Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ma ktoś zdjęcia albo coś takiego?Chcę wiedzieć jak to wygląda,czy da sie zmienić na ASG i jak naprawić jedną rzecz.Wujek mi mówił że na "sucho" wszystko pracuje dobrze(jeszcze go nie widziałem,na dniach go będe miał), ale jak załaduje się kulke to zostaje w mechaniźmie.I jaki to jest kaliber?

Link to post
Share on other sites
Ma ktoś zdjęcia albo coś takiego?Chcę wiedzieć jak to wygląda,

mam w domu

ale na 100% w 3 min znajdziesz w googlu

 

czy da sie zmienić na ASG

bron palna? na pneumatyczna? coz.. proboj, nie takie rzeczy to forum widzialo

 

i jak naprawić jedną rzecz.Wujek mi mówił że na "sucho" wszystko pracuje dobrze(jeszcze go nie widziałem,na dniach go będe miał),

do 8 lat wiezienia (a moze do 5?) za nielegalne posiadanie broni palnej

 

ale jak załaduje się kulke to zostaje w mechaniźmie.

dziwne, nie?

 

I jaki to jest kaliber?

.22 LR

Link to post
Share on other sites

Ja znam 2 typy kbks, różnią się zasadniczo jedynie typem przyrządów celowniczych (muszka i szczerbinka w tzw. "radomkach" lub 2 śródzbieżne pierścienie w wersji sportowej). Kaliber jest 5,6 mm (0.22) z bocznym lub centralnym (tzw.Olimpijka) zapłonem. Na posiadnie kbks trzeba mieć pozwolenie. Moim zdaniem to do przeróbki na ASG można wykorzystać łoże z kolbą, pewnie też elementy mechanizmu spustowego. Nie wiem jak z lufą, bo normalnie jest gwintowana, więc chyba jedynie jako zewnętrzną (nie wiem co mówią przepisy na temat zdekowanej broni, czy czasem lufa nie musi być zaczopowana).

To tyle, mam nadzieję, że to coś pomoże. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
a dokladniej mechanizm wyrzutu luski, szukalem zdjec i nic nie znalazlem
Hmm... postaram się zeskanować schemat (przekrój kbks wz.1948), ale to może chwilę potrwać. W sumie tak samo działa to w kbks wz.1931, a takowe zdjęcie posiadam. Wyciąg zaznaczyłem bladoróżowym, czy jak się ten kolor nazywa :wink:

 

wyciagkbkswz319om.jpg

dobrze by bylo nawet jak by ktos wytlumaczyl mi jak to wyglada.
A to mogę zrobić - w tym karabinku nie było pazura wyciągu, wyciąganie łusek realizowane było przez wyciągnięcie dolnego wycinka komory nabojowej w czasie otwierania zamka.
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

przeciez kbks to skrot od karabinek sportowy a tych jest wiele, sam gdy trenowalem strzelectwo sportowe strzelalem z niemieckiego 5,6 (22long rifle) KK i z tego typu bron raczj ciezko zmontowac replike asg chyba ze jak ktos juz wczesniej mowil uzyc samej kolby i loza ale to juz trzba miec do tego odpowiednie zdolnosci.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...