Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[RK-10] Boy vs CM.048S


Recommended Posts

Witam,

 

Uzywalem szukajki i jak narazie nie znalazlem satysfakcjującej odpowiedzi na pytanie:

 

Czy brac CYME 048S czy DBoy Rk-10?

 

Prosze o wypowiadanie sie osob ktore maja ten sprzet, strzelaly z niego a najlepiej otwieraly/grzebaly i potrafia realnie porownac ktora jest lepsza.

 

Odpowiedzi typu "Kolega mojego kolegi ma znajomego ktory ma xxx i mowi ze dobry..." mozecie sobie odrazu darowac.

 

Czytalem ze Cyma ma lepsze bebechy, Boy lepsze wykonanie zewneczne, ale jak jest naprawde?

 

Zdaje sobie sprawde ze po jakis 40k-50k wystrzelonych pestek bedzie trzeba cos wymienic, ale nie chce repliki z ktorej wypluje 1k kulek i bede musial wymieniac czesci bo "w xxx to norma".

 

Pozdrawiam, G^.

Link to post
Share on other sites

Jest dużo porównań Boya do Cymy. Wnętrzności są takie same, więc jeśli czytasz o cm.048, cm.048m to jak zapewne wyczytałeś to to samo. Więc konkretnie o "s" pod względem GB nie musisz pytać.

 

Wiem ze GB sa takie same od 040 w gore, praktycznie, jezeli chodzi o AK.

 

majster988: wlasnie podobnych odpowiedzi oczekuje, dzieki :)

 

A ktos sie wypowie na temat Boy?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Po zaciagniecu jezyka u paru osob spotkalem sie z opiniami nt.

 

Cymy: Pancerne GB, dobre wykonanie, pod tuning (tak M130) doskonale.

 

Boy: 2 letni Boy, full stock, tyrany mniej-wiecej co tydzien, zero awarii a "mieli rowno kosiareczka moja".

 

I nadal nie wiem ktora byla by lepsza, najwiekszym problemem dla mnie jest kolba (skladana dolna), boje sie ze moze sie uszkodzic (zle doswiadczenia po SIGu). Ktora bedzie bardziej "pancerna"?

 

W stocku planuje wymiane gumy, nie wiem jeszcze na jaka, sprawdzi sie w miedzy czasie, potem precka (Pewnie SYSTEMA, albo chinska loteria - Madbull). Batka pierw stock, pozniej 9,6v (nie LiPo).

 

Pozdrawiam, G^.

 

P.S. Prosze nie proponowac mi np. Cymy 048M bo "ma stala kolbe wiec jej nie rozwalisz" czy Boy ze stala, pytam sie konkretnie o wykonanie wersji AKMS.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dobra, odgrzeję tego kotleta i odpowiem.

AKMs od CYMY jest pancerny. Mi wytrzymuje na żelku 11.1 więc o silnik, etc nie musisz się martwić. Co do baterii stockowej to sugerował bym wymienić na początku bo żółte baterie z zółtkolandii to zło - śmieć, syf, etc. ale czasem trafiają się egzemplarze magiczne. Co do kolby to ma tendencję do drobnych luzów (podobno to samo jest w ostrej). Ja bym proponował dokręcić od razu wszystkie śrubki. Co do Boya, to mój kolega porównywał jego Boya z moją Cymką i powiedział, że CYMKA lepsza pod względem zewnętrznym i jednak GB też (jego subiektywna opinia). Moim zdaniem kupuj Cymę, dlatego że jest troszkę droższa, ale pewniejsza - ak z CYMY na dzień dzisiejszy moim skromnym zdaniem stoją ponad Boyem ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...