Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kilka pytań na start.


Recommended Posts

Witam

 

Mam kilka pytań, ponieważ chcę zacząć swoją przygodę z Air Softem i mam kilka pytań. Chcę wszystko wiedzieć by mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, oraz by nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

 

 

A więc zaczynamy!!

 

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_028_c-42.html

 

Czy ta replika nadaję się na początek przygody z air softem? Ponoć "cyma" to porządna firma, wykonanie ABS + Metal.

 

Kolejne pytanie, czy jak już kupię te replikę , która ma moc 360-380 FPS to czy pozwolą mi uczestniczyć w akcji CQB z taką mocą?

 

One more question, w zestawie do tej repliki nie jest dołączony akumulator, czy można go kupić w Poznaniu i ile on kosztuje?

 

I ostatnie pytanie, czy to że mam 16 lat w niczym nikomu nie przeszkadza? Chodzi mi o to, czy muszę mieć zgodę rodziców na Air Soft jeśli jestem nie pełnoletni?

 

 

Z góry dzięki za odpowiedziedzi!! :)

 

Pozdrawiam

 

 

Zimny.

Link to post
Share on other sites

Tak nadaje się tylko proponował bym wziąć inna wersję. Kolba od m4 w AK to jakieś zboczenie. Czytanie ze zrozumieniem Cie przerasta a za air soft się bierzesz?

 

W zestawie znajduje się akumulator 8,4 V o poj.1100 mAh Ni-Mh (w replice mieści się pod deklem), ładowarka, składany ergonomiczny chwyt do montażu na szynie ris.

 

Myślę, że nikomu nie powinno to przeszkadzać pod warunkiem, że będziesz myślał nad tym co robisz.

Link to post
Share on other sites

360-380fps to niestety zbyt dużo do budynku. Oczywiście limity zależą od środowiska/ekipy, w której się będziesz strzelał, jednak najczęściej przyjmowany limit to 330 lub 350 fps, a to i tak sporo. Zadaj sobie pytanie, czy rzeczywiście będziesz w CQB grał, czy jest odpowiednie miejsce i inne osoby z replikami dostosowanymi do CQB. Jeżeli tak, to albo downgrade repliki do tych 330fps albo dokupienie za jakiś czas repliki broni bocznej, która i tak się przyda.

 

Przed udaniem się na strzelankę sprawdź, czy organizatorzy wymagają zgody opiekuna dla graczy niepełnoletnich. Na ogół tak i jest to normalne, bo nikt za Ciebie odpowiedzialności brać nie będzie. Jeżeli strzelać się będziesz np. tylko z kolegami, to nie ma przepisów, które mówiłyby, że jakąś zgodę pozyskać musisz.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

A czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile kosztuje ten downgrade repliki? I na czym on polega? Na wymianie sprężyny?

 

A czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile kosztuje ten downgrade repliki? I na czym on polega? Na wymianie sprężyny?

 

Tak, wymieniasz sprężynę na słabszą i po kłopocie.

Możesz sprężynę kupić u Krakmanów i oni od razu ci ją wymienią jeśli zakupisz u nich replikę.

 

Dalej info ktore Ci się przyda.

 

Poznań limit FPS CQB <350 FPS (ogólnie przyjęty)

 

Strzelanki 16+ za zgodą rodziców

 

Zapoznaj się z tym wątkiem http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/45346-savoir-vivre-strzelanek/

 

A tutaj masz link do wzoru zgody od rodziców: http://antol.za.pl/zgoda.pdf

 

 

Pozdrawiam

 

Edit - sprężyna na przykład taka http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich_czesci_sprezyny_glowne/sprezyna_sp_90_guarder-387.html

Edited by ALABASTER
Link to post
Share on other sites
Czy stała wam się na akcji , kiedyś jakaś krzywda jeśli przestrzegaliście wszystkich zasad?
Tak. Wiele razy, wielu osobom. Airsoft to zabawa podwyższonego ryzyka i nikt nie da gwarancji, że nic się nie stanie, nawet w przypadku przestrzegania wszystkich zasad.
Link to post
Share on other sites

"Czy stała wam się na akcji , kiedyś jakaś krzywda jeśli przestrzegaliście wszystkich zasad?"

 

Tak, znajomy zginął. Inny znajomy złamał rękę. Ja sam uszkodziłem sobie dość dawno staw kolanowy. Kilka wybitych zębów wśród znajomych się znajdzie. Podobnie jakieś przedziurawione ucho (chyba Guto miał). Kilka piekielnie bolesnych postrzałów w paznokieć... Prócz tego- spoko.

 

Miłej zabawy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak, znajomy zginął. Inny znajomy złamał rękę. Ja sam uszkodziłem sobie dość dawno staw kolanowy. Kilka wybitych zębów wśród znajomych się znajdzie. Podobnie jakieś przedziurawione ucho (chyba Guto miał). Kilka piekielnie bolesnych postrzałów w paznokieć... Prócz tego- spoko.

 

Miłej zabawy.

 

 

Jak to znajomy zginął? Mógłbyś mi coś o tym opowiedzieć?

Link to post
Share on other sites

Powiem CI tak z tym CQB...limit to własnie te 350 fps...lecz kiedy jestescie grupą, chcecie sie postrzelać w budynku i niektóre osoby mają powiedzmy te 380- 390 fps to ustala sie np ze pod żadym pozorem nie strzelacie ogniem ciągłym lecz tylko pojedyńczym. Ale ogólnie byś musiał zdecydować gdzie się chcesz strzelać...czy na terenie otwartym czy CQB...terem otwarty 400+ a CQB tak jak Ci wszyscy pisali...chyba że nauczysz sie smieniać springa :D i gdy nastąpi zmiana terenu ty w oka mgnieniu niczym cichy beduin zmienisz sprężyne :) :P:P

Link to post
Share on other sites

A jeśli zainteresowała by mnie ta replika:

 

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/asr105_full_metal_ebb_aps-2191.html

 

To czy 10 fps to jest duża różnica? Czy dla tych 10 fps, bym musiał zrobić downgrade repliki?

 

Czy stała wam się na akcji , kiedyś jakaś krzywda jeśli przestrzegaliście wszystkich zasad?

 

od tej firmy to zainwestuj w kałacha, najlepiej całego oszynowanego (ASK204P) lub klasycznego, z chwytem drewnianym (ASK201). Lepsze opinie, oraz są dostępne na taiwangun.com cenach <500zł

Link to post
Share on other sites

i tak to jest jak nowi doradzają nowym, może i jest full metal, może i ma drewno może i ma te 400 fps ale nie wiesz o tym że te cymy mają niestandardowe części które w dodatku są plastikowe, a wlicz jeszcze koszty baterii bo tą z zestawu najwyżej możesz się podetrzeć przeczytaj również recenzję w testach oraz na forum aeg/eag II klasa (niestety to słaba druga klasa)

Link to post
Share on other sites

Kazano mi zwracać uwagę modom aby stosowali się do tego punktu regulaminu: "Posty napisane przez osoby z małym stażem na forum, same będące "zielonymi", a wprowadzające innych użytkowników w błąd lub podające nieprawdziwe/nieprawidłowe informacje będą kasowane bez uprzedzenia. Osoby wielokrotnie zamieszczające tego typu posty będą miały blokowane konta. "

 

Co niniejszym czynię. Foka, czuj się upomniany :D

Link to post
Share on other sites

i tak to jest jak nowi doradzają nowym, może i jest full metal, może i ma drewno może i ma te 400 fps ale nie wiesz o tym że te cymy mają niestandardowe części które w dodatku są plastikowe, a wlicz jeszcze koszty baterii bo tą z zestawu najwyżej możesz się podetrzeć przeczytaj również recenzję w testach oraz na forum aeg/eag II klasa (niestety to słaba druga klasa)

Tak to wlasnie jest- przygadal kociol garnkowi. Albo plecie glupoty wyssane z palca, albo naczytal sie gdzies glupot jakis "peuŁtoznFtzuFFF oraz łekspertuf " i teraz wierzy we wszystko co tam napisali.

Wiesz o tym ze chinskie kulku maja wymiary 2x2x3 i dlatego tna sie w lufie ??

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...