Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

World of tanks


Recommended Posts

M7, T21, M3Lee, A-20, T 28... taaaaa złych czołgów prawie nie ma :icon_biggrin:.

 

Nath,

M7 jest przeciętny, ale nie zły, A-20 i T-28 są dobre, T21 jest wręcz bardzo dobre, po prostu nie nauczyłeś się jak je efektywnie wykorzystać. Jedyny co do którego się zgodzę to M3 Lee, ale i w jego przypadku znajdą się ludzie, którzy ten czołg lubią i jeździło się im dobrze. Wiele czołgów wymaga unikalnego podejścia i styl grania nimi jest inny. Trzeba go odkrywać, nie można się zniechęcać. Także podtrzymuję to, co powiedziałem.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 903
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Owszem T-28 potrafi być dobry, ma fajne działo 57mm ZiS-4 (wysoka penetracja i szybkostrzelność). Jednak ktoś rozpoczynając grę, po dojściu do tego czołgu w przeciągu kilkudziesięciu bitew, gdzie na niektórych mapach gra się kilka razy, dostanie tylko irytacji grając tym czołgiem. Jest szybki, ma dobre działo - to jego zalety. Jest wielki - bardzo łatwo go trafić i ciężko się za czymś ukryć, jest papierowy, czasami widuje go na 5 tierowych bitwach, tam trafienie od ht to 2/3 jego hp.

 

Ja najbardziej nie lubiłem grać KV-1S (przed patchem poprawiającym celność).

Link to post
Share on other sites

M7 i T21 to czołgi beznadziejne, bo koszmarnie krzywdzone przez matchmaking. Nie da się nimi jeździć jak medami mając matchmaking z IX i X tierami. Odkąd zabrano działo z KW1 T-28 to ścierwo, każda haubica robi cię na strzała, a wyposażonych w haubice czołgów spotykasz w nim mnóstwo (Hetzer z derpem, M4 z derpem, kw 1 z derpem, choć nie tak często).

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą Matylda IV to dobry czołg, jakby ktoś chciał mogę go bardziej opisać. Rzadko widuje go w bitwach.

To jedyny ubertank w tej grze. Celne, szybkie działo o penetracji wystarczającej na wszystko na 5tym tierze, jak się trafi na szczyt listy to nie ma mocnych. Czymś innym nadziać się na 3 przeciwników to pewne kłopoty, ale w matyldzie to po prostu 3 fragi i chęć krzyknięcia "GIMME MOAARRR!".

M7 grało mi się jako-tako. Brakuje trochę mocy Shermanów, ale prędkość pozwala kręcić kółka wokół przeciwników. Przynajmniej pozwalała dawno dawno temu jak go miałem, jeszcze przed zmianą drzewka US. A M3Lee po prostu trzeba grać jak TDkiem - frontem do przeciwnika i łupać z daleka.

Link to post
Share on other sites

Widzę , że temat o WoT się rozrósł więc zareklamuję się :) Zapraszam wszystkich chętnych graczy do klanu Division 303 . Gracze przede wszystkim muszą posiadać m.in : min. IX Tier , 14 lat i Team Speaka 3 lub Micro . Chcemy jak najszybciej dostać się na mapę globalną a przedewszystkim świetnie się bawić ;) Są bitwy treningowe aby wszyscy się zapoznali i dobrze ze sobą współpracowali . Serdecznie Zapraszam ! ( Tak wiem nazwa klanu Division 303 będą latać czołgami dzieci jedne , NIE ! Klan jest poświęcony temu Diwizjonowi , ponieważ ich szanuję , a inna nazwa klanu mi do głowy nie wpadła . Zawsze można zmienić ... )

 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie Wota lub czołgów w co iść jak grać , piszcie spróbuje pomóc ;)

Link to post
Share on other sites

( Tak wiem nazwa klanu Division 303 będą latać czołgami dzieci jedne , NIE ! Klan jest poświęcony temu Diwizjonowi , ponieważ ich szanuję , a inna nazwa klanu mi do głowy nie wpadła . Zawsze można zmienić ... )

Tyle,że angielskie "Division" to dywizja. Nasz dywizjon to u nich "Squadron", także jak na próbę nawiązania do 303ciego to słabo, bardzo słabo. Chyba, że masz na myśli 303cia dywizję Wehrmachtu, to przepraszam.

Edited by berylpl
Link to post
Share on other sites

Hehe ;) Moja pomyłka nie znam tak dobrze angielskiego , a Division 303 lepiej brzmiało niż Dywizjon 303 , tak wizualnie .

 

PS. Lafayette , szkoda że już jesteś w klanie , lecz jeśli chcesz dołączyć do naszego klanu to Zapraszamy ! ( mój nick w grze to GmailQ )

( Klan dopiero się rozrasta było już 16 członków , lecz były to dzieci z maks. VII Tierami więc narazie jest nas 5 w klanie )

Link to post
Share on other sites

Lol Beryl, przypadkiem poruszyłeś istotny problem w WoT, jakim jest znikoma, a często zerowa znajomość angielskiego wśród graczy z Polski. Na ogólnym kanale czatu ciągle widać zrywy błędnie pojmowanego patriotyzmu i kłótnie z moderatorami, że nie mogą zabronić Polakom używania ojczystego języka... jakby kanału polskiego nie było. W niemal każdej bitwie wyśmiewane wszem i wobec "siema", że już nie wspomnę o tekstach typu: "f*ck you cheater k*rwa", gdzie ostatnie słowo pozwala obcokrajowcom zidentyfikować delikwenta jako Polaka i wyrobić sobie o nas opinię...

 

@GunMartinS - ja bym zawyżył cenzus wiekowy do klanu o parę lat żeby się później nie wstydzić, że jakiś czerwony z wściekłości 14-latek narobi łamaną angielszczyzną wstydu na czacie kolegom noszącym ten sam tag, bo ktoś był lepszy i wygrał z nim starcie.

Link to post
Share on other sites

Oj zdziwiłbyś się ;)

 

Ja i paru moich kumpli gramy rekreacyjnie (tyle, że od dawna, bo zaczęliśmy się bawić w World of Tanks jeszcze w fazie zamkniętej bety) i każdy ma przynajmniej jeden X tier, zwykle po parę dziewiątych, wiele ósmych, siódmych... a najmłodszy ma 21 lat. Niezwykle rzadko zdarza nam się luksus spędzenia połowy dnia nad grą. Naprawdę nie trzeba naparzać po 10h dziennie żeby mieć mocniejsze pojazdy. Oczywiście im lepszy gracz, tym szybciej zdobywa doświadczenie i kredyty.

 

Inna sprawa, że czasem właśnie stare chłopy grają w poważnych klanach, spędzając każdego wieczora po kilka godzin nad grą i mając mocne pojazdy. Są zwykle lepiej zorganizowani, bardziej cierpliwi, grają lepiej, znają taktyki i potrafią logicznie myśleć. Jakbym myślał serio o założeniu klanu, który ma walczyć o prowincje i w ogóle wygrywać CW, to właśnie takich ludzi próbowałbym zorganizować i z nimi budować klan.

 

Zorganizowanie, wytrenowanie i zgranie takiej drużyny to ciężka i żmudna praca. Byłem lata temu jednym z liderów wielkiego (łącznie w szczytowym okresie ponad 90 osób), międzynarodowego klanu w Medal of Honor Allied Assault. Opanować do perfekcji należało zaledwie 3 mapy, a drużyny miały w CW zwykle po 5 osób. Kosztowało to wiele czasu i sił zanim treningi przyniosły efekt w postaci dobrej realizacji wyćwiczonych taktyk. Nie wyobrażam sobie tej roboty przy ilości map, jaka jest w WoT i w większych zespołach, a już na pewno nie z dzieciakami ;)

Niemniej jednak - powodzenia i wytrwałości :)

Link to post
Share on other sites

Fakt na początku gdy tak to ujmę klan się zapuścił i było 16 członków po 12 - 10 lat , wyrażę to tymi słowem " Ku*wa" nie dało się nic powiedzieć bo piszczeli z organizacją jeszcze gorzej aż doszło do tego , że członkowie mnie nie słuchali i mówili abym wyszedł z treningówki po tym zaistniałym zdarzeniu 2/3 klanu poszła się jeb*ć . Teraz poszukuje ludzi min. 14 lat aby chociaż przeszli mutacje i nie piszczeli chociaż i tak wiem że z organizacją będzie gorzej :( Z resztą zobaczy się co będzie dalej ;)

PS. Jaki masz nick w WoT ?

Link to post
Share on other sites

Lol Beryl, przypadkiem poruszyłeś istotny problem w WoT,....

Dlatego na chacie nie daję po sobie poznać, że jestem Polakiem.

 

Fakt ale mało jest graczy powyżej 16 roku życia grających w tą grę i mających dobry tier , przeważnie grają dzieci tzw. " No - Life "

Mało, to Ty wiesz.

Link to post
Share on other sites

To smutne, ale ja zawszę mówię że jestem z Europy. Bo być Polakiem w WOT to wstyd :( Jetsem jednym z najmłodszych w klanie, generalnie to nie ma chyba nikogo młodszego oprócz czasem grających dzieci innych członków :D Bardzo mi taki układ odpowiada, bo ja zwykle zachowuje się bardziej jak dorosły niż dziecko i wole dorosłe towarzystwo. Plusem są też CW na rauszu, gdzie czasem bywam jedynym trzeźwym ;) Zadziwiające jest to, że te idą najlepiej. Jest mega wesoło, zero spin i tak jak ktoś powiedział wyżej

stare chłopy [...]. Są zwykle lepiej zorganizowani, bardziej cierpliwi, grają lepiej, znają taktyki i potrafią logicznie myśleć.
Link to post
Share on other sites

Ale powiedzcie czy to komuś przeszkadza , że wymieniłem dwa słowa z graczem na czacie po Polsku ? Miałem dziś taki przypadek jeden się wkur*ił i napisał , że mnie zabije tak też zrobił zachodząc mnie od tyłka i zadając mi ostateczny cios ( koleś był z mojej drużyny ) .

Ja także nie wstydze się , że jestem Polakiem to , że jakieś dzieci se piszą to mi nie przeszkadza ...

Link to post
Share on other sites

Fakt ale mało jest graczy powyżej 16 roku życia grających w tą grę i mających dobry tier , przeważnie grają dzieci tzw. " No - Life "

 

Sporo, dużo. Wiele osób jest fizycznie i psychicznie dojrzałych, ale jeśli ktoś zobaczy min. 14 to zaraz od Ciebie ucieknie. Nie oczekuj, że będziesz mieć pełno graczy, którzy sobą coś reprezentują. Każdy właściwie chce mieć swój klan, ale potem nic z tego nie ma, banda losowych osób, które często nie mają pojęcia po co są w klanie.

 

Głównie młodziki są najgorsze, właśnie w takim wieku. Nie biorą nic na poważnie. Dzisiaj mogą być tu, a za jakiś czas będą tam. Jeśli chcesz coś osiągnąć i rozwijać się, to porzuć plany odnośnie klanu z dzieciakami. Pełno jest takich. Nie wiem nawet po co ktoś się tym zajmuje. Porywanie się z pomidorami/pomarańczami i chęć zaistnienia na mapie, to marzenie ściętej głowy. Czasem mnie to rozwala, jak widzę "klan", a tam same nooby, co nic nie potrafią.

Edited by Ylang
Link to post
Share on other sites

Fakt wszystko prawda ja mam akurat tyle lat ile teraz postów (15) i powiem , że ja biorę to na poważnie chcę rozwijać klan z graczami 16+ , ponieważ fajnie się z takimi gra ( Mam takich paru w klanie ) . Więc jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany dołączeniem do klanu to zapraszam na PW ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...