Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

Ostatnio mój tłok stracił kilka zębów ;)

Wybieram teraz nowy, i mam problem. Na samym początku byłem najbardziej nastawiony na tłok :

 

http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich...mi_p_j-335.html

 

Będąc szczerym patrzyłem się na te metalowe zęby, które mnie do niego przekonywały.

Jednak po konsultacji z kolegą, który powiedział mi, że lepiej kupić tą systemę:

 

http://www.headshot.com.pl/systema-area-tlok-p-181.html

 

Zacząłem się zastanawiać, mówię no dobra, w końcu systema dobra firma, metal ząbki to nie wszystko. Napisałem dzisiaj w sprawie informacji o ten tłok, do ww. sklepu (inf. o systemę). Spytałem się na wstępie jaką sprężynę ten tłok wytrzymuję, w odpowiedzi - myślę, że max m120. I tu mam problem, bo chcę mieć tłok na dłużej, a mam mało kasy, i wobec tego sam nie wiem co wybrać, bo jakoś te max120 (taką sprężynę mam w replicę) trochę mnie odrzuciło. A tak w ogóle, w innych sklepach piszą, że tłok do replik po tuningu- ale to być może chodzi o markowe(?)

 

Prosiłbym o pomoc, i może zarzuceniem jakiegoś linku, do tłoków przez Was już używanych, i sprawdzonych. Bo ja w sprawie części zielony jestem :)

 

Edit- i jedno pytanie co do aluminiowych tłoków, czy one nie niszczą szkieletów?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Chodzi o ten tłok ?

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4008

 

 

A jeszcze jedno pytanie, co do gumki hopa. Czas i na nią, a chcę brać wszystko z jednego sklepu. Wiem że systema robi bardzo dobre gumki HU, ale ich nie ma na specszopie, czy ew. ta się nada?

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=5367

Edited by JaWojteq
Link to post
Share on other sites

Ares nie, ale za to Madbull/Systema/G&G tak...

- poczekam z tą gumką.

 

 

A tłok to ten co podałem w linku, owszem ?:)

Nie jestem daltonistą, ale pytam dla pewności ;)

Dzięki za szybkie odpowiedzi!

Edited by JaWojteq
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

~Ja mogę polecić tłok Deep Fire z metalowymi zębami.

Co do żółtego CA... mnie padł na M120 :-F

 

Pewnie za mało smaru :teeth:

A mi śmiga na m130(3 miesiąc), i narazie większych oznak zużycia nie ma. Ogólnie tak jak i mi polecili ten tłok, mogę polecić innym.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kolejne pytanie z cyklu jestem zielony, ostatnio kupiłem m4 z gfc.

Poprzedni właściciel zapewniaj mnie że jest w replice zamontowana lufa km head.

1- da radę to jakoś sprawdzić, czy lufa jest rzeczywiście od km head? Bo oznaczeń np. jak w przypadku madbulla nie ma na niej. (czy może są?)

2- jak rozsunąć body, bo zapewne nie można lekko złamać repliki, i potem rozsunąć bo komora jest jedno częściowa. Próbowałem body rozsunąć, ale coś mi nie szło :), a nie chcę nic uszkodzić robiąc coś na siłę.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzięki za odpowiedź!

Tak tak jest, Twoja uwaga byłaby super pouczająca gdyby nie fakt, że temat założyłem 14 lipca. (Choć nie śmiem wątpić, że wtedy takowy też był)

 

Kolejne pytania dochodzą, miałem mp5 od jg- w sumie nadal mam. Rozebrałem i okazało się że szkielet jest pęknięty. Kupiłem od kolegi nowy g&g (lub g&p), pierwsze co nie pasowało to płytka selektora- chodzi strasznie ciężko (prawdopodobnie dzięki temu mam tylk auto i safe).

Drugie co nie pasuje to to, że całego gb włożyłem do body od cymy 0.49. wszystko ładnie, super- nawet wszystko działa, lajt. Wkładam, składam, w końcu upragniona próba przestrzelania. I aby nie było powiem jakie części są w środku:

 

Ww. szkielet, dysza, popychacz, kostki stykowe, płytka selektora, silnik, kable, prowadnica, sprężyna (daje 250fps wg. krakmanów), zębatki xyz to wszystko od jg.

 

Ładuje kulki, strzelam. Efekt: kulki lecą po 5-10 metrów, po nastawieniu(a raczej próbie) hopa nawet tyle nie było- wcale nie wylatywały.

Czym może to być spowodowane? Dodam że gumka jest nówka czarna guardera, komora od cymy, i lufa też.

Bardzo irytujące, tym bardziej że nie dawno miałem problem z hopem w drugiej mp5.

Ps, ja bym stawiał na dyszę chyba- no bo co innego, może powodować że kulki latają- ekhm... Tak jak latają.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi,

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeżeli szczelność jest na cylinder -głowice i gumka dobrze założona uszczelniona to możliwe ze problem jest w dyszy. Szkielet może być grubszy i dysza nie wychodzi tak daleko jak w starym szkielecie. Sprawdź czy czasem nie za ciężko chodzi prowadnica dyszy w nowym szkielecie czasami trzeba zrobić polerkę aby swobodnie to pracowało.

 

Swoja droga jest zima i gumka jak zmarznie to wariuje .Załóż białego Guardera i postaraj się postrzelać gdzieś w pomieszczeniach gdzie nie jest minusowa temperatura jeżeli będzie to samo to już pozostaje walka z duszą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dobra, kupiłem nową dyszę. Co zauważyłem:

 

Stara (siedziała w mp5, i szczelała) jest dłuższa od tej nowej (kupiona na taiwangunie- co to jest ten shs??)

Okazało się że stara dysza po normalnym skręceniu gb nie cofa się, włożyłem nową było to samo, lekko poluzowałem. no i działało. Na próbę złożyłem i heja, nic nie strzela. tzn jest tak jak było, czyli pluje kulkami.

 

1- spróbować ze starą dyszą która jest dłuższa

2- szkielet jest lipny? (dodam że jest od g&g, czy tam od g&p)

 

Moim zdaniem to chyba jednak wina szkieletu, płytka selektora nie chodzi w nim luźno, no i te problemu z dokręceniem. Ps, a może to wina kompatybilności chińczyk/markowe?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...