Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pozew zbiorczy przeciwko sklepowi airsoftxtreme.


Recommended Posts

Głupoty?

Zamknięcie serwisu i prawdopodobne uchronienie potencjalnych ofiar przed oszustwem to głupota?

Chyba że Kol. nie rozumie działania tego ataku?

 

Głupoty?

Zamknięcie serwisu i prawdopodobne uchronienie potencjalnych ofiar przed oszustwem to głupota?

Chyba że Kol. nie rozumie działania tego ataku?

 

Dla nudzących sie proponuje zabawę z pingowanie strony xD Wysyłamy masowe zapytania:)

Co i jak.

 

1.Klikamy Start=>uruchom=cmd=>dusimy Enter

2. Wpisujemy ping -t -l 1000 188.165.224.90 i dusimy enter

 

-t oznacza że pingujemy w nieskończoność

-l 1000 oznacza że jedno badanie(pingowanie) pobiera 1000 kilobajtów/ jeśli komuś wywali "upłynął limit żądania" to zmniejszcie wartość

- 188.165.224.90 to adres IP strony www.airsoftxtreme.pl można to sprawdzić wpisując w cmd ping airsoftxtreme.pl i nam wyskoczy:)

 

 

Najlepszy efekt będzie uzyskany jeśli najwięcej osób zastosuje ten skrypt w tym samym czasie.

 

Wesołych Świąt hihih niedługo wrzucę wget-a i będziemy zużywali transfer:d

 

Pingować i nie żałować:)

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites
  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Głupoty?

Zamknięcie serwisu i prawdopodobne uchronienie potencjalnych ofiar przed oszustwem to głupota?

 

Tak, głupoty. Zamknięcie właściciela uchroni potencjalne ofiary przed oszustwem. Ale łatwiej klikać na komputerze, nie? :bialaflaga:

 

Wesołych świąt!

Mortis

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Tak, głupoty. Zamknięcie właściciela uchroni potencjalne ofiary przed oszustwem. Ale łatwiej klikać na komputerze, nie? :bialaflaga:

 

Wesołych świąt!

Mortis

Widać że ślepo wierzysz w polski wymiar sprawiedliwości. Ja rok temu kupiłem tablet na allegro, w cenie 700zl przesyłka 60zł z HK.Dostałem nie ten tablet co zamawiałem. Sprzedawca stwierdził że wymieni towar ale sam mam zapłacić przesyłkę w dwie strony...

Opisałęm na Policji całą sytuacje, przyjeli wniosek i skierowali do prokuratury, po 5 miesiącach!!!! umożyli z powodu niskiej szkodliwosci... Oczywiscie mógłbym sie sądzić tylko kto mi da pieniadze na to???

 

W tej sprawie jestem osobą postronną i dam sobie ręke uciąć że nic nie wskóracie w tym przypadku a jak coś sie uda osiągnąć to się okaże że nie wszystkim zostanie zrekompensowana strata.

 

A uwalenie strony znacznie utrudni tej gnidzie dalsze prowadzenie "biznesu".

 

Zrobicie to co uważacie za słuszne.

 

Pozdrawiam i Wesołych Życzę:)

Link to post
Share on other sites
umożyli z powodu niskiej szkodliwosci...

Powiedz mi, czy zaskarżyłeś decyzję prokuratury? Czy jedynie poskarżyłeś się na forum?

 

Widać że ślepo wierzysz w polski wymiar sprawiedliwości. Ja rok temu

Widzisz, bo trochę w nim siedzę. A Twoja sprawa nie jest podobna do opisanych w tym wątku. Działanie tego Pana (Rafała S.) realizuje znamiona przestępstw z kodeksu karnego oraz kodeksu karnego skarbowego. Działanie Twojego kontrahenta może być rozpatrywane w oparciu o Kodeks cywilny i przepisy o nienależytym wykonaniu zobowiązań (art. 471 KC i następne).

 

U nas się przyjęło takie myślenie, że jak się ma problem, to się idzie do prokuratury. Taki darmowy prawnik - BŁĄD. Prokuratura bada TYLKO i WYŁĄCZNIE przesłanki zaistnienia przestępstwa. Jeśli jakiejś brakuje, to NIE MA PRZESTĘPSTWA. Nie znaczy to, że nie ma szkody, która winna być naprawiona.

 

PS. I nie zamawiajcie nic bezpośrednio z HK przez allegro, bo sklepy w HK robią takie jaja z towarem, że się można zdziwić.

 

PS. 2. Uwalenie strony nic nie da, bo gość założy kolejną i kolejną i jeszcze kolejną.

 

Pozdrawiam i wesołych świąt życzę.

Mortis

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Powiedz mi, czy zaskarżyłeś decyzję prokuratury? Czy jedynie poskarżyłeś się na forum?

 

 

Widzisz, bo trochę w nim siedzę. A Twoja sprawa nie jest podobna do opisanych w tym wątku. Działanie tego Pana (Rafała S.) realizuje znamiona przestępstw z kodeksu karnego oraz kodeksu karnego skarbowego. Działanie Twojego kontrahenta może być rozpatrywane w oparciu o Kodeks cywilny i przepisy o nienależytym wykonaniu zobowiązań (art. 471 KC i następne).

 

U nas się przyjęło takie myślenie, że jak się ma problem, to się idzie do prokuratury. Taki darmowy prawnik - BŁĄD. Prokuratura bada TYLKO i WYŁĄCZNIE przesłanki zaistnienia przestępstwa. Jeśli jakiejś brakuje, to NIE MA PRZESTĘPSTWA. Nie znaczy to, że nie ma szkody, która winna być naprawiona.

 

PS. I nie zamawiajcie nic bezpośrednio z HK przez allegro, bo sklepy w HK robią takie jaja z towarem, że się można zdziwić.

 

Pozdrawiam i wesołych świąt życzę.

Mortis

 

Nic dodać nic ująć - porada prawna za darmo. Polecam skorzystać i przemyśleć.

Link to post
Share on other sites

Poszkodowani zrobią jak chcą ja zaproponowałem tylko taką pomoc jaka mogę zaoferować a to że waszym zdaniem jest niewłaściwa/bez sensu/nie skuteczna/dziecinna to już nie mój problem.

 

Jeśli chodzi o mój wkład do tego tematu to uważam sprawę za zakończoną.

 

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

napiszę w skrócie; zostałem oszukany (z kumplami) na łączną kwotę 311zł + 15zł koszt przesyłki (łaskawie 10zł spuścili z przesyłki). Zamówienie za pobraniem. Odpustowe zabawki zamiast strzelb z DE. Paczka dotarła po tygodniu, 20.12.2010. Mam oryginał protokołu szkodowego spisanego przez kuriera. Pisałem do rzeczniczki. Po świętach do niej dzwonię.

 

Pytanie: sprawa jest w toku, czy jeszcze trwają przygotowania? Można się przyłączyć, czy działać sam/w nowej grupie?

 

Pozdrawiam

Tomasz U.

Link to post
Share on other sites

Niestety, ale zwykła przesyłka pobraniowa nie uprawnia do przejrzenia zawartości przed podpisaniem kwitka. Bezprawie ale tak to już jest. Na poczcie za możliwość zbadania zawartości przed podpisaniem, że wsio się zgadza jest płatne (sic!). U kuriera sprawa wygląda podobnie. Wszystko zależy od jego dobrej woli i regulaminu wewnętrznego. Post factum można to zgłosić, ale spisuje się protokół. Pieniądze zapłacić trzeba i tak.

Link to post
Share on other sites

ale jajka... Wiem, że moja matka lata temu płyty z allegro od kuriera nie przyjęła, więc do dziś byłem pewien, że zawsze i u każdego to przechodzi... Mój błąd, wybaczcie w Święta!

 

EDIT:

 

Pozdrawiam Cię Paulinko, następnym razem się wyloguj. Lesio

Edited by Paulina
Link to post
Share on other sites

ale jajka... Wiem, że moja matka lata temu płyty z allegro od kuriera nie przyjęła, więc do dziś byłem pewien, że zawsze i u każdego to przechodzi... Mój błąd, wybaczcie w Święta!

 

EDIT:

 

Pozdrawiam Cię Paulinko, następnym razem się wyloguj. Lesio

 

 

To znaczy na bank można paczki nie przyjąć. Ja mówię jednak o przejrzeniu uprzednim zawartości. :) Jak chcesz przejrzeć kwitujesz odebranie najpierw. Jak coś się nie zgadza sporządzasz protokół. Z tego co pamiętam. Jak nie chcesz zaglądać do wewnątrz nie przyjmujesz po prostu przesyłki (ale wtedy nie wiesz czy sprzęt, który dotarł nie jest przypadkiem SPRAWNY :P )

Link to post
Share on other sites

Mogę coś podpowiedzieć, bo dużo korzystam z kurierów w mojej firmie i to z różnymi DPD, DHL, Siódemka

 

Zasada jest jedna:

kurierowi podpisujecie odbiór przesyłki tylko wtedy gdy z zewnątrz nie widać uszkodzeń. Jeśli ich nie widać to dopiero wtedy podpisujecie, że paczka dotarła cała i przy kurierze dopiero się otwiera paczkę. Jeśli okaże się, że coś jest uszkodzone wewnątrz lub czegoś brakuję (przeważnie jest FV lub WZ'tka) to spisuje się protokół reklamacyjny. Sklep w tym momencie się nie wyprze, że to ty uszkodziłeś np. replikę albo że mag faktycznie był a ty teraz ściemniasz, że go nie ma.

 

Kurier nie powinien wam pozwolić otworzyć paczki przed podpisem - bo jeśli się okaże, że coś nie teges to nikt mu nie podpisze już, a on w tym momencie zostaje z niedoręczoną (póki nie ma podpisu paczka jest niedoręczona i odpowiada za nią kurier) i otwartą paczką.

 

Więc idzie się (za pobraniem) dać wrobić :icon_eek2:

Edited by Reset
Link to post
Share on other sites

Ecnal, chłopie ile ty masz lat? 14? bardzo fajnie, że znasz się na komputerach ale twoje pomysły to dziecinada! poza tym wydaje mi się, że są sprzeczne z prawem.

Polski wymiar sprawiedliwości to kpina ale ja jakoś wygrałem z Jackiem M z Camo. Oddał mi 2000zł. Do wyboru miał albo to albo rok pierdla. Wygrałem chociaż nie miałem dowodów, że zostawiłem mu replikę w serwisie, były tylko zeznania świadków. U was sprawa jest banalna! macie dowody, jest was wielu. Nie wiem naprawdę na co wy czekacie. Po prostu iść na policję, zgłosić a sprawa już później żyje własnym życiem.

Link to post
Share on other sites

To ja się dorzucę do tematu bo mam taką sprawę. Zostałem oszukany z kolegą na łączną kwotę ~1000zl i co ja mam teraz zrobić. Mam wszystkie papiery byłem już u prokuratora i wysłałem pismo od adwokata miał czas na zwrócenie pieniędzy do 24 grudnia ale pieniędzy jak nie było tak nie ma. I tu mam pytanie bo nie wiem co mam zrobić dalej a chciałbym rozwiązać tę sprawę. Czekam na jakieś propozycje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Głupoty?

Zamknięcie serwisu i prawdopodobne uchronienie potencjalnych ofiar przed oszustwem to głupota?

Chyba że Kol. nie rozumie działania tego ataku?

 

 

 

Dla nudzących sie proponuje zabawę z pingowanie strony xD Wysyłamy masowe zapytania:)

Co i jak.

 

1.Klikamy Start=>uruchom=cmd=>dusimy Enter

2. Wpisujemy ping -t -l 1000 188.165.224.90 i dusimy enter

 

-t oznacza że pingujemy w nieskończoność

-l 1000 oznacza że jedno badanie(pingowanie) pobiera 1000 kilobajtów/ jeśli komuś wywali "upłynął limit żądania" to zmniejszcie wartość

- 188.165.224.90 to adres IP strony www.airsoftxtreme.pl można to sprawdzić wpisując w cmd ping airsoftxtreme.pl i nam wyskoczy:)

 

 

Najlepszy efekt będzie uzyskany jeśli najwięcej osób zastosuje ten skrypt w tym samym czasie.

 

Wesołych Świąt hihih niedługo wrzucę wget-a i będziemy zużywali transfer:d

 

Pingować i nie żałować:)

 

Witam,

 

Przepraszam, że się wtrącę i odpowiem tylko na post tego Pana, ale jedno Ci chcę wyjaśnić. Ta technika to w żadnym tego słowa znaczeniu DDoS - to nie ma nawet krzty wspólnego z DDoS, a raczej z DoS ( DDoS to zmasowany atak z wielu komputerów, czyli to co chciałeś zrobić ). Aby dokonać ataku DDoS musi wystąpić luka w skrypcie, który faktycznie zawiesi działanie skryptu. Skąd to wiem? Bo od prawie 2 lat pracuje jako programista i w życiu ten sposób by Ci nie zadziała - inaczej cały Internet by na to był podatny :-)

 

Do takiego ataku potrzebny byłby błąd, dzięki któremu mógłbyś dodawać nadmiarową ilość danych ( dodawanie do bazy nowych produktów ) lub przepełnić stos ( np. w protokole FTP ). Inny sposób to aktualny błąd związany z PHP - poczytaj o nim, to jest bug, dzięki któremu mógłbyś sklep wysadzić ( pod warunkiem, że gdzieś nie filtrują danych lub nie rzutują na dany typ ).

 

Także jak koledzy powiedzieli - dziecinada faktycznie nie ma sensu. Co najwyżej zjadłbyś gościowi transfer. Pomijając fakt, że po ataku na jego stronę on mógłby Ciebie oskarżyć. Łamanie zabezpieczeń to jedna dziedzina, a łamanie zabezpieczeń w celach komercyjnych to już inna, a jej nazwa to Cracking - wcześniej wymienioną każdy zna. Za Cracking idzie się do paki, myślisz, że za co szukali właściciela WikiLeaks?

 

Względem tematu - zamiast dużo gadać, wystarczy złożyć pozew. Ja bym się nie bawił w pisanie na forum, a sam złożył wniosek.

 

PS. Jestem gotowy na +10%, ale takie posty mnie po prostu dobijają z uwagi na mój zawód i pasję.

Link to post
Share on other sites

Jest jakaś szansa odzyskania kasy lub towaru od tego sklepu?? bo jedna i mnie wydymali...

bo na razie to wychodzi na to że oni są bezkarni... najbardziej co mnie śmieszy to to że policja ma to w d...e...

 

Ten pozew zbiorczy jest ciągle aktualny? bo mógł bym sie przyłączyć do niego

Edited by seba1b
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich.

 

Także zostałem oszukany i nawet dla moich pieniędzy w wysokości 85 zł coś bym zrobił, aby je odzyskać. Całe szczęście w nieszczęściu, że "zakupiłem" tylko 2 magazynki, a powiem szczerze chciałem więcej rzeczy tam nakupić...

 

Wpadł mi do głowy taki nietypowy pomysł - Czy nie dobrym rozwiązaniem tej sprawy byłoby poinformowanie dziennikarzy śledczych np. TVN'owskiej "Uwagi", aby zajęli się tą sprawą? Jeżeli policja i prokurator nic nie mogą zrobić, to może po prostu dziennikarze zrobiliby podstawione zakupy przez internet? Myślę, że po emisji tej sprawy w TV więcej osób, by się zgłosiło na policję niż tutaj w naszym towarzystwie kilkanaście osób...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Poświęciłem trochę czasu w nocy na przewertowanie wszystkich postów na forum dotyczących właśnie airsoftextreme. Powiem szczerze, że sprawa ciągnie się już od połowy 2008, a to już powoli podchodzi do przestępstwa z premedytacją. Jeszcze nie czytałem opinii n/t gunsport.pl ale zrobię to w najbliższej wolnej chwili dzisiaj. Myślę, że czas najwyższy ostro ruszyć z tą sprawą z kopyta. Jednakże dobrze by było, by dołączyły się kolejne osoby z większymi utraconymi kwotami.

 

W moim przypadku zamówiłem 2 magazynki po 35 zł + koszty wysyłki 15 zł w sumie 85 zł. Trochę to nędzna kwota, by iść do adwokata, który skasuje 50 zł za wizytę, a faktycznie pozostaje do odzyskania na czysto 35 zł... Telewizja zawsze szuka sensacji, a temat ten byłby dobry:

- gościu oszukuje już dobre ponad 2 lata

- zamówień miał już na pewno ponad 4843 (to było akurat moje zamówienie) - nawet, gdyby była to tylko połowa osób oszukanych to wychodzi ponad 2000 osób poszkodowanych przez tego typa!

- nie księguje przychodu, więc całość księgowości jest na lewo - tym bardziej podgrzeje to całą atmosferę.

 

Plusem całej sytuacji byłoby zapewne ostrzeżenie wielu osób (więcej ogląda się TV niż przegląda w necie opinii o sklepach :P )

 

Ktoś się dołącza? Im nas więcej tym lepiej!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...