Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozładowywanie bateri


Recommended Posts

Jestem posiadaczem Cymek 028 i 048 z bateria 8,4V i ładowarką z zestawu.Bateria rozładowywuje podłączając je do żarówki halogenowej,gdy żarówka gaśnie akumulatorki mają 5V,jak poleży parę minutek napięcie wzrasta.Po takim rozładowywaniu podłączam baterie do ładowarek z zestawów.Czy korzystnie jest tak robić skoro nie mam rozładowywarki?

Link to post
Share on other sites

5V na 7 cel i jeszcze ładujesz zwykłą wolnoładowarką? zgrzało cie? Masz 2 repliki, myślałem, że już trochę ogarnąłeś baterie. :blink:

Jeśli zbijasz napięcie do 5v to akumulator se normalnie zabijasz, to samo też z tą zasraną ładowarką. Zainwestój w normalną ładowarkę i tyle. Ładowarka mikroprocesorowa znacznie przedłuży życie twoich aku i zprawi, że te twoje cymki będą dłużej i lepiej strzelać.

Edited by zaki123
Link to post
Share on other sites

akumulatory Ni-MH nie zepsują się przy rozładowaniu. Spokojnie da się ożywić akumulator rozładowany do 0.6V na ogniwo. Ale najlepiej robić to do ok 1 V. Prolem może być w momencie, kiedy 1 ogniwo będzie dużo słabsze i wtedy przy mocnym rozładowaniu może dojść do przebiegunowania ogniwa i zniszczenia go. A akumulatory Ni-Mh można bezpiecznie doładować do momentu kiedy się nie zaczną grzać.

Link to post
Share on other sites

Bo i tak Batimex jest lepszy od zwykłej ładowarki. I wiadomo też że Turnigy Accucell 6 jest tyle razy lepszy od Batimexa ile Batimeks od zwykłej ładowarki. Ale moje baterie ładowane Batimexem (a używam go już trzy lata) całkiem dobrze się sprawują. Zarówno stokowe chińczyki jak i Firefoxy tak samo i dwie Sanyowskie. Ciekawe jest to że psy na Batimexie wieszają najczęściej ci którzy nie mieli z nią kontaktu.

Link to post
Share on other sites

Mam ją od pół roku, koledzy z ekipy od ponad półtorej (łącznie 4 wraz z moją, mowa o batimexie), żadnemu z nas się jeszcze nie popsuła. Tutaj kolega Arend ma rację. Owszem ma swoje humory, ale da się przeżyc jak za taką cenę, polecam kupić ją na zbrojowni odrazu przejsciówkę na tamiya kumplowi dorzucili.

Link to post
Share on other sites

Ja ładuję max 0,7A. A grzeje się bo ładujesz zbyt dużym prądem.

W zasadzie akumulatorów poniżej 2500mAh nie powinno się ładować prądem wiekszym niż 0,7A (w teorii im większa pojemność tym wymaga większego prądu)ale dla bezpieczeństwa pakietu lepiej ładować dłużej.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...