Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dylemat nowicjusza


Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widzę że ten ICS to kontrowersyjna sprawa, chodzi głównie o materiał z jakiego jest wykonana replika?

 

Co do innych replik, jakie są opinie o poniższych?

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_123&products_id=596

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=1519

http://www.headshot.com.pl/m4a1-generacji-full-metal-p-282.html

 

Ewentualnie jakie inne repliki do 700 - 800 zł możecie polecić?

Edited by mike.zulu22
Link to post
Share on other sites

Facet pyta o 3 kolejne "emki" a Ty z uporem godnym lepszej sprawy proponujesz mu kałacha.

Do niektórych mogłoby w końcu dotrzeć, że "innym niektórym" nie jest wszystko jedno jak wygląda

replika jaką będą się bawić. Gdyby wygląd nie miał znaczenia produkowano by zapewne same kałachy :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Nie napisał, żer chce Mkę. Spytał, jakie inne polecamy. Więc poleciłem to, co uznałem za najlepsze. Co do innych, to APS to syf. Za tą cenę to never. U krakmanów kosztuje 500zł i to jest cena adekwatna do jakości. JG III Gen było niezłe, ale miało plastik body. Skoro tu jest metal, mimo że to nie stal, to jeszcze lepiej. Eco GG to shit, tak jak SL. Czyli nie. Z tych emek co podałeś to tylko JG. Mozna jeszcze BOYA poszukać albo PeJota.

Link to post
Share on other sites

Tuning ICSa wcale tak prosty nie jest. Powyżej m150 zaczynają się cuda na kiju, właśnie ze względu na dwudzielny GB. Ale tak do m130-140 to jest miło i fajnie. ICS ma poczwarnie moscne bebechy. Lesiu pisze o wymianie połowy bebechów w Cymie. To już lepiej wymienić body w ICSie. Tuningując chinola dalej masz śmieciową replikę. Z malucha Mercedesa nie zrobisz, choćbyś nie wiem jak go ospojlerował.

Link to post
Share on other sites

ICS ma poczwarnie moscne bebechy.

Wersja "pełna" bankowo, ale my tu panie gadamy o wersji ECO. Stąd pytam, bo nie wiem, wersja eco też ma mocne stockowo bebechy?

 

Takiego G&G ECO ma znajomy z teamu. Z zewnątrz jest niczego sobie. Strzelany był (ale tylko na singlu) na lipolu 11,1 i nic nie strzeliło, więc chyba w środku jest w miarę OK. Nie wiem jak G&G znosi tuning siłowy.

Link to post
Share on other sites

Bierz M4 od P&J lub od JG, bardzo fajne repliki, całkiem niezłe osiągi no i to chińczyki - czyli to samo ale taniej :) Miałem PJ4 w rękach i M4 od Jing Gonga i strzelały wyśmienicie :)

 

I dodam jeszcze byś nigdy, przenigdy nie kupował nic spod znaku "Classic Army", nawet śrubek. Największy syf jaki można dostać, taki że taniemilitaria.pl się chowają :)

Link to post
Share on other sites

te wersje ECO to ten sam gb co w ICS?G&G a cena wynika że nie urzyto dobrego jakosciowo i estetycznie metalu (jakies mocniejsze alu stopy). Masz markowa replike za niewielka kase a gdy uzbieraz wiecej i kupsz metalowe body emka zakonczy swoje "dojrzewanie". A pytanie po co w emce m150 to przecierz nie ma byc "karabin wyborowy" a szturmowy ( po co pow 450fps w szturmie??)

Edited by Widmo34
Link to post
Share on other sites

Tak się teraz zastanawiam, czy ten ICS to najlepszy biznes. Sama replika kosztuje 660, jakieś 300 na baterię i ładowarkę. Z powyższych postów wynika, że potrzebowałbym też metalowego body, co daje ok. 450 za górę i dół. Czyli cała zabawa kosztuje mniej więcej 1410 PLN. Dobrze główkuję?

Link to post
Share on other sites
Najbardziej zależy mi na M4, M16 albo 416

 

Nie napisał, żer chce Mkę

 

majster988, no dla mnie to brzmi, że właśnie taką chcę, ale może ja nie znam polskiego na tyle dobrze...

 

 

Co do body - nie licz go, chyba że zależy ci na wyglądzie. Liczyć za tu musisz z 100-200 zł na tuning, bo mając niezniszczalną replikę I klasy z 330 fps, chińczyki z 500 fps szybko pokażą ci twoje miejsce w łańcuchu pokarmowym.

 

Wszystko zależy ile masz kasy i czy masz zamiar inwestować w replikę - jeśli tak to jednak bym myślał o ICS. Nikt nie piszę o niezniszczalnych Cymach o luzach w kolbie, wyrabiających się nitach i innych drobnych ale jak irytujących minusach. To są bolączki chińczyków. A jak nie lubisz / nie chcesz grzebać przy replikach to nie polecam ci jej.

Link to post
Share on other sites

A po cholerę body? 4 osoby w Polsce je złamały, na tysiące użytkowników. Batka i ładowarka kosztują znacznie mniej, nawt bawiąc się w LiPo tyle nie zapłacimy. W 850zł z wysyłkami itp. spokojnie się pomieścić można. Co do cymowskich wad - "lecz jeśli chcemy, te wszystkie wady, izolką, da się naprawić", parafrazując pewien serial.

Edited by majster988
Link to post
Share on other sites

Ostatnio rozkładałem gb cymy... Powiem że zespół cylindra był szczelny jak Iracka Marynarka Wojenna (może akurat na taki egzemplarz trafiłem) i zębatki były źle spodkładkowane. Co do wykonania, to replika z tzw. "gównolitu" gwinty szybko się wyrabiają, co chwile się coś łamie, kruszy itd... Co do niezniszczalności też bym miał wątpliwości, kumpla (już drugi przykład, inna cyma) cyma po używaniu przez jakieś pół roku z 370 zeszła do 312fps. Morał z tego taki że to po prostu wina chińskiej kontroli jakości, może się trafić dobra replika albo złom. Dlatego moim zdaniem lepiej wybrać replikę I klasy, w tym przypadku ICS i mieć gwarancję na dobre wykonanie (lepsze materiały) i na prawdziwą "niezniszczalność" podzespołów.

Link to post
Share on other sites

heh - mam już 10 replik ale kupiłem właśnie ostatnio CYME. dlaczego? bo zawsze strzela, jest niezawodna i tania jak barszcz a jak coś się zepsuje to izolka i po kłopocie. Miałem MP5 od CA i od czasu jej kupienia dostaje szału gdy czytam "markowe repliki są lepsze". Otóz w tej replice pękł mi samoistnie cały szkielet na pół - poprzeczne pęknięcie przez cały gb. Po otwarciu okazało się że prowadnica jest wyłamana, smaru brak w nawet minimalnej ilości a sprężyna zgięta i prawdopodobnie ona rozsadziła gb. Naprawa? 300 złotych w plecy. Musiałem wymienic cały gearbox na cymowski i kolbe bo fabryczna złamała się na dwie połówki niczym kolba w replice z odpustu. Wszystko wyniosło mnie wraz z repliką ponad 1000zł. Ogólnie jestem po tym zdarzeniu negatywnie nastawiony do replik markowych - szajsmetal jest wszędzie a w chińczycy sprzedają go poprostu taniej. Jeśli chodzi o fps to różnica w locie kulki między 340 fps a np. 420 fps jest prawie zadna - kulka ma poprostu większą moc i szybkosć a podczas samej gry nie ma to prawie zadnego znaczenia. Sam mam M21 cymy, i jako snajper mam w tym cacku 350fps i tyle mi spokojnie wystarcza do tego celu.

 

Mit markowych replik obalony? :)

 

Mam aktualnie cyme i jestem bardzo zadowolony - działa wysmienicie, replika strzela bardzo daleko i celnie :)

 

Także wszelkim nowicjuszom moge powiedzieć tylko jedno:

 

BIERZCIE CHIŃCZYKA!

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Mit markowych replik obalony? :)

 

Bany za takie brednie powinni dawać na tym forum. Oczywiście jak się spytam jak repliki użytkowałeś to odpowiesz, że nienagannie, że nie wywalałeś hi-capa na naciśnięciu spustu, ani nie robiłeś z nią dziwnych rzeczy.

Różnica między markowymi a chińskimi replikami jest taka, że do markowych części pasują innych markowych producentów, z mniejszymi wyjątkami. Z chinolami jest zawsze loteria. Albo podejdzie, albo rzeźbisz.

Pomijam fakt, że serie CA MP5 i G36 dla mnie są dość nędzne...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...