Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Imax B6 jak naładować Lipo i Nimh ?


Recommended Posts

Ustaw napiecie rozladowania 6,8V i na poczatku daj prad 0,5A bo to max jaki Ci ladowarka da, potem jak bedziesz mial napiecie okolo 7.6V zmniesz prad do 0,2A. Bedzie to troche trwalo ole dobrze Ci rozladuje pakiet.

 

A ladowanie ustaw na 0,5A potrwa to wieki ale jak nie wejdzie do pakietu 3000mAh to masz walniety pakiet.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam mam imax b6 ładuje właśnie bateria nimh 9,6 1100 ustawiłem na 0,3A i włączyłem start mam już 11,75v !!!z tego co mi wiadomo to 1,4v max na ogniwo a jest ich 8 wiec razem daje 11,2 a to ciągle ładuje!! oco kaman nie powinno się samo wyłączyć?!!, i oco chodzi z tymi cyklami do końca, ustawiam na ładowani i rozładowanie i te cykle np 3 ? to chodzi ze naładuje rozładuje nałąduje? bo mi jak dojdzie do np 9,8 v jak ustawiłem żeby tyle rozładowało pika i jest napisane end nie powino zacząć ładować?? samo? Prosił bym o wzór doładowania mojej bateri co mam ustawić i przy okazji do Lipo Aku Turnigy 1.7mah 7.4V 20-30c,nie wiem czy ta instrukcja co dostałem jest dobrze przetłumaczona więc pytam Wielkie dzięki za odp

Link to post
Share on other sites

a ustawiłeś tryb ładowania na NiMH ?

 

Tak podczas ładowania doszło do 12 i teraz rozładowuje widze ,klikając guziki status jest tam podgląd i jest cut off 22000mah przed zaczęciem ładowania nie było możliwości tego zmiany a i tak nie do chodzi więcej niż 400max po prawej na dole ,rozładowuje 0,1 A prosił bym o taka tabele co jak mam ustawić do danego aku nimh i lipo żeby było ok i discharge przy nimh ustawić w tym wypadku najlepiej na 8 v tak? bo na jedno ogniwo min można 0,9 wiec mam 8 to wynosi 7,2 ale sądzę że lepiej dodać trochę więc 8v:)

Edited by sebios
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie, pierwsze co mam zrobić to naładować czy rozładować? Batka była chyba od razu naładowana jak mi ją przysłali, bo parę razy już strzelałem.

 

A ja mam pytanie co do wyboru wersji tej ładowarki.

 

http://allegro.pl/ladowarka-imax-b6-zasilacz-gwarancja-instr-f-ra-i2283442427.html

http://allegro.pl/skyrc-pl-oryginal-imax-b6-zas-15v-4a-lipo-gw-i2263719356.html

http://allegro.pl/ladowarka-imax-b6ac-z-wbudowanym-zasilaczem-zory-i2275718004.html

 

Jaką wybrać, dopiero zaczynam z ASG i wszyscy mówią ze ta ładowarka jest najlepsza. Ale nic się nie znam na obsłudze. Jestem "zielony"

mam Cm.028a.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Witam mam mały problem mianowicie kupiłem imaxa b6 i nie bardzo wiem jak podłączyć pod to mój akumulator bo mam tam małą Tamiya, a w zestawie kabelków nie ma takiej wtyczki. Mam stokową ładowarkę od chinoli ... da radę użyć tych wtyczek?

 

Wie ktoś które to plu a które minus w małej Tamiyai? zn. kółko czy kwadrat (chodzi o kształt końcówek wtyczki bo kable są oba czarne, a miernika nie mam)

 

dziek,i z góry

Link to post
Share on other sites

Kółko plus - zapewne kable też masz odpowiednio oznaczone więc jaki problem na nie spojrzeć?

 

Fakt źle spojrzałem za pierwszym razem. Zdawało mi się że oba są czarne. A myślicie że to (zmiana końcówek) zadziała? Bo w niedziele strzelanka i nie chcę bez ładowarki zostać ..

 

Wystarczy że ściągnę izolację, skręce kabelki odpowiednio (plus do plusa, minus do minusa) i zakleję izolką?

Edited by Konte
Link to post
Share on other sites

Hmm, mi pasują (mam małe krokodylki). Zawsze możesz włożyć do wtyczki od baterii krótkie kawałki kabla (najlepiej różnej długości żeby przypadkiem się nie zwarły) i do nich przyczepić kroksy. No ale wiadomo, trzeba wtedy uważać. To rozwiązanie na pewno mniej drastyczne niż ściąganie wtyczki ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Hej:)

Przepraszam za wykopaliska:) ale temat pasuje, więc zapytam tutaj.

Ładuje pierwszy raz batkę LiPo Redox 7.4 1800mA

Mam pytanie. Ustawiłem liczbę cel na 2, program Balance, ładowanie 1A. Z tego co widzę na wyświetlaczu po prawej stronie mam napięcie już 8.15 a na celach 4.14 i 4.13. Czy to odpowiednie wyniki? czy nie za dużo? Liczba mA 00416

 

EDIT

Chyba głupio zapytałem. Dogrzebałem się do tematu kolejnego i wyczytałem, że będzie 4,2V/celę:)

Edited by szymo86
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...