Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

Konwersja kupiona na świątecznej promocji. Zamontowałem w springu ASG - AI AW .338 Sniper - Sportline ( taki Ares dla ubogich :icon_wink: )

Precka JBU 6,01 509mm. Mierzyłem na spuszczonym hopie, na blasterach 0,36 , reduktor ustawiony na max., adapter na Co2.

Pierwsze 3 strzały na kapsule: 563,3 - 563,9 - 557,4 fps czyli ok 750 na 0,20.

Po trzech kapsułach zdążył paść manometr, ale Mancrafty obiecały dosłać. Zdążył też strzelić wężyk, ale to akurat jest pikuś.

Jeszcze nie sprawdzałem w terenie, ale jestem zadowolony z urządzonka, małe, zgrabne, nieskąplikowane :icon_cool:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Wojdatuz

z tą dysza to tak nie do końca, bo trzeba od razu pisać chłopakom by dali dłuższą, przy czym skoro odpowiednik gazowy gb v2 i gbv2 long są w tej samej cenie (chyba że się mylę) to gdzie sens i logika by dokładać jeszcze do interesu na jakieś przejściówki?

 

@aligator

nie przeliczaj fps ze względu na wagę kulek, faktycznie tak by się zachowały w aegu, jednak na gazie to inna bajka. Pisałem wcześniej, że np. gdy na kulkach 0,20g mam ustawione 580fps, to przy tym samym ciśnieniu jest 500fps na 0,40g (a nie ~430fps jak na springu o tej samej mocy).

 

Ja tam ustawiam tak rega, by było 500fps na 0,40g i to samo dla 0,43g, uważam, że to moc optymalna. Przy większej mocy zasięg już nie rośnie, ale spada celność, tak przynajmniej wynika z moich przestrzeliwań. Nie wiem jakie to ciśnienie dokładnie jest, ale gdybym miał nawet manometr, to dochodzi jeszcze pojemność konwersji i długość lufy, więc była by to wartość różna dla innej repliki. Przykładowo, na kulkach 0,20g i max. dokręceniu regulacji rega, moja replika wyciąga 720fps. 1000fps można było wydrzeć zna regach starszej generacji.

 

Co do wężyka - pęka ci od razu czy po jakimś czasie puchnie i strzela? Jeśli od raz, a masz ten przezroczysty, to sęp od Zambeziego kawałek mlecznego wężyka, jest twardszy i bardziej wytrzymały. Jeśli natomiast pęka po jakimś czasie, to reg przepuszcza, trzeba go rozebrać i przeczyścić. Jeśli jest nowy, to może mieć wadę lub zabrudzenia z produkcji.

Link to post
Share on other sites

Sęk w tym aby nie robić v2 long tylko zwykły v2 i dwa rodzaje dysz (w zależności od potrzeby). Bo będzie tu uniwersalniejsze i mniej pracochłonne. A z mojego punktu widzenia (mam np. HK416 i SR25) mniejszy wydatek jeśli będę chciał HK na powietrze dziś a SR na za 2 tyg. do postrzelania.

Link to post
Share on other sites

@aligator

Co do wężyka - pęka ci od razu czy po jakimś czasie puchnie i strzela? Jeśli od raz, a masz ten przezroczysty, to sęp od Zambeziego kawałek mlecznego wężyka, jest twardszy i bardziej wytrzymały. Jeśli natomiast pęka po jakimś czasie, to reg przepuszcza, trzeba go rozebrać i przeczyścić. Jeśli jest nowy, to może mieć wadę lub zabrudzenia z produkcji.

Wczoraj doszedł manometr, muszę pochwalić bo szybko!

Wężyk mam ten przezroczysty. Zmontowałem konwersje, na dworze wystrzelałem 2 lub 3 naboje, pomierzyłem na chrono. W międzyczasie padł manometr, ale reszta działała. Zdążyłem jeszcze załadować nowy nabój co2, strzeliłem z niego z 5 razy, ale okazało się, że muszę się zwijać i zostawiłem nabój w adapterze. Repke razem z załadowaną konwersją wsadziłem do bagażnika i powrót do Poznania. Po drodze jak nie pieprzło i syk! Myślałem, że złapałem kapcia! Potem okazało się że to wężyk ;-) Strzelił 10/15 cm od reduktora więc nie wiem czy to wina jakiegoś zabrudzenia czy np wstrząsów? W niedzielę po testuje dalej.

W jakich sklepach szukać takich węży i np tych szybko złączek lub innych akcesorii? W akwarystycznych, spawalniczych?

Link to post
Share on other sites

Ostatnio widziałem w jakimś litwińskim sklepie robione na CNC przystawi do GB V2, pozwalały wstawić do SR-25 zwykły GB V2 i zwykłą komorę, wstawiało się tylko długą dyszę i wio.

Ale sklep zmienił sztaę graficzną i nie mogę tego znaleźć.

Podeślij adres - popatrzę i może wypatrzę.

Link to post
Share on other sites

@Winiacz

niestety zostanie to dla potomnych :P

 

@HummerB

pomysł przekładania gb gazowego do 2 replik, z tą przejściówką nie jest zły. Kwestia tylko wymiany samej dyszy - jeśli jest na jakimś gwincie skręcana (w co wątpię z racji wymiarów i grubości ścianek), to prosta sprawa. Gorzej natomiast jeśli jest wymieniana jak np. aegowa, czyli trzeba otwierać szkielet. Trzeba by tym Zambeziego pojurgać.

Link to post
Share on other sites

Zdaję sobie sprawę, że z ekonomicznego pkt. widzenia dla producenta jest to lipa (zawsze musiałbym kupić dwa gb zamiast jednego) ale z drugiej strony mniej pracochłonnego i być może mieli by czas na v.3 albo v.7 ;). Zobaczymy - może ktoś ze szczęśliwych posiadaczy nie wy3ma i zajrzy do środka i da znać jak to wygląda. A może sam pomysłodawca/wykonawca się nad tym nachyli... Swoją drogą chłopaki z M zamilkli strasznie...

Link to post
Share on other sites

... Swoją drogą chłopaki z M zamilkli strasznie...

Bo na dobrą sprawę Zambezi chwilowo został sam, w tygodniu tyra, a na weekendzie się kształci. Obecnie najwięcej czasu zajmuje dopieszczenie zamówionych już v2 i v2long. Na inne szkielety przyjdzie czas, ale sporo roboty jest przy zaprojektowaniu v3 i v7 bo mają selektor z prawej strony (odwrotnie jak v2).

 

A co do środka tego gb, to wewnątrz jest to co w prototypie, tyle że zamiast wężyków i szybkozłączek, są skręcane sztywne złącza.

Link to post
Share on other sites

Oh,

 

Tak to bywa :icon_wink:.

 

Spokojnie, już planuję co by wam po podrzucać coś cobyście się nie nudzili. Może pokaże maszynki na których pracujemy no i kupę materiału na V2 i V2 long.

 

Przejściówek nie ma sensu kupować. Wrzucę do oferty części zamienne tak, by można było przerobić V2 na V2long i odwrotnie. To są 3 części.

 

 

aligator73, jak dalej coś Ci nie działa - pisz do mnie na maila, być może masz w regu jakiś syf który został po produkcji a którego kompresor nie wydmuchał i być może ciągle zwiększa Ci się powolutku ciśnienie.

 

Dysza jest na gwincie :icon_wink:.

 

Wieczorkiem założę jeszcze temat o usterkach w produktach mojej firmy. Sam jestem ciekaw jak się wszystko spisuje. No zobaczymy, może strzelę sobie w stopę :icon_biggrin:. Zawsze się jakiś bubel trafi - ale zawsze staram się to rozwiązać/wymienić/naprawić. Wiadomo.

 

Ogólnie plan jest taki, że teraz idą V2 i V2long (co się znów przedłuża bo trzeba było frezarkę do użytku doprowadzić). Potem do SWD a&K (spring) o co mnie mendi terroryzuje. Następnie V3 i V7. No a potem już elektrozaworki.

Do tego mają dojść gerboxy frezowane, komory HU do aegów i springów, wszystkie elementy które ogólnie będę w stanie wykonać. Ot, plan jest duży, potrzeba tylko funduszy i pracowników :icon_biggrin:.

No i jeszcze w planach są repliki karabinów wyborowych w stali, gazowe, takie już na tip top zrobione - kupujesz i strzelasz.

 

W najbliższych tygodniach będzie już oficjalna sprzedać V2 i V2long - będzie filmik jakiś porządniejszy, będą testy - będzie rozsyłanie do ludzi z różnych stron i firm :icon_wink:. Przy okazji nowa strona internetowa z jakimś tam bardziej funkcjonalnym sklepem.

 

W V2 było w międzyczasie jeszcze kilka poprawek i zmian. Problemem było min. to, że nie przewidziałem tego, że zaokrąglenia krawędzi gearboxa zwykłego (odlewu) spowodują, że w niektórych będzie ciężko zapiąć piny. Został też przerobiony spust. Jak się okazuje często między body do emki różnych producentów - są pokaźne różnice a tu trzeba coś co pasuje wszędzie. Z tych ludzi co już kupili - i ktoś chciałbym dostać nowszą wersje - wymiana nie będzie stanowić problemu. No ale tu wszystko zostanie porządnie przedstawione i pokazane już podczas premiery (tej już oficjalnej a nie preordera) no i będzie wiadomo co jak gdzie czemu i dlaczego.

Link to post
Share on other sites

Fps w gaziakach zależą od ciśnienia (tu ustawionego na regu) oraz długości lufy. W zasadzie każda lufa się nada, ciśnieniem sobie moc wyregulujesz. Przy czym normalne jest, że im dłuższa lufa tym większe prędkości uzyskasz.

Link to post
Share on other sites

Ehehe Winiacz, to pojechali po bandzie, do zwykłego szkieletu to teoretycznie pasuje. Widać kable, czyli nie ma fotki samego sterowania zaworów piezoelektrycznych/elektrozaworów. Nigdzie nie widać choćby orientacyjnej ceny.

 

Nic straconego, chłopaki z MC myślą przyszłościowo nad rozwiązaniem z zaworami, a obecnie to czysta pneumatyka jest, co ma swoje plusy.

Link to post
Share on other sites

Genialne w swej prostocie! I problem z robieniem GB na maszynach CNC z głowy, więc cena znacznie w dół, a czas realizacji zamówień również się skróci... No i oczywiście kompatybilność z każdą wersją GB. Cudo!

Edited by kmieto
Link to post
Share on other sites

Sprawdź w reduktorze, czy masz "śrubkę" która naciśnie grzybek zaworu w butli. Jeśli nie masz (ja tak miałem) to dopasuj i wkręć w reduktor. Będzie działało.

No chyba, że masz skręcony na 0 reduktor, bo nie pisałeś, czy kręciłeś pokrętłem od regulacji ciśnienia.

Edited by HummerB
Link to post
Share on other sites

Po co Ci mamba? xD

 

Jeżeli masz gwint w reduktorze 1/8" (stosujemy tez 5mm) to jest szansa podpięcia mamby. Ale żeby to to działało to musisz jeszcze pożądnym specyfikiem wszystko uszczelnić.

 

Ciągle mnie nurtuje.. po co Ci mamba?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...