Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M47 ala "Snajperka" - czyli jak zrobiłem coś z niczego


Recommended Posts

Witam, kilka miesięcy temu kupiłem shotguna M47 DE z kolbą i jego osiągi mogły ujść ale miałem na celu zrobienie z tego snajperki, z większą mocą , oto owoc mojej pracy:

 

1. http://img202.imageshack.us/img202/5192/43466461.jpg

2. http://img541.imageshack.us/img541/2927/91711414.jpg

3. http://img714.imageshack.us/img714/7443/18855067.jpg

4. http://img85.imageshack.us/img85/6981/11287140.jpg

5. http://img21.imageshack.us/img21/3417/98103334.jpg

 

Planuję jeszcze dorobić dwójnóg .

 

Co do osiągów , tego M47 MOD to dorównuje mojej cm 0.28 nawet lekko ją wyprzedza w zasięgu,puszka nie stanowi problemu przestrzeli na wylot i kulka ma siłe lecieć dobre 15m i lepiej, denko od puszki też nie stanowi problemu-taki test przed moim tuningiem był niemożliwy do przejścia(strzelam kulkami 0.25) .

Replika ma większa moc stąd ta luneta od wiatrówki 4x20 , było trochę kłopotów z zamontowaniem , musiałem topić plastik na szynie, ale sie udało i luneta siedzi sztywno i prosto ( dałem jeszcze odrobinę kleju, na wszelki wypadek).

Co do celności nie byłem zbyt zadowolony, mam w replice tłumik , w środku jest pusty (rzeczywiście tłumi) , lecz kulki skręcały i leciały niecelnie , znalazłem plastikową rurkę która mieściła się do tłumika, ową rurkę gęsto podziurkowałem i umiejscowiłem w tłumiku efekt był taki że kulki zaczęły lecieć celniej zdziwiłem się bardzo bo myślałem że niewiele to da a tu taka niespodzianka :wink: i teraz strzela bardzo celnie i daleko mogę stwierdzić że nawet lepiej niż cymka 0.28.

Jak widać jest dorobiona jeszcze dźwignia od przeładowania , która siedzi mocno jak diabli , ale też troche trzeba było pomajsterkować ( rączka jest od układu wycieraczek w maluchu :wink: ).

 

Pewnie was ciekawi jak uzyskałem taką moc przy praktycznie zerowych kosztach ?

A więc :

-rozciągnąłem kombinerkami sprężynę przy końcach(zdaje to egzamin, sprężyna to strzale nie wraca do początkowego stanu), i do tłoka wsadziłem plastikowy pierścień dzięki któremu sprężyna jest maxymalnie napięta podczas naciągania.

-Zauważyłem ,że jak tłok wchodzi w cylinder do oporu końcówka tłoka wraz z takimi prowadnicami uderza o cylinder , więc spiłowałem go dlatego że kiedyś popełniłem ten błąd i zostawiłem to tak i tłok się pękł(naprawiłem go i dalej służy tylko w moim drugim M47 po naprawie tłok wyglądał tak :

1. http://img543.imageshack.us/img543/7370/beztytuuuc.jpg

2. http://img522.imageshack.us/img522/5148/dsc03389a.jpg

Pęknięcia może nie widać dokładnie dlatego że łączenia są bardzo sztywne i dobrze dociskają {dla jasności tłok miałem w 2 częściach :wink: }.

Musiałem jeszcze porobić dziury w cylindrze na łączenia które są na tłoku{widoczne za zdjęciach}.

naprawiony tłok spisuje się elegancko - założona jest jeszcze sprężyna M115 która była za gruba lecz za pomocą kombinerek i straconych 30 - 40 minut udało mi się ja zwężyć i zachować proporcje, schotgun spisuje się wyśmienicie , tłokowi nie straszny nawet rapidfire, to był i jest mój 1 shotgun i ma na koncie jakieś 4000 strzałów jak nie lepiej i wszystko się trzyma, tłok po naprawie wytrzymał i {dalej trzyma} pewne 2500 kulek 023g. ale to już inna bajka)

-Kolejną rzeczą było delikatne oblanie dyszy cylindra tak by ją pogrubić - dzięki temu gdy tłok jest nasmarowany , zestaw osiągnie maksymalną szczelność wiem bo można to sprawdzić zatykając lufę w mojej snajperce gdy zatkam lufę i strzele to słychać głuchy dźwięk , gdy zdejmę palec wylatuje sprężone powietrze .

-uszczelniłem lufę w komorze taśmą izolacyjną by się nie obracała i trzymała ciśnienie

 

Po tych czynnościach , snajperka spisuje się doskonale , ma przebieg jakieś 2000-2500 tyś kulek i żadnego znaku zużycia i spadku mocy.Bardzo mnie to cieszy , bo z taniej repliki zrobiłem COŚ, i jak widzę jest to coś trwałego.

Gra jest naprawdę warta świeczki , mi się opłacało i jestem bardzo zadowolony , jeszcze nigdy nie miałem problemów z tą bronią i mam nadzieje że nie będzie , ale nic na świecie nie jest wieczne :wink: .

Pozdro !

 

Mam nadzieje że wątek jest założony w dobrym miejscu ,jak nie to prosił bym o przeniesienie :)

Edited by kamil_17
Link to post
Share on other sites

A jednak :wink: ,

jeszcze tylko dwójnóg , i może ... kamuflaż w stylu Ghillie ? :wink:

Mam nadzieje że komuś się to przyda mój artykuł , jak kto bedzie chciał to mogę więcej fot wrzucić jak co zrobione :wink:

Dodam jeszcze że moja pseudo snajpa jest napchana różnego kalibru żelastwem przez co jest ciężka, z racji że niemam dokładnej wagi to mogę stwierdzić iż ma ciężal porównywalny do standartowej wiatrówki :wink:

Edited by kamil_17
Link to post
Share on other sites

Sprężyna która była standartowo włożona ,była przy jej końcach gęściej skupiona, więc to poodginałem kombinerkami, i sprężyna jest dłuższa, ostatnio zaglądałem do środka i niema zmian - niewiele to może dało ale zawsze to coś..

Wiesz że w ten sposób sprężyna szybicej się ubije (szybciej straci moc) i efekt Twoich "modyfikacji" jest przeciwny do zamierzonego...

Link to post
Share on other sites

Tak, ale nie naciągałem mocno, najwiecej dał plastikowy pierścień który umieściłem w tłoku,dzięki któremu sprężyna jest sprężona do granic możliwości i przyrost mocy jest widoczny.

Nie sprężyny nie wymieniałem , a co do lunety to troszke zabawy było , musiałem topić plastik na szynie jak wcześniej napisałem,

tylko trzeba było porządnie wyrównać żeby luneta nie była krzywo , u mnie siedziała mocno jak skurczybyk ale kapnąłem jeszcze kleju jakby coś.

Link to post
Share on other sites

Myślałeś od dorobieniu castoprecki? Oczywiście odpowiednio dłuższej. Próbowałeś go w jakiś sposób wyciszyć?

 

Też się właśnie bawię moim M47, tylko 1,5 rocznym i dorobiłem mu dłuższą lufę (jakieś 40cm wewn.), dorobiłem dystanser z wkładu do długopisu (niestety jeden z 2 bolcy dociskających gumę zrobił już w niej mallutką dziurkę) i zrobiłem podkładki na prowadnicę i w tłoku. Na prowadnicy 1 gumowa podkładka i 1 metalowa, a w tłoku guma-metal-guma-metal-guma-metal. Łącznie coś 1,5cm - 2cm. Na pewno coś moje zabiegi dały, bo naciąga się zauważalnie trudniej, niestety nie mam jak na razie sprawdzić FPS i celności (może w przyszłym tygodniu).

 

Czekam co dalej zepsujesz w swoim egzemplarzu :wink:

 

PS. Wybacz, że to piszę, ale mnie osobiście nie podoba się twoja dźwignia przeładowania :wink: , zrobiłeś ją tak z kaprysu, czy wygodniej Cię się przeładowywuje?

Edited by nocek123
Link to post
Share on other sites

Narazie to planuje dorobić dwójnóg, tylko nie mam ostatnio zbyt dużo czasu.

Co do lufy, to chodziła mi po głowie wymiana, ale póki co celność jest dobra.

Na odgłos strzału nie narzekam, po tym jak uszczelniłem wszystko, to niema takiego wyraźnego trzaśnięcia jak to było przed modyfikacjami, jest takie delikatne puknięcie do tego bardzo dużo pomógł tłumik, bo testowałem odgłos z nim i bez niego (zrobiłem tak że mogę go odkręcać), i widać bardzo odczuwalną różnicę.

 

Jak dorobie coś nowego to napewno wrzucę zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Po twoim teście na szczelność (palec na lufę) postanowiłem sprawdzić to samo u siebie i niestety pozostawia to wiele do życzenia :wink: , ale wydaje mi się to dość dziwne bo w takim razie mnóstwo powietrza ucieka mi na łączeniu dysza-komora, bo przed złożeniem sprawdzałem łączenie komory (po teflonie) z lufą i robiłem się czerwony na twarzy. Chyba, że teflon szlak trafił, no nic jutro go rezbebeszę znowu i sprawdzę co nie śmiga, albo wykorzystam twój pomysł z doszczelnieniem dyszy :wink: .

Link to post
Share on other sites

Takie tipsy bo tez bawilem sie ta replika (ostatnio sie zlamala) dla zabawy na shot party.

1. Castoprecka nie zda egzaminu - nie da sie az tak precyzyjnie zrobic lufy. Lepiej juz probowac zamontowac jakiegos dluzszego stocka od aega.

2. Przydaje sie wyciszona glowica tloka ;) Do tego potrzeba jakiegos starego rozwalonego sprezyniaka (chocby za 10 zl z allegro) ktory ma gumowa glowice. Ja akurat mialem cos takiego z jakiegos zlomika i shot strzela naprawde cicho.

3. Dorobienie montazu tlumika - wtedy z 15 m wogole nie slychac strzalow.

4. Sprezyna - mozna kupic za 5 zl w sklepie mechanicznym. Moja daje 280 fps ale jest duzo cichsza (nie ma tego brzdeku po strzale).

5. Szczerbina i muszka - rozne sposoby ale da rade to dorobic. Prosciej - celownik optyczny.

Moj shot ma jeszcze hi capa zrobionego ala m14 ... ale to dla fazy. Wiadomo hi capy sa bee ;)

Link to post
Share on other sites

Chyba mnie trochę nie zrozumiałeś, teflon mam na łączeniu komory z lufą i wszystko jest z nim ok :wink: , nijak powietrze tam nie ucieka. Z dyszą zrobiłem tak jak to opisałeś, kropelka kleju cjanoakrylowego. Sprawdziłem teraz ze złożonym układem (tłok, cylinder, komora, lufa włożone na swoje miejsca w jednej połowie "body") dmuchać przez lufę i nie da się nijak tego przedmuchać (tylko należy trzymać tłok, bo go będzie wypychać :wink: ), ale nie do końca jest tak różowo :wink: jeżeli tłok jest włożony mniej niż 1/3 długości cylindra to trochę powietrza ucieka. Nie mam na razie pomysłu co z tym zrobić (może ktoś z was ma?).

 

Kocur666: nie mam dłuższej lufy od jakiegokolwiek starego aega (mam do tej pory tylko jednego), więc dorobiłem castorurkę. Zwyczajnie pojechałem do sklepu, wybrałem rurkę o średnicy zewn 8mm (wewn. nie podali) w miarę prostą, w którą weszła kulka i w środku sobie latała (już nie wyleciała, bo końce najwidoczniej były trochę zniekształcone), w domciu wiertareczka, wyciorek, papierek 1200 i jedziemy powolutku równomiernie od końca do końca co chwilę wyjmując sprawdzając i czyszcząc (niestety pasty polerskiej nie miałem). Jak na mój gust spisuje się zdecydowanie lepiej niż stockowa, ale jak na razie od dłuuugiego czasu u mnie ciągle wieje i nie mam jak sprawdzić celności na obiektach dalej położonych niż 7m :wink: .

 

PS. Zamontowałem teraz lunetę i wygląda genialnie :wink: :wink: :wink:

Link to post
Share on other sites

Nocek odnośnie castorurek robiliśmy z Kocurem takie ponad 3 lata temu, więc nie musisz dawać instrukcji i jak Ci pisze chłopina, że taka lufa to G, z powodów jakości oraz wad ew. obróbki. To uwierz mi na słowo, że on wie co napisał. Lufy precyzyjnej nie wykonasz szlifowaniem, nie masz szans, uwierz. Nie w domowych warunkach ;-). Lepiej już wziąć lufę od jakiegoś aega.

Link to post
Share on other sites

Tuksiak, ja was naprawdę rozumiem i nie twierdzę, że to dobre rozwiązanie :wink: . To pierwsza zabawa jaką zacząłem jeżeli chodzi o ingerencje w replikę. Koszt to był 5zł za metr, więc jak już sprawdzę jak to strzela naprawdę (a niestety nie mam takiej możliwości dopuki wieje tak mocno jak teraz) i okaże się większym G niż stockowa to zwyczajnie wywalę, ale muszę chociarz zobaczyć efekty tego czegoś co stworzyłem :tongue: . Niestety od innego aega jeszcze lufy nie mam żadnej!!! (jakbym miał, to bym się nie bawił w castoramke). Nie jestem osobą która upiera się, że tak na pewno będzie dobrze i nie dam sobie nic powiedzieć. Zwyczajnie chcę sprawdzić sam :icon_mrgreen: .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Z racji tego że wówczas jak pisałem temat nie miałem za bardzo czym nagrać a teraz mam to umieściłem mały pokaz co ten m47 potrafi

-Przeprowadziłem test tłumika

-test szczelności

-test mocy (używam kulek 0,25 Guarder)

 

Do tej pory ta replika wygląda troszke inaczej zmieniłem rączke przeładowania, i okręciłem kolbe.

Z repliki wycisnąłem chyba wszystko , sprężyna ściśnięta na MAXa ( w tłoku lekka i długa tulejka plastikowa praktycznie nic nie waży)Głowice tłoka mam gumową ale żeby jeszcze bardziej wyciszyć uderzenie , na końcu we wnętrzu cylindra przykleiłem super gule odpowiednio wycięty kawałek średniej twardości gumowego tworzywa tak aby nie blokował wylotu powietrza podczas zwalniania spustu.Po tej operacji zauważyłem znaczną różnicę, ta gumka też może pełnić funkcje ,,amortyzatora'' jej wysokość ~2.5 mm

Do tego zmniejszyłem objetość cylindra, cylinder jest zbyt dużej objętości w stosunku do lufy(tym bardziej patrząc na moją szczelność) . Wyłamałem z boku cylindra plastik robiąc proporcje 3,5:1 - replika strzela trochę celniej i dalej

.Reszta jest przerobiona tak jak było wtedy :)

Oczywiście mam wyciągnięty tryb ,, rapid fajer'' z tego względu że przy ładowaniu dość głośno ,,chrupało'' a chce mieć cichą replikę :)

 

A teraz do zasięgu:

-zasięg całkowity to około 75 metrów (mierzone taśmą mierniczą)

-zasięg skuteczny to 50-60m.

 

Co do tej lunety- można nią strzelać extra celnie do 10 metrów (cel 1grosz za każdym razem trafienie) na dalsze odległości znosi kulki z krzyżyka - stock lufa ;/, okolice 60m rozrzut może dochodzi do ~60-90cm -pogoda z praktycznie bezwietrzna.

 

Dość nieźle jak na taki kawałek plastiku, dodam jeszcze że odgłos strzału jest przyjemny dla ucha, jest bardzo cicha, filmik troche przeinacza , w rzeczywistości jest dużo lepiej.Dużo dużo cichsza jak nie strzelamy na sucho.

Strzela się naprawdę fajnie, do walki wystarcza spokojnie, ale mi bardziej służy teraz jako baza do eksperymentów z ulepszaniem.

 

Najbardziej czego tu brakuje to lufa precyzyjna, nie wie z was ktoś może czy lufa od AEGa wchodzi do tego modelu? i czy ewentualnie będzie dużo przerabiania?

 

>>>>>>>>>>Obiecany Filmik (polecam obejrzeć w HD :D) -

Link to post
Share on other sites

na tak zbitej sprężynie shot ma już przebieg około 1500- 2000 kulek - dużo z niego strzelam + pare tysięcy na lekko zbitej. Ku mojemu zdziwieniu części nie są aż tak mocno zjechane, ale mam na to 2 sposoby które opatentowałem i działają

1.na startym miejscu topie nowy plastik lecz jest on nieco mniej wytrzymały ale działa

2.wtapianie metalowych blaszek na miejscu gdzie następuje największe tarcie + plus zalewanie klejem, wszystko musi dobrze dolegać i ma się wieczną replike :D jak w tej mi sie zjedzie plastik to zrobie patent z blaszkami i dam zdjecia :)

do tego dobre smarowanie !

Mam drugiego m47 i tam jest pęknięty tłok ale też zrobiłem na to patent (patrz na 1 post tego tematu tak jest jego zdjęcie) i teraz śmiga na maksymalnie zbitej sprężynie 115 ELEMENTA :D szczelność w tamtym jest podobna ale ten na filmiku jest mocniejszy :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam Ponownie :D

 

Niedawno dokonałem następnej modyfikacji, wyeliminowałem to co wkurzało najbardziej - celność, a raczej jej brak

A więc jak sie większość domyśla - zmieniłem lufę, z tego ochłapu aluminium na lufę od Cm048.

Lufa ma długość 455mm, założę sie że ktoś zaraz powie że to za długie itp , itd. Może i jest długa ale osiągi mi się poprawiły, podobnie jak moc (wszystkie testy z puszką zaliczone).

Oprócz mocy poprawiła mi się oczywiście celność co bardzo cieszy. W sylwetkę człowieka trafiam na praktycznie każdej odległości - za każdym razem ( oczywiście jak nie ma dużego wiatru)

 

Dobra trochę konkretów.

Lufa nie pasuje do komory i trzeba przerabiać.Ja dorobiłem dystanser. Jest on z długopisu oklejony paskiem izolki by był grubszy.

1. Dystanser - http://imageshack.us/photo/my-images/696/61769618.jpg/

 

Trzeba było piłować klocek który pierwotnie dociskał gumke.Zrobiłem w nim mały rowek żeby dystasner nie wypadł - http://imageshack.us/photo/my-images/143/67414610.jpg/

 

Pierwotnie gumka HU była osadzona na takiej plastikowej tulejce ona też miała zadanie usztywniać lufę.Pękła mi ona , spiłowałem ją i został sam pierścień który usztywnia lufę. - http://imageshack.us/photo/my-images/42/89865701.jpg/

.

 

Tu komora , już cała złożona z dystanserem - http://imageshack.us/photo/my-images/405/74184659.jpg/

 

 

Jak wiadomo stockowa lufa od m47 posiada takie rowki żeby nie wypadła z body.Trzeba spiłować trochę body żeby weszła lufa od AEG.

 

Gumka HU dość dobrze kręci i ładnie wchodzi na lufę, ale żeby HU działało konieczne jest dorobienie dystasera jak pokazałem wyżej.Gumka od AEG dało by rade ale;

-trzeba by było znacznie pogrubić dysze

-Dużo izolki by gumka mocno siedziała

-I trzeba by było obciąć troche gumki bo jest za długa

 

Pewnie ciekawi was jak wyglądają bebeszki i tłok po tylu tys kulek. NA tym mocnym tuningu od wrzucenia ostatniego filmiku wystrzeliłem jakieś 1100 kulek.

http://imageshack.us/photo/my-images/850/54528726.jpg/ - Wygląda zaskakująco dobrze jak na taki przebieg, aż sam się dziwie. Dobrze wygląda pewnie dlatego że nigdy nie było suche, zawsze było tam smaru.

 

 

Tak wygląda z nową lufą http://imageshack.us/photo/my-images/803/36956322.jpg/ ,

a tak z resztą - http://imageshack.us/photo/my-images/706/89458743.jpg/ ( tak wiem , że nie zapiękny ale ważne że elegancko działa i wszystko sztywno siedzi)

 

Dorzucam jeszcze filmik jak strzela ( widać kulki )

- odległość 80 pare metrów, mierzone miarką.

 

Jak będe miał czas i chęci to wrzucę jakiś filmik typu scoopecam.

 

Narazie to tyle :) Aha i na od złożenia wystrzelałem już jakieś 300 kulek i dalej bez zarzutów, dotarł się i jeszcze lepiej strzela.

Edited by kamil_17
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...