Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Błąd czy może nowa wersja?


Recommended Posts

Nie wierzę, że jest CM.028 z metalowym body. CM.028, to CM.028 - czyli replika AK47, której korpus i okładziny wykonane są z tworzywa, a nie metalu. Znam trochę osób, które są przekonane, że ich CM.028 jest zrobione z metalu - te osoby po prostu nie zdają sobie sprawy, że tworzywo Cymy naprawdę fajnie imituje metal.

 

Tak samo ma się sprawa z CM.031 - jest to dokładnie to samo co CM.028 tylko robione na wzór AK74.

 

Tak, istnieją AK47 Cymy z metalowym korpusem - ale nie są to CM.028, tylko CM.042. W dodatku mają troszkę nowszy gearbox i prędkość rzędu 420-450 FPS na pokładzie.

 

Stara wersja? Nowa wersja? CM.028 wychodziło w trzech generacjach. Pierwsza - korpus ABS i 270 FPS na pokładzie. Druga - korpus ABS i 330 FPS na pokładzie. Trzecia - korpus ABS i 360-380 FPS na pokładzie. Wszystkie wersje mają korpus z tworzywa i nie ma tu wyjątków. Kolejne "generacje" były już opatrzone innymi oznaczeniami, jak właśnie CM.042).

 

W dodatku każda z generacji CM.028 wchodziła na nasz rynek później niż na rynki innych państw. Jakoś nie przypominam sobie żadnego newsa opatrzonego tytułem "nowa generacj CM.028". Tym bardziej wątpię, że coś takiego w ogóle się pojawiło. Jeśli ktoś uważa, że może tuning zrobił sklep Taiwangun - raczej zapomnijcie o tym, bo jestem niemal pewien, że zamieściliby na swojej stronie o tym informację. A prawdopodobnie sama replika miała by logo P&J i prędzej nazywała się PJ.028, niż CM.028.

 

Cymy z oznaczeniem AK47 zamiast CM.028? Tak, spotkałem się z czymś takim, ale była to sprawka firmy Cybergun, która sprzedawała repliki Cymy jako własne, nadając im jedynie licencjonowane oznaczenia. Nic więcej, replika to wciąż była ta sama Cyma, co normalne, oznaczone CM.028.

 

Tego co piszę jestem pewien na 99%. Po prostu uważam, że autor nie zdaje sobie sprawy, że jego CM.028 ma korpus z tworzywa, gdyż jest ono dość dobrze wykonane.

 

Pozdrawiam!

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

(...) bo jeżeli jest to cm028 to po prostu jest to błąd autora i magnes przyciaga GB :]

 

Nawet, jeśli to nie jest CM.028, to magnes albo jest przyciągany tylko w wyobraźni autora, albo przez GB. Bo nikt mi nie wmówi, że jakieś przedpotopowe cymki przed 0.28 miały stalowy korpus. A ZNAL nie PRZYCIĄGA magnesu. Tadaaam!

Link to post
Share on other sites

@Ero-Senin, Cyma nie robiła żadnych AK47 oznaczonych jako "AK47". Nic takiego nie było przez nią produkowane.

 

Jest tylko 6 replik AK47 produkowanych przez Cymę:

 

P.1903 - sprężynowe AK, korpus z tworzywa.

CM.022 - elektryk z plastikowym gearboxem, korpus z tworzywa.

CM.028 I - elektryk z metalowym gearboxem, I generacja, korpus z tworzywa.

CM.028 II - elektryk z metalowym gearboxem, II generacja, korpus z tworzywa.

CM.028 III - elektryk z metalowym gearboxem, III generacja, korpus z tworzywa.

CM.042 - elektryk z metalowym gearboxem, korpus z metalu.

 

Tak więc o ile to była Cyma i o ile było to AK47, to musiałoby to być CM.042.

 

Jeśli twierdzisz, że miało to oznaczenie "AK47", to albo miałeś jakiegoś składaka, a nie stockową replikę, albo było to CM.042 wypuszczone przez Cyberguna nadającego replikom Cymy licencjonowane oznaczenia (przy czym nie wiem, czy Cybergun kiedykolwiek wykorzystywał CM.042), albo nie była to Cyma.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Logan nie jestem w stanie ci tego udowodnić ponieważ nie mam nigdzie zdjęć tej repliki . Całość była stockowa , muszka koloru grafitowego , dużo części też . Replika kilka lat temu kupiona była jako wyprzedaż serii .

 

Nie mam jak udowodnić więc nie będę się kłócił aczkolwiek wiem co w rękach miałem :]

 

Moim zdaniem dosyć łatwo odróżnić cm028 od innych modeli [ zwłaszcza że pewnie to wersja " taktikal "]

Link to post
Share on other sites

Przeglądam się tak waszej rozmowie i przechodzę do wniosku, że Cyma, mogła produkować repliki z metalowym korpusem, tylko że nie dla nas albo ktoś mógł im zabronić wydawania tego na rynek Europejski. Z tego może powstać nie lada sprawa, która może namieszać w historii chińskich replik.

Link to post
Share on other sites

Pierwszymi chińskimi AEGami z metalowym GB jakie trafiły na Polski rynek były R5 (MP5A5) i R6 (M4A1) Wella oraz właśnie CM.028 w pierwszej gen. Nic wcześniej, co miało metalowego boxa i było chińskie do nas nie trafiło (i prawdopodobnie nie istniało). Airsoft w Polsce był już wtedy dostatecznie rozwinięty, że jeśli byłyby wcześniej chińskie repliki z metalowym GB, a co dopiero z metalowym korpusem, to na 100% trafiłoby to na nasz rynek.

 

Mam nadzieję że rozwiałem wasze domysły nt. przedpotopowego kałacha Cymy z metalowym korpusem, który nigdy nie istniał. W temacie ktoś po prostu popełnił błąd i tyle, prawdopodobnie autor, nie odróżniający metalu od plastiku :blink: .

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...