Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Od dawna chciałem zacząć bawić się w ASG, jednak zarazem chciałem ominąć etap sprężyniaków (jak się okazuje nie potrzebnie). Pojawiła się gotówka i bezmyślnie i bez rozeznania w terenie kupiłem to co mi się podobało nie patrząc na praktyczne aspekty... Tak więc wylądowałem z Waltherem P99 DAO na CO2 z Umarexa... Teraz jak czytam okazuje się, że może być za mocna na broń boczną, a z drugiej strony z racji, że to pistolet, nie bardzo nadaje się na główną. Dobrze rozumuję? Co teraz zrobić z tym faktem? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Sprzedać?

Wiadomo, jest to opcja, ale wolałbym póki co rozważyć inne. Może zabrzmi to dziwnie, ale czy da się ograniczyć moc tego typu ASG?

EDIT:

Właściwie to nawet nie wiem czy faktycznie on ma takiego kopa, bo nigdzie nie mogę znaleźć prędkości wylotowej. Jedyne co piszą to w kółko <2J...

A jest w ogóle sens używania pistoletu jako broni głównej (właściwie to obecnie jedynej)?

Edited by sergioosh
Link to post
Share on other sites

Wg. producenta replika posiada prędkość początkową 380fps za dużo aby postrzelać tym w budynku.

 

http://www.umarexusa.com/product/Walther-CO2-P99-Airsoft,90,46.htm

 

Używanie pistoletu jako broni głównej gdy nie ma się nic innego jest sensowne, w imię powiedzenia "gdy się nie ma co się lubi...".

 

Możesz pobawić się z tą repliką w lesie i samemu stwierdzić czy dasz radę, a jak nie to sprzedać.

Link to post
Share on other sites

Koledze chodziło chyba o to, że to broń krótka. Na główną raczej lepiej mieć coś z 3ma punktami podparcia.

EDIT:

Właściwie to już zdecydowałem. Za tą kasę, którą wydałem na Walthera spokojnie kupię kupię słabszą replikę na green gas i jakiegoś sprężynowego shotguna. Co wy na to? Do czasu aż pójdzie postrzelam sobie to tarcz :]

Edited by sergioosh
Link to post
Share on other sites

Proponowałbym zamiast sprężyny i gaziaka - kupić elektryka, jakieś AK z Cymy, gietę z JG albo inną z szeroko polecanych replik. Nie ma sensu moim zdaniem kupowanie shotguna, który oferuje celność oraz gaziaka, który oferuje szybkostrzelność i strzelanie bez przeładowania, skoro można mieć elektryka łączącego te zalety. Oczywiście mówię o tej sytuacji, nie ogólnie.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem, że ten AK47 z Cymy jest taki tani... W takim razie będzie ten AK i jakiś pistolet na green gas :] Dzięki za rady.

EDIT:

Żeby nie robić innych tematów- są może jakieś repliki AEG FN P90c do 200zł (ewentualnie gaziaki)?

Edited by sergioosh
Link to post
Share on other sites

Zaczynają się od około 400 złotych za produkty, które znajdziesz pod oznaczeniem JG, GFC, ACM (w rzeczywistości to wszystko to JG). Jest to elektryk i jest bardzo fajną repliką, jednak do budynków zbyt mocną (trzeba robić downgrade, jeśli chciałbyś używać tego w budynku). Jeślibyś się zdecydował na tą replikę, to bierz wersję bez kolimatora, bo ten dołączany kolimator jest beznadziejnej jakości.

Jeśli znalazłbyś replikę oznaczoną D90 H produkcji Well - niech Ci nawet nie przyjdzie na myśl ją kupować. To jest zabawka, która strzela na odległość około 5 metrów, lub jak się trafi dobry egzemplarz, to pierwszy magazynek dolatuje czasami na odległość 10 metrów. Omijać szerokim łukiem!

 

Pozdrawiam.

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Repliki FN P90 istnieją, acz o wersji P90c pierwsze słyszę. Szybkie google-fu naprowadziło mnie na Fallout'a - z tego co widzę, tam było to normalne P90 w wersji z wbudowanym kolimatorem.

 

Gaziak P90 - na dniach był news, że coś takiego będzie. Kiedy i za ile - jeszcze nie wiadomo. Ale to nie są tanie rzeczy, oj nie.

 

Elektryki:

 

Do 200zł chyba tylko "D90H" Wella, jeżeli gdzieś je znajdziesz. Znajomy miał, i wierz mi - nie warto szukać. Straszny syf.

 

Do 500zł powinno dać się kupić "chińskie" P90 (występuje pod cała gamą nazw producenta, jest o nim obszerny temat na forum. Generalnie jest w porządku, choć wersję z kolimatorem ciężko dostać (miałem w ręku - kolimator był marniutki). Wersja TR (z szynami montażowymi) jest znacznie popularniejsza.

 

Ok. 1000zł lub więcej trzeba będzie dać za - rewelacyjnego ponoć - P90 od Tokio Marui. W okolicy znam jedną sztukę, i jak wyszły chińskie, to właściciel zapłakał rzewnymi łzami - ponoć stwierdził, że chińskie nie są na tyle gorsze, żeby różnica w cenie miała sens.

 

Istnieje jeszcze zdaje się P90 Sportline Classic Army, o którym nic nie wiem. Ale opinia o całej serii Sportline jest podobna: z daleka od tego...

 

...eh, LogaN był szybszy :)

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Hehe to "c" to rzeczywiście najwyraźniej z Fallouta mi się wzięło ;)

No nic, jak Cyma to Cyma. Wspomniałeś LogaN o downgradzie, a da się tego Walthera downgradować? Nie ukrywam, że się do niego przywiązałem:P Wiem, że logika przeczy by zostać przy nim, bo mało tego, że za mocny, to jeszcze ciężko znaleźć do niego magazynek...

EDIT:

W zasadzie to jak przyjdą nowe CO2 to zrobię prosty test. Poproszę kumpla by strzelił mi powiedzmy w biodro z 10m i po tym jak będę się zwijał ocenię czy może być ;)

Edited by sergioosh
Link to post
Share on other sites

Za to Ty, Errhile, dokładniejszy ;).

 

Jedyny prosty sposób na downgrade tego Walthera jaki znam, to... w większości, jeśli nie w każdej replice/wiatrówce na CO2 moc maleje wraz ze zużyciem kapsuły CO2. Spróbuj wybadać, po ilu mniej więcej strzałach (prawdopodobnie pomiędzy 50, a 100) prędkość początkowa kulek wyraźnie zmaleje. Jeśli kupisz kałacha z Cymy, to będziesz miał ułatwione zadanie, gdyż strzelając naraz z obu replik do obiektu oddalonego powiedzmy o 30-40 metrów będziesz mógł stwierdzić z której repliki kulki szybciej dolatują do celu. Gdy zauważysz, że kulki z pistoletu będą wolniej dolatywały do celu niż z kałacha - to wtedy prawdopodobnie nikt nie będzie miał Ci za złe używania takiej klamki jako repliki bocznej, a będziesz w stanie oddać z tej kapsuły CO2 jeszcze kilkanaście, może nawet kilkadziesiąt strzałów.

 

Podoba Ci się ta replika? To zostaw ją sobie :). Znam wielu Maniaków, którzy mają jakąś replikę tylko z tego powodu, że im się podoba. A potem nagle okazuje się, że jest organizowana w Twojej okolicy jakaś strzelanka, na której dozwolone są tylko krótkie repliki. Jeśli do tego czasu będziesz miał już innego, słabszego boczniaka, to klamka na CO2 może Ci posłużyć do strzelania na dalszą odległość. Jasne, nie jest ona zbytnio celna, co nie zmienia faktu, że trafić kogoś i tak się da. Zwłaszcza po załadowaniu, ciężkich, mniej podatnych na wiatr kulek, jak choćby 0,3g.

 

A tak to zawsze masz replikę do zabijania wolnego czasu przy domu, strzelania do tarcz, puszek, itp.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Downgrade elektryka jest technicznie proste: wymieniasz sprężynę na słabszą i tyle. A sprężyn na rynku mnóstwo, do wyboru, do koloru...

 

Downgrade gaziaka jest dużym problemem, bo trzeba albo zmienić gaz na słabszy (przy modelu zasilanym z kapsuł CO2 - nie widzę takiej możliwości), albo przerabiać układ dozowania gazu - a to już jest trudne i jestem przekonany, że części do tego na rynku nie ma.

W najlepszym razie - będzie to zabójczo drogie.

Link to post
Share on other sites

To, że krótka to nic nie znaczy. W ASG liczy się dokładność lufy precyzyjnej. a nie jej długość.. odróżniajcie broń od replik.

Sądzisz że z precką Promyka 200mm bedziesz strzelał dalej z taką samą prędkością początkową niż z jaką 6.08 509mm

Pozdro na prawdę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...