Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy zakupiony pakiet.


Recommended Posts

Witam. Kolega zakupił nowy pakiet 9.6V 2000mAh NiMH i poprosił mnie o uformowanie go. Przed zabiegiem sprawdziłem napięcie okazało się że ma 8,23 V i tu już coś mnie tknęło że jak na ten pakiet to coś mało ale nic jedziemy. Co się okazuje przy rozładowaniu prądem 0.3A z pakietu zeszło dość szybko raptem parę minut tylko 40 mAh, natomiast przy ładowaniu prądem 0,5 A i obserwacji procesu zauważyłem że napięcie pakietu za szybko rośnie w stosunki do ilości wbitych mAh i po około 2 godzinach ładowania przy napięciu 11.35V i wbitych 1080mAh przerwało ładowanie.Na razie nie przystąpiłem do kolejnego rozładowania bo jestem ciekaw w jakim czasie pakiet będzie tracił napięcie.

 

Wracając myślami wstecz przypominam sobie jak przy formowaniu pakietów np. o pojemności 1500 mAh przy tym prądzie w pakiet wchodziło za pierwszym razem prawie 1900 mAh do napięcia 11.85-11.90 V dla pakietów 9.6V.Ale nie polowa wartości.

 

Wnioski:

Jak dla mnie to ten pakiet jest -stary, zleżały lub któraś z cell jest padnięta.

 

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat ? jeżeli mój tok myślenia jest prawidłowy to hm.. pozostaje reklamacja pakietu i coś mi się zdaje że łatwo nie będzie.

 

 

Czekam na komentarze-porady odnośnie tej sytuacji.

 

PS: mija 100 minut od kontroli spadku napięcie z 11.240V spadło do 11.117V

Link to post
Share on other sites

Paredziesiat postow w temacie o lipolach ... wszystkie wlasnie o tym ze nowki pakiety kupowane FF - to jest po prostu szmelc.

Po roku uzywania lipoli w zyciu nie kupilbym znowu "pseudo" pakietu do asg.

Widzialem juz nowke FF 9.6 V 4000 mAh ktory mial pojemnosc 1000 mAh.

Sam mam zuzyty pakiet FF ktory ma wydajnosc pradowa ze nie zasila stockowych replik 300 fps.

Nie liczac tego ze mam okolo 10 pakietow zdechnietych - po prostu je zbieralem zeby z 2-3 zrobic jeden zapasowy na kolbe.

Zreszta nadaja sie do zasilania glocka elektrycznego cymy.

 

Za to trzy pakiety Turnigy (wiem ze fima chinol, slabe pakiety, ogolnie taniocha - ale dlatego mam trzy) trzymaja parametry. Nie rozjezdzaja sie, mimo ze maja opis 2200 - wladuje sie 2500 mAh. Zima nie traca wydajnosc.

 

Mam pakiet FF ktorym zasilam glocka - da sie go naladowac do 1000 mAh - ale po tygodniu - sam sie rozladowuje do zera :)

Na zimnie - nie daje rady zasilic glocka ...Mimo ze ladowany 2 h wczesniej.

 

ps. Mam nawet jeden pakiet ktory przyszedl spuchniety - nadal dziala (tak wiem ze moze stopic mi replike ale akurat mam to narazie gdzies).

Link to post
Share on other sites

Cytuję tekst ze strony krakmanów:

Ogniwa FIREFOX cechują się niskim oporem wewnętrznym dzięki czemu są bardzo wydajne, porównywalne przez użytkowników do akumulatorów INTELLECTA. Pakiety FIREFOX dają większą szybkostrzelność od innych akumulatorów o tym samym napięciu i pojemności. Są bardziej wydajne od pakietów SANYO lub KAN.

 

Teraz aż śmiać mi się chce jak widzę ten "niski opór wewnętrzny","większą wydajność od pakietów SANYO lub KAN"- szkoda słów, jedna wielka ściema, myślałem, że mam wadliwy model a okazuje się, że wszystkie takie są...

 

Kupiłem go nie dawno więc zażądam zwrotu kasy lub wysyłkę nowego sprawnego pakietu.

Link to post
Share on other sites

kumpel z teamu kupił 2 pakiety do kolby sf 4Ah NiMH firefoxa. Pierwszy był udany, replika strzela bardzo fajnie, aku trzyma w miarę dobrze, władowywało się coś w granicach 3,8Ah. Drugi natomiast to parodia. Ustawiony na 5 cykli ładowanie->rozładowanie dawał wyniki na zmianę władowane nie więcej jak 200mAh i coś ponad 1500mAh.

 

Po przepakietowaniu wyszło na jaw co mociło w tym układzie: Tamiya! ;D. Gdy ładowało się pakiet przez stockową złączkę działy się cuda niewidy. Po wywaleniu w piz... tego badziewia i ładowaniu aku przez krokodylki pakiet zaczął się zachowywać jak ten pierwszy udany ;).

 

ogólnie bardzo NIE polecam tyk aku

Link to post
Share on other sites

A wiec tak: zrobiłem 2 cykle . W pakiet wbija się na ustawieniach manualnych przy 0.5A- 2599 mAh.Co do wydajności i ilości wystrzelonych BB okaże się po niedzieli.

 

Jednak najlepiej by było reklamować pakiet bo traci on 0.15V na dobę i za 6 m-cy to będzie można nim rzucać a nie strzelać do przeciwnika.

 

Ktoś już reklamował przy takiej sytuacji? Bo argumenty są ale jak na to zareaguje sklep?

 

Edyta:berylpl bo 1,5 roku temu te baterie jeszcze trzymały napięcie i nie spadły poniżej określonej wartości a nie jak przy moim pakiecie przy 9.6V dostajesz 8.23V a tak naprawdę to nie powinno być mniej niż 9 V a co najmniej 9,6V.

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Informacyjnie. Po serii formowania pakiet po naładowaniu i leżakowaniu ze 3 tygodnie trzyma napięcie powyżej 10.5 V na sp 110 guardera daje rof 15 rps. Wystrzelono około 2 tys. kulek przy temp. 8 st. i rof zbytnio nie spadł w zestawieniu z kabelkami i mosfetem.

 

Jak długo pożyje czas pokarze .

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...