Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

witam,

porównywał ktoś może ilość fps w jakiej kolwiek replice na obu gazach??

czy ten green power gas dodaje chociaż trochę mocy replice?

zamierzam go kupić do broni bez blow backu :)

pisze topic by upewnić sie czy warto dopłacić do tego wzmocnionego gazu

nie znalazłem żadnego topicu który by mi odpowiedział na to pytanie, jeżeli jest taki proszę o podanie mi linka na pw i usuniecie tego

Link to post
Share on other sites

power gg jest w butli 1,1L a gg w butli 1l. Cenowo wychodzą więc zbliżone bardzo (różnica w cenie to chyba 5zł...). Osobiście nie przepadam ani za gg zwykłym ani za ultrairem bo mają za dużo sylikonu. Power GG (o nazwie TOP gas i w biało-czarno-szarej butli w ciapki) jest mim ulubionym gazem. Jest minimalnie mocniejszy a zawiera mniej sylikonu. Różnica w mocy jest bardzo niewielka, objawia się raczej w mocy BB. FPSów może jest więcej, nie wiem, nie sprawdzałem na chrono (jeśli już to może z 10?) bo klamki i tak mają słaba stabilność fps i trzeba by porównać średnią ze stu strzałów oddanych w przeciągu godziny doładowując co np 5 kulek i ogrzewając maga aby test był miarodajny. Kulki lecą odrobinę dalej na moje oko ponieważ HU lepiej działa przy gazie o mniejszej zawartości sylikonu. Ale tak jak mówiłem- różnica jest niewielka. Niemniej dla mnie wystarczająca żeby używać TOP gazu.

Link to post
Share on other sites

power gg jest w butli 1,1L a gg w butli 1l. Cenowo wychodzą więc zbliżone bardzo (różnica w cenie to chyba 5zł...). Osobiście nie przepadam ani za gg zwykłym ani za ultrairem bo mają za dużo sylikonu. Power GG (o nazwie TOP gas i w biało-czarno-szarej butli w ciapki) jest mim ulubionym gazem. Jest minimalnie mocniejszy a zawiera mniej sylikonu. Różnica w mocy jest bardzo niewielka, objawia się raczej w mocy BB. FPSów może jest więcej, nie wiem, nie sprawdzałem na chrono (jeśli już to może z 10?) bo klamki i tak mają słaba stabilność fps i trzeba by porównać średnią ze stu strzałów oddanych w przeciągu godziny doładowując co np 5 kulek i ogrzewając maga aby test był miarodajny. Kulki lecą odrobinę dalej na moje oko ponieważ HU lepiej działa przy gazie o mniejszej zawartości sylikonu. Ale tak jak mówiłem- różnica jest niewielka. Niemniej dla mnie wystarczająca żeby używać TOP gazu.

 

 

http://www.taiwangun.com/gazy_i_smary/gree..._1100ml-25.html

 

o tym gazie mówisz?? (ze twój ulubiony)

 

właśnie ten zamierzam kupic

Link to post
Share on other sites

Różnicą między power gg a gg zwykłym polega na tym że power gg jest przeznaczony do napędzania replik z ciężkimi metalowymi zamkami i zaworami o podwyższonym przepływie gazu.

Różnica w prędkościach kulki wystrzeliwywanej z gazu zwykłego a power owszem będzie, ale nie będzie ona jakoś mocno odczuwalne wzasięgu.

Link to post
Share on other sites

Nie no Arend nie zgodzę się. To co piszą w sklepach to jedno ale nie można bać wszystkiego tak na serio. Uzywałem jednego i drugiego, w klamkach z BB i bez BB, z zamkami metalowymi, z tworzywa oraz w klamkach z zamkiem stockowo z tworzywa a wymienionym na metalowy i to zarówno z jak i bez zaworu hi flow. Efekty: zawsze działa ale na PGG ma większego lekko kopa i zasięg. Z tym że tak jak mówię- różnica jest na prawdę minimalna i oba gazy zapewniają prawidłowe działanie każdego rodzaju klamki o ile jest ona sprawna technicznie a warunki sa odpowiednie.

Link to post
Share on other sites

Tak? To bardzo, bardzo ciekawe bo klamki TM jakoś od początku karmię PGG (zalecany nawet HFC 134 czyli słabszy niż GG) i śmigają jak złoto. Przepraszam, masz na poparcie swojej tezy jakiś sensowny argument, doświadczenie? Tylko błagam, nie z gaziakami pokroju glocków KJW za 235zł bo to mało miarodajne. Bo sorka, moje gaziaczki (a miałem ich dość sporo z racji mojej słabości do klamek) jakoś zupełnie psuć się nie chciały. A wszystkie karmione były PGG.

 

Eee Esperal? Placebo było by na miejscu ale Esperal? :D

 

Bzdury o drastycznie niższej (lub po prostu niższej) zywotności klamek na PGG nie wiem kto rozpowszechnia ale na pewno nie użytkownicy. Sklepy, producenci, owszem. Po to żebyś kupował ich drogi, firmowy HFC134.

Link to post
Share on other sites

Glock 26c KSC - około 1k kulek bez auto - zgon rozerwana dysza

Glock 26 TM - 3,5k kulek zgon - rozszczelnienie w wielu miejscach gaz opuszcza magazynek bardziej przez zamek niż przez lufę...

Desert Eagle TM (nie mój) - ~3k kulek zgon (nie wiem co poszło)

 

Generalnie moje klamki były dobrze konserwowane i nie strzelanane na pusto a mimo wszytko zawierzyłem że parę PSI nie zrobi różnicy...

Link to post
Share on other sites

Socom TM, jakieś 5000 kulek, śmiga jak nówka.

Hi capa TM. Przed tunningiem też coś koło tego. Zero awarii. Po tunningu jakieś 3000

1911 TM. jakieś 4000 kulek. Zero awarii.

Znajomego DE TM- jakieś 3000 kulek. zero awarii.

KSC USP compact. Na razie jakiś tysiaczek, zero awarii.

Glock 17 HFC (stara seria). Jakieś 3500 kulek. Zero awarii.

Beretta 93R STTI. zero awarii.

 

 

To gazówki które mam, miałem lub miałem styczność i wiem ile kulek przemieliły w przeciągu ostatnich kilku lat. Może trzeba gnata smarować i czyścić (taka rada)?

Link to post
Share on other sites

z moich obserwacji wynika że :

-Glock 21 marushina odmawia pracy na jakimkolwiek innym gazie niż low presure. Zamek mimo wymiany na aluminiowy na nawet zwykłym gg pracuje tak szybko że przytrzaskuje wypadającą łuskę (stokowa sprężyna powrotna z zamka plastikowego) na low presurze oba zamki pracują wybornie i równo wyrzucają łuski.(wystrzelane około 500 kulek 8mm)

-glocki Army (sztuk dwa, stoki) robią na zwykłym gg równiutko i powtarzalnie

, gaz low czasami nie dorzuca zamków do końca (nie pobierają kulek , zamki nie zatrzaskują się na zaczepie) (ponad 5 tysięcy przerobu na każdy)

-Glock Meistera ze wzmocnioną sprężyną i hiflo wali równo na gg i powergg na lowie nie pracuje wogule (3-4 tysie wystrzelał)

-Hicapa 5.1we z ciężkim zamkiem, hi flo i wzmocniona sprężyną robi na powerze albo propanie. na zwykłym gg tnie się jak wściekła (sprzęt mocno strzelany przez pierwszego użytkownika u mnie tez nie oszczędzany, wymieniony zespół blowbacka)

-m4 gbb WA z dyszą negatiwe również tylko na propanie i powerze. zwykły gg nie odrzuca suwadła do końca. (przebieg koło 1, tys)

-Marushin M629 tłucze na wszystkim (propanu nie ryzykowałem. Wystrzelał 500-600 kulek)

-Wnchester1866 również tłucze na wszystkim (strzelamy okazjonalnie moze z 500 kulek)

 

 

Ciekawi mnie jak się będzie zachowywał glock army włozony w gcc,Czy będzie potrzebował mocniejszego gazu czy będzie jakdotad pracował na zwykłym greenie

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 7 months later...

Trochę odkopie, ale po co zakładać nowy temat, a nie udało mi się znaleźć podobnego. Otóż mam Glocka 17 KSC z wymienionym zamkiem na metalowy i mocniejszą sprężyną powrotną. Problem pojawił się przy kupnie gazu Guardera. Tego w czarnym opakowaniu 2L. Otóż po naładowaniu nie mam Blow-Back'u i dopiero po oddaniu kilkunastu strzałów (zależy ile gazu się naładowało) znów zaczyna działać, niestety w momencie gdy zaczyna działać BB zostaje już nie dużo gazu w magu. Czy ktoś się spotkał z czymś takim i czy jest na to jakiś sposób, po za innym gazem.

Link to post
Share on other sites

Kupiłeś gaz o zdecydowanie za dużym ciśnieniu tam zamiast 10-12 bar jest 16bar.

Już prędzej nadałby się Guarder ale 1000ml ma mniejsze ciśnienie.

Ogólnie te gazy od guardera nadają się raczej do replik dłuższych typu M4 np z WA.

 

Btw

Masz za słabą sprężynę kurkową aby zbić zawór w magazynku.

Żeby ten gaz w ogolę działał potrzebowałbyś zestaw wzmocnionych sprężynek (w szczególności kurkowa).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...