Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mit długiej lufy.


Recommended Posts

Ciekawe, bardzo. Bo jak ja wsadziłem do swojej G36C cylinder 0 to na M100 miałem z 330 fps to 360 fps... Cholera jasna... Ale ja plotę bzdury i jestme noobem...

 

Widocznie tak, naprawdę szanuje twoją osobę, ale sprawdź to jeszcze raz, i przeanalizuj z fizykiem....

 

Przecież najwyższe ciśnienie jakie wystąpi w cylindrze, będzie już wtedy kiedy kulka opuści lufe...

 

Nie wiem, może ja się mylę, ale na przykładach kilku replik to robiłem, i jak cylinder był odpowiednio dopasowany do lufy to fps'y szły do góry....

 

Np. M4:, SP120, NBU, lufa 360mm, cylinder typ 1 = ~~415

Po zmianie na cylinder typ 2 = ~~450fps

 

 

Kapitanie Oczywisty. To nie jedyna replika jaką tak robiłem. Spartoliłeś robotę w moim przekonaniu, ale jak zwykle... Ja ironizuję, a Ty się znasz. ;)

 

Moim zdaniem chłop ma racje ;)), No, ale Ty składasz te repliki od kilku lat, to masz większe doświadczenie....

Link to post
Share on other sites
  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W sumie to oboje macie rację ale trzeba wytłumaczyć kilka rzeczy i Panie AnR proszę się tu nie wywyższać ;)

1. W źle złożonej replice większy cylinder daje większe ciśnienie.

2. Dobrze dobrana pojemność cylindra do długości lufy w szczelnej replice zwiększa fpsy.

3. Za duży cylinder, do długości lufy zwiększa rozrzut !

 

I teraz. Ad.1 - W większości przypadków Polacy posiadają chińskie repliki, ich dysze ,a czasami i głowice są nieszczelne. Im większa sprężyna tym więcej fps spier.... ucieka :) Niestety, chińczycy dają z generacji na generację coraz mocniejsze sprężyny. Zatem coraz większe są straty. W takim przypadku większy cylinder zwiększy fps. Często też poprawiając celność ( być może zgra się układ z dł. lufy).

 

Ad.2 To jest to co napisał bamper, a żeby nie być gołosłownym, przedstawiam tutaj zdjęcia z szybkiego testu w war. domowych :)

Replika ta sama co w testach dł. lufy. Cylinder typ 1. Wszędzie ta sama komora, wszędzie ta sama gumka.

111111_164944.jpg - Lufa 590mm. Jest to idealna długość lufy dla tego cylindra. Fps'y największe. (Jak powiększycie na lufie jest napisana długość)

111111_165618.jpg - Lufka 350mm. Fps'y spadły niewiele. Jak widać cylinder nie wpłynął tutaj zbyt dramatycznie na ich ilość gdyż replika jest idealnie szczelna. Natomiast bardzo pogorszyło się skupienie !

111111_165236.jpg - To co lubimy najbardziej :) Mp5k - lufka 110mm. Jak widać za duży cylinder zmniejeszył ilość fpsów, gdyż kulki już dawno nie było w lufie zanim ten osiągnął największe ciśnienie. O skupieniu nawet nie ma co wspominać :)

 

 

 

Ad.3 udowodniłem w testach z długościami luf.

 

Na marginesie dodam, że niedługo będę w posiadaniu nowej repliki z cylindrem 2 i przymierzam się do powtórzenia testu z długościami luf.

 

Natomiast mam już tarcze z porównaniem luf różnych firm ale tej samej długości ( nic ciekawego :P ). I tak wszyscy wiedzą jakie lufy są najlepsze.

Oraz test różnych kulek ,a tej samej wagi. Tutaj kilka ciekawych rzeczy, ale muszę znaleźć czas na napisanie tego i zeskanowanie tarcz. :) Cierpliwości.

Pozdrawiam.

Edited by white_pl
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...