Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15A4 Carbine nowa wersja [CA]


Recommended Posts

Siema!

 

Po ostatniej "akcji" inwestowania w szpej , nadeszla kolej na bron :)

Chce wymienic mojego bojacza na cos konkretnego , z dalekim zasiegiem i firmowego , wpadl mi w oko :http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3790

Co o nim sadzicie ?

Moze ktos sie podzieli wrazeniami ?

Moze ktos chce sprzedac (z checia bym kupil) ale wersje wzmocniona :)

 

Pozdro monsta

Link to post
Share on other sites

Ja mam hk416 z serii z blowback nie da się ukryć replika jest świetnie wykonana wizualnie. Wymieniłem w niej lufę na Guarder'a 363 mm 6.02 i komorę Hop Up CA z żółtymi pokrętłami. Zasięg i skupienie jest zadowalające na 50-55 m da się trafić w mała butelkę od wody :) a z 40-45 w korek o średnicy około 2 cm. Co do serii wzmocnionej myślę że będzie dobra , chociaż skłaniał bym się na twoim miejscu jeśli fundusze pozwolą do zakupu http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3961 jest to bowiem najnowsza seria CA blowback cechuje się łożyskami 8mm , Silnikiem Super Torque Up, zębatkami Super Torque Up i może działać na lipolu. Jest to tylko moja opinia z tego co widzę na zdj. korpus różni się tylko oznaczeniami, chwytem pistoletowym i szczerze mówiąc podoba mi się bardziej od korpusów firmy G&P.

Link to post
Share on other sites

Oj nie wiem czy fundusze pozwola :icon_smile: Jak nie patrzac to pod 2 tys bedzie z bateria i ladowarka plus magi :S

Tamten wpadl mi w oko bo jak nie patrzac to jest CA i w dodatku 400 fps , naprawde wole kupic replike juz mocna , zeby nie tuningowac , moze w przyszlosci skusze sie na precke i tuning do 420-450 fps i ejst dosc popularna tylko ze poprostu nie wiedzialem jak sie sprawuje te wzmocnione :icon_smile:

 

A moze cos polecisz z rodziny hk (mialem na oku hk416 14,5 z src , ale jednak po przeczytaniu o wadliwosci src znalazlem tego m15a4 tylko problem w tym ze nie maja go na magazynie przez jakis czas)m4 itp?

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

HK416 robi jeszcze VFC ale nie wiem jak z tym jest orientuje się tylko że cena jest zbliżona do CA a może nawet większa . Mam swojego hk dość krótko ale powiem że pod względem wykonania wygląda to przyzwoicie są jeszcze emki od G&P ale osobiście jej nie posiadam mogę tylko potwierdzić ich dobry poziom wykonania dlatego , że mają je moi koledzy :) . AGM robi jeszcze hk416 ale z korpusem z abs'u miałem w ręku i szczerze mówiąc nie pod pasowało mi to , są jeszcze produkcji GFC http://www.gunfire.pl/product-pol-1152192855-Replika-karabinu-automatycznego-GF416.html ale jak dla mnie to już chyba lepiej dołożyć na CA albo VFC. :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Ten post, oraz poniższy pochodzą z innego tematu.

 

Witam

 

Od roku jestem posiadaczem eMki CA, takiej: http://asgshop.pl/sk...ukt.php?id=3790 i pomimo wielu nie koniecznie przychylnych opinii, jestem z tej repliki zadowolony. Jak każda prawie replika, także i ta wymaga drobnych poprawek (u siebie wyminiłem sprężynę na 120 Guardera i głowicę tłoka na silikonową głowicę CA). Jeżeli chodzi o kulturę pracy, to jest dobrze, spasowanie części GB jest według mnie bardzo dobre, przede wszystkim zębatki sprawiają wrażenie dość wytrzymałych, czego nie można powiedzieć o zębatkach G&P (mnie i znajomemu strzeliła zębatka tłokowa G&P i to w tym samym miejscu na sprężynie M120). W przeciwieństwie do np replik G&P selektor chodzi wręcz bajecznie, nie ma zacinek, singiel to singiel, auto to auto, zawsze. Ogólnie rzecz biorąc całe spasowanie eMek CA jest dość dobre. Także BODY, które z czasem dość fajnie się ściera nadając replice realny wygląd, ma swoich fanów :icon_smile:

Słyszałem wiele złych opinii o CA, ale ja jestem zadowolony z niezawodności. Żeby była jasność przemieliłem już moim CA ogromną ilość kulek.

Znajomy użytkuje G&P, generalnie karabinek strzela bardzo fajnie i jest to dobra replika, ale tak jak wspomniałem nie obyło się bez przygód (pęknięta zębatka tłokowa, zacinający się z niewiadomych przyczyn selektor, który skutkuje często brakiem singla, były także problemy z instalacją. Otóż pod zespołem kostki spustowej wewnątrz GB z niewiadomych przyczyn zeszła cieniutka izolacja, w konsekwencji czego następowała spora utrata prądu, który rozchodził się po Gearboksie, trochę czasu minęło zanim zorientowaliśmy się w czym problem)

Warto także mieć na uwadze samą budowę GB. Jak wiadomo GB w wersji V.2 nie są bardzo wytrzymałe, jest to uwarunkowane ich budową i materiałem, z którego są wykonane. I tu pojawia się alternatywa, a zatem GB V.2 karabinków KWA. Mają one inną konstrukcję, poprostu są dość znacząco wzmocnione między innymi na czole GB (czyli tam gdzie GB V.2 najczęściej pęka na skutek obciążenia). Wedle moje opinii to stanowi o ogromnej przewadze KWA nad innymi replikami, a cena zasadniczo jest podobna.

Ja gdybym na dzień dzisiejszy stał przed wyborem repliki, to chyba wybrałbym własnie replikę KWA, a zwłaszcza KWA USA, która jest sprzedawana przez Coyotów.

Poczytaj nieco więcej na teamt KWA, zapewne przydatnych tekstów, testów i opinii w internecie trochę jest.

Być może informacje zawarte w powyższym tekście wraz z opiniami innych użytkowników, pomogą Ci w dokonaniu własciwego dla siebie wyboru, czego Ci życzę :icon_smile:

tak na konic, żeby była jasność, powyższy tekst jest oparty o moją absolutnie subiektywną opinię.

 

 

pozdrawiam

Jaca

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
Wypowiedź mojego przedmówcy chyba wyczerpuje tema
Powiedzmy, że warto zapoznać się z wersją M15A4 CA z nową komorą hop-up, z blow-back i 425 fps prosto z pudła.

 

Tu wersja RIS - skrótowo, ładnie ujęte najważniejsze kwestie:

 

Rzeczywiście ROF nie rzuca na kolana, blow-back w M4A1 jest fajny, ale jak we wszystkich elektrycznych M4 - raczej zbędny (co nie zmienia faktu, że mnie i tak cieszy i niech sobie będzie). Tak jak wspomniał pan z okienka, dużą zaletą jest wygląd zewnętrzny. Ten ostatni jest w CA wystylizowany na naturalność (różne kolory metalu, unikanie jednostajnej czerni na wszystkich elementach i inne).

 

Ogólnie rzecz biorąc całe spasowanie eMek CA jest dość dobre. Także BODY, które z czasem dość fajnie się ściera nadając replice realny wygląd, ma swoich fanów :)
Chyba jestem jednym z tych fanów, choć przecierki na częsciach metalowych mogłyby się robić nieco wolniej ;-). W przypadku wersji korpusu z tłoczonymi napisami -najnowsze- przecudna uroda M15A4 jest jeszcze bardziej porównywalna z królową piękności A.D. 1982 :).

 

 

Porównywać z KWA można by bardzo długo, oba modele mają swoje zalety, każdy z nich jest adresowany do ludzi o nieco innych preferencjach (przy jakiejś okazji prześlę nieco więcej). W CA na pewno jest więcej do popsucia, KWA ma mniej bajerów, ale nie każdemu są owe bajery potrzebne. Gdybym dziś kupował replikę M4 - trudno powiedzieć co bym wybrał. Pewnie ASG KWA bo jest dostępne w Łodzi na miejscu.

Edited by Ghandi2
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jestem właścicielem M15A4 Carbine EBB CA.

Sprawdzany na Tuwima 10 w Łodzi - 425fps. Szybkostrzelność bliska najniższej prawdziwej - 12 strzałów na sekundę na bateriach Twins 9,6V 1800mAh ASG (dają się upchnąć do przedniego chwytu z pewnym wysiłkiem).

 

Bardzo dobry wygląd, nawet nieco zbyt naturalistyczny :). Różne odcienie szaro-czarnego na różnych częściach karabinka, co nadaje mu nieco wiecej życia.Chyba na razie tylko wersje EBB mają oznaczenia grawerowane. Kolba niestety nieco się telepie. Kupiłem go w dużej mierze dla wyglądu. EBB mnie przesadnie nie zachwyca, ale jak już jest, to niech sobie będzie. Na plus BB zaliczam to, że karabinek łaskaw jest się nieco telepać w ręku. Dzięki temu nei ma się uczucia, że strzela się z "polewaczki". Bardzo cieszy działający bolt catch (blokada i zwolnienie atrapy zamka zasłaniającej dostęp do hop-up), choć byłoby lepiej gdyby zwalniał tłok (marzenia), bo atrapa zamka zatrzymuje sie przy automatycznym ogniu w losowej pozycji, co wygląda dość pociesznie. Ale tak już chyba wogóle jest z EBB póki co.

 

Cieszy nowa komora hop-up i zdaje sie wogóle dość bogate wnętrze. Uwaga na rązczkę napinacza, swoją urwałem na pierwszym strzelaniu, ale niestety w wielu nawet dobrych replikach trzeba się z tym strasznie cackać. Na szczęście naprawa gwarancyjna - bezproblemowo i stosunkowo niedługo.

 

Do przedniego chwytu pasują oryginalne szyny montażowe FAB (do broni ostrej). Tanio, skutecznie i bajernie :).

 

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Ten post i poniższy pochodzą z innego, dołączonego tutaj tematu.

 

Witam!

 

Próbowałem wyszukać na forum, ale mi wyszukuje niewłaściwe tematy, więc zadam pytanie.

Jakie są różnice między starą (ok. 320 FPS), a nową wersją (ok. 400 FPS) replik CA, oprócz spręzyny m120?

Chodzi mi zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne zmiany.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Kiedyś je wypisywałem, powtórzę się.

 

Zewnętrznie:

- wybijane, blokowane piny od body

- wybijane oznaczenia - nie grawerowane

- działający bolt catch

- lepsze wykonanie zewnętrzne

 

Wewnętrznie:

- tłoki z nowych serii CA

- lepsze żębatki

- nowe komory

- nowe silniki

 

Tadam!

Link to post
Share on other sites

Kiedyś je wypisywałem, powtórzę się.

 

Zewnętrznie:

- wybijane, blokowane piny od body

- wybijane oznaczenia - nie grawerowane

- działający bolt catch

- lepsze wykonanie zewnętrzne

 

Wewnętrznie:

- tłoki z nowych serii CA

- lepsze żębatki

- nowe komory

- nowe silniki

 

Tadam!

A jak wygląda sprawa szkieletu GB?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Jest możliwość wepchania baterii do prowadnicy kolby w tym karabinku? Jak tak to jak dużej?
Baterie pasuja bardzo różnie, eksperymentowałem z Redoxami - dopiero przesiadam się na Li-Poly, więc testuję na tańszych.

Niestety Li-Po długości 10/11cm to maksimum (mam nową prowadnicę, otwartą). Przy długości 11cm plus, raczej sugerowałbym 7,4V, przy 11,1V kable zaczynają przeszkadzać. 12cm wchodzą chyba na drugiej/trzeciej nastawie. 13cm chyba lepiej sobie darować gdy nie chce sie rozciągać kolby na ostatnie nastawy. Na pewno łatwiej zastosować 7,4V, zwłaszcza, że przy 11,1V blowback działa nieco rozpaczliwie, często nie domykając atrapy zamka przy ogniu pojedynczym. Jest problem z mocowaniem prowadnic Madbulla, najlepsza (dużo lepsza niż kiepska, firmowa CA) okazała się w końcu prowadnica BOYI (SIC!). Jednak całkiem dobry (kwestia względna, ale nie jest źle) rezultat strzelań na 70m rekompensuje wiele.

 

Czyli można rzec, że te nowe CA to dobre eMki (Boże, dobre eMki i to nie marki KWA, strach!)?

Zależy co się ceni. Każda replika ma swoje "za i przeciw", które bywają bardzo względne. Nowe CA ma sporo wad, ale też sporo zalet. Gdybym chciał zamienic swoją na podobną - musiałbym dłuuugo szukać. Wygląd (wersji z "tłoczonymi" napisami) i zasięg (muszę jednak wymienic lufę) są cool.

Edited by Ghandi2
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...