Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mp5 SD5 od TM czy ak47 048 cm?


Recommended Posts

Ja może tak słowem zakończenia jeżeli chodzi o moje zdanie:

Chińczyk wymaga bardzo dużo miłości, odpowiednie spasowanie, uszczelnienie, dosmarowanie, mosfet, to wszystko są koszta jednak radość po osiągnięciu przyzwoitego poziomu jest naprawdę duża (przynajmniej dla mnie taka była)

TM to raczej replika typu kup i używaj, szczelna od początku, dobry rof, mała moc (nie zrobisz nikomu krzywdy), dobry zasięg, w razie czego tuning ogranicza się do lufy, gumki, M110. Jednak jest droższy.

I tu trzeba sobie postawić pytanie czy bardziej opłaca się TM czy doprowadzania do dobrego poziomu JG? Pieniężnie może to wyjść podobnie. (auga TM kupiłem praktycznie za 3 stówy jako używkę i władowałem w niego tylko nie całe 30 zł, JG kupiłem nówkę za 360 a pieniędzy w niego wkładałem i wkładałem; teraz obie repliki są na bardzo zbliżonym poziomie mocowym, zasięgowym, rofowym)

Wybór należy do Ciebie :)

 

@ dopowiedzenie: pod określeniem JG mam na myśli chinole, jeszcze raz też powtórzę wszystko opieram o doświadczenia między dwoma AUGami TM i JG

Edited by Bojeq
Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No tak Logan, moze i chincol ma te 450 fps na starcie, ale po dosc ktorkim czasie z tych bazylionw fps robi sie tyle, ze mozna bezpiecznie grac w CQB :F

Ale w przykładzie - kałasze obu firm. Po dobrym tuningu, w chinolu masz metal body i drewno,

W ktorym wszystko sie rusza ( kolba i magazynki ) , trzeszczy i kolebocze ( GB wraz z chwytem pistoletowy, rura gazowa, okladziny) cos odpada ( np szcerbinka ), rdzewieje ( body ) lub schodzi farba.

To akurat daje Cyma - jest o tym ponad 80 stron. Doczytalem do 40. Odechcialo mi sie czytania dalej.

 

Zrozum czlowieku, niektorych grzebanie w replikach juz nie pociaga, nie rajcuje, nie podnieca oraz nie dostaja orgazmow i spazmow na widok rozkreconego GB. Niektorym ludziom juz obrzydlo wieczne grzebanie w replice, dokrecanie, doklejanie, kombinowanie z tasma izolujaca etc.

 

Niektorzy po prostu cenia sobie komfort.

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites
dopowiedzenie: pod określeniem JG mam na myśli chinole, jeszcze raz też powtórzę wszystko opieram o doświadczenia między dwoma AUGami TM i JG
A jednak, chinole różnią się od siebie ;). Z tych najbardziej znanych firm chińskich, czyli Cyma, JG, Boyi i A&K według mnie najlepsze kałachy robi Cyma (no i M14), JG robi dobre Giety (bo pozostałe z tych czterech firm w ogóle ich nie robią, nie licząc plastik-fantastik CM.021) oraz przyzwoite emki, Boyi zabiera się za wszystko, ale niczego nie umie zrobić bardzo dobrze - stąd też większość ich replik, żeby zaczęło dobrze strzelać wymaga jeszcze paru zmian, a A&K ma najlepsze chińskie emki. Miałem/Mam repliki zarówno Cymy jak i JG i według mnie Cyma wypada sporo lepiej w tym co robi.

 

Moi znajomi z dawnej ekipy mieli zarówno AUGa z JG (wersja A2) jak i z TM (wersja A1), który był po tuningu do 360 FPS. JG wylądowało dwa razy na serwisie Krakmanów podczas pierwszych 10 000 kulek. AUG z TM to była używka więc nie sposób mi powiedzieć jaki miał przebieg, ale gdy raz coś w nim siadło, to od tamtej pory właściciela tej repliki na strzelankach widziałem tylko raz, w dodatku z pożyczoną repliką.

 

No tak Logan, moze i chincol ma te 450 fps na starcie, ale po dosc ktorkim czasie z tych bazylionw fps robi sie tyle, ze mozna bezpiecznie grac w CQB :F
Jasne, dlatego większość chinoli, które mam od razu na start dostaje sprężynę z Guardera ;).

Poza tym, powiedz to mojej MP5 z Galaxy. Ma na koncie około 60 000 kulek i ostatnio nie chcieli mnie wpuścić na CQB, gdyż na chrono pokazała 370 FPS. ;)

 

Pozdrawiam!

 

Niektorzy po prostu cenia sobie komfort.

Tak, ale albo za przynajmniej 2-krotnie wyższą cenę, albo z kilkoma kruczkami w umowie, jak choćby przeciwnicy uciekający przed kulkami, czy plastik zamiast metalu.

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Szczerze? Jak na razie nic mi nie klekocze, z AKM'kiem nie mam żadnych problemów. Żeby nie było, mam MP5 TM do walki w budynkach, i nawet na 30m, czyli w dłuższych korytarzach można zaje***tego matrixa odstawić. Nie tuniguje go, bo ta 3-letnia japońska zabawka się do tego nie nadaje. I, tak mi się czuję, wolę trzymać choćby najgorszą stal w łapkach, niż świetny ABS. Jednak to się czuje. I waga. TM waży niecałe 2100g, CYMA grubo ponad 3,5 kg. I średnio się cieszę z tegu zakupu. Pól roku temu za tą TM'kę dałem 700zł, używana. A za tą cenę mogłem mieć MP5 CM bądź JG.

Link to post
Share on other sites

Tylko, że w tym momencie Twoje słowa, Bojeq, niszczą to co napisał Johny13, czyli esencję zajefajności TM:

Zrozum czlowieku, niektorych grzebanie w replikach juz nie pociaga, nie rajcuje, nie podnieca oraz nie dostaja orgazmow i spazmow na widok rozkreconego GB. Niektorym ludziom juz obrzydlo wieczne grzebanie w replice, dokrecanie, doklejanie, kombinowanie z tasma izolujaca etc.

Link to post
Share on other sites

Ehm zapomiałem TM zaczyna korzystac z metalu... cuz poźno ale lepiej niz wcale... opis zapowiadanego scara Górna część korpusu wykonana jest z anodyzowanego aluminium o matowym wykończeniu. Zastosowano materiał o wysokiej twardości: A6063T5. Tłumik płomienia oraz lufę zewnętrzną wykonano z aluminium. Według podanych informacji lufa nie jest wymienna, ale producent rozważa również wyprodukowanie wersji CQC.

http://www.wmasg.pl/pl/news/show/81035

Wiec plastik zamieni sie na aluminium...

Edited by Widmo34
Link to post
Share on other sites

TM owszem nadaje się do tuningu, ale wiesz jak jest - koszty. A poza tym, jak głosi stare powiedzenie - TM działa tak długo i tak dobrze, jak długo nie podchodzisz do niego ze śrubokrętem. Nie umniejszając zalet TM (które potrafię docenić, pomimo że jestem zwolennikiem chinoli), zwłaszcza po poznaniu pewnego P90 tej firmy, które strzelało świetnie (choć nadal te kulki leciały bardzo wolno) - twierdzę, że repliki Cymy znacznie łatwiej tuningować i osiągnąć w nich wymarzony rezultat.

 

@Widmo34 - metalowe repliki TMa są już od pewnego czasu na rynku, zaczęło się jak dobrze pamiętam od ich M4 Sopmod. Tylko, że tym replikom bliżej jest już do 2 000 PLN niż jednego tysiąca ;).

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites
- na 40-50 metr kulki dolatują tak wolno, że przeciwnik będzie mógł je policzyć w locie, obliczyć miejsce, gdzie może się bezpiecznie schować, po czym spokojnie się tam udać;

- na dalszych odległościach gracze mogą bardzo słabo czuć trafienia, zwłaszcza, jeśli będą w ruchu;

Nie stwierdziłem. LEcą wolno ale nie na tyle, żeby przeszkadzało. Może dlatego, że ja się lubię skradać i strzelam zwykle na mniejsze dystanse.

 

- TMy też się psują;

Wytłumacz to moim trzem replikom- 5 (lub 6?) letniej, dwuletniej i trzyletniej.

 

- chęć mocnego poprawienia osiągów TM będzie skutkowała wymianą połowy części GB.

To też wytłumacz mojemu SIGowi :D bo chyba jest w błędzie i nie wie że powinien się zepsuć. Nie jest to mocne poprawienie osiągów ale do poziomu wystarczającego do spokojnej gry w lesie. A chińskie repliki przewyższa zasiegiem.

 

pancerna MP5K z Galaxy, kosztująca poniżej 300 złotych będzie miała identyczny zasięg jak TM. I wcale nie ma 400 FPS.
Z 24 sztuk które sprzedałem 12 wróciło na serwis. Zazwyczaj z powodu problemów z elektryką bądź selektorem. Rewelacja.

 

Śmieszy mnie strasznie gadanie, jakoby plastik, choćby nie wiadomo jakiej produkcji miał być lepszy od stali, choćby niskiej gatunkowo.

Od stali pewnie nie ale plastik TM jest mocniejszy od gównolitu w chińczykach. A nie wszystkie chińczyki mają już stal.

 

Po co pancerny GB na M110? Ano choćby po to, żeby nie zarżnąć go wysokim ROFem, długimi seriami, albo strzelając w bardzo niskich temperaturach.

ROF około 20 na sekundę, stockowy szkielet TM, m110 mam u siebie aktualnie. Przebieg nie wiem jaki, prawdopodobnie powyżej 65 000 kulek. Może go podpiłować bo powinien już pęknąć?

 

To są typowe śpiewki ludzi, którzy nie dopuszczają do siebie, że kilkuletnie konstrukcje TM zostały już doścignięte i w wielu wypadkach prześcignięte przez chińskie repliki. Zazwyczaj jest to spowodowane po prostu brakiem możliwości porównania

Oj ależ się mylisz :D. Przeszedłem przez 4 repliki TM, 3 z nich mam do dziś. Jedną sprzedałem, chyba 3 letnią- sprawną. Widziałem wiele chińskich replik i w zasadzie poza dosć mocnymi bebechami (ale zdarzają się kwiatki np jeden na dwadzieścia okazuje się gorszy), metalem i czasami drewnem w niektórych replikach nie widzę zalet. Jest jeszcze cena ale nowe chińskie modele kosztują już niewiele mniej niż TMki. Wiele chińskich replik miałem na komisie więc je najpierw testowałem, wiele chińskich replik naprawiałem kumplom, wiele chińskich replik widuję na strzelaniach. Więc porównanie mam spore. I dalej TM ma w stocku lepszy stosunek zasięg/fps, o niebo lepszą kulturę pracy, trwałość, niezawodność, jakość wykonania.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Nie stwierdziłem. LEcą wolno ale nie na tyle, żeby przeszkadzało. Może dlatego, że ja się lubię skradać i strzelam zwykle na mniejsze dystanse.

Może dlatego, że lubisz się skradać. Nie przyjmuj, że wszyscy lubią.

Wytłumacz to moim trzem replikom- 5 (lub 6?) letniej, dwuletniej i trzyletniej.

Równie dobrze możesz starać się wytłumaczyć moim czterem chinolom - SPR - 450 FPS, 2,5 roku; SR25 - 480 FPS, 2,5 roku; M4 - 350 FPS, 3 lata, MP5 - 350 FPS, 2 lata. Albo głupie Mk23 z STTI - bez awarii od 3,5 roku.

To też wytłumacz mojemu SIGowi :D bo chyba jest w błędzie i nie wie że powinien się zepsuć. Nie jest to mocne poprawienie osiągów ale do poziomu wystarczającego do spokojnej gry w lesie.

Mam rozumieć, że Twój SIG jest podciągnięty do poziomu około 450 FPS? Bo o takich osiągach tu rozmawiamy.

Z 24 sztuk które sprzedałem 12 wróciło na serwis. Zazwyczaj z powodu problemów z elektryką bądź selektorem. Rewelacja.

Widzę, że świetne, szczegółowe statystyki prowadzisz. Bardzo krótka piłka - nie wierzę Ci. A jeśli nawet, to chyba ktoś po tych replikach skakał. Jeśli potrafisz mi to w jakikolwiek sposób udowodnić - proszę, a inaczej się nie kompromituj.

Od stali pewnie nie ale plastik TM jest mocniejszy od gównolitu w chińczykach. A nie wszystkie chińczyki mają już stal.

Od gównolitu również jest słabszy. Plastik to plastik, a TM nie używa do jego produkcji jakichś wymyślnych technologii NASA. Poza tym przypominam, że mówimy tu o Cymie wykonanej ze stali więc argument, że nie wszystkie chińczyki są ze stali schowaj do kieszeni.

ROF około 20 na sekundę, stockowy szkielet TM, m110 mam u siebie aktualnie. Przebieg nie wiem jaki, prawdopodobnie powyżej 65 000 kulek. Może go podpiłować bo powinien już pęknąć?

To postrzelaj sobie w takiej konfiguracji przy -10 stopniach :). Najlepiej puść kilka dłuuuugich serii :).

Oj ależ się mylisz :D. Przeszedłem przez 4 repliki TM, 3 z nich mam do dziś. Jedną sprzedałem, chyba 3 letnią- sprawną. Widziałem wiele chińskich replik i w zasadzie poza dosć mocnymi bebechami (ale zdarzają się kwiatki np jeden na dwadzieścia okazuje się gorszy), metalem i czasami drewnem w niektórych replikach nie widzę zalet. Jest jeszcze cena ale nowe chińskie modele kosztują już niewiele mniej niż TMki. Wiele chińskich replik miałem na komisie więc je najpierw testowałem, wiele chińskich replik naprawiałem kumplom, wiele chińskich replik widuję na strzelaniach. Więc porównanie mam spore. I dalej TM ma w stocku lepszy stosunek zasięg/fps, o niebo lepszą kulturę pracy, trwałość, niezawodność, jakość wykonania.

Bo głównymi zaletami chińczyków jest właśnie to co wymieniłeś - mocne bebechy, metal, drewno i cena. Bardzo dobra baza by zrobić replikę strzelającą dalej i celniej za mniejszą cenę niż stockowe TM. Bo owszem, TM ma lepszy stosunek fps/zasięg, co nie zmienia faktu, że nie ma lepszego zasięgu niż większość dzisiejszych chinoli.

 

A jeśli chcesz się o tym przekonać, to weź stare CM.028 (III generacji) i 3-razy droższy odpowiednik z TM. Ustaw w obu replikach hopka, dobierz odpowiednie kulki i powiedz jaką zaobserwowałeś różnicę w celności i zasięgu. Tylko zrób to rzeczywiście, a nie opowiadaj zaraz, że "kiedyś testowałeś", "kiedyś widziałeś", czy "kiedyś Twoi znajomi właśnie strzelają".

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Kłótnia tm- chinole troche jest bez sensu wg. mnie bo to bardziej kwestia osobistego podejścia do as, czyli poprostu gustu, co kto woli. Jak johny napisał rzeczywiście może nie każdego jara grzebanie w replice i woli tylko strzelać i strzelać. Tylko as jest bardziej 'elitarną' rozrywką niż np paintball, którego każdy zna i czasem może postrzelać w pb, i przecież nie będzie się zastanawiał, czy jego pożyczony marker się zepsuje czy nie, bo przyszedł się postrzelać, a w as więcej gra ludzi zainteresowanych jednak bronią(tutaj: replikami) i lubią siedzieć nad nimi i ją dopieszczać. Dla mnie to przyjemność i nie wyobrażam sobie kupić repliki i nie wiedzieć jak jest w środku zbudowana. Więc do autora wątku - zastanów się do której grupy bardziej należysz. Ja podam jeszcze jeden ZA chinolami- nie zgadzam się, że doprowadzenie chinola do tego, żeby był niezawodny, celny, z dobrym zasięgiem i nic nie 'latało' wyjdzie drożej, niż nowa replika tm z aku, biorąc pod uwage, że wiemy z czego zrobić podstawe do tuningu i jakie części kupować. (Zakładam przeciętną cene TMa z aku 1400zł).

Link to post
Share on other sites

Nie widzę sensu się kłócić, bo żaden z Was drugiego nie przekona. Z dyskusji o 2 replikach tematów wyszła kolejna wojna chinczyk vs I klasa.

 

Do autora:

Musisz sobie odpowiedzieć gdzie będziesz się strzelał: uważam, że jeśli w większości to będzie las to bierz kałacha. Jest ładniejsza, stalowa i później łatwiej jej podnieść moc. Sam mam MP5 i teraz szukam coś mocniejszego, bo tego nie ma sensu tuningować. W Cymie wymienisz sprężynę, doszczelnisz układ i masz 450-480 fps, a i ponad 500 robią. Replika wytrzyma lipo a nie połamiesz jej szybko. W TM będziesz miał całe GB do wymiany. A kupowanie repliki bo markowa jest bez sensu.

 

Dlatego dexterkrak i LogaN wszystko zależy od konkretnej repliki. W tym wypadku zdecydowanie lepszy jest AK Cymy, może jakby autor zaproponował coś innego to lepsza byłaby I klasa.

 

Na drugą replikę będę kupował albo AK albo M4 - jak AK to tylko AKM Cymy z tego tematu jak M4 to tylko I klasę - prawdopodobnie KWA 2 gen. bo moim zdaniem Chińczycy nic fajnego nie oferują ale porównanie cen to 870zł do 1500zł

 

W przypadku MP5 uważam, że Cyma wydała porządną replikę (którą posiadam cm.041) i nie warto kupować I klasy.

 

Powodzenia w zakupach

Link to post
Share on other sites
Widzę, że świetne, szczegółowe statystyki prowadzisz. Bardzo krótka piłka - nie wierzę Ci. A jeśli nawet, to chyba ktoś po tych replikach skakał. Jeśli potrafisz mi to w jakikolwiek sposób udowodnić - proszę, a inaczej się nie kompromituj.

 

Cóż, prowadzę bo tego wymaga to czym się zajmuję. Nie musisz. Niemniej w kilku zdechły styki/kabelki a w kilku selektor przestawał działać. Razem 10 plus dwie wróciły z powodu problemów z HU (na szczęście do rozwiązania w 2 minutki). ALbo 11 i 1, jakoś tak, w sumie 12.

 

To co podałeś to nadal nie 5 lat ;]. Nie móię, ze tyle nie wytrzyma.

 

 

A jeśli chcesz się o tym przekonać, to weź stare CM.028 (III generacji) i 3-razy droższy odpowiednik z TM.

 

Nie mam dostępu, mogę porównać nb bete od JG z SIGiem od TM (podobna lufa i gb v.3). Lub coś podobnego. Ale orientuję się jak wypada takie porównanie. Rzężący Chińczyk z 350fps strzelający tak samo ja cichutki TM z 300fps. Do tego ogromna różnica w estetyce wykonania replik. Jednak wolę gnaty które nie brzmią jak snopowiązałka. A niestety, większość chińczyków kulturę pracy ma bardzo nędzną.

Ale i tak się nawzajem nie przekonamy ;]

Link to post
Share on other sites

ja już sie tu kurna gubie...niewiem co kupić zniechęciliście mnie do asg (opróćz logana) xD

 

Dobra niektórzy 1 strony nie przeczytali ponawiam więc pytanie :

 

Która z wymienionych broni będzie lepsza do lasu!

 

Moje propozycje są na 1 stronei tego tematu...

 

Koło miejsca strzelanek (LASU) jest budynek ale w nim się nie strzelamy(team ma za dużo fps i nie gramy w cqb).

Link to post
Share on other sites
To co podałeś to nadal nie 5 lat ;]. Nie móię, ze tyle nie wytrzyma.

A ja nie mówię, że wytrzyma - to się dopiero zobaczy za dwa lata ;).

 

Nie mam dostępu, mogę porównać nb bete od JG z SIGiem od TM (podobna lufa i gb v.3).

No ale jednak - Beta od JG jest według mnie gorsza od starego akacza Cymy. CM.028 mając 360 FPS na pokładzie strzela stosunkowo cicho i ładnie (porównując np. z emkami A&K). Ja porównałem zasięg tych dwóch replik i celność - niewiele od siebie odbiegają, poza tym, że TM tak strzela mając niecałe 300 FPS (za to kulki lecą wyraźnie wolniej). Kultura pracy wcale w Cymie stoi na przyzwoitym poziomie. TMowi nie dorówna, ale na pewno NIE sprawia wrażenia, jakoby się miało zaraz rozlecieć (i co najważniejsze - rzeczywiście się nie rozlatuje!). A różnica w wykonaniu wcale nie jest tak rażąca jak piszesz.

Ale i tak się nawzajem nie przekonamy ;]

Też tak myślę. Prezentujemy dwa całkowicie odmienne poglądy. ;)

 

Która z wymienionych broni będzie lepsza do lasu!

CM.048.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...