Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pozew zbiorczy przeciwko sklepowi airsoftxtreme.


Recommended Posts

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mnie po części podkupili. Po postraszeniu policją i napisaniu za pomocą ich formularza reklamacyjnego, że odstępuję od umowy sprzedaży i żądam zwrotu wszystkich pieniędzy w wyznaczonym terminie, przysłali mi kamizelkę, która jest prawdopodobnie więcej warta, niż ta, którą zamawiałem (wyszło mi dość długie zdanie).

Niestety w kolorze, który mi się nie przyda. Ogólnie jest świetna, tylko nie ten kolor :cry:

 

Nie odsyłam im jej, dlatego nie mogę wystąpić z pozwem, bo świadomie przyjąłem przesyłkę. Świadomie też nie zaryzykuję ponownie swoich pieniędzy. Wolę odsprzedać kamizelkę po przystępnej cenie i szukać dalej czegoś dla siebie.

 

A tak na marginesie, to paczka, oczywiście, nie posiadała w swoim wnętrzu dowodu zakupu/paragonu.

Link to post
Share on other sites

Może ktoś wziął pod uwagę, że co poniektórzy mają jeszcze wakacje i mogą byc poza miejscem zameldowania? tak czy inaczej najpóźniej do poniedziałku zamieszczę informacje.

Pozdrawiam i rozdmuchuje jakobym został przekupiony przez AirSoftExtreme stfu stfu stfu :)

Edited by harry299
Link to post
Share on other sites

Witam. Ja zostałem oszukany na 522zł. Właśnie minęły 2 miesiące od kiedy wpłaciłem pieniądze. Żadna paczka do mnie nie dotarła, a ze sprzedawcą nie udało mi się skontaktować ani przez email, ani telefon, ani przez formularz reklamacyjny na stronie.

 

Chętnie też się podłączę do pozwu, tylko jak czytam o tych pozwach grupowych to znalazłem taki haczyk:

 

Art. 2. 1. Postępowanie grupowe w sprawach o roszczenia pieniężne jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy wysokość roszczenia każdego członka grupy została ujednolicona przy uwzględnieniu wspólnych okoliczności sprawy.

 

2. Ujednolicenie wysokości roszczeń może nastąpić w podgrupach, liczących co najmniej 2 osoby.

 

Czyli ogólnie osoby poszkodowane na podobne kwoty były by ujęte jako podgrupy i każda osoba w podgrupie dostanie taką samą kwotę odszkodowania? ...Znaczy jak tym się zajmie prawnik to pewnie wszystko będzie dobrze załatwione, ale zawsze dobrze o wszystko wcześniej wypytać żeby nikt nie był stratny.

Link to post
Share on other sites

Ujednolicenie wysokości roszczeń może nastąpić w podgrupach liczącich conajmniej 2 osoby...

 

Czyli jeśli dobrze rozumiem to jeśli mamy np. osoby poszkodowane na 205zł, 225zł, 505zł, 515zł, 525zł to robimy podgrupy:

podgrupa 1 - poszkodowani na 205zł i 225zł - dostali by oni po 205zł

podgrupa 2 - poszkodowani na 505zł, 515zł i 525zł - dostali by oni po 505zł

 

Oczywiście niektórzy będą na tym trochę stratni, ale dopóki mamy co najmniej po 2 osoby poszkodowane na podobne kwoty to będą oni stratni na co najwyżej kilka/kilkanaście złotych co i tak będzie dla nich korzystniejsze niż indywidualne wytaczanie sprawy w sądzie.

 

Tak więc trzeba byłoby zrobić listę zainteresowanych łącznie z tym kto na ile został poszkodowany i zobaczyć jak by się dało to na podgrupy podzielić i wtedy jak każdy by zobaczył ile ew. był by stratny to by wiedział czy mu się to opłaca czy nie. W końcu zawsze lepiej odzyskać 90% straconej kasy niż nic.

 

edit:

No i oczywiście im więcej osób tym łatwiej podzielić tak żeby każdy był jak najmniej stratny.

Edited by Akizu
Link to post
Share on other sites

Zapomnieliście o jednej ważnej sprawie. Adwokat będzie się starał tez o to aby, jego działalnosc została zamknieta, aby za oszustwa podatkowe( brak paragonów ) jak i nie wysyłanie towarów dostał wyrok wraz z karą pieniężną.

 

Tak z innej beczki..mój kolega, za oszustwa podatkowe dostał kary 20 tyś zł.

Dlatego też tutaj w tym temacie są osoby, które nie dostaly w ogole towaru, jak i takie które dostały inny niż zamawiali a co najlepsze bez paragonu.

Link to post
Share on other sites

A może najpierw spróbować odzyskać pieniądze za zamówienia, a dopiero po tym zająć się informowaniem Urzędu Skarbowego? Bo może im nie starczyć kasy na jedno i drugie ;) Chociaż pewnie i tak tej kasy już nie ma i skończy się na komorniku..

 

Powodzenia :wink:

Link to post
Share on other sites

Panowie jeżeli "firma" czy ten straganik sprzedawał wam towary bez rachunku, paragonu lub innego dowodu sprzedaży, to nie odprowadzał podatku do urzędu skarbowego :wink: bo niby jak jak nie ma dowodu sprzedaży

Wiwcie za co wielki Al Capone trafił w końcu za kraty? Nie za to że był mordercą, mafiozem czy bimbrownikiem, tylko właśnie za podatki.

Czy wiecie jakie odsetki ma US? :wink:

Zgłoście podejżenie do US że taki sklep prawdopodobnie nie odprowadza podatku a resztą zajmą się urzędnicy.

Może pan też nie płacił ZUS-u, może warto znaleźć nie zadowolonego pracownika?

I pan powinien mieć pełne gacie już teraz jak mu wiadą na sprawdzenie ksiąg.

Powodzenia

Link to post
Share on other sites

To jest jasne, bo za nic tak nie gonią, jak za oszustwa podatkowe i myślę, że nasz przyszły adwokat zrobi co trzeba :)

Jak narazie jeszcze nie dostałem odpowiedzi, jeśli nie dostane jej do jutra, to zgłoszę się do nowego. Będę waszym kordynatorem, bo kancelaria jest w Gliwicach, także pewnie będziecie mnie bądz bezpośrednio adwokatowi wysyłac rzeczy które będzie potrzebował.

Edited by harry299
Link to post
Share on other sites

No super, mnie tez okradli i to 2x az wstyd sie przyznac. Zamowilem 2x, zamowienie ma status gotowe/zaplacone i od kilkunastu dni nic sie nie dzieje. Kontakt ze sklepem zerowy.

 

l nie myslalem ze tak dzialajacy zlodzieje wciaz moga bezkarnie sobie posiadac sklep internetowy i robic ludzi w konia.

Prosze mnie dolaczyc do chetnych do pozwania tych zlodziei.

 

marcin@meteoryty.pl

Edited by meteoryt
Link to post
Share on other sites

"Witam,

z tego co Pan pisze widzę raczej konieczność toczenia sprawy karnej i próby odzyskania Państwa należności w ten sposób. Jeśli jest mieszka Pan w pobliżu siedziby kancelarii zapraszam na rozmowę, celem ustalenia szczegółów merytorycznych tego problemu - koszt rozmowy/porady 50 złotych. Koszt obsługi uzależniony jest od miejsca toczenia postępowania, czego nie ustalę na bazie podanych informacji, stąd bardzo trudno jest coś więcej Panu w tej kwestii na razie odpowiedzieći z cała pewnością będę mógł powiedzieć więcej po rozmowie osobistej.

 

Pozdrawiam adw. Tomasz Liśniewski

"

Link to post
Share on other sites

Na prośbę kolegi dokonałem dla niego zakupu w tym sklepie. (Spieszyło się nam na zlot Combat Alert, a kolega sprzedał wcześniej replikę). Tylko ten sklep oferował DOSTĘPNĄ taką replikę jaką chciał kolega. Kupić miałem replikę M4A1 kuleczki i coś jeszcze sam już nie pamiętam co. Jak się okazało w sklepie nie było zamówionego przez nas towaru. Paczka wprawdzie przyszła, ale replika nie była ta, kulek było 2 razy tyle co zamówiłem i jakieś inne graty, których nie zamawiałem. Wszystko tylko po to, aby wartość paczki wynosiła 900 zł które zostały tam wpłacone. Poza tym w paczce nie było jak się domyślacie paragonu, czyli jedynego dowodu zakupu przy ewentualnej reklamacji.

Już nawet mało istotne jest, że w replice nie było ładowarki i baterii. Kolega i tak został moim zdaniem zrobiony na szaro. Żeby w ogóle postrzelać musi sobie teraz dodatkowo dokupić wspomnianą ładowarkę i baterię.

Nie znam jego zdania na ten temat, bo dopiero natrafiłem na ten wątek, ale pewnie chciałby aby koleś odpowiedział za przekręty.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem, jest problem, bo za każdą rozmowe z tymi adwokacikami trzeba płacic, zdzierają kase nieziemsko.

 

To może ja coś od siebie powiem jako- hm starszy kolega. Wybijcie sobie z głowy pozew zbiorowy. W niniejszej sprawie możliwe są 2 ścieżki

 

a)- doniesienie na policję o wyłudzeniu- zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa (wykroczenie jest do 200 zł) (dołączacie dowody zapłaty itd i liczycie, że policja i prokuratura nie odmówią podjęcia sprawy wskazując, że jest to cywilna sprawa.- Zawsze możecie wskazać, że jest wielu pokrzywdzonych itd- jak prokuratura przyjmie sprawę kończy to się aktem oskarżenia i w toku procesu karnego możecie występować z roszczeniem cywilnym- względnie żądać naprawienia szkody. Wtedy jak Sąd osądzi tego człowieka i zawiesi karę to zawiesi ją pod warunkiem naprawienia szkody- inaczej- nie naprawi to go posadzą.

 

b) - wytoczyć proces cywilny przed Sądem pozwanego- czyli jego

 

Najlepiej drodzy Państwo uczynić tak- wybierzcie sobie jedną osobę, możliwie blisko miejsca zamieszkania tego człeka, napiszcie (nie mailem) oświadczenia zawierające opis zdarzenia i oświadczenie na ile was naciął (jedno pismo-najlepiej w 2 egzemplarzach)i prześlijcie koledze. Ta osoba kopnie się do Miejskiego rzecznika konsumentów- w mieście oszusta- on w waszym imieniu poczyni dalsze kroki. Drugi egzemplarz (zbiór tych oświadczeń) ta osoba złoży na policji w mieście tego człeka z zawiadomieniem o dokonanym wyłudzeniu. Oświadczenie uzupełnijcie formułką- coby kolega czuł się lepiej- upoważniam xy do złożenia tego oświadczenia Miejskiemu rzecznikowi konsumentów i policji - ładnie się podpiszcie. A oto wasz rzecznik- Urząd m. st. Warszawy

Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie Małgorzata Rothert 00-099 Warszawa ul. Senatorska 27- korzystajcie. A co do adwokacików- za coś kolego żyć trzeba (nawiasem myślę, że macie w swoim środowisku- głównie pewnie w warszawskim sporo przynajmniej studentów prawa, rozejrzyjcie się)

 

I jeszcze jedno- każdy z Was ma takiego rzecznika własnego- dałem Wam warszawskiego i dobrze by było coby ta osoba była z Warszawy- może Pani rzecznik zachowa się koleżeńsko i sprawy spoza warszawy dołączy do sprawy Warszawiaka

 

 

 

 

Pozdrawiam

Piotr

Edited by minimi
Link to post
Share on other sites

Słyszałem, że jest sposób, by wywabić go z nory: trzeba wysłać sms'a, że chce się coś kupić w sklepie stacjonarnym. W ciągu pół godziny sklep stoi otworem.

Ale nawet osobiście nie ma co kupować replik - ponoć potrafią wymienić bebechy na nie-wiadomo-co i sprzedać jako nówkę w normalnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie.

 

Dziś wniosłem do mojego adwokata, aby pozwał do sądu Pana Rafała.S oraz jego sklep związku z oszustwem jakie mnie napotkało.

Adwokat, po przedstawieniu mu całej sprawy, ile ludzi zostało oszukanych itp. zaproponował mi, abym zwołał te 17 stron ludzi, których napotkało to chamstwo ze strony Rafała.S i złożyło wniosek zbiorczy tzn. dzielimy się kosztami adwokata (m.i.n dlatego, że nie stać mnie) , będą to grosze, bo Nas jest dużo.. i razem połączonymi siłami doprowadzili całą tą bandę do pierdla, a już na pewno do wypłacenia odszkodowań, zwrócenia pieniędzy itp itd. Jest to możliwe, ale jak napisałem wcześniej musimy o to razem zawalczyć, bo walczymy w tej samej sprawie..

Czekam na Wasz odzew, na Waszą opinie na ten temat i na rygorystyczne działanie w tym kierunku.

 

Pozdrawiam.

 

Szanowny panie jestem gotów dołączyć do pańskiej sprawy. Straciłem w wyniku działalności tego oszusta ponad 700 zł. Proszę o kontakt mailowy - michbel@o2.pl. Z poważaniem M.Bełdowski

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...