Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 ICS FULL METAL czy M4A1 G&P v.8mm łożyska


Recommended Posts

Witam!Mianowicie mam 1200zł na replikę i nie wiem co wybrać m4a1 ICs czy m4a1 G&P gdyż obydwie repliki wydają się być kuszące....

 

Replikę chce kupić na lata i wsadzić w nią troszkę Mocniejsze bebechy....Oczywiście z niezbyt dużym nakładem finansowym...

 

Wstępnie jestem nastawiony na G&P gdyż jest to ponoć bezawaryjna firma lecz nie wiem czy podoła ona moim oczekiwaniom

 

Daje link do M4A1 G&P:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3872

 

Daje link do M4A1 ICS FULL METAL:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=512

 

Proszę o szybkie odpowiedzi co byście kupili gdyż zależy mi na czasie... :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

A długo macie już te ICS-y.Moi znajomi polecali mi G&P tylko wersje z 8mm łozyskami...ponoć Mocna ale ta cena 1150 i ze nie dostępna to mnie odpycha....A wogóle to ICS jest tańszy i lepszy z GB bo ta dwudzielność...hmmm :uśmiech: :lol:

 

I jak sami widzicie chodzi tu również o kase...ja nie mam az tyle ale ponoć osiągi obu replik są na poziomie MAXXX..

 

Prosiłbym o wiecej opini jeśli to możliwe

 

JAk narazie 2-0 dla ICS'a

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Nie chce powtarzać poprzedników, ponieważ powiedzieli wszystko co ważne.

 

Nie mogę wypowiedzieć się w sposób porównujący te repliki, ponieważ G&P nie trzymałem w rękach.

 

ICS'a posiadam od 2 miesięcy i jest fajne, przeszła test w "boju" i się sprawdziła. Jestem bardzo miło zaskoczony.

Zasięg ma przyzwoity, lecz polecam wymienić gumkę hop up na sylikonową.

 

Najlepiej abyś wziął jedną i drugą do ręki, przestrzelił, i sam dopasował jaką wolisz.

Link to post
Share on other sites

wykonanie- g&p

osiągi (zasięg, skupienie, rof w stocku)- g&p

Możliwości tuningu- ics

łatwość przeprowadzenia tuningu- ics

kompatybilność z częściami zewnętrznymi (risy, korpusy)- g&p

Jak dla mnie wygrywa tu g&p i tego należało by się trzymać, z drugiej jednak strony przy naprawdę mocnym tuningu ics wydaje się być dużo lepszy, więc jeśli biegasz TYLKO po lesie postaw na ics, jest naprawdę niezawodny dzięki swoim bebechą połączonym z bardzo słabym springiem.

Z drugiej strony jesli często uczestniczysz w grach cqb g&p będzie lepsze, masz możliwość dokupienia najtańszych risów i wsadzania ich bez przeróbek.

Mam znajomych którzy ze stockowej emki g&p + tania precka wyciągali po 400fps.

Decyzja należy do Was, mam tylko nadzieję że trochę pomogłem.

Jeśli znajdziesz vfc w podobnej cenie możesz się też nad nim zastanowić, jest ogolnie porównywalny z g&p.

Z kolei jesli zależy Wam na TANIM tuningu na STOCKOWYCH częściach zaskoczyć może KWA.

Link to post
Share on other sites

Bardzo częsty problem w wyborze emki ;-) , z moich skromnych obliczeń wynika, że jeśli chcesz bawić się zarówno w lesie jak i na budynkach to dobrze wyjdziesz kupując ics-a. Jeżeli szukasz repliki tylko do lasu to g&p, a jak na cqb to KA. wyszło mi, że zrobienie icsa na cyc glanc z dwoma górnymi częściami gearboxa i dodatkami wychodz i tak samo jak dwie repliki g&p(do lasu) i KA( na budynki). Więc obojętnie co kupisz to bedzie dobrze ;-)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wybrałbym ICS'a - pytanie tylko gdzie będziesz go kupował, bo między Zbrojownią, Allegro a Madonion jest 300zł różnicy. Do ceny repliki musisz dodać min. 200zł - mam nadzieje, że wiesz - na baterię i ładowarkę.

 

G&P jest chwalone za wygląd i mocny GB - ale przy tuningu trzeba wymienić całe wnętrzności. Paradoksem, że w G&P nic nie działa - aby dostać się do HU to pazurem trzeba otwierać klapkę. W ICS'e jest więcej atrakcji - zwalniacz sprężyny, dwudzielny GB czy rączka przeładowania otwierająca klapkę od wyrzutnika łusek. Moim zdaniem ICS jest bardziej rozwojowy.

 

Tu dodał bym jeszcze KWA, ale nie pytałeś o nią więc nie mieszam.

Link to post
Share on other sites

Po części masz racje, ale ics nie ma tak dopracowanego korpusu, brak oryginalnych oznaczeń, a jak kupisz z risami to są one bez oznaczeń, a peq jest nie peq.

To jest trudny wybór, zgodze się. Szkoda, że ics ma patent na ten gearbox, bo jakby złączyć te dwie konstrukcje to powstałby istny szatan( w pozytywnym sensie). Co kto woli, ja stawiam na realizm, inni na wygodę, demokracja ;-)

Link to post
Share on other sites

Mam ICS od 4 miesięcy. Zrobiłem go na HK 416, miałem tylko jedną awarię gdy wyleciał mi dystanser gumki hop up (z mojej winy). Zasięg jest jak najbardziej ok, ale cieżko porównać z AK Cymy 430fps. Z tego powodu zmieniam spręzynę, prowadnicę, tłok i gumke, słyszałem ,że to wystarczy by zrobić potwora. Fajnym bajerem jest dwudzielny gearbox.

Edited by Sebo_NS
Link to post
Share on other sites

Dłuższa, bo 18 miesięczna gwarancja, fenomenalny serwis (potrafią replikę przyjąć do serwisu, porządnie zrobić i jeszcze tego samego dnia wysłać kurierem), doskonały kontakt mail/fon, kupujesz u dystrybutora. Ja po krótkiej przygodzie z Mad Onion wiem, że jak kiedyś znowu będę kupował ICS'a to tylko u nich.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...