Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Inne repliki firmy GA


Recommended Posts

Wiem że istnieje już temat o shotgunach tej firmy, ale jest jeszcze kilka innych replik oprócz shotgunów. Są nimi np. pseudo snajperki np. LINK o których chciałbym się dowiedzieć czy są wykonane w jakichś konkretnych standardach, czy tylko w bliżej nie znanych mi standardach chińskich. Są również M14 np. LINK których waga i cena mnie mocno zaciekawiła. Oraz 2 inne repliki które są już "replikami" naprawdę bardzo nisko budżetowymi LINK i LINK na które jest nawet gwarancja !

Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o tych replikach : jak są wykonane, jakie są ich osiągi, czy warto je kupić itp. itd. (późna godzina więc nie będę wypisywał bo ze zmęczenia narobię bełkotu). Dziwi mnie fakt że na wszystkie nawet replikę za 25 zł jest udzielana 6 miesięczna gwarancja.

A do chcących się przyczepić :

1.Doskonale wiem że to ogólnie nie polecany sklep.

2.Wiem że to tanie repliki i nie spodziewam się że dostane za tą cenę TM-a.

3.Z góry przepraszam za błędy w tekście, ale jest późna godzina i robię ten temat teraz bo zapomnę później.

4.Jeśli już był taki temat proszę o linka oraz kasację mojego tematu.

Edited by karolus20
Link to post
Share on other sites

Ten M14 wygląda nawet nawet, ale wątpię, żeby można mu było nadać chlubną nazwę "karabinu wyborowego". Ale parametry techniczne (waga niemal 3 kilo i wykonanie z ABS) moim zdaniem się wykluczają. Z drugiej strony jako posiadacz Colta Delta Elite HPA wiem jaki potencjał może mieć plastikowy sprężyniak, a 340 fps to wystarczająco, żeby wykorzystać ją np. jako zapasową replikę na wypadek wyczerpania akumulatorka. W sumie, gdyby nie była taka długaśna, to nadawałaby się do CQB. No dobra, pogdybałem, powymądrzałem się ale w sumie nie mam pojęcia, czy jest sens wydawać te 130zł.

Link to post
Share on other sites

Witam! Żeby nie zaśmiecać forum poszukałem tematu o "replikach" ASG firmy GA. Sprawa ma się następująco. Zaczynam dopiero z ASG i bedzie to moja pierwsza broń której zasięg (przynajmniej w teorii;D) będzie wynosił jakieś 30m a może i więcej (nie zaszkodziło by). Interesuje mnie broń do strzelania w otwartym terenie (lasy, okopy, ew. industrial z dużą ilością otwartej przestrzeni itp).

Chcę kupić w/w emkę ale natrafiłem właściwie na bardzo podobne modele:

 

http://sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152194422-M160-B2-M14-Tactical.html

Ta wygląda jakoś tandetnie ale podobają mi się szyny:) Napisane jest w opisie że wykonano ją z ABS'u.

I drugi typ: http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol-828-M14-TACTICAL.html

Ta sprawia wrażenie solidniejszej (może przez te wyższe szyny??) no a w opisie widnieje "wykonanie metal + ABS".

 

Teraz moje pytania:

1. Nie sa to te same "repliki" ale czy na prawde da się na podstawie tych fotek zobaczyć jakikolwiek metal w tej drugiej? (ja nie widzę ale się nie znam więc pytam Was).

2. Kupił już ktoś tą replikę?

3. Ostatnio dostałem opinię, że w karabinkach sprężynowych szybko wyłamię tą rączkę do naciągania (wskaże ktoś fachową nazwę?), prawda czy przy odrobinie wyczucia fałsz?

 

Ehh ta dbałość o pisownie i w ogóle;) W końcu pierwszy post, witam wszystkich!

Link to post
Share on other sites

O matko! Bierz Benelkę z GA, ma zasięg 40m (albo postaraj się dorwać inny shotgun typu mossberg 590, M47 czy M56. Mam ostatni i polecam), a nie jakiś shit dwa razy droższy(porządnego m14 i tak w tej cenie nie kupisz) A co do airsoftxtreme to nikt z tego nic nie kupił i nie kupi, bo to nie sklep, tylko wielki szwindel. A żeby nie zaśmiecać forum, to albo pisz w dziale dla zielonych, albo najlepiej CZYTAJ.

 

@majster - chyba byłem pierwszy

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Dobra, dzisiaj mam możliwość pomacania większości replik od GA. Jako, że o shotach się rozpisałem już w innym temacie, to tu odniosę się do M14 i tej pseudosnajperki.

 

M14 w znacznej części wykonane jest z plastiku (z wyjątkiem paru elementów jak lufa zewnętrzna, szyna RIS, czy przeziernik), co nie zmienia faktu, że waga rzeczywiście jest spora (aż strach pomyśleć ile obciążników wsadzono do środka). Mechanizm przeładowania na szczęście jest wykonany z metalu. Magazynek siedzi ciasno i pewnie w gnieździe. Koło gniazda znajduje się także pokrętło od regulacji hop-upa. Najciekawszy jest według mnie magazynek, który jest... atrapą hicapa? Ewidentnie widać w nim klapkę i wygląda ona jakby dało się ją wysunąć. Mi w każdym bądź razie się to nie udało. No i oczywiście brak zębatki do podkręcania kulek na spodzie magazynka.

 

Odnośnie pseudosnajpy - bardzo przypomina Wella, ale jest bardzo lekka (wyraźnie lżejsza niż wyżej wymienione M14). Mechanizm przeładowania wykonany z metalu, podobnie jak lufa zewnętrzna, język spustowy i montaż dwójnogu. Szyna RIS wykonana z tworzywa. Magazynek minimalnie różni się od tego z Wella, ale nie podajnikiem, nie wyglądem, a jedynie boczną ścianą magazynka, tą, na której są oznaczenia "front", itp. Prawdopodobnie magazynki będą pasowały do Wella, ale pewien nie jestem, bo nie mam jak sprawdzić.

 

Dysponuję kilkoma średniej jakości fotkami, ale dopiero jak wrócę z pracy do domu, to będę mógł je wrzucić.

Link to post
Share on other sites
Tylko z pompą do lasu nie wejdę bo będzie lipa straszna. Myślę o tym ---> http://zbrojownia.li...products_id=385

Podaj powody dlaczego shotgun się nie nadaje do lasu.

LogaN, dzięki za krótki opis, jak możesz to sprawdź również jak strzelają te repliki, bo jak M14 będzie miało dobre opinie, to sobie pod choinkę sprawie :biggrin:

Oczywiście cierpliwie czekam na zdjęcia.

Edited by karolus20
Link to post
Share on other sites

Odnośnie magazynka w M14- LogaN, miałem kiedyś atrapę kałacha za 13zł :hahaha: i w nim (magazynku oczywiście) na dole była klapka, gdzie mozna było nasypać kulki. Jak się napięło i zablokowało sprężynę, to w tej szynie, gdzie napełnia się kulki była dziura, przez którą trzepiąc (bez głupich skojarzeń proszę) i kręcąc magiem można było napełnić magazynek kulkami ze środka. Oczywiście było to bez sensu, bo szybciej i wygodniej naładować od góry. Trochę chaotyczny opis, wiem. Ale to chyba to samo, o czym mówiłeś.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

@Wiciok - też miałem kontakt z takim czymś, ale no właśnie nie jest to taki magazynek, gdyż wygląda on jak typowy lowcap - czyli nie ma możliwości przesunięcia sprężyny na dół, żeby odsłonić otwór (ponieważ z zewnątrz nie widać sprężyny, jest ona cała zasłonięta obudową magazynka). Czyli nie ma możliwości załadowania go w inny sposób, jak tradycyjnie, od góry do podajnika.

 

Jeśli chodzi o strzelanie - jeśli dodzwonię się do szefa i pozwoli mi to wziąć do domu na krótkie testy, to z pewnością opiszę tu wrażenia ;).

Link to post
Share on other sites

Zaś nie przesadzajcie, bo się zarumienię ;).

 

No więc jeśli chodzi o osiągi M14 - nie jest już tak kolorowo. Ale nie jest też źle! W sumie trudno tak naprawdę stwierdzić jak jest ;). Już mówię o co chodzi:

 

Regulacja hop-upa jest, lecz nie daje ona wiele - podczas strzelania ciągle miałem wrażenie, że hop-up kręci kulki jak chce. Strzelałem przy użyciu kulek 0,2g P&J Premium oraz 0,25g P&J Premium.

 

Strzały raz są powtarzalne, a raz nie. Wahania w zasięgu całkowitym (na kulkach 0,2g P&J Premium) były w zakresie 32-48 metrów, a więc bardzo duże. W momencie, gdy wydawało mi się, że hop-up jest już dobrze ustawiony - replika strzelała w miarę powtarzalnie na odległość około 40-42 metry (zasięg całkowity). Nie zmienia to faktu, że w dalszym ciągu zdarzało się, że kulka nagle odbijała gdzieś w bok (nie była to wina wiatru), lub zostawała cudownie podnoszona przez hop-up tym samym zwiększając zasięg o ponad 5 metrów.

 

Na kulkach 0,25g P&J Premium replika nie zyskała jakiejś świetnej celności. Większość oddanych strzałów dolatywała na odległość około 35-37 metrów, choć zdarzyło się kilka strzałów, które doleciały na 40sty metr. W dalszym ciągu zdarzały się dziwne zachowania kulek.

 

Z powodu stosunkowo niesatysfakcjonującego zasięgu na kulkach 0,25g - testy celności dokończyłem na kulkach 0,2g.

Po ponownym wyregulowaniu hop-upa strzelałem w cel wielkości sylwetki człowieka z odległości 30 metrów oraz 40 metrów.

 

Na odległości 30 metrów, na 10 oddanych strzałów trafiłem 8 razy. Jeden strzał poszedł nienaturalnie w bok, a drugi minimalnie obok celu.

Na odległości 40 metrów, na 10 oddanych strzałów trafiłem 7 razy. Dwa strzały poszły w bok, a jeden minimalnie obok celu. Kulki trafiały bardzo nisko celu, widać już było granicę maksymalnego zasięgu.

 

Połowa trafień z odległości 30 metrów mieściła się obrębie kartki A4, a z 40 metrów były to 3 strzały.

 

Uważam, że pomijając dziwne odchylenia niektórych strzałów (może wina kulek, a może nie) replika ma całkiem nienaganną celność - na pewno lepszą niż Remingtony tej samej firmy. W realiach strzelanek uważam, że z odległości 30-35 metrów można śmiało konkurować z innymi replikami. Z pewnością zdarzy się też na strzelance trafić kogoś na granicy maksymalnego zasięgu, gdyż niemal do samego końca zasięgu kulki lecą dość powtarzalnie (z wyjątkiem opisanych wyżej, występujących co jakiś czas felernych strzałów). Zasięg całkowity natomiast jest wyraźnie gorszy od zasięgu Remingtonów tej firmy. Nie zmienia to faktu, że powyżej 40 metra Remingtony są już i tak bardzo niecelne.

 

Zaletą M14 jest zapewne to, że nie zdarzyło mi się oddać pustego strzału.

 

Replika ma też mały problem z magazynkiem - kilka razy zdarzyło mi się, że magazynek wystrzelił we mnie większość kulek w trybie full auto, zanim zdążyłem włożyć go do repliki. Ogólnie magazynek nie podaje dwóch ostatnich kulek, które załadować trzeba obracając replikę do góry nog... magazynkiem, oczywiście.

 

 

Jeśli chodzi o wybór Remington (nie mylić z Benelkami jakby co, bo tych w rękach nie miałem) vs M14... Tutaj trzeba się zastanowić, czy ktoś woli większą celność i mniejszy zasięg (M14), czy większy zasięg i mniejszą celność (Remington). Do zalet Remingtonów należy doliczyć oczywiście lansiarskie (choć również stwarzające problemy) magazynki oraz znacznie większą niż w przypadku M14 szybkostrzelność. Do zalet M14 - wagę i ogólny wygląd (klimat) repliki (pomimo tego, że jest w większości plastikowa).

 

Co ja bym wybrał? Hmm, jeśli obie repliki byłyby w tej samej cenie - poważnie bym się zastanawiał. Jednak biorąc pod uwagę, że M14 jest dwukrotnie droższe od Remingtonów - nie zastanawiałbym się zbyt długo i wybrałbym Remingtona.

 

PS: Wszystko to dotyczy M14 w wersji Socom. Długa zapewne niewiele będzie się różniła od tej, jeśli w ogóle. 10 cm lufy przy ogólnie tak długiej lufie obstawiam, że nie będzie robiło różnicy w osiągach. Aha, no i teraz dopiero widzę na stronie Airsoftguns, że replika ma w komplecie konwersję RAS. Jak dzisiaj będę w pracy po południu, to zerknę co to za szyny i jak są wykonane.

 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś nic o bebechach, wiec wnioskuję, ze nie rozbierałeś... Lufa jest chociaż metalowa? Jeśli nie, to to jest przyczyną fatalnej powtarzalności. W shotgunie silver :hahaha: kilka strzałów idzie w miarę prosto, ale niektóre kulki lecą gdzie chcą. Sprawdzane zarówno na żółtych 0.11 jak i Extremach 0.23g. Lufa 3-częściowa full plastik prawie 7mm średnicy... Ale castolufka powinna załatwić sprawę. Piszę to, bo tutaj może być podobnie...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...