Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"SPRĘŻ" Tuning G36C UMAREX/DOUBLE EAGLE


Recommended Posts

Chlopcy, czy moglby mi ktos pomoc rozlozyc ta sprezynke z DE (G36C)? Chodzi mi o jakies fotki, bo pierwszy raz sie w to bawie, a niechce czegos popsuc.

 

Bierzesz do ręki mały śrubokręt krzyżowy (idealny jest ten dołaczony w zestawie) i odkręcasz wszystkie śrubki. To wszystko - żadnej filozofii tam nie ma :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wow dzieki, ale jak ja to zloze jak mi sie wszystko wysypie z tamtad? Moze dam sobie rade. :D

Jeśli będziesz rozbierał delikatnie, to Ci sie nic nie wysypie. Nawet jeśli, to nie powienieneś mieć problemów, gdyż konstrukcja wewnętrzna tego g36 jest prosta jak konstrukcja cepa ;)

Link to post
Share on other sites

Rozchylić....obie połówki, może jeszcze szeroko tak? żeby dotrzeć do "wilgotnego" od smaru wnętrza tak? A ZBOCZEŃCZY JEDNIIIII!!!!!!!:D:D:D

 

Tylko ciekawe czy ta replika podobnie jak inne w tej klaie nie robi radosnego "ptiong" rozsiewajac czesci wewnetrzne po pokoju:D

Link to post
Share on other sites

Możesz wstawić taką krótką jaką tylko zechcesz :) Tylko, że jak masz wstawić 12cm lufy, to powiem Ci, że lepiej już wstawić 25cm (tyle się zmieści) - dzięki temu będzie giwera celniej i mocniej stzrelać :)

 

Podrawiam

Link to post
Share on other sites

Rozebralem to delikatnie i jak Fox przewidzial, uslyszalem charakterystyczny brzek i w nastepnej sekundzie szukalem czesci po pokoju, ale faktycznie budowa jest prosta, a sauwazylem pewne luki w lufie. Przez cala jej dlugosc byla szpara szerokosci 0.5-1 mm. Cale szczescie ze jest ona skrecana srobka i szybko to naprawilem (troche to dalo). Co do tego krycia lufy to ta miotla moze byc dobra, a czy niemozna jakos wykorzystac tej plastikowej lufy?

Link to post
Share on other sites
1) a jaka może być maksymalna długość lufy dla tego G36C?

2) jaka będzie najlepsza długość? :roll:

 

ad 1. Kiedyś obliczałem i wyszło w granicach 45-50cm.

ad 2. Jaką dusza zapragnie z przedziału 1-50cm ;) A tak szczerze to im dłuższa lufa tym większe skupienie zyskujesz. Ja miałem zamontowaną lufę 42cm, natomiast bez martwienia się o maskowanie jej można użyć 24cm.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Trzeba zatem czekać na SP3 ;)

A tak na serio, to G36K z tanichmilitariów.pl wydaje się być takie samo jak G36C tylko, że posiada dłuższe łoże, zatem za pomocą opisanego tutaj tuningu da się tę wersję zupdejtować 8)

Link to post
Share on other sites

Moja g36C Double Eagle, obecnie wygląda tak:

dsc027334iw.th.jpg

Całość waży 2,1 kg; została poddana tuningowi opisanemu na początku tego tematu, co nie powinno dziwić, zważając na fakt, że 90% zmian dokonał etatowy rusznikarz PGRu- Kurak(thx!) Lufa wewnętrzna pochodzi z castoramy i ma obecnie długość 34cm. Jeżeli chodzi o moc to przebija jedną sciane puszki. Ostatnio starł sie nieco zaczep zwalniający od tłoka, ale Kurak już dorobił mu odpowiednie metalowe obicie, które widać na fotce:

dsc027244lt.th.jpg

Pozdrowienia do moderatorów :)

Link to post
Share on other sites

dzisiaj zabrałęm sie do tuningu tego g36 ( wersja z allegro , DOUBLE EAGLE ) . Wymieniłem lufe , wzmocniłem tłok i dociazyłem BODY i musze powiedziec ze jest super..sam nieoczekiwalem takiego efektu...gratulacje dla vooyasa super patent :DD:

 

BTW ja zakryłem lufe obudowa markera :P

Link to post
Share on other sites

A masz tam hop up? Jeśli tak to prawdopodobne, że jest krzywo ustytuowany w lufie i przez to podkręca kulki na boki.

Jeśli natomiast nie masz hop upu, a kulki skręcają to trudno mi powiedzieć czego to wina... może lufa jakaś nie teges...

Link to post
Share on other sites

Może być tak że w lufie jest jakiś paproch i działa jak hop-up umieszczony z boku. Spróbuj dokładnie wyczyścić lufę w środku.

 

Może też być tak że lufa jest po prostu wygięta. Wtedy kulka będzie skręcała i będzie miała znacznie mniejszą energie niż powinna. W takim wypadku możesz obrócić ją tak aby kulki podciągało do góry ale lepszym rozwiązaniem byłoby dorobienie nowej lufy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...