Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STALKER-Zona Nysa III


Recommended Posts

  • Replies 610
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Brawo :D Skrobnąłem wczoraj, a raczej dzisiaj krótki fluffik, daje on mniej-więcej moje odczucia co do baru i ogólnego klimatu:

 

Sasza Letenko, 2 Października 2010, godzina 19:37:

 

Postać w lekkim pancerzu wyłożyła dziurę brezentem i zostawiła w niej torbę, po czym zakryła ją i przysypała ziemią. Wstała, i w świetle księżyca widać było, że to Sasza "Lewy" Letenko. Złożył saperkę i schował ją do plecaka, po czym wyciągnął z niego kaburę i przypiął ją do uda. Wypalił papierosa i tak przygotowany ruszył do baru.

 

Przez brudną szybę wydobywało się światło. Słychać było szczęk butelek, rozmowy i gitarę. Lewy wszedł do środka z okrzykiem "Priwiet, barman", co było standardem w tych okolicach. Podszedł do lady i od razu zamówił piwo. Zerknął na wiszące na ścianie plakaty propagandowe, ostrzegające przed niebezpieczeństwami Zony, reklamy i zbereźne rysunki.

-No, Lewy, młody Stalkerze, co mi dzisiaj przyniosłeś?- z zaciekawieniem zapyał barman.

-Nie tutaj. Spotkajmy się...- tu rozmowa przszła w szepty zagłuszane przez hałas baru.

-Haraszo. Przy okazji, Kirył zostawił dla ciebie jakieś papiery z wojska.- Barman wręczył stalkerowy plik dokumentów. Od razu po otrzymaniu ich Sasza schował je pod bluzę.

-Spasiba.- Lewy wypił piwo do końca i skierował się do wyjścia. Na drodze jednak stanął mu uzbrojony w AK żółnierz.

-Nigdzie nie idziesz, Stalkerze! Pokaż mi swój identyfikator.- Lewy posłusznie wyciągnął kawałek papieru zza pazuchy i wręczył go żołnierzowi.

-To ty jesteś Sasza Letenko? Sporo o tobie słyszałem. To ty straciłęś rękę wyciągając "Kulę" z Wyżymaczki, co? Twardziel z ciebie-

-Czego ode mnie chcesz? Nie mam całego dnia.- młodzieniec przerwał wywód żołnierza.

-Coś ty taki agresywny? Nie chcesz mieć chyba z nami problemów, co?- Żołnierz w mgnieniu oka przygotował swój karabin do strzału. Stalker zareagował błyskawicznie, parując wycelowaną w niego lufę niczym miecz, wyciągnął z kabury swoją Berettę i przyłożył ją żołnierzowi do szyi. W ciądy kolejnych kilku setnych sekund gitara ucichła, wszyscy, którzy nie byli zbyt pijani, wstali, wyciągnęli jakąś broń i celując w mniej więcej ich kierunku odbezpieczyli ją, a barman krzyknął:

-Spokajnie! Nie chcę mieć w barze żadnych strzelanin!-

Kilku z tych, którzy celowali w dwóch skłóconych mężczyzn, opadło pod naporem ciężaru broni i pijaństwa. Reszta powoli usiadła i wróciła do poprzednich zajęć. Powoli gwar wrócił, po chwili w ruch poszła gitara.

-Dobra, puść mnie, nic ci nie zrobiłem!- wydusił żołnierz.

Stalker odepchnął do i zniknął w ciemności za drzwiami. Zołnierz powoli wstał masując gardło.

-Nerwowy charakterek, co?- Zagadał barman.

-A dajże mie spokój.- odpowiedział.

 

I nie poprawiajcie, proszę, błędów w tekście, bo skończyłem go pisać koło 5. I z gramatyki nie jestem orłem, lekko mówiąc.

Edited by Yfronus
Link to post
Share on other sites

...a chodzą słuchy że ktoś pracuje nad działkiem Gaussa, więc ;-) (...)

 

 

I jeszcze taka sprawa. Postarajcie się zaopatrzyć w zdjęcia z własną facjatą wydrukowane na papierze samoprzylepnym lub z taśmą dwustronną z tyłu. Chodzi o ich wklejenie do legitymacji. Wymiary to ok. 35mm wys. i 28mm szer. Oczywiście zdjęcie nie jest wymagane ale podczas odprawy czy rewizji w kordonie wojak może mieć opory gdy zobaczy legitymację bez fotografii. Tak więc dla "własnego dobra" warto o tym pomyśleć :)

Link to post
Share on other sites
Z chęcią Cię ponownie zakopię.. :*

 

Ależ nie Kamracie, tym razem to ja będę zakopującym, na dnie byłem to teraz chce zakopywać :D

 

Braterska miłość.. dobrze że dodałe "Braterska" :D

 

A co do wojaków to tak, tym razem ZERO jakichkolwiek forów, do piachu i tyle.! Stalkerska Braci, do broni, Zona jest NASZA.!!

 

 

A na muty się poluje a nie przekupuje.!

Edited by Timonek
Link to post
Share on other sites

Mnie tam wsio równo kogo do rowu wrzucę.. jestem miły dla wszystkiego co się rusza, chyba że to coś nie jest miłe dla mnie... :P A że to już nieciekawy dla ludzi czas, to sam też może mi się czasem humor popsuć.. pacyfistą nie jestem, od czasu do czasu posieję trochę ołowiem w kogoś po drugiej stronie lufy. :)

 

Zona to nie miejsce na szukanie przyjaciół na każdym kroku - gdzieniegdzie znajdzie się ktoś, kto woli mieć za kumpli wiele zielonych papierków albo jakieś drogie świecidełko :D

 

Do zobaczenia w Zonie, oby bez zbytniego przelewu stalkerskiej krwi.!

Link to post
Share on other sites

Przeróbmy wojaków na pasztet i będziemy mieli czym przekupywać muty :D

 

 

Robi się ciekawie :twisted:

 

Oczywiście stalker to człek spokojny i opanowany, niosący pokój, pomoc i miłosierdzie wszytkim potrzebującym. Chadzjący tylko po Zonie w celu zbieractwa, poznawania przyrody i ogólnie w celach rekraacyjnych oraz ogkrywania nowych gatunków. :-P

Link to post
Share on other sites

Stalker jest człekiem spokojnym i opanowanym, a ponad to otwartym na wszelkie propozycje. Jednak jest tak wtedy, gdy otoczenie nie jest groźne i nie wykonuje żadnych niewłaściwych ruchów. Gdy otoczenie jest niebezpieczne, to robi się nerwowo, a szybkie palce drgają z niemiłosiernie dużą amplitudą. W konsekwencji może doprowadzic to do wystrzału, a wiadomo że przemoc rodzi przemoc :killer:

 

Krótko mówiąc:

Wojsko będzie w porządku to my też i odwrotnie.

 

Zresztą mam szczerą nadzieję, że wojskowych nie spotkam 8) Zona w końcu duża i niebezpieczna...

Link to post
Share on other sites

Oho atmosfera znów robi się coraz cieplejsza :twisted:

 

Myślę, że można wyjść z założenia, że jak wojsko stalkerom, tak stalkerzy wojsku. I na odwrót.

Mutanty to trochę inna sprawa, ale już bywały przypadki handlu, przekupstwa i oswajania więc wszystko jest możliwe :mrgreen:

 

Oczywiście zawsze może trafić się sytuacja podobna do tej podczas drugiej emisji na ostatnim stalkerze - brak zrozumienia znaków niewerbalnych przy niemożliwości komunikacji głosowej :) I bum.

 

A przede wszystkim Zona jest nieprzewidywalna.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...