Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okulary i nie tylko


Recommended Posts

Hmmm, jakiej firmy M4? Co do bryli, to z taką ceną się może zmieścisz, ale bez kulek. I kulki na 100 % nie dwunastki, chyba że to jakiś allegro-shit. Dlatego podaj markę, fps itp. Okulary to wg. mnie tylko uvex'y, w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. Chyba. Trzeba jeszcze kogoś, kto by to mógł sprostować. Ale tak na 90 %.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze primo, nie kupuj nic - ABSOLUTNIE nic w podanym przez Ciebie sklepie- szkoda pieniędzy i nerwów. Po drugie nie żałuj kilku złotych na okularach. Kup Peltor maxim ballistic jak radzi kolega Okruch, nie wymyślaj! Okulary są najlepszymi IMO w swojej cenie. Pamiętaj możesz skąpić na kulkach, możesz nie chcieć dołożyć do dobrej giwery ale przenigdy nie oszczędzaj na okularach - to jedyna (po myśleniu) rzecz gwarantująca należyte bezpieczeństwo. Jeżeli już się uprzesz i chcesz inne okulary to pamiętaj że muszą być duże i osłaniać również pewną część twarzy wokół oczy - po to bo często się zdarza że kulka przechodzi pod krawędzią okularów !

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

Okularki proponował bym Ci Uvexy I-vo, na przykład takie : http://allegro.pl/okulary-uvex-i-vo-rower-narty-biegowe-i1305357211.html

lub jak piszą koledzy Peltory, na przykład takie: http://allegro.pl/okulary-ochronne-peltor-maxim-ballistic-bezbarwne-i1285367098.html

 

Osobiście posiadam jedne i drugie i bardzo sobie je chwalę. Aczkolwiek dobrze by było, gdybyś miał możliwość przymierzyć je przed zakupem, gdyż nie na każdej twarzy muszą dobrze leżeć.

Edited by Czarny Błazen
Link to post
Share on other sites

Okularki proponował bym Ci Uvexy I-vo, na przykład takie : http://allegro.pl/okulary-uvex-i-vo-rower-narty-biegowe-i1305357211.html

lub jak piszą koledzy Peltory, na przykład takie: http://allegro.pl/okulary-ochronne-peltor-maxim-ballistic-bezbarwne-i1285367098.html

 

Osobiście posiadam jedne i drugie i bardzo sobie je chwalę. Aczkolwiek dobrze by było, gdybyś miał możliwość przymierzyć je przed zakupem, gdyż nie na każdej twarzy muszą dobrze leżeć.

 

 

I-vo - świetny zakup.

Te GG też są niezłe: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2695&name=Okulary_-_G&G_-_Zolte

Link to post
Share on other sites

X one dadzą radę, ale mają jedno ale (masło maślane wyszło hyhy).

Wypadałoby je przymierzyć do pyszczka (zresztą inne okularki też się by przydało). Mnie na ten przykład xłany strasznie odstawały od pyszczka i wściekały mnie nieregulowane zauszniki.

Link to post
Share on other sites

A ja podziwiam wszystkie osoby, które tobie z anielską cierpliwością odpowiadają.

 

Człowieku ogarnij się choć trochę. Na forum jest od groma informacji na pytania, które zadałeś (nawet z cenami).

Ba dodatkowo są posegregowane w odpowiednie podfora i opisane, że średnio ogarnięty szympans by się odnalazł.

 

Z tego co widzę chcesz kupić najtańsze okulary, najtańsze kulki... tak się nie da.

Już wcześniej napisał ktoś, że tanie kulki mogą ci rozwalić replikę.

Tanie okulary mogą cię pozbawić oczu.

 

Nie twierdzę, że trzeba wydać od razu 200 zeta na okulary i kupować kulki za 70 zeta.

Jednak na twoim miejscu bym trochę dozbierał, trochę się wstrzymał i nie wchodził w asg najtańszym kosztem bo może ci to tylko zaszkodzić.

 

Oczywiście są osoby, które mają okulary za 10 zł (sic!) i sprawują się świetnie, ale są to doświadczone osoby, które wiedzą na co zwrócić uwagę.

Pewnie nawet jeżeli wiesz, że należy przestrzelić szybki to zakładam, że na to by sprawdzić też jak się zachowuje oprawka już nie wpadniesz. Sam znam taki przypadek, że podczas strzelanki spadały okulary z nosa bo szybka wytrzymała, ale oprawka już nie i było blisko tragedii.

 

Tobie jako zielonemu odradzam takie pomysły i lepiej posłuchaj już podpowiedzi innych przynajmniej w kwestii okularów bo oczy nie paznokcie i nie odrosną.

 

I poczytaj forum, a nie zadajesz po raz tysięczny to samo pytanie jak inni nieogarnięci zieloni bo wszystko jest, a ty tylko czekasz by ci pod nos podstawić odpowiedzi :bialaflaga: .

Edited by Mike
Link to post
Share on other sites

Ale zastanawiam się nad maska u mnie nikt nie używa biodegradowalnych a maski za 30 zł mam 13 lat wiec takiej wielkiej ochrony nie potrzebuje bo narazie kumple w sprężynach tanich a ja dzisiaj m4 przetestuje.

 

Masz rację - nie potrzebujesz ochrony bo nie powinieneś się strzelać z takim podejściem.

Sądzisz że oczy przestają odrastać dopiero od 16+ ?

Jedna kulka ze sprężynowej repliki tak samo uszkadza wzrok jak z AEG.

Link to post
Share on other sites

Alabaster uprzedziłeś mnie...

Człowieku skoro wiesz lepiej to po co się pytasz innych.

Każdy odradza siatkę z wiadomych powodów a ty myślisz że, skoro masz 13 lat to cię to nie dotyczy?

Pomyśl, że każda kulka nawet wystrzelona ze sprężyny może popękać po zderzeniu z siatką. Wystarczy że będzie miała jakiś defekt i to wystarczy by łatwo się rozkruszyła w szczególności, że chcesz używać kulek za 10 zł...

 

Napisałem ci byś poczytał trochę... W podstawowych informacjach na temat asg jest napisane czemu maski z siatką są nie polecane, a ty nadal piszesz bzdury.

Weź najlepiej skasuj konto, weź się za naukę i odpuść sobie airsoft, bo skoro teraz nie docierają do ciebie proste informacje to nie sądzę by za 3 lata czy nawet 5 coś się zmieniło...

Link to post
Share on other sites
Guest konrad2271

Co do siateczki to się nie zgodzę, widziałem gdzieś na youtube jak ?amerykanie? testowali maskę z siatką. Strzał z wiatrówki o mocy 17j, wytrzymywało. Ale były niezłe wgniecenia. Ale naprawdę, żeby znaleźć ciekawą maskę z siateczką trzeba trochę poszukać. I nastawić się na dosyć wysoką cenę. Ja jakoś mam dziwne uczucie w masce z siatką. Nie chroni mnie przed powietrzem, uderza mi w oczy i ten śmieszny efekt nie założonych okularów. Jednak dobre okulary to lepsze nisz maska, z siatką. Lecz ma to swoje +, np nie parują. Chociaż sam nie mam takiego problemu z parowaniem, to wole się zabezpieczyć specyfikiem do szybszego odparowywania okularów, który można kupić w pierwszym lepszym sklepie okulistycznym za niecałe 5zł. Co do okularów to chwalę sobie TE. Fajnie sprawują się akurat w zimowe dni, gdy słońce mocno świeci. No i ochrona jaką podają to wytrzymuje bodajże 950fps.

 

Pozdrawiam Konrad

Link to post
Share on other sites

Co do siateczki to się nie zgodzę, widziałem gdzieś na youtube jak ?amerykanie? testowali maskę z siatką. Strzał z wiatrówki o mocy 17j, wytrzymywało.

Ale tu nie chodzi o wytrzymałość siatki tylko kulki! Siatka swoją drogą może być wytrzymała, ale kulka w momencie uderzenia o nią się rozkrusza już przy ok. 350fps'ach! W takim wypadku drobne pozostałości po kulce mogą przedostać się przez dziurki w siatce i uderzyć w oko, i to w cale z niemałym impetem. Wiem, bo sam zaczynałem z taką maską i żałuję - tylko straciłem pieniądze i naderwałem sobie nerwy. Błagam Was zieloni - uczcie się na błędach innych graczy, w tym przypadku na moich, bo co prawda oczy mam całe, ale spotkanie się cząsteczki kulki z okiem - naprawdę boli i aż mi wstyd, że miałem to kiedyś na twarzy... :bialaflaga: Co do samej ochrony oczu, polecam Ess'y NVG, sam mam i chwalę, firma znana i lubiana, a ten model(co prawda używany) na allegro wychaczysz czasem nawet za 40zł. :cool:

Edited by Mimrod
Link to post
Share on other sites

Witam mam 2 pytania :D

1.Karabinek AEGCzy to jest elektryk?

2.A teraz takie muszę zakupić elektryka(najlepiej eMKe),okulary lub Google,Kulki 0.20g i jak by wystarczyło pieniędzy to magazynek do tej broni mid capa.

A mój fundusz to 200 zł bez przesyłki.Zaczynam przygodę z ASG więc nie musi być to wyj***ny sprzęt tylko by wystarczył na 1,5 roku i odrazu pisze by był to Elektryk czyli : eMKa,MP5 lub AK.Ja walcze w terenie i nie w terenie bo kolega ma bardzo fajny teren do CQB a ja znalazłem fajne pole do strzelania się na wiekszą odległość dużo takich dziur po 1m itp.

Link to post
Share on other sites

1. Tak to jest elektryk

2. Tą bronią nie postrzelasz na polu

3. Rozwali ci się po pól roku grania (może trochę przesadzam)

 

Nie kupisz M4 za 200zł, na taką broń trzeba wydać z co najmniej 600zł. Pozdrawiam

 

---------------------------------------------------

 

Odpowie ktoś na moje pytanie z okularami?

Link to post
Share on other sites

Witam mam 2 pytania :D

1.Karabinek AEGCzy to jest elektryk?

2.A teraz takie muszę zakupić elektryka(najlepiej eMKe),okulary lub Google,Kulki 0.20g i jak by wystarczyło pieniędzy to magazynek do tej broni mid capa.

A mój fundusz to 200 zł bez przesyłki.Zaczynam przygodę z ASG więc nie musi być to wyj***ny sprzęt tylko by wystarczył na 1,5 roku i odrazu pisze by był to Elektryk czyli : eMKa,MP5 lub AK.Ja walcze w terenie i nie w terenie bo kolega ma bardzo fajny teren do CQB a ja znalazłem fajne pole do strzelania się na wiekszą odległość dużo takich dziur po 1m itp.

nie dostaniesz w tym momencie nic dobrego za tą cenę. I tyle, nie da się. Chyba że używka z allegro.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...