Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

20cm ma całość bez śrubek, śrubki (bądź śrubka, bo jedna jest zbędna po prawdzie) i tak będą na imbus bez łba (wewnętrzne) więc można ich nie liczyć.

 

Postaram się dziś zrobić zdjęcia jak to może leżeć w kolbie do swd i zobaczyć ile wyjdzie strzałów na 600fps. Możesz też podać ile byś chciał na kulkach 0,4g, było by łatwiej i pewniej.

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Na razie to tylko testy są ;) Myślę, że cena będzie w okolicy 200zł za całość, zobaczymy za ile będziemy w stanie kupować sprężyny.

 

Z tymi 0,4g chodziło mi bardziej o to, że 600fps na 0,2g nie musi się koniecznie przekładać na 440fps na 0,4g ;) może być np więcej ;P Było by to ok 490fps.

 

Sprawdzę Ci ile wyjdzie strzałów na 440fps na 0.4g kulkach, pasuje? ;)

Link to post
Share on other sites

a co tam masz mieć głośnego? mocniejsze uderzenie tłoka? wystarczy dać dodatkowy amortyzator na głowicy cylindra (lub stockowy zastąpić grubszym). Przy dobrej szczelności i nasmarowaniu elementów, niezależnie od użytej sprężynie głównej, masz przy strzale przyjemne puffff

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

No w moim WA2000 z konwersją już przy 200psi dość głośne jest. Przy 400 jest naprawdę klimatycznie :P

Ale to chyba wina specyficznego tłumika w mojej snajpie.

Raz odpaliłem WA na 1200psi (reduktor madbulla), nie rozleciała się, a huk był zarąbisty :P Ale szybkozłączka odmówiła posłuszeństwa.

Link to post
Share on other sites

W warriorze na promyku 590 wystrzał bez tłumika przy ciśnieniu ok. 150 psi przypomina strzał z wiatrówki (sprężynowej). Po założeniu produktu KA, długości 290mm (minus ok 100, które zabiera lufa) odgłos strzału to takie "PUF". Coś jak ciche pierdnięcie.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to nie jest taki reduktor jak ja kiedyś kupiłem (okazał się po prostu śrubą regulującą przepływ (powiększała bądź zmniejszała otwór) to fajny bo mały. Sam się z nim nigdy nie spotkałem. Jeżeli zaś jest po prostu śrubą, to to szalenie niebezpieczne jest ;P.

 

 

Trzeba poszukać zdjęć co on tam w środku ma.

Link to post
Share on other sites

Hmm..

Kicpa chwalił ten regulator z madbulla...

 

Na HP i reduktorze przemysłowym (do gazów specjalnych) 200/0-10 miałem też 0-2 fps odchyłki.

A zestawiam koledze napęd na naboje 12g CO2, i szukam najmniejszego dostępnego rozwiązania.

Sam będę miał butlę HP 300 bar i ninja SLP + reg. AK - daje to super stabilność przy małych rozmiarach. 2-stopniowa redukcja ciśnienia jest najlepsza, wtedy powiększasz znacznie zakres precyzyjnej dawki ciśnienia.

 

Ukesu, używałeś tego reduktora na 1200 PSI (tj 82 bar) HP mam rozumieć ? Czy kartusze CO2 ?

Szukam najmniejszego rozwiązania jakie jest dostępne (tj. adapter 12g CO2+ reduktor 0-10 bar) - proszę podpowiedzcie...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dziś złożyłem nowy zestaw (dzięki Filqu&Zambezi) Mianowicie adapter z regulatorem madbulla podłączony do adapteru szybkozłączki i poprzez wężyk ciśnieniowy do repliki. Zasilanie kartusz 12g Co2. Na 250psi mam 900fps na kulasach 0.2g. Dużo :icon_biggrin:

Niestety kapsuła starcza tylko na max 14 strzałów, ale za to jakich xD

Myślę że na niższych psi mocno wzrośnie ilość strzałów.

 

P.S.

Strzałowi towarzyszy mocny i nagły huk rozprężającego się co2, kilkakrotnie mocniejszy niż przy dan wessonie z nowym nabojem co2 :icon_biggrin:

 

 

Foto jak to teraz wygląda:

zdjcie1832.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by Ukesu
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

rozmawialiśmy wczoraj z Zambiezim o możliwości wykorzystania bombiczek - czyli kapsuł 8g n2o (gaz rozweselający). Żeby sie nimi rozweselić, to trzeba by sie zawartością 2 kapsuł w worku ostro inhalować, inaczej nie ma to na człowieka wpływu.

Ciśnienie w przybliżeniu takie jak w kapsule co2 12g (zależnie od temp), z tym że n2o lepiej trzyma ciśnienie na mrozie bo nie mrozi bebechów jak co2. Wiatrówkarze tego używają i chwalą. Wystarczy do zestawu na kapsuły co2 wrzucić jakiś dopychacz przycięty na wymiar. Kapsułki 8g są krótsze niż 12g co2, można krótsze tuleje do regów robić co daje możliwość upchania w mniejszych przestrzeniach; poza tym te mniejsze kapsułki są tańsze niż co2. Ponadto Czesi posiadają te kapsułki z mosiężnym kołnierzem, można je dobijać.

Jak dostanę brakujący element konwersji, to przestrzelam replikę na obydwu rodzajach kapsuł i porównam wyniki.

 

Wiatrówkarze przedkładają n2o nad hp nawet, n2o jest niepalne, więc przy efekcie diesla nie ma prawdopodobieństwa zapłonu jak w przypadku hp.

Link to post
Share on other sites

Wszystko cacy, ale gdzie można nabić taką kapsułę?

 

Co do efektu diesla. Jeżeli nie smaruje się elementów układu ciśnieniowego smarami na bazie pochodnych ropy naftowej. Smar silikonowy nie "odpali". Jednak, pomijając wszytko- jaki jest sens smarowania czegokolwiek w takich układach?

Link to post
Share on other sites

W Czechach można dobijać "naboje do bitej śmietany", przy granicy pewnie też. Może to słabe rozwiązanie, ale lokalne społeczności wiatrówkarzy często sprowadzają maszynki i butle matki do nabijania różnych kartuszy, trzeba poszukać i się tylko z nimi dogadać ;p

 

ZuBeR, sens sensem, ale niektórzy posmarują tym co maja pod ręką, a przy użytkowaniu hp wynikają takie kfiatki: p3a.jpg

lepsze niż wybuchy uszkodzonych batek lipo :icon_biggrin:

 

Niezła dyskusja jest o zastosowaniu n2o na forum wiatrówkowym - http://bron.iweb.pl/...1861276d3a5848e

Paczka 20szt. kapsuł 8g kosztuje 24-30zet http://allegro.pl/hendi-naboje-do-bitej-smietany-20-szt-n2o-tanio-i2709975721.html

przy ponad 100szt to ok 1zł, 1,10 wychodzi za sztukę

Link to post
Share on other sites

Zdjęcia dieselków widziałem na forum paintballowym (dobre źródło wiedzy, jeśli ktoś ma pierwszy raz styczność z systemem HP), poparzonych rączek też.

Dlatego, co napisałem wyżej, nie wolno smarować jakichkolwiek części układu smarami z zaw. węglowodorów. Teoretycznie, smary silikonowe nie powinny być groźne, ale tak czy inaczej- nie ma sensu smarowanie takiego układu. Nie wiem, co tam może się zapiec/skorodować (mówię o instalacjach w markerach PB/replikach z konwersją).

Link to post
Share on other sites

Innymi słowy dostępna jako akcesorium będzie tuleja na małe kapsuły N20 do standardowego reduktora Mancrafta.

 

To ja rzucam Zambeziemu i Filq'owi nowe wyzwanie - komora na dwie kapsuły CO2/N2O - gdzie kapsuły są jedna obok drugiej. (nie jedna za drugą co wydłuża całość a jedna obok drugiej - dzięki czemu można by taki pojemnik zmieścić jeszcze w kolbie standardu VSR lub jako wypełnienie kolby SWD.

 

pozdrawiam

Padaka

Link to post
Share on other sites

Zambezi taka uwaga - poprawcie proces produkcyjny dyszy z konwersji. Chyba nie musza mówić o wpływie powierzni dyszy na przepływ powietrza/gazu czy co tam jest akurat. Dextera można pojurgać, lubi ten temat :icon_biggrin:

W obecnym systemie produkcji w środku dyszy jest tragedia - wiele nierówności i ślady po nożu. Zajęło mi ponad godzinę, żeby to jakoś dopolerować, kolejno papierkami 800, 100, 1200, 2000 a na końcu patyczek do uszu i cif :icon_biggrin: Wyszło lusterko, ale mimo wszystko delikatny spiralny ślad po nożu został, nie chciałem polerować tak głęboko.

 

p.s. nadałeś paczkę? nie masz czasem 1 takiej śrubki jak mi link na alledrogo pokazałeś?

Link to post
Share on other sites

A jaki to wpływ, możesz rozwinąć? Może się dowiemy czegoś nowego.

 

Zmieniło się coś po tej polerce? Dysze miałem różne, od rozwiertaków, po noże i dysze z brązu które miały w środku lustro... zawsze było tak samo... to nie jest statek kosmiczny.

 

Śrubki będę mieć pod koniec tygodnia ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...