Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam! Chciałem zrobić sondę ile osób byłoby zainteresowanych magpulami do magazynków 5.56 do sub-machine gunów i ogólnie do wszystkich modeli magów! Cena ok 12 zł za sztukę! Jeśli ktoś będzie chciał więcej (duża ilość) będzie można pogadać o cenie!

Pozdrawiam

g.

 

P.S. To jest tylko i wyłącznie sonda bo magpule będą dopiero w wakacje - ale chcę wiedzieć ile ich sprowadzić

Link to post
Share on other sites

@Hargin:myślę że mimo wszystko są tylko "ogólne" 5.56 NATO - przynajmniej sugreując się LF i strona samego magpula :)

http://www.lightfighter.com/index.asp?Page...ROD&ProdID=1022

 

A M-P potrzebuję na SIGa - widziałem je na SIGu, G36, AUGu, na Galilu i na thermoldach do Diemaco i nie zauwazylem zeby sie czyms roznily - chyba sa dosyc rozciagliwe zeby pasowac.

 

EDIT: zdjęcie poniżej dla wyjaśnienia - nie sądze żeby to były różne modele.

Poodle_Shooters2.JPG

Link to post
Share on other sites

Gewehr sechsunddreizig to nie moja broszka ;) jeśli nie pasują to zawsze uzytkownicy G36 mają taśmę klejącą i paracord. Objerzałem mag do siga i jest mniejszy i drobniejszy - jak wchodzi na Mke to na niego też wejdzie bez problemu...

 

Na pewno nie jest to rzecz dla ludzi z hi-capami.

 

Czy pops mogłby jescze coś napisać? :twisted:

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to wszystkie magpulle na 5.56 są takie same. Różnica jest tylko przy 7.62 i 9mm w sub-machien gunach

Cieszy mnie że taka popularność jest na te magpulle :D

A tak poza tym to będę miał dostęp do NAPRAWDĘ TANICH lightsticków jakby ktoś się interesował! Będą "prawdopodobnie" w cenie 5 zeta za sztukę (może taniej - zobaczymy za ile będę miał sztukę) - będą to Snaplighty 12 godzinne albo Cyalume'y 12 godzinne! Będzie ich DUUUUUUUŻŻŻŻOOOOOO

pozdro

g.

Link to post
Share on other sites

Malo że jestem litościwy to jeszcze wolno myslę :wink: - przecie jesli 5,56 jest za mały to Magpul 7,62 wejdzie na magazynek od g36 akurat spokojnie. Co komu szkodzi spróbować...

 

W każdym razie moje zamówienie to 10x oliwkowe 5,56 i jedna paczka (czyli 3 sztuki) 7,62 też oliwkowych.

 

A dla panów z eMkami to sa jeszcze te węższe 'ranger' magpule - tyle ze nie wiem cz y one do asgowych pasują...

Link to post
Share on other sites
Malo że jestem litościwy to jeszcze wolno myslę :wink: - przecie jesli 5,56 jest za mały to Magpul 7,62 wejdzie na magazynek od g36 akurat spokojnie. Co komu szkodzi spróbować...

 

 

moze wlasnie w tym jest pic ;)

 

inna sprawa, ze mag od g36 szybko wyciagnac z ladownicy, to graniczy z cudem - przez te mocowania do laczenia magow ze soba - no chyba, ze ladownica jest dedykownana do g36 (jak w systemie STRIKE)

Link to post
Share on other sites

Navy, raz że poczekać możemy parę miesięcy, a dwa - przynajmniej ma Grzechu orientację że rzecz się cieszy zainteresowaniem, przybliżoną ilość oraz to że chcemy głównie oliwkowych 5,56.

 

Swoją drogą dziwię się że nikt jeszcze nie brał do 9mm...

 

@Hargin: oczywiście że nie ma z G36 tak pięknie - zresztą przypominam panom że standardowe magpulle mogą wymagać pewnych przeróbek ładownić (szerokość, głębokość) więcej komentarzy o magpulach u na stronie duńczyka Kelda ( http://www.tactical.dk/uk/magpul.html ) jaśniej chyba już się nie da... :)

 

*edytowane dla bezpośredniego linku

Link to post
Share on other sites

Ech, to tak na przyszłość - i dla nas i dla grzecha.

 

Magpule są zasadniczo (pomijam wersję ranger) w 3 kolorach:

 

> czarno-szary

 

> oliwkowy

 

> piaskowy

 

i 3 rodzajach

 

> 9mm - pasuje do magazynków pudelkowych dwurzedowych w pistoletach maszynowych typu MP5, UZI, Ingram i podobnych

 

> 5,56mm - pasuje do magazynków STANAG (czyli stosowanych w M16, FNC,Diemaco, L85) i do większości magazynków stosowanych we współczesnych karabinkach szturmowych (AUG,SIG55x - o ile mi wiadomo także AK)

 

> 7,62mm - pasuje do magazynków G3,FN FAL, M14

 

:!: Nie ma pewności co do zastostowania Magpuli z magazynkami G36 - prawdopodobnie powinien pasować 5,56 ale byź może jednak 7,62 ze względu na większą stopkę magazynka.

 

:!: Uzycie Magpuli utrudnia "nakręcanie" magazynków hi-cap - low-cap/mid-cap recommended!

 

Sugeruję żeby na przyszłość "formatować" zamówienie - liczba sztuk x rodzaj (kolor); np. 12 sztuk x5,56 (oliwkowe)

 

Wizualizacja omawianego problemu:

 

magpul_01.jpg

asama1na500a.jpg

Ta.Magpul.jpg

Link to post
Share on other sites

Mały update techniczny co do Magpuli.

 

Pokombinowałem trochę i uprzedzam - jeśli ktoś uzywa magazynków do SIG i G36 i przenosi je spięte w standardowy dla nich sposób magpule nie są dla niego. Jest sens uzywania tych magazynków z magpulami tylko pod warunkiem ze sie ich nie bedzie spinać razem!

 

Nie ma problemu z użyciem Magpulów do magazynków MP5, STANAG, AUG, G3 bez problemu.

 

Na SIGa pasuje magpul 5,56 na G36 7,62 ale patrz na zastrzeżenie powyżej!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Niewiem czy dobrze wylądowałem, ale po wpisaniu frazy magpul we wuszukiwarce to okazuje się, że to jest w sumie główny topic odnośnie magpuli, a miał się zacząć tylko od ogłoszenia.

 

Jeśli się mylę to proszę przekierować mego posta do odpowiedniego tematu.

 

A teraz seDno mego posta. Czy ktoś już próbował magpulów firmy P&J?

Po co ściągać je z Ameryki, skoro można popróbować z podróbkami :).

Tu link do oferty.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...