Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

peryskop? - jest cos takiego?


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio moj kumpel dorwal na allegro peryskop od czolgu :lol: .

Wazy ze 4kg i ma ok. 30cm wysokosci (nie zbyt duzo jesli chce sie wygladac z okopu) jest dosyc szeroki (ok. 10cm). Niby ma raczke ale zbyt wygodne to to nie jest :wink: .

Ponoc maja gdzies na allegro jeszcze jakis maly... Mysle, ze wlasnie gdzies tam znajdziesz.

Link to post
Share on other sites
1. allegro

2. jesli chcesz go do wygaldania zza rogu to skozystaj z doswiadczen podoodzialow AT - kij + lusterko. Chcesz skladany? wez antene teleskopowa ze starego radia i przymocuj do koncowki male lusterko

Kiedyś (lata '80 '90) rzeczywiście było to przydatne (nawet modne);

mieli takie dwusegmentowe - ten gróbszy miał przekrój rury od odkurzacza, był z twożywa i robił za chwyt...

Dopóki ktoś nie zdał sobie sprawy, że rzadko się przydaje - po udoskonaleniu flashbangów (które są relatywnie bezpieczne i w dodatku małe) po prostu wrzuca się jednego i już...

Inna sprawa że kiedyś AT'cy próbowali działać cicho jak długo się dało - dziś to czas jest priorytetem (już nawet gazu nie rzucają - bo zanim się go nagromadzi...).

Generalnie do pomieszczeń się wpada po wrzuceniu flashbanga (albo po wcześniejszym upewnieniu się,że jest puste np. przez nasłuch - póki co raczej nie w Polsce).

Wiemy,że na ASG to bez sensu - petardy za słabe(są takie fajjjne, dłuugie achtungi - 3 zeta/szt. , ale ludzie jakoś nie chcą się na to zgodzić, no i te szyby...) za to wpadło mi do głowy coś innego - otóż obecnie sprawdza się długie korytarze (nie w Polsce - szkoły są różne) po prostu bardzo szybko wychylając głowę przy czym używamy silnego pchnięcia nogi aby natychmiast się cofnąć - ryzyko prawie żadne - cel mały i szybko znika - a pole widzenia szersze i mniej czasu zajmuje niż mozolne "czesanie" lusterkiem. Po cofnięciu głowy zwykle już wiez kto, gdzie, ile i z jaką bronią (sprawdzałem - pamięć ludzka czasem zadziwiająca), wiesz jaki granat rzucić, czy są zakładnicy. Jeśli sądzisz, że nikt nie zauważył, a nic nie się nie dzieje (innymi słowem zero reakcji), to zwykle tak jest.

Dlaczego się tak rozpisuję - bo asg mają na tyle małą prędkość wylotową, dodaj do tego refleks (zwykle niewyrobiony) strzelca i "bezwładność" broni (jak ktoś strzela w fullauto to rzadko kiedy spreżyna jest napięta przed strzałem - wiecie o co chodzi) to robi się z tego kupa czasu - więc nawet w czyszczeniu pomieszczeń można stosować.

A jeśli naprawdę lubisz lusterka - bardzo podobnych do AT używają obecnie celnicy - pogadaj ze znajomymi, może mają znajomych... może ktoś tam ma jakieś "bezpańskie" na zbyciu...

 

?ktoś wie jak uśmieszki wstawiać (może u mnie już Jawa nie działa)

Link to post
Share on other sites

Włącz BB code w poście

 

a w temacie: podobnych lusterek do policji(widać było wyraźnie np. w filmie „Na fali”) używają dentyści. Ja właśnie takiego szukam. Z tego co się zorientowałem to najłatwiej będzie je zdobyć w „sklepach” z „wyposażeniem” dla studentów stomatologii itp. Drugi wariant to taki jak pisał Navy: antena lub patyczek + lusterko(ja polecam takie z temperówki z okrągłym lustereczkiem :P ).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

A wiecie jakiej wielkosci sa lusterka dentystyczne?? Mam takiego od cholery i ciut ciut w domu i gwarantuje ze sie nie oplaca! Juz naprawde lepiej jest wychylic sie na ulamek sekundy niz tym cholerstwem (najwieksze jakies 2 cm srednicy) przeczesywac cm po centymetrze! Lepiej pokombinowac z rowerowymi albo starymi do motorowerow i motocykli!

Pozdro

g.

Link to post
Share on other sites

A czy te lusterka dentystyczne nie powiększają przypadkiem badanego wycinka z bliska? Mam jedno i jest całkowicie nieprzydatne w jakiejkolwiek innej sytuacji niż badanie zębów.

 

Foka może potwierdzić, że najbardziej przerażające jest lusterko od Trabanta na metalowej rurce. W sytuacji MOUT/ CQB jeśli podejdziemy za blisko kogoś to po prostu walimy.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

A nie sądzicie ze takie lusterko od roweru jest za duże i bardzo widoczne? Właściwie to każde ma swoje wady bo małe pochłania dużo o czasu na „przejrzenie” całego terenu. W korytarzu lub do szybkiego i dyskretnego sprawdzenia miejsca gdzie najbardziej spodziewamy się przeciwnika jest jednak bardzo dobre.

 

Wilku jakiej wielkości jest twoje lusterko?

 

Tematyka samochodowa podsunęła mi jeszcze jeden pomysł. W różnych sklepach są do kupienia takie małe(około 5cm x 4 cm) wypukłe lusterka które nakleja się na normalne lusterka w samochodzie. Maja one tą ciekawą właściwość ze zwiększają kąt widzenia(nie umiem tego inaczej określić) więc mimo małych rozmiarów pozwalają szybko sprawdzić duży obszar. Oczywiście zniekształcenie obrazu jakie powstaje podczas „zwiększania kata widzenia” powoduje ze takie lusterko ma również wąskie pole zastosowań(np. w lesie lub innym terenie gdzie przeciwnik „zlewa” się z otoczeniem jest zupełnie bezużyteczne).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

No wlasnie, ja mam takie jak na allegro i nawet takim duzym trudno jest przejrzec cale pomieszczenie. Dzisiaj wpadl mi do glowy pomysl, zeby do lusterka przykleic wypukla soczewke i efekt mamy taki jak w tym lusterku o ktorym napisal Stolar.

A sposobem na wielkosc (niestety niezbyt doskonalym i zahaczajacym o fart :roll: ) jest wysuniecie lusterka z jak najmniej spodziewanego miejsca (np. przy samej ziemi).

Link to post
Share on other sites

Jedna rada: zanim zaczniecie "lustrować" upewnijcie się, że za wami okna nie ma i że cienia nie rzucacie..........

Tuż przy ziemi to dobry pomysł - kucając dajesz człowiekowi za sobą pole ostrzału nad twoją głową, tylko umów się z nim, żeby jakby co pociągną cię za szelki (klęcząc nie uskoczysz).

Zwykle w takiej sytuacji członkowie ekipy używający lusterka trzymają w drógiej ręce pistolet - karabinu jedną nie obsłużysz.

Te lusterka wypukłe zwykle są zbyt wypukle: czegoś przy samej krawędzi i tak nie zobaczysz, uwież. Potrzebne by było takie o nieco mniejszej krzywiźnie (twojego nie próbowałem, więc może jet OK).

Takie lusterka są dobre do obserwacji schodów lub korytarzy - nawet an najmniejszym i najbardziej wypukłym dostrzeżesz ruch.

Uwaga na lusterka do makijażu golenia itp. niektóre są wklęsłe, choć tego nie widać (promień wklęslości ok. 6 m.) i obraz w nich na, powiedzmy, 10m. będzie rozmyty... W tych kwadratowych chyba tego nie ma.

Link to post
Share on other sites

Mi chodzi o to zeby zobaczyc postac i mniej wiecej wiedziec gdzie kierowac "ogien". Wydaje mi sie, ze w wiekszosci przypadkow dokladniejszej obserwacji i tak nie potrzeba.

 

Acha, i jesli przylozy sie soczewke do lusterka to obraz bedzie "do gory nogami"- trzeba sie przyzwyczaic :lol:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...