Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

DSWD - Dynamic SWD


Recommended Posts

Witam

Nie byłem pewien czy tutaj upchać ten temat, ale stało się. :P

Mam SWD I gen., które kupiłem z 2 czy 3 ręki z różnymi problemami gratis.

Po uporaniu się z nie pasujacą precką od PSG, gumkami, uszczelnianiem i smarowaniem otrzymałem replikę strzelającą skutecznie na ponad 80m (w zależności od kaprysów kulek).

Nie lubię zostawiać replik takie jakie są fabrycznie więc poprzerabiałem ją dosyć brutalnie. Nie jest to już replika snajperska!

Pod kątówkę poszła najpierw lufa zewnętrzna, potem chwyt. Skróciłem replikę o ok 20 cm. Trochę zabawy było z dopasowaniem kolanka i muszki z tłumikiem płomienia, ale się udało. W środku siedzi stockowa lufa od emki (365mm), gumka Systemy, zestaw tłoka i zaczepu od G&H i stockowa chińska sprężyna 120 ( jest ubita więc na oko daje jakieś 370 fps). Szczelność gumka-lufa i tłok cylinder to 100%. Minimalnie ucieka powietrze na styku dysza-komora, ale to standard w SWD.

Całość została dokładnie przesmarowana, spasowana i poskręcana więc nie ma żadnego chybotania frontu.

Z zewnątrz na chwycie przykręciłem krótką szynę RIS i założyłem chińską kopię AFG. Nie dlatego, że jestem fanem magpulansiarstwa ale jest to wg mnie uchwyt bardzo wygodny i ergonomiczny. Na tym etapie zakończyłem pracę na teksturowaniu (stippling) AFG i części chwytu przedniego. Trzymanie tego to dla mnie czysta poezja. Ręka nie ześliźnie się nawet o 1mm.

Naciąganie sprężyny jest dziecinnie łatwe. Można to zrobić jednym palcem (nawet małym! :D ) Jestem praworęczny, więc naciągam sprężynę lewą ręką przekładając ją pod repliką. Szybkostrzelność jest podobna do sprężynowego shotguna.

Osiągi tej konfiguracji trochę mnie zaskoczyły. Nie mierzyłem dokładnie ale na ok 55-60m jestem w stanie trafić cel wielkości klęczącej sylwetki. Używałem kulek 0,23 które niestety są odrobinę za lekkie, bo nawet na hopku skręconym na min. były podkręcane troszkę za mocno. Niestety nie mam w tej chwili 0,25 żeby je przetestować.

Kolejnym krokiem w tym projekcie będzie wstawienie precki. Nie wiem jeszcze jakiej, gdyż zależy to od możliwości finansowych za ok 2 mies. Albo bedzie to systema, albo KM head. Potem albo niski montaż i eotech albo ris na front gripie i Aimpoint Micro T1. Prawdopodobnie replika będzie jeszcze pomalowana.

 

Wiem, że bardzo łatwo jest podważyć zastosowanie takiej repliki w akcji, ale robię to dla własnej przyjemności a nie po to by udowadniać komuś, ze springi są lepsze od AEGów na krótkich/średnich dystansach.

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie, sugestie i krytykę (tylko tą sensowną).

 

Pozdrawiam

 

I focie.

img2292m.jpg

 

img2296c.jpg

 

img2310u.jpg

 

img2309cz.jpg

 

img2302ht.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawa przeróbka SVD. Zastanawia mnie tylko jak uzyskałeś tę chropowatą fakturę na froncie?

 

Lutownica jest doskonała do tego. Musi mieć dosyć grubą końcówkę, i tak jak pisze Kocur666 - niska moc. Ja używałem po prostu najtańszej słabej lutownicy. Minimalne dymienie z tego tworzywa jest więc polecam to robić w masce albo na zewnątrz.

 

Dzięki za opinie :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na razie w projekcie zewnętrznych postępów nie ma, ale jedzie już do mnie używana lufa promyka. Zrobiłem również z nierdzewki tłumik. Jeszcze nie jest zamocowany więc nie wrzucam fotek. Tłumi doskonale dzięki dużej ilości gąbki w środku.

Również wyklarowała mi się ostateczna wizja zewnętrznego wyglądu repliki. Poza przerobionym frontem (co już się dokonało), jeszcze kolba zostanie pocięta coby dało się zamocować emkową kolbę UBR. Efekt będzie mniej więcej taki.

 

kopiamyweapon1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawa przeróbka SVD. Zastanawia mnie tylko jak uzyskałeś tę chropowatą fakturę na froncie?

Stippling. Ja robiłem z rozgrzanego pilnika nad ogniem. Z lutownicy są moim zdaniem zbyt agresywne.

 

- http://hkpro.com/forum/showthread.php?116069-HK-Stippling-MP5-UMP-HK53-MP5K-G36-USP-USC-SL8-SP89%26%238207%3B&p=853416&viewfull=1

 

Pozdrawiam.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Stippling. Ja robiłem z rozgrzanego pilnika nad ogniem. Z lutownicy są moim zdaniem zbyt agresywne.

 

 

To zależy od czasu w jakim przyciskasz grot do tworzywa. W przypadku lutownic jest wygodniej, szybciej i nie ma zagrożenia ze pilnik Ci się rozhartuje. :biggrin:

 

 

Magpulowe i emkowe wymysły są podstawą tej przeróbki i mam nadzieję że wyjdzie to ładnie (kwestia gustu oczywiście) i ergonomicznie. A nad malowaniem jakiś się zastanowię. Może jakieś digital albo sponge camo. Zobaczymy jak będzie skończone :happy:

Link to post
Share on other sites

Rękę mam dość daleko wyciągniętą do przodu, ale lekko ugiętą w łokciu. Jest to wygodne rozwiązanie, poza tym daje dobrą stabilność prowadzenia repliki i celowania. Niestety repliki nie mam w Opolu więc fotki w rękach wrzucę za jakiś czas dopiero.

Link to post
Share on other sites

Latarka w tym projekcie znalazła się przez przypadek. :biggrin: Na pewno nie będzie jej na replice. :happy:

 

W związku z tym, że muszka jest wywalona i będzie tam tłumik to potrzebuję czegoś do celowania i z bliska i z daleka. Eotech wydaje mi się sensownym rozwiązaniem.

Myślałem jeszcze o czymś takim na przykład...:

 

kopiamyweapon1111.jpg

Link to post
Share on other sites

A ja bym cały front zrobił w postaci zintegrowanego tłumika... :D taki custom! (COś jak WSS ale nie do końca). I zrobił wytłumienie bez miliarda fps. Da się w tej replice zrobić tłok z hamulcem, wtedy mze być mioodzio. Kusa kolba w SWD dała by nam fajne, małe wymiary.

 

To już było. Nie za ładnie ale jednak.

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/index.php?showtopic=188610

 

Ja też celuje w coś co będzie miło koło tych 400 fps i będzie ciche.

Tłok z hamulcem czyli materiał wyciszający na głowicę tłoka?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

Fajny pomysł nie ma co. Czekam na zdjęcia tak przerobionego SWD w realu.

 

Ja zrobiłem dla siebie projekt SWD w wersji powiedzmy CQB. Większość bebechów z repliki przeniosę do M82 GBB, więc body i trochę części zostanie do "zabawy". :happy:

 

swdcqb.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Jeśli czas, pieniądze i chęci pozwolą to za jakiś czas postaram się tak przerobić swojego, ale raczej zostanie zasilanie gazowe.

 

Czekam na inne pomysły wersji krótkiej, lub jakieś sugestie.

 

 

pozdrawiam

 

Ronnie

Link to post
Share on other sites

Jedyne co bym zmienił w tym projekcie to kolbę. Na jakąś składaną na bok.

 

W moim projekcie postępów na razie brak. Lufę prometheusa już mam, ale wsadzę ją dopiero jak bede w domu, czyli za jakieś 2 tyg.

 

I jeszcze pytanie do Ciebie Ronnie223. Widzę w temacie o gazowym SWD, że występuje dużo komplikacji (głównie teoretycznych na razie) związanych z walką o fpsy. Czy łatwiejsze byłoby zrobienie gazowego SWD który strzelałby w okolicach 400 fps?

Link to post
Share on other sites

Zależy o którym temacie o gazowym SWD piszesz. Jeden jest zakończony - o moim projekcie SWD z Blow Backiem, sterowany elektrozaworem i zasilanie z butli. Drugi to ten o gazowym cylindrze do SWD ,który od nie dawna jest w sprzedaży i to chyba o tym piszesz.

 

Ogólnie tego gazowego cylindra nie polecam, szczególnie po opisie Dextera. Żal kasy.

 

Generalnie polecam, samemu coś pokombinować. Jeśli wybrałbyś kolbę w której zmieściłbyś elektrozawór, to ze stockowego cylindra po przeróbkach możesz zrobić swoją konwersję gazową. Oczywiście butla, reduktor w plecaku a mamba do repliki.

A wtedy sam decydujesz kiedy i ile masz fps.

Edited by ronnie223
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Takie małe uaktualnienie.

 

Wsadziłem promyka. Udało mi się założyć porządnie systemkę, zeszlifowałem komorę, mostek i szczelność w końcu jest zadowalająca. Skupienie jest śliczne. Zasięg niestety nie, gdyż sprężyna się ubiła bo zapomniałem zdjąć tą podkładkę na prowadnicy. Niedługo kupię nową sprężynkę i może zrobię testy na kartce a4.

Z zewnątrz na razie nic nie ruszałem. Kasy na kolbę jak nie był tak nie ma :icon_confused: .

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Projekt nie umarł. Nawet się znacząco rozwinął :D Dorwałem od użytkownika goroth84 kolbę UBR w miłej cenie za co ślicznie dziękuję. Gdy rzuciłem się na kolbę i grip ze szlifierką, piłką, wyrzynarką itd okazało się, że wszystko będzie spoko ale nie będzie za co złapać przy złożeniu kolby na pozycję zero. Jest to jednak minimalny problem bo na złożonej kolbie i tak nie będę strzelał. Wszystko jest połączone jednym prętem który łączy prowadnice od ubr, krótką prowadnicę od aega, grip i body. Dzięki temu wszystko jest bardzo sztywno i bezpiecznie zamontowane. Grip zrobił się odrobinkę krótszy ale nie mam dużych łap więc to również drobnostka. W środku siedzi przechodzona 120 która daje mi skuteczny zasięg w granicach 55-60 m. Długość repliki po złożeniu to 97cm a na max ustawieniu kolby 106cm. Prawdopodobnie jedyne w co jeszcze zainwestuję to będą części od bart_a i wyciszona głowica tłoka, chociaż teraz i tak strzela cichutko ale to przez dorobiony hamulec tłoka.

Oto zdjęcia. Jutro będą lepsze bo w świetle dziennym i w moich umięśnionych łapach :D

kopiaimg0922.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

kopiaimg0926.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Pozdrawiam i proszę purystów o wyrozumiałość :D

Link to post
Share on other sites

No tak byłoby idealnie. To jest na razie w sferze planów. Głowica cylindra która mam teraz jest stockowa, ma jedynie grubsza poduszkę gumową. Natomiast tłok to wyrób G&H i jest dosyć paskudny ale działa. Ma hamulec wylotowy z gwintowanego pręta który jest prawie na całą długość dyszy. Więc to niestety parę fps zabiera.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...