Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STALKER-Zona Nysa III


Recommended Posts

  • Replies 610
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wyjaśniam sprawę broni białej.

 

Podstawowa zasada jaka obowiązuje przy wszelkich replikach jakie będą mogły być stosowane:

Replika ma zostać wykonana w taki sposób, aby odruchowe uderzenie nią (lub pchnięcie) nie powodowało bólu/obrażeń ciała.

 

Wyjaśniam słowa rozumiane dość subiektywnie:

- odruchowe uderzenie (pchnięcie) - cios wyprowadzony przez zaskoczonego gracza (na jakiego np. wyskoczył mutant). Nie jest to uderzenie ofensywne, wykonywane z bardzo duża siłą, ale też nie jest to jedynie "lekkie puknięcie".

 

- ból - jedna osoba stwierdzi, że "ją to nie zabolało", inną zaboli nawet ugryzienie komara. Jako wyznacznik proszę wziąć więc uderzenie krótką serią kulek BB wystrzelonych ze słabszej repliki (~300 fps) w działaniach CQB w korpus. O ile cios repliką broni białej będzie bardziej odczuwalny - znaczy się powoduje niepotrzebny ból.

 

------------------

Uzasadnienie:

 

Zgodnie z zasadami mechaniki gry (B. PROCEDURA TRUP, punkt 4 c.) nie można przywieźć ze sobą przedmiotów mogących z łatwością i przypadkowo zadać realne obrażenia. Wszelkie kije bejsbolowe, bokeny, kubotany, drewniane noże czy siekiery SĄ takimi przedmiotami. Nawet pozornie lekki cios taką repliką w okolice głowy, skroni czy gardła może spowodować poważne obrażenia. Z doświadczenia też wiem, że ciosy w inny punkty ciała też do przyjemnych nie należą, mimo, że "jest to tylko miękkie drewno". Zdaję sobie sprawę, że ciężko uszkodzić kogoś można nawet bronią ze styropianu, jednak w tym przypadku stawiamy na rozsądek graczy.

 

Tak więc z miejsca odpadają repliki metalowe, drewniane bądź plastikowe, chyba, że zostaną dodatkowo zabezpieczone (np. pianką) w taki sposób aby przypadkowe uderzenie nimi np. w głowę innego gracza, nie mogło spowodować wypadku.

 

Każda replika jakiej zamierzacie używać, musi być już podczas rejestracji zgłoszona organizatorowi, jaki decyduje o jej dopuszczeniu do gry.

 

O ile ktoś zastanawia się nad tym jak zrobić "bezpieczną replikę" odsyłam do poradników LARPowych:

http://www.monku.hosted.pl/aurra/node/30

http://www.fantazjada.pl/images//instrukcj...iecznej_1.0.pdf

 

Przy zastosowani dobrych materiałów bez wysiłku można otrzymać takie repliki:

http://www.imagic.pl/files//482/mietki01s.jpg

 

Które są odpowiednio bezpieczne:

http://www.imagic.pl/files//482/nusz_der_gompka.jpg

 

---------------------------------

 

Informuje też, że kilka/kilkanaście (zobaczę, na ile starczy mi czasu) replik ~30 centymetrowych bezpiecznych noży zostanie wykonane i dostarczone do Baru gdzie będzie można je nabyć, lub otrzymać przed misją specjalną :)

Link to post
Share on other sites

Pytanie co do papierosów z manufaktury w barze :mrgreen: - czy są one uznawane za przedmiot gry, czy w przypadku trafienia trzeba je zostawić wraz z rzesztą rzeczy? Wiem że pytanie dziwne ale w tamtym roku był z tym problem i mnie ograbili z nich :D

Link to post
Share on other sites

"....Ruski rzuć palenie" :D zagrzmiał grom nieba :D

 

 

cyt. z mechaniki gry

 

 

3. W miejscu, gdzie „zginął” pozostawia w widoczny sposób WSZYSTKIE przechodnie przedmioty gry, które ma przy sobie (dotyczy to również graczy reprezentujących wojsko), czyli:

a) gotówka,

b) dawki ANTY-X/RAD (bez pudełka do ich przechowywania),

c) morfina

d) Karty Przedmiotów (np. Karty Kombinezonów)

e) Karty Amunicji

f) Karty i Mapy Zadań (UWAGA! Nie dotyczy ogólnej mapy Zony otrzymywanej na początku imprezy!),

g) artefakty,

h) inne przechodnie przedmioty gry np. płyty CD itp...

 

nie wspomniano o fajkach chyba że s aone zaliczane do grupy INNE :-P

 

 

Apropo replik noży to można też wyrzeźbić z mocjej pianki

Edited by bart1974
Link to post
Share on other sites

Okej teraz wiem jak zrobić broń białą a czy można bronią białą rzucać? Nie mam tu na myśli zrobienia sobie 20 "sztyletów do rzucania" ale o sytuacje gdy przeciwnik znajduje się ode mnie w odległości 5 metrów a ja nie mam amunicji, czy w takim wypadku mogę rzuć "nożem" w przeciwnika?

Link to post
Share on other sites

Procedura trup obejmuje wszelkie przedmioty/rekwizyty gry podlegające prawom wolnego rynku. Czyli wszystko co możecie kupić lub sprzedać (w Barze, Azymucie lub innej postaci) tracicie podczas "śmierci". Jeśli chcecie coś zabrać na pamiątkę, np. puszkę napoju Stalker lub jakiś artefakt, proponuję schować to w swoich rzeczach osobistych na forcie (Bar, główna lokacja gry). Reasumując, fajki też tracicie, jedynie żywność jako taka sprzedawana w Barze nie podlega procedurze trup.

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites
a czy można bronią białą rzucać?

O ile replika zostanie w całości zabezpieczona i przystosowana do takiego użycia tj. nie będzie posiadać twardych elementów (np. plastikowa/drewniana rękojeść) mogących spowodować obrażenia przy trafieniu w wrażliwe części ciała człowieka (np. głowa) - można takową rzucać.

 

W innym przypadku - nie można.

Link to post
Share on other sites

ja bym postulował za wyjęcie broni krótkiej spod ram "licznika amunicji" jako broni ostatecznego ratunku przed "hordami złowieszczych bestii" xD

oraz ostrzałem przykrywającym "planowe skracanie frontu" w razie takiej potrzeby.. ^^

 

bokena nie da się opiankować bo dalej będzie boleć! :(

 

muszę coś pokminić bo widać bez białej teraz to nigdzie ani rusz..

Link to post
Share on other sites

Naj- naj- najprostszy przepis na bezpieczną broń białą?

 

Materiały:

- rurka PCV o średnicy 1/2 cala (Praktiker, Castorana, Leroy Merlin: ~8zł za 3 metry)

- otulina do rur (Praktiker, Castorana, Leroy Merlin: ~2,5zł za metr)

- taśma izolacyjna (2 zł)

- PowerTape lub inna srebrna (~10 zł)

 

Z tych materiałów bez trudu da się wykonać kilka sztuk i odpady pewno jeszcze zostaną.

 

----------------------------

Otulinę dobieramy tak, aby bardzo ciasno wchodziła na rurkę. Docinamy rurkę do żądanej długości (pamiętamy, że ostatecznie replika będzie ~5-7 cm dłuższa). Naciągamy otulinę na dociętą rurkę, zostawiając na dole kilkanaście cm na rękojeść. Odcinamy na końcu otulinę tak, aby wystawała ~5-7 cm powyżej końca rurki PCV. Kawałkiem odciętej dodatkowo otuliny wypychamy pusty koniec (sztych) i zaklejamy kawałkiem taśmy.

Całość ostrza owijamy ściśle PowerTape aż po rękojeść (dzięki temu otulina nie postrzępi się przy uderzaniu). Rękojeść owijamy taśmą izolacyjną aby się nie ślizgała. Montujemy kolimator, granatnik...eee... znaczy się całość ozdabiamy do woli. ;)

 

Zalety:

- sprzęt bezpieczny w użyciu, o ile ktoś nie uderza bezczelnie z całej siły

- czas wykonania to max 10 minut.

- nie potrzeba bawić się klejami, czekać na schnięcie itp.

 

Wady:

- wygląda to jak... rurka w otulinie, a nie jak nóż/sztylet/maczeta :P Aby nadać odpowiedni wygląd trzeba byłoby nałożyć kolejną warstwę otuliny (tym razem już na kleju), poczekać aż wyschnie, a potem docinać kształty. Ale o tym już jest dokładnie w poradnikach, jakie podlinkowałem na poprzedniej stronie.

Link to post
Share on other sites

Po kolei:

1. Po pierwsze broń biała jest atrybutem frakcji Chimer. Została ona wprowadzona również jako ostateczny środek obrony, głównie przeciw mutantom. Posiadanie broni białej nie jest konieczne.

 

2. Nadal głównym sposobem walki jest "wymiana kompozytu". Ilość dostępnej amunicji oraz jej cena jest odpowiednio wyważona. Więc każdy bardziej rozgarnięty gracz nie powinien narzekać na braki.

 

3. Ponad to, każdy gracz (stalker, wojskowy, bandyta itd) w swoim punkcie respawnu otrzyma przed powtórnym wyjściem w teren jedną kartę amunicji. Nie ma więc możliwości aby ktoś przez pół dnia cierpiał na jej brak.

 

4. Wprowadzony limit strzałów ma skupić większą uwagę graczy na fabule i questach odciągając od bezcelowych walk. Jest to również pewna doza realizmu i urozmaicenie mechaniki gry.

 

Ponad to pamiętajmy że STALKER ZONA NYSA to trochę inny rodzaj imprezy, a przynajmniej z założenia :)

 

PS: Mam nadzieję że rozwiałem przynajmniej część Waszych wątpliwości.

PS2: Zawsze po imprezie znajduje się kilku graczy, którzy twierdzą że nie oddali ani jednego strzału a mimo to bawili się świetnie. Czyli jak widać można 8)

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites

Faktycznie doszedłem do wniosku, że noże w przypadku, stalkera (chodzi wyłącznie o moją prywatną osobę), w mojej ocenie sensu nie mają. Przecież to nie strzelanka ani nie, rzucanka-nożanka. Na wszystko oprócz mutaków dział a kompozyt, więc problemu nie widzę. Tak, więc zrezygnowałem z robienia kolejnego gadżetu do dźwigania. No a jeśli już będę musiał użyć „broni”, bo jakiś upierdliwy rusek będzie nadgorliwy albo będzie z byt nerwowy, to również wystarczy kompozyt. :-F

Link to post
Share on other sites

"załatwić" to się można w krzaki :-P

 

z załatwianiem w krzaki to kiepski pomysł choć zależy co za załatwianie miałeś na myśli głupio by było wpaść na własne hm pułapki wtedy mogło by się okazać ze faktycznie wpadłeś w strefę skażenia lub znalazłeś dziwny artefakt :lol:

Link to post
Share on other sites

z załatwianiem w krzaki to kiepski pomysł choć zależy co za załatwianie miałeś na myśli głupio by było wpaść na własne hm pułapki wtedy mogło by się okazać ze faktycznie wpadłeś w strefę skażenia lub znalazłeś dziwny artefakt :lol:

 

 

albo dostać serią kulek, zupełnie przypadkiem, po nieosłoniętej, wypiętej części ciała ;) :wink:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...