Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maxpedition Hard-Use Gear


Recommended Posts

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja tam nadal nie moge tego przeżyć, zostaję przy starym condorze. Ta siatka naprawde dobrze pracuje, mokra koszulke miałem tylko raz, gdy założyłem w górach plecak na kurtke goretexową. Już bym wolał taki patent jak jest w nowych plecakach salewy, gdzie plecy opieraja się tylko o taką siatkę, a między "plecami plecaka" a tą siatka jest wolna przestrzeń. Jak wybieram plecak to pierwsze na co patrze to system nośny. Coś tu jest nie tak panowie! Może ktoś udziela się na tacticalforums i spytałby się Tima dlaczego?

Link to post
Share on other sites

A jak się plecuszki pocą to ja proponuję ubranka termoaktywne! Polecam UnderArmour! Jak noszę koszulkę UA to mogę być mokrusieńki i tak mnie to nie obchodzi bo zmieniam tylko T-shirta i koniec dyskusji!

A co do Condora 2 - już niedługo będzie mój........my precccciousssssss

pozdro

g.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Piter oficjalnie zakonczyl swoja wspolprace z Maxpedition ze wzgledu na dramatyczny brak czasu na obsluge sklepu. Zaweza swoja specjalizacje do nozy high end i custom, za to schede po nim obejmuje military.pl.

Dokładnie tak :)

 

Sie nie chwal bo ja dalej po nocach czasem zaplacze przez to ;)

Link to post
Share on other sites

Które rolly polly wybrać? Tak się właśnie zastanawiam nad zwykłym albo tym mega. Doradzicie. Waham się bo nie wiem czy to większe nie będzie za duże. A propos ile magów do m16 zmieszczę w mega? Bo w zwykłym się mieści 7, napisali na stronie.

 

 

Jeszcze dla zainteresowanych:

 

 

Jedyne co mi do głowy przychodzi to uszyć np taką przejściówke jak jest molle/alice, na taśmy pion/poziom.

 

http://216.105.57.73/index.asp?PageAction=...PROD&ProdID=143

 

Ostatnio znalazłem.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja dumpa większego niż na 7 magów raczej odradzam gdyż może on okazać się przysłowiową kulą u nogi. Posiadam „replikę” rolly polly uszytą przez supera – mieści ona 6 magów i tyle jest dla mnie ilością optymalną. Gdy magi wrzucam niedbale i wyjątkowo pechowo się ułożą wtedy wchodzi ich około 4 wiec można przyjąć ze w Maxie na 7 spokojnie zmieścisz 5 nawet w ferworze walki :twisted: .

Przy większych rozmiarach torby przydała by się imho taśma na spodzie worka którą można by go przypiąć do uda. Pamiętaj też że w dużym worku wszystko najpierw leci na samo dno więc i wyciąganie przedmiotów z prawie pustego dumpa może być kłopotliwe(mowa tu o wykorzystaniu go w celach innych niż tylko na puste magazynki).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Nowy rok się zaczął więc wszystkiego najlepszego :wink:

 

Maxpedition uderzył z nowym rokiem w kilka nowości, pokazały się wreszcie zdjęcie vulture-2, dwie nowe torby i organizer neatfreak oraz kilka drobiazgów w postaci potrfeli itp. w nowym dziale ID carriers / wallets.

 

Najciekawszą jednak nowinką w ich ofercie jest wg mnie karabinek Grimloc

grimloc_01s.gif

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Nowy rok się zaczął więc wszystkiego najlepszego  :wink:  

 

Maxpedition uderzył z nowym rokiem w kilka nowości, pokazały się wreszcie zdjęcie vulture-2, dwie nowe torby i organizer neatfreak oraz kilka drobiazgów w postaci potrfeli itp. w nowym dziale ID carriers / wallets.

 

Najciekawszą jednak nowinką w ich ofercie jest wg mnie karabinek Grimloc

grimloc_01s.gif

 

Pozdrawiam

 

Mówisz o tym co na Allegro jest od conajmniej dwóch miesięcy?? http://allegro.pl/show_item.php?item=79442592

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Postanowiłem zebrać się i napisać krótkie porównanie Condora I i II, jako że miałem okazję poużywać obu, jedynki przez około rok, dwójki przez ok. 3 miesiące. Condor II jest z zamierzenia rozwojową wersją jedynki, jest naturalnie konstrukcją ulepszona o kilka szczegółów, dlatego postaram się do nich odnieść w kontekście do I

 

Pierwszą zauważalną różnica jest większa ilość pasków molle – nie powiem, bardzo przydatna rzecz, jednak nie używałem jej zbyt często, co najwyżej do przyczepienia saszetki do plecaka, a do tego wystarcza dwa rzędy pasków, jak w jedynce, jednak na pewno jest to jakieś tam ulepszenie w stosunku do poprzednio projektu.

 

Po drugie, w condorze II dno zostało podgumowane – naprawdę zajebisty pomysł, tego brakowało mi w jedynce , teraz można być pewnym że na czym i jak długo plecak by nie stał nic w środku na pewno nie przemięknie, choćbyśmy postawili plecak w kałuży.

 

Po trzecie, zupełnie inne rozwiązanie kieszeni na camela, teraz rozpina się od boku specjalną kieszeń na suwak i tam wstawia pęcherz, wężyk jest wyprowadzany prze klapkę zabezpieczaną patka na rzep. W starym condorze pęcherz wsuwało się od góry do kieszeni w plecach, przewód wyprowadzany był bezpośrednio z kieszeni. Szczerze mówiąc rzecz zupełnie niepotrzebna, camela wyciąga się dłużej, podniosło to całą wagę plecaka i zajmuje więcej miejsca, a efekt jest ten sam – wejdzie tam co najwyżej 2,5 l pęcherz.

 

Po czwarte dodatkowe paski kompresyjne, teraz do tego zapinane na fasteks – duży plus, plecak lepiej się kompresuje, szpej lepiej leży w środku, do tego można ich użyć z powodzeniem do troczenia np. karimaty, kurtki, liny, do tej pory służył do tego tylko Y-strap no i żeby coś wyciągnąć z głównej komory plecaka trzeba było go odpiąć, albo dobrze się nagimnastykować. Teraz można rozpiąć zamek do połowy i w miarę swobodnie wyjmować bety.

 

Po piąte inny materiał użyty do części systemu nośnego stykających się z plecami. Już pisałem, ale się powtórzę – zupełnie do dupy, zwłaszcza na szelkach, które są obszyte śliskim nylonem. Byłem z tym plecakiem w gorącym klimacie i to miejsca które są pod szelkami robią się mokre dosłownie po minucie.

 

I tyle, inne zmiany są na tyle niewielkie że pomijalne, jakieś tam kółko na klucze, trochę inny układ kieszonek w komorze głównej. Jakbym miał wybierać to proszę o coś pomiędzy, condora II z szelkami i hydracją z I. Ale jakby wyboru nei pozostawiono, bo I-sza wersja jest wycofana z produkcji, więc będzie można co najwyżej czekać na używaną lub na to co pozostało w sklepach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...