Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cicha głowica tłoka do zwykłej cylindra


Recommended Posts

Tak się zastanawiam czy moge wstawić tę głowice nie zmieniając głowicy cylindra. Teoretycznie problemem może być to, że tłok nie dojdzie do swojej końcowej pozycji i zębatka tłokowa "złapie" go nie za pierwszy ząb, a nastepny albo zaczepi pod złym kątem. Tylko u mnie w tłoku nie ma drugiego zęba, ktoś wie czy jest sens tego rozwiązania? Bo po co mam płacić za zestaw głowic systemy 140zł, skoro moge kupić samą cichą głowice tłoka .

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki i oto mi chodziło, ehh oszczędność zawsze musi się tak kończyć :) A taki motyw żeby przykleić na moją stockową głowice cylindra poprostu miekką uszczelkę - jest opcja, że to zadziała? Poprostu zamiast kupować zestaw głowic tylko po to żeby się amortyzowały przy uderzeniu.

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Ale mi chodzi o to, żeby ta uszczelka przyklejona do gł. cylindra pracowała ze standardową głowicą tłoka, a nie tą z 'cyckiem'. W skrócie: zamiast cokolwiek kupować samemu zrobić amortyzator z oringa.

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Dokładnie grzechotnik. Kwestia myśle mocnego kleju, chciałem wiedzieć co o tym sądzicie, bo wg mnie żadnych komplikacji nie powinno być. No chyba, że to, że tłok zatrzyma się 2 czy 1mm wcześniej coś zmienia.

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Obciac 2 zab tloka i bedzie dzialac. Sam tak robilem 2 glowice.

Jedna ma poduszke wycieta z starej polamanej glowicy wyciszonej.

Tylko klej musisz miec naprawde mocny. Ja uzylem dwuskladnikowego - nie odkleil sie (przebieg jakies 30 k kulek). I nadal trzyma.

Ale to dwuskladnik do metalu, bardzo mocny jest.

Link to post
Share on other sites

Weź nie kombinuj jak koń pod górę, zwłaszcza że z tego co czytam nie masz doświadczenia zbytniego. Jeśli szkoda Ci kasy na Systemę to kup Ultimate, głowica cylindra i głowica tłoka wyjdzie Ci 90zł więc 5 dych taniej niż Systema a części Ultimate są BARDZO przyzwoitej jakości i zbierają jak na razie same pozytywne opinie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za linki, ale to jest głowica cylindra wyciszona? Bo nie ma takiego stożka charakterystycznego, wygląda jak zwykła głowica tylko z gumą.

Weź nie kombinuj jak koń pod górę, zwłaszcza że z tego co czytam nie masz doświadczenia zbytniego.

Ale ja lubie kombinować i często to się opłaca i można coś zrobić mniejszym kosztem :)

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Dzięki za zdjęcie, a co do głowicy cylindra systemy którą mi poleciłeś to troche dla mnie bez sensu bo to w sumie to samo co mam w stocku tylko z gumą i mam gb v3. Wezme jednak zestaw głowica tłoka i cylindra ultimate, wygląda na to, że pasują do siebie. Chodzi o http://www.asg.com.pl/Glowica_tloka_lozyskowana_cicha_Ultimate,p,4299.php do tej http://www.asg.com.pl/Glowica_cylindra_v3_aluminium_Ultimate,p,4293.php

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...