Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

Według mnie nie wpływa na pole widzenia, zresztą to u Ciebie jest wielki kawał metalu po lewej stronie repliki rusofilu :icon_smile:

Dobry rusofil nie jest zły,a reg mi w żadnym stopniu nie przeszkadza, bo jest za baką.

 

Co do nowych pokręteł - to ja mam egzemplarz z dodatkową dziurką od góry, gdzie mam wkręconą śrubkę m4 do blokowani i kontrowania. Mogę całkowicie zablokować na danym ustawieniu (i zakleić np. plombą na imprezie), lub lekko popuścić i móc skręcić na niższe ciśnienia, ale bez dostępu na wyższe, bo śrubka zablokuje.

 

Prosty patent, a skuteczny. Zrobie temu fotkę po pracy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakiej grubości ścianki ma ten adapter? Troszkę strach jak się cały napełnia 60barami :icon_biggrin:.

 

 

 

Umyśliłem sobie zrobić czapki (takie z daszkiem) z logiem firmy i jakimś napisem, jaki napis dać? :D Coś głupiego typu "tak, mam 900fps i morduję ludzi" ;). Rozdawane przy jakiś tam okazjach, promocjach czy coś, na sklepie też będą (praca nad sklepem internetowym trwa ;) ).

Link to post
Share on other sites

2,6-2,8mm ma ścianka w najcieńszym miejscu z czym w środku biegnie kilka wystających linii pełniących role prowadnicy nabojów co2 i usztywnienia cylindra, a od zewnątrz masz dużo pasów biegnących wzdłuż osi cylindra które mają go wzmocnić, cylinder nie jest gładką rurą, zapomniałem jak fachowo nazywa się ten sposób wzmacniania.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie które od pewnego czasu mnie nurtuje.

Który karabin będzie miał większy zasięg, sprężynowy czy z konwersją.

Zakładając że lufa, komora i gumka jest taka sama, są takie same warunki.

I będą obie generować np: 600fps na kulkach 0.2

 

Pozdrawiam

Edited by Dokttor
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pokręcając pokrętłem zwiększasz i zmniejszasz przepływ gazu.

Szybko złączki albo od mancrafta na z dowolnego sklepu pneumatycznego.

"dowolnego"=internetowego, sprzedającego na sztuki, przypadkiem mającego takie małe szybkozłączki.

Super tanio nie będzie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Chyba wymyśliłem full auto, takie do m249 i p90 (tak, ja z tych co lubią krótkie repliki :D ). Pierwsze co zrobię to wstawię to do p90 ;). Tylko full auto, bez semi, taka prosta konwersyjka. O ile wyjdzie oczywiśćie. W przyszłym tygodniu się okaże.

 

Mendi, już mam nowe igiełki także w przyszłym tygodniu jedna leci na testy.

 

Co do szybkozłączek: można kupić w pneumacie, ja też u nich kupuję. Ja kupuję takie których zwykle nie mają w ogóle na stanie i je ściągają co długo trwa no ale są fajne ;).

Link to post
Share on other sites

Zambezi,

Właśnie chyba się bujam z igiełką w moim egzemplarzu, na priv dostałeś opis sytuacji ;]

Ścięte nie będą powodować wtórnego czopowania się kapsuły?

Leniwy jestem to dam to co na FB napisałem...

 

Czesi dali sam stożek z kanałem 1mm przez środek, ale także lipne rozwiązanie jeśli materiał nie jest dość twardy. Nie myśleliście o zrobieniu czegoś w rodzaju igły do piłek? Trzpień ostro zakończony, pod stożkiem jednostronny lub na przestrzał przewiert poprzecznie do osi trzpienia a w osi trzpienia kanał dochodzące do tego poprzecznego. Ewentualnie podobne rozwiązanie ale kanał z osi przesunięty na ściankę trzpienia, po prostu frez wzdłuż trzpienia poniżej stożka, żeby ten był pełny. Lub po prostu zrobić jedno lub dwustronny "grzybek", płaski frez poniżej stożka wzdłuż trzpienia.

 

Igła musiała by być dłuższa ale pełny stożek gwarantuje przebicie a kanał zaczynający się pod nim powinien zapobiegać ponownemu zaczopowaniu kapsuły, no i nie trzeba będzie cofać kapsuły po przebiciu.

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Myśle nad kolejną zabawką. Szturmówka GBB. Tanio wychodzi G&G (np http://zbrojownia.li...roducts_id=2282 ) Plastik fantastik, ale za małą cenę fajny blowback :icon_cool: .

Gaziaki przy niskiej temp syfonują. Czy przeróbka maga GG w Mancrafcie na zasilanie zewnętrzne zniweluje ten problem? Mam już konwersje w L96. Czy po przerobieniu maga dałoby sie podłączyć do tego reduktor i adapter z zestawu i czy mogła by to być alternatywa na chłodniejsze dni? Ewentualnie z czasem dokupienie butli.

Edited by aligator73
Link to post
Share on other sites

@aligartor76

Jak poprawnie dobierzesz ciśnienie to będzie hulać jak złoto. Chłopaki robili specjalne przetoki do magów co2, a do magów gg wystarczy szybkozłączkę wkręcić.

Z racji wielu metalowych ruchomych elementów (czyli sporo powierzchni do zamarzania) na zimnie co2 będzie sobie radzić ciut lepiej niż ggaz, natomiast na hpa powinno śmigać bez względu na temperatury.

 

@Zambezi

częstuj ta szpilką, bo mnie ta stara, wyeksploatowana do apopleksji doprowadzi.

 

edit. 22.05

Heh, mówisz, masz, full wypas i pełen serwis. Mam nową szpilkę, (o którą od długiego czasu suszyłem głowę Zambeziemu) w kształcie igły lekarskiej. Przebija kapsułki elegancko, brak wycieków gazu.

Link to post
Share on other sites

@Zambezi

Myślicie coś w kierunku wypuszczenia kilku sztuk krótszych adapterów pod 8g n2o lub większych pod 16g co2?

Te na 8g n2o mogły by mieć wzięcie nawet większe niż klasyczne 12g co2 choćby ze względu na mniejsze wymiary czy sprawność na mrozie, reszta praktycznie bez zmian bo mniej ładunku ale pod większym ciśnieniem...

Link to post
Share on other sites

Nowa szpilka mocno przetestowana - 6 kapsuł pod rząd, wszystkie elegancko przebite i doszczelnione.

 

Shamoth, ja czasowo dałem sobie siana z n2o, bo fakt mniejsze to jest, ale mniej strzałów jest i droższe są niż co2 12g. Ale faktycznie, te 3cm mniej, uratować mogą repliki, gdzie reg z co2 nie mieści się w kolbie.

Link to post
Share on other sites

@Mendi,

Powiedz gdzie kupujesz co2 że są tańsze od n2o, nabijasz gdzieś na czeskiej granicy po 0,30 ?;]

Umarex ~1,45 Crosman ~1,40 MOSA ~1,50 NoName ~1,35

Naboje n2o do robienia bitej śmietany ~1-1,10 no chyba że dedykowane do wiatrówek to i po 4 widziałem

 

@Zambezi

Szpila starego typu może być, stożek z podcięciem a'la grzybek, tylko pod ten kauczukowy simering uszczelniający kapsułę trzeba podłożyć ~2mm oring i na niego dać simering. Najlepiej jednak by było jak by sam simering był o te ~2mm wyższy, kończył się równo lub ciut ponad wkładką ze szpilką. Idzie wtedy kapsułę przebić i cofnąć bez popuszczania.

 

Wiem że tak nie należy robić ale adapter, reg i konwersja cały tydzień trzymały kapsułę, zapomniałem wyjąć przed wyjazdem, chyba bez wycieku i to się chwali chłopakom ;] Następnym razem włożę w torbę strunową i zostawię na dłużej żeby sprawdzić czy faktycznie trzyma szczelność cały układ na 100%

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...