Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy warto kupic ta kamizelke firmy bhi


Recommended Posts

zgadzam sie, warto płacic za jakość, ale bez przesady! dodam jeszcze - mierzmy siły na zamiary etc. Po co nam, niedzielnym żołnierzykom oporzadzenie za kilkaset złotych? ja rozumiem, że jesli jest się zawodowym żołnierzem, policjantem, ochroniarzem to trzeba miec najlepsze rzeczy, bo mogą nam dupe uratować. Ale czy maniakom nie wystarczy jakas normalna kamizelka za 100-200zł? albo jak juz uparlismy sie na bhi to jej kopia?

Link to post
Share on other sites

Witam i dzieki wszystkim. Ale to co pisze ghoust666 troche mnie zdziwilo bo jesli mam kupic kopie to 1) gdzie taka kupie 2)czy napewno lepiej kopie niz bhi bo moim zdaniem jesli chodzi o ta kamizelke to kopie niwiem czy nie byla by troche shitna .A tak wogule czy ktos moze widzial ta kamizelke na jakis fotkach bo ciekawi mnie jakie ma plecy bo na BHI niema fotki tylu kamizelki. I czy SF uzywaja ta kamizelke??

Pozdro :D

Link to post
Share on other sites

Ot moje trzy grosze, jesli masz zamiar ostro torturować sprzęt to bierz BHI w końcu jest dostwacą amerykańskich sił zbrojnych a oni z reguły badziewa nie kupują. Jeśli będziesz zakładać kamizele raz, dwa w tygodniu a przy tym na większe tortury jej nie będziesz narażał to weż kopię.

 

P.S Czarek ten znaczek to tam od parady nie jest i nie tylko za niego sie płaci :?

Link to post
Share on other sites
Ot moje trzy grosze, jesli masz zamiar ostro torturować sprzęt to bierz BHI w końcu jest dostwacą amerykańskich sił zbrojnych a oni z reguły badziewa nie kupują.

 

BHI nie jest oficjalnym dostawca, nigdy nie dostalo kontraktu. Jednak zolnierze prywatnie kupuja ten sprzet i dlatego dostal on (nie caly oczywiscie) numer National/NATO Stock Number (NSN) dzieki czemu moze on byc sprzedawany w PX'ach. NSN dostaja tylko porodukty wyprodukowane w USA, a BHI sporo robi w Wietnami (kiedys tez w korei Pld.)

 

Pozdr

Link to post
Share on other sites
zgadzam sie, warto płacic za jakość, ale bez przesady!

wszystko jest sprawa wzgledna. dla jednego 100zl to za duzo dla innego 1000zl to jest cena w zupelnosci do przyjecia.

 

dodam jeszcze - mierzmy siły na zamiary etc. Po co nam, niedzielnym żołnierzykom oporzadzenie za kilkaset złotych? ja rozumiem, że jesli jest się zawodowym żołnierzem, policjantem, ochroniarzem to trzeba miec najlepsze rzeczy, bo mogą nam dupe uratować. Ale czy maniakom nie wystarczy jakas normalna kamizelka za 100-200zł?

1. BO TAK!

2. bo sie "bawimy w zolnierzy" i chemy miec taki sprzet jak oni

3. wbrew pozorom wiele osob a airsofcie mocna kotuje sprzet - duzo rzeczy wkieszeniach, bieganie po lesie, budynkach, czolganie... byle kopia tego nie wytrzyma

 

albo jak juz uparlismy sie na bhi to jej kopia?

bo zwykle kopie sa gorszej jakosci i mniej wytrzymale, a i w wielu wypadkach gorzej wygaldaja.

Link to post
Share on other sites

1. BO TAK!

2. bo sie "bawimy w zolnierzy" i chemy miec taki sprzet jak oni

 

 

albo jak juz uparlismy sie na bhi to jej kopia?

bo zwykle kopie sa gorszej jakosci i mniej wytrzymale, a i w wielu wypadkach gorzej wygaldaja.

Twoje dwa punkty, które zacytowałem trącą, nie! - walą, snobizmem. Rozmawialismy juz kiedys na ten temat, przyznalem ci racje, ze czasem owa jakosc sie przydaje, ba! ratuje zycie.

 

Co do gorszej jakosci kopii. Jezeli bedzie to kopia z Dalekiego Wschodu wykonana z Cordury to śmiem wątpić by jakość dala się odczuć nawet ludziom ktorzy w swych weekendowych potyczkach mocno tyraja sprzet. Akurat ten chest nie ma kopi robionej np. przez Guardera. Just robi chesty lecz nie identyko i nie znam materialu ( http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...600OD_cat_Vests lub http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...000OD_cat_Vests ).

 

Za mniejsze pieniadze wolalbym sprowadzic produkt G&P np. to

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...037WC_cat_Vests

lub za nieco wieksze to

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...G-255_cat_Vests

 

Co do jakosci niektóych kopii to od niedawna dysponuje kopia (krajowa) Trooper Chestrig Wyverna i jakosc jego wykonania oceniam na wyzsza niz oryginalu.

Link to post
Share on other sites

To jeszcze dodam od siebie mimo iż za bardzo nie wypada mi się udzielać przy koneserach i znawcach sprzętu :wink: ze istnieje jeszcze coś takiego jak „żyłka” do kolekcjonerstwa ze nie wspomnę o tym ze fajnie było by mieć kilka uniformów z innym wyposażeniem do każdego :roll: :roll: :roll: a to da się wytłumaczyć chyba tylko pasja i pociągiem do kolekcjonerstwa 8) To jest tak zwana „potrzeba wyższa” :) :) :)

Link to post
Share on other sites

Vacek to nie podlega dyskusji. Tyle, że wówczas nie padloby pytanie takie jak w tytule watku bo wowczas "wartosc" wyrazona w USD nie gra roli.

My zaś nie o kolekcjonerstwie rozmawiamy tylko po raz kolejny rozwazamy znaną od stuleci kwestie kwestie: BHI or not BHI, this is the question...

Link to post
Share on other sites

Chyba każdy musi to pytanie odpowiedzieć wg. własnych potrzeb i przemyśleń :) Nie wiem co by tu jeszcze można było dodać. No może napisze stara dobra i uniwersalna prawdę ze "szata nie czyni człowieka". Sądzę że wszyscy byśmy strzelali tak samo w kamizelce za 80$ lub za 240$. Kwestia wygody i praktyczności a to już jest sprawa indywidualna :) Aha no i dodam ze czasami po prostu człowiek lepiej się czuje jak ma na sobie cos takiego co maja "oni" :wink: :) :twisted:

Link to post
Share on other sites

zależne także czy ktoś robi tylko ASG czy może coś więcej -może ASG to tylko dodatek do szkolenia?

ale sprzęt orginalny to orginalny-nawet dobre kopie z guardera różnią sie do prawdziwego ekwipunku.

My często uzywamy sprzetu zrobionego przez nas dla naszych potrzeb. Nie ma czegoś na rynku jest za drogie-Adam Słodowy-zrób to sam.

nawet orginały często sa przerabiane aby lepiej działąły i odpowiadały włąścicielowi.

Link to post
Share on other sites
Twoje dwa punkty, które zacytowałem trącą, nie! - walą, snobizmem.

bez przesady.. jednych o prostu stac na BHI a innych nie, dlaczego ci ktorych stac maja sobie kupowac kopie, bo inaczj ich nazwiesz snobami?

PS: ja nie mam kamizelki BHI :P

ale mam np. uprzaz zjazdowa BHI i na pewno nie kupilbym kopii czegos tak kluczowego ;)

 

Rozmawialismy juz kiedys na ten temat, przyznalem ci racje, ze czasem owa jakosc sie przydaje, ba! ratuje zycie.

dokladnie... mi uratowala... i ciesze sie ze wydalem pare stow wiecej w Kajmanie, bo jedna warstwa gownianego materialu nie wytrzymalaby tego co kilka warstw dobrego materialu.

 

Jezeli bedzie to kopia z Dalekiego Wschodu wykonana z Cordury to śmiem wątpić by jakość dala się odczuć nawet ludziom ktorzy w swych weekendowych potyczkach mocno tyraja sprzet.

zdecydowana wiekszosc "jakosci" kamizelek nie wychodzi w jakosci materialu ale z jakosci szwow (i wykonczeniu, ale to nie ma wplywu na uzytecznosc)... w tanich kamizelkach szwy puszcza duuuzo szybciej - to praktyka, nie teoria.

 

wiele osob a airsofcie mocna kotuje sprzet - duzo rzeczy wkieszeniach
:lol: :lol: no zrozumieć tego nie zrozumiałem ;p Foka misje w Bangladeszu miałeś???poza tym zgadzam się z Tobą w zupełności.

czepiasz sie, przyslac Ci slownik? :P ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...