Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Dostałem od kolegi nową gumkę Hop-Up firmy Guarder (przezroczystą). Dlatego też chciałbym ją zmienić, ponieważ w mojej replice M4A1 firmy ICS mam gumkę stockową. Niestety nie wiem jak ją zmienić. Jeżeli jest ktoś kto ma w tej dziedzinie doświadczenie, to proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Szukałem podobnych tematów na forum, niestety nie znalazłem. Jeżeli pominąłem coś, a ktoś ma temat dotyczący zmiany gumki HU to prosiłbym o wklejenie linku.

 

Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Być może, ale założyc to ciężko tak żeby się nie rozwaliło. Kłucic się nie zamierzam,bo i tak przez kolejne 10 osób zostanę zaraz zjechany za to, że mam czelność wyrazić swoją opinię i nie będąc zarejestrowanym od 5 lat na forum. Dodam tylko, że niebieski MadBull, ma lepsze wyniki od czarnego Guardera, który(przynajmniej w mojej M16) uległ zniszczeniu podczas wkładania i nie kręcił prawie wcale, chociaż to prawdopodobnie wynik mojego braku doswiadczenia. Madbull przy wkladaniu się nie postrzępił a i karabinek po doszczelnieniu zyskał 10 fps

Edited by Massimis
Link to post
Share on other sites

Dziękuje, i miło wiedzieć, że są tu normalni ludzie huh. A wracając do tematu gumki to na prawdę, jeśli ją dostałeś od kolegi i jest nowa to możesz ją wsadzić sobie, ale jak powiedziałem musi to zrobić SERWISANT, chociażby AnR albo jakiś kolega z miasta, który to ogarnia, bo ta gumka przy pierwszej próbie wsadzenia się po prostu zniszczy, nie mówiąc o tym, że wpasować każdą gumkę jest cięzko o doszczelnieniu nie wspominam nawet. I polecam tego MadBulla z autopsji jakby coś ;)

Link to post
Share on other sites

A ja Cię zjadę, a wiesz dlaczego, bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem:

Dostałem od kolegi nową gumkę Hop-Up firmy Guarder (przezroczystą).

I Twoja inteligentna odpowiedź:

ma lepsze wyniki od czarnego Guardera, który(przynajmniej w mojej M16) uległ zniszczeniu podczas wkładania i nie kręcił prawie wcale, chociaż to prawdopodobnie wynik mojego braku doswiadczenia

Po pierwsze primo: CZARNY Guarder nie nadaje się w ogóle do replik mających mniej niż 450 fpsów, ale to w ogóle się nie nadaje, bo to twarda guma jest.

Po drugie primo - jak miał prawidłowo kręcic, jak sam twierdzisz, że zniszczyłeś przy zakładaniu?

Po trzecie primo ;-), jak nie potrafiłeś założyć czarnego Guardera i go porwałeś przy zakładaniu.... to lepiej zamilknij... bo słów szkoda :).

 

Jak Kot napisał - PRZEZROCZYSTY Guarder to jedna z lepszych gumek - szczególnie na ujemne temperatury - wskazana jest spora ostrożność przy zakładaniu, bo jest gumą bardzo miękką i niestety nie poddaje się tak łatwo chamskiemu traktowaniu podczas zakładania/ściągania/użytkowania, jak wszystkie systemy, MB, promyki i inne tego typu gumy. Natomiast prawidłowo założona działa bardzo fajnie szczególnie w ujemnych temperaturach. Przy zakładaniu należy zwórcić uwagę na to jaki tandem się zakłada (tzn guma-lufa) bo Guarder ma dość grube ścianki i często jest problem założenia go przy lufach Systemy w ciasnych komorach. Wtedy faktycznie rzadko sztuka się udaje, a i zadowolenie z parametrów może być średnie. Dodatkowo należy zwracać mocno uwagę na zastosowany dystanser ( guardery nie lubią bardzo twardych dystanserów jak np. systemy). I tak można długo i namiętnie...

 

Konkluzja - masz przezroczystego Guardera? Nie umiesz zmieniać gumy? Albo oddaj do serwisu, albo kup Systemę, albo jeszcze lepiej zieloną G&G i się baw.

 

Dziękuję za uwagę.

 

EDYTA: Literki min. ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Czytam ze zrozumieniem, za to ty nie potrafisz wyciągać poprawnych wniosków. Stwierdziłem, że jeśli czarna gumka, która teoretycznie jset twardsza tak łatwo się zniszczyła, to przeźroczysta i tym samym ta bardziej miękka rozwali się jeszcze szybciej. Poleciłem Madbulla bo na prawdę ładnie działa Dodam tylko,że

,,Dodam tylko, że niebieski MadBull, ma lepsze wyniki od czarnego Guardera, który(przynajmniej w mojej M16) uległ zniszczeniu podczas wkładania i nie kręcił prawie wcale, chociaż to prawdopodobnie wynik mojego braku doswiadczenia.'' Przyznaję się bez bicia, że to pewnie moja wina, ale zniszczył się zdecydowanie za łatwo i szybko, bo Madbull podczas wkładania do komory na lufie się nie przetarł, ale powtórzę jeszcze raz pewnie o coś zahaczyłem i się rozwaliła robiłem to pierwszy raz. Mimo wszystko Madbull jest bardziej wytrzymały i nie zamierzam sie kłucic z ludzmi, którzy dłużej w tym ode mnie siedzą, bo pewnie masz rację i nikogo nie chcę w błąd wprowadzić. Każdy ma jakieś swoje teorie ;)

Link to post
Share on other sites

Ktora systema? Ta nowa Energy? Bo ta stara czarna do mocnych replik zamarzla mi przy nieduzych ujemnych.

Guarder mi nie zamarza.

Zastanawiam sie tylko czy ma tu zwiazek z czego zrobiona jest komora hopa. Metalowe szybciej osiagna temperature otoczenia i beda oziebiac gumke ?

Wiec teoretycznie skuteczniejsza bedzie komora plastikowa ?

Link to post
Share on other sites

A ja to próbowałem montować w kilku replikach (te stare systemy, nie energy) i w żadnej nie działała tak jak Guarder przezroczysty. Jak dla mnie szajs czasami stojący poniżej chińskiego stoka (patrz guma z P90 GFC).

 

Ale i tak bez sensu nasze dywagowanie, ponieważ założyciel tematu odpowiedź na swoje dylematy uzyskał i wydaje się być zadowolony ;-).

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, po starej nie kupowałem nowej, bo szkoda mi kasy :). Swoje zdania na temat tego badziewia wyraziłem. Testowałem na każdej swojej replice i paru które robiłem, w żadnej nie działało tak jak wypiewane, na forum tym i paru innych, peany, wręcz przeciwnie, w kilku przypadkach nastąpiło pogorszenie skupienia/zasięgu w stosunku do stoka. Teraz w każdej mam przezroczystego z tego "rekordzista" ma koło 3 lat i przebieg... duży... Na bank okolice 100k.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...