Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maxpedition Hard-Use Gear


Recommended Posts

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No własnie tu mnie Condor pozytynie zaskoczył, bo zamki musza dłuugo być w wodzie a i tak woda wlewa sie bardzo powoli, nawet jak są całkiem przemoczone. Ja zakrytych zamków nie lubię bo są upierdliwe do otwierania. Duży minus condora to mała kieszeń na camelbaka, większy niż 2 l nie zmieści sie w niej.

Link to post
Share on other sites

Zawsze można jeszcze pokrowiec na niego założyć i spokój.

Co do upierdliwości przy otwieraniu to zależy jak jest zrobione, bo we wszystkich plecakach Karrimora, których używałem (sporo ich było :wink: ) nie było z tym żadnego problemu ani w czasie deszczu ani w zimie w rękawicach itp.

Skoro jednak jest tak jak mówisz z tym przemakaniem zamków w Condorze to trochę się uspokoiłem ale raincovera i tak mu dorzucę w czasie ulewy ot tak dla świętego spokoju :)

Link to post
Share on other sites

oj deszczu to te nawet zamki nie zauważą. Ja mówiłem o wymoczeniu plecaka tak dogłebnie :D

 

img02660jq.jpg

 

Bety były oczywiście w workach foliowych, ale jak rozpiąłem zamek było na nich raptem kilka kropel wody z wierzchy. Z kieszonki o kształcie prostokątą juz wylałem troche wiecej, bo zebralo się na dnie jakas garść wody, ale tam były tylko racje żywnościowe, dobrze popakowane.

Link to post
Share on other sites

Gad dam, chyba sobie sprawie tego condora w teren. daloby sie od biedy ascetycznie zapakowac do tego tak na 5 dni w biesy? Zrobze Bulva jakas prezentacje pakownosci tego plecaka, dobrze ci to wychodzi :mrgreen:

 

Ma to pas biodrowy? Bo nie pamietam.

Link to post
Share on other sites

Ma pas biodrowy, bardzo dpbry, szeroki. Ma też klamrę ściągającą szelki (z wszytą gumką). Coś wymyśle z tymi zdjęciami.

 

Na 5 dni... nie wiem czy uda ci się zapakować w sam plecak na 5 dni, musiałbyś przywiesić kilka kieszonek. Chociaz na taki wypad czysto survivalowy bierze się mniej rzeczy... Bardzo ascetycznie by sie dało, trocząc część rzeczy i rezygnując z zabierania wody kolońskiej i zestawu do peelingu. SPA też się nei zmieści, tylko żarcie i ciuchy. i nóż :P

Link to post
Share on other sites

Bulva a ja mam małą prośbę. Mógłbyś podpiąć Proteusa do Condora (najlepiej jakby się dało go z boku dopiąć) i wrzucić fotkę albo dwie ?? Będę bardzo wdzięczny :wink:

 

I pytanie jeszcze do znawców tematu. Czy Devildog nie przeszkadza w noszeniu Condora ??? Pytam bo na zdjęciach ze strony Maxa Devil ląduje wg. mnie dość wysoko.

Link to post
Share on other sites

Można Proteusa tak podpiąc ale jest do dupy, bo będzie przeszkadzał bo będziesdz go ręka trącał przy każdym ruchu. Zdażyło mi się nosić dopięty do paneli na tej prostokatnej kieszonce i tak jest dużo lepiej. Zdjęcia zrobie ... jutro dzisiaj już nie mam siły :roll:

 

A twoje pytanie Tiger może pozostać przez dłuższy czas bez odpowiedzi bo chyba nikt jeszcze nie ma devildoga w Polsce... Może Piter ma icon_mrgreen.gif Cynik by się orientował :D

Link to post
Share on other sites

No miec Devildoga to on pewnie ma ale kruca ostatnie co ma to czas na pierdolenie sie z tym co do czego pasuje ;)

 

Ja tam jak to widzialem na fotach to bym sie szczerze zdziwil jakby to dzialalo jednoz drugim

Co innego protheus jako naddupnik pod Condorem, dobrze gadam Bulva?

Link to post
Share on other sites

A który "maxio" :D na:

 

-komórke

-portfel

-victorinoxa

-s&w hrt boot

-notes

-długopis

-jakieś kwitki

 

I jakieś tam drobiazgi.

Chodzi mi o coś na miasto. Do paska. Nie bardzo odstającego od ciała (tak żeby nie zahaczać o swoją rękę ani o kogoś np. w autobusie). Dla przykładu podam zę m-5 jest za duży. Musi być poprostu płaski. Sami wiecie że ze zdjęć to mało się wyczyta. Ponieważ nie miałem jeszcze żadnego produktu maxa w rękach oprócz condora, zwracam się do Was drodzy "maxocholicy". :P

 

pozdrawiam

 

P.S. - aha potrzebny mi jest jeszcze łatwy dostęp to komórki i portfela, więc główna kieszeń ma być bez sciągacza

Link to post
Share on other sites

Ja bym obsatwiał coś z serii H, np waistpack H-1, ale ostrzegam że go nie widziałem. Wiem za to co nieco więcej o M-2 i też powinna ci podpasować pod rzeczy które wymieniasz! To jest ten:

 

http://www.maxpedition.com/product/product_m2.htm

 

Jak klikniesz na te zdjęcia to pojawią się w powiekszeniu. to daje niezłe wyobrażenie o ich wielkości, na tych zdjęciach gdzie są w nich różne przedmioty.

Link to post
Share on other sites

Bulva dobrze prawi, M2 powinien być w sam raz, chociaż nie wiem czy dasz radę zapakować tu "s&w hrt boot" wg. mnie ma to małe szanse powodzenia :wink: .

Używam M2 już od jakieś czasu i uważam, że jest rewelacyjny, ale jak upierasz się przy bardziej płaskim to faktycznie może coś z serii "H".

Link to post
Share on other sites

Dzięki Bulva :D

 

Właściwie to ja mam 4 faworytów: h-2, h-2, h-3 i właśnie m-2. Najbardziej odpowiada mi m-2 ale czy nie będzie zabardzo odstawał? Chodzi o to że wszystkie moje koszule, kosulki etc. sięgają dalej niż miejsce gdzie mam pasek (nie, nie jestem skatem :D). Próbowałęm nosić tak saszetke na aparat od campusa i strasznie mi przeszkadzała zadzierając cały czas o koszulkę. :(

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Oki, dzięki Bulva i Tiger, wezmę H2.

 

Jeszcze jedno pytanie. Oczywiście chciałbym mieć dwa plecaki, ale musze to jakoś pogodzić, więc czy condor nadaje się do szkoły, czy jest to plecak typowo taktyczny? Zielony dużo bardziej rzuca się w oczy, w mieście, niż czarny? Już miałem kupić 3-day packa bhi, ale przez przypadek natrafiłem na ofertę maxpeditiona i jakoś mi bardziej przypadła do gustu.

 

pozdrawiam

 

P.S.- apropo co to będzie to "gearslingers"? Tutaj się pojawiło zaraz za waistpackami.

 

http://www.maxpedition.com/product_catalog.htm

Link to post
Share on other sites

Przez jakiś czas używałem Pygmy Falcona i mogę powiedzieć, że do miasta jako tzw. EDC jest po prostu idealny, nie za duży nie za mały. Jest niesamowicie pakowny i bardzo wygodny, ja np. nosiłem w nim laptopa i parę innych gratów i byłem bardzo zadowolony. Więc do szkoły też powinien być w sam raz. Natomiast w teren no cóż sporo da się w niego wpakować ale na dłuższy wypad może być za mały 8)

 

Edit:

A te nowinki gearslingers też mnie baaardzo interesują.

Link to post
Share on other sites

Condor też sie nadaje, kształtem przypomina plecak "turystyczny", oliwka też znowu tak bardzo nie odstaje. niby ma te taśmy i panele, ale jak nic do niego nie przywieszasz to nie zwraca tak bardzo uwagi. Czasem chodze gdzieś tam z condorem, co prawda nie do szkoły ale po mieście ogólnie jak najbardziej. gearslingers to będą jakies patenty do troczenia podejrzewam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...