne inne też] nie współpracuje jednocześnie z łożyskowaną głowicą i prowadnicą. Spring blokuje sie na 9/10 cyklu i nie ma miejsca by się ścisnąć niestety.
 6. Panowie wyżej, nie jestem na tyle mądry żeby tytłumaczyć dokładnie to zjawisko ale wydaje mi sie że ma to związek z zachowaniem gazów i ich objętościami względem temperatury i ciśnienia [Prawo Avogarda], od strony elektrycznej nie ma szans żeby temperatura wpłwała na wydajność Li-Po, Fakt takie coś działało z NiMH i NiCD [najlepsze baterie moim zdaniem!]
 7. Wkładanie pakietów Li-Po w jakimkolwiek celu do zamrażarki nie przyniesie efektów po ich charakterystyki czasowo-prądowae są miemal stałe względem czynników zewnętrznych, to własnie największa zaleta Li-po :] w Bateriach których napięcie spadło poniżej 2.5/3 V [zależy od dokładnego modelu ogniwa] zachodzą nieodrwacalne reakcje chemiczne w roztworze zasadowym i bateria traci na pojemności, utrata tejże jest wprostproporcjonalna do czasu przez który bateria leżała rozładowana,
 8. Wpadła mi ta replika w ręce a że jestem zielony w temacie MP5tek [mialem tylko Galaxy] to zapytam: czy analogicznie jak w replikach AK występują jakieś systemy konstrukcji? Np ta ma body składanie z dwóch odlewów i tu pytanie dalej: od jakiej marki części zewnętrzne będą pasować ? [z tego co dedukuję z filmików na YT- będzie to model wzorowany na CA].
 9. w dodatku "Firma" ma profil Z.O.O, czyli odpowiada finansowo do kapitału zakładowego- a ten o ile dobrze pamiętam może wynosić i 1zł. Panowie, sąd to jedyna droga. Życzę wam powodzenia i trzymam kciuki za zmycie tej haniebnej plamy na polskim airsofcie
 10. W układzie "bullpup" komorę z kulkami masz za gearboxem, na samym końcu repliki- nie w środku jak np w Emkach, efektem czego uzyskuje sie dłuższą lufe przy tych samych wymiarach samej repliki [dłuższa lufa- lepsza powtarzalność] Choć polecam jednak kupić coś standardowego albo zgodnego z popularnymi systemami replik, zapłaczesz sie jak przyjdzie ci kupić jakąś część body do niestandardowej repliki, wiem coś o tym, mam SIGa 552 :C
 11. Ok, udało mi się uporawć z nie podawaniem magazynka; trzeba było popieścić troszkę dyszę by ładnie suwała się na głowicy. Jednak elementy wymienione: głowica cylindra, O ring, dysza nie są przyczyną miernych fpsów, inne problemy jak np podawanie - zostały rozwiązane. czyli pytanie: gdzie dalej szukać nieszczelności? Głowica tłoka?
 12. Więc Panowie, zamontowałem nową dyszę- rozmiar 19.7, efektów nie widać, tzn test papierka wychodzi korzystniej [delikatne podniesienie się karteczki, centymetr może?] Ma ktoś jakieś pomysły? Mam w zanadrzu jeszcze parę różnej mocy sprężyn, sytuacja powtarza się: magazynki nie podają, podają po die kulki- zasięg mierny. Replika z włożoną kulką w komorę przestrzeliwuje puszkę ale wielkość dziury w puszcze jest mniejsza niż strzał oddany z repliki CQB mającej ok 320 fpsów.
 13. Witam, wie ktoś gdzie dostanę sprężynę stoppera do zespołu spustowego? Szukam szukam i nie mogę znaleźć. Drugie pytanie, czy przy pracy z m150 warto kupować markowy 90 stopniowy spust czy wzmocniony stoper tłoka wystarczy [produkcji SHS]?
 14. Dodam że nawet po "oddolnym, ręcznym" załadowaniu nie każda kulka była pobierana, ale za to moc wzrasta do magicznej "jednej puszki" Replika strzela słabo, ulatuje powietrze, nie pobiera każda kulka- wniosek: dysza? od siebie dodam że raczej jest dobrze ustawiona, chyba że fakt delikatnego rozgięcia sprężyny powrotnej zespołu dyszy ma na to jakiś wpływ [rozgięte oczko, strata może 3 milimetrów na długości]
 15. Podaję wyniki testu: 2 centymetry kwadratowe pojedyńczej kartki i kula w komorze. Kartka uniosła się na ok 3 centymetry, zrobiła w powietrzu dwa obroty i wylądowała za gniazdem magazynka :icon_smile: Czyli nieodpowiednia dysza? Gumkę wymieniałem bo było to moje pierwsze podejrzenie.
×
×
 • Create New...