Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Oznaczenia na body M4


Recommended Posts

Witam

 

Czy ktoś z Was drodzy forumowicze posiada dobrej jakości zdjęcie, lub obrobioną (najlepiej zwektoryzowaną) grafikę logotypów które występują na body GP lub którymkolwiek body z podobnymi malunkami?

 

Konkretnie chodzi mi o te oznaczenia?

gp545.jpg

 

sys06_copy1.jpg

 

 

Szukałem na google, ale nie znalazłem zdjęcia w tak dużej rozdziałce bym mógł je zwektoryzować samodzielnie.

 

Potrzebne mi są one gdyż chciałbym pomalować moją replikę z naniesieniem tych logotypów (LANS 8-) ).

 

Z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Potrzebne mi są one gdyż chciałbym pomalować moją replikę z naniesieniem tych logotypów (LANS 8-) ).

 

Z góry dzięki :)

 

Mogę zapytać jak będziesz to robił? Szablony wycinane plotterem, czy jak? Da radę osiągnąć taką dokładność?

Link to post
Share on other sites

Mogę zapytać jak będziesz to robił? Szablony wycinane plotterem, czy jak? Da radę osiągnąć taką dokładność?

 

Pewnie, że możesz ;)

 

Myślałem nad pomalowaniem obszaru body na którym znajdują się oznaczenia na biały mat i ewentualnie psyknąć bezbarwnym. Następnie na tą "plamę" nakleić oznaczenia i dopiero przystąpić do malowania właściwym kolorem. Po wyschnięciu naklejki usunąć.

Powinienem uzyskać zadowalający efekt. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Na razie jestem na etapie rozmowy z firmą produkującą takie naklejki. Zobaczymy czy będą w stanie wyciąć na ploterze taki wzór. Pół biedy z napisami, bo z nimi myślę, że nie będzie problemu (wysokość litery 3mm), ale czy ploter będzie w stanie wykonać logotyp Marines, który jest mały i dość skomplikowany.

 

Chyba, że ktoś ma jakieś inne pomysły?

 

@Nerpa

 

Jubiler wykona mi grawerkę, a mi zależy na malowanych napisach ;)

Link to post
Share on other sites

Malowanie jak masz już grawerowane? LOL! Bierzesz farbę w słoiku i rozpuszczalnik, malujesz kawałek body, potem bierzesz szmatę z rozpuszczalnikiem i wycierasz całość.

Wpisz sobie w youtube coś dla malowania, pamiętam, że gość wszystko opisywał tą metodą na Thompsonie, ale nie mogę znaleść tego.

Link to post
Share on other sites

Malowanie jak masz już grawerowane? LOL! Bierzesz farbę w słoiku i rozpuszczalnik, malujesz kawałek body, potem bierzesz szmatę z rozpuszczalnikiem i wycierasz całość.

Wpisz sobie w youtube coś dla malowania, pamiętam, że gość wszystko opisywał tą metodą na Thompsonie, ale nie mogę znaleść tego.

 

Gdzie ja napisałem, że mam grawerowane oznaczenia?

Chcę je dopiero nanieść, nie grawerką, tylko w formie malunku.

 

E:

 

Myślałem nad pomalowaniem obszaru body na którym znajdują się oznaczenia na biały mat i ewentualnie psyknąć bezbarwnym.

 

Może z tego zdania wychodzą niejasności. Więc prostuję:

Miałem na myśli miejsce na którym będą dopiero znajdować się oznaczenia.

 

PS Dzięki Foka za zdjęcie.

Edited by MaLuTkI
Link to post
Share on other sites

Najlepiej wyciąć to na ploterze ale skąd wziąć teraz ploter?

Proste! Wystarczy podać jpeg w dobrej jakości do firmy zajmującej się nadrukiem na koszulkach, dostaniecie szablon w wersji samoprzylepnej.

Tyle jeśli chodzi o malowanie.

U jubilera zapłacisz jak za zboże.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej wyciąć to na ploterze ale skąd wziąć teraz ploter?

Proste! Wystarczy podać jpeg w dobrej jakości do firmy zajmującej się nadrukiem na koszulkach, dostaniecie szablon w wersji samoprzylepnej.

Tyle jeśli chodzi o malowanie.

U jubilera zapłacisz jak za zboże.

 

Drukarnie o których pisałem, posiadają takie własnie plotery tnące, jednak mimo to nie są w stanie wyciąć tak drobnych literek.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

W gwoli ścisłości, sory że odświeżam - plotery, które wytną tak małe rzeczy, kosztują tyle co bardzoooo dobry samochód. Mój ojciec zajmuje się reklamą, mam plotery i wiem o czym mówię. Przeszkodą jest przedewszystkim wielkość noża + obrać dało by się to pod mikroskopem, a i nie wiem czy to by się udało.

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...