Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pare pytań od zielonego ^ ^


Recommended Posts

Witam mam parę pytań co do ASG do 16 lat mi rok został więc mam troche czasu, żeby nazbierać rzeczy ^ ^

 

btw

 

1 Czy m14 z taiwangun (http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_032a_olive_style-39.html)

było by dobre na początek?

2 A jeśli mam hełm w kolorze oliwnym (Polski wz 50/60 tzw "stalowy nocnik") i kupie mundur woodland to nie będe się rzucał w oczy?

 

3 Czy ABS jest na prawdę taki twardy? Mam łapy większe niż mózg i nie chciałbym aby replika mi sie w rękach złamała ;x

4 Czy opłaca się kupić tą baterie firefox i ładowarke do niej?

5 und czy te gogle będą dobre? (http://allegro.pl/gogle-ochronne-arena-flackjack-jak-ess-520fps-asg-i1401634443.html)

 

Jeśli możecie to piszcie do mnie drukowanymi literami, w ASG jak i technice jestem zieleńszy niż trawa :)

 

Z góry dziękuje ;>

Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Tak będzie to dobra broń na początek, ma wygląd M14, to taka snajperka pół automatyczna chyba (poprawcie mnie jak się mylę)

2. Hmmm... nie jestem w tym ekspertem, czekaj na odp. innych

3. To zależy jeszcze jaki ABS, ABS firm typu ICS, jest bardzo wytrzymały prawie jak metal ale nie jak metal, chiński ABS jest gorszy, chociaż w replikach CM.048 i innych nowszych jest już trochę lepszy.

4. Firefoxy nie są dobre, nie polecam.

5. Pierwszy raz słyszę o nic, nie wiem czy to są ESS, dozbieraj jeszcze z 30 dyszki i kup Bolle x800

Link to post
Share on other sites

[...]

 

Do autora tematu - hełm w oliwce jest OK. Zawsze możesz dokupić/dorobić na niego pokrowiec w kamo którego aktualnie będziesz używał. Aczkolwiek stalowy hełm jest niezbyt lekki i wygodny.

 

 

Porządną ładowarkę opłaca się kupić niezależnie od rodzaju baterii.

 

Po co masz kupować gogle "prawie jak" jak możesz kupić ESS :wink:

Link to post
Share on other sites
2 A jeśli mam hełm w kolorze oliwnym (Polski wz 50/60 tzw "stalowy nocnik") i kupie mundur woodland to nie będe się rzucał w oczy?

Nie będziesz się rzucał w oczy. Jest za to haczyk: jak dostaniesz, to ci się rzuci w uszy - kolega raz dostał serią w taki nocnik i trochę go zaskoczyło, że tak ładnie dzwoni... :D

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź ale:

No nie wiem czy na kamizelke mnie stać;x

Czy powinienem inwestować w ochrone na krocze ? Nie widzi mi sie dostać w jajka z 600 fps jak by sie jakieś zdarzyło xd

Czy midcap grzechocze jak Hi cap?

 

Z góry dziękuje jeszcze raz :)

 

Edit nie specjalnie rozumiem opisu tej ładownicy

 

 

Ładownica na 6 magazynków do M14 lub G36, ewentualnie 9 do M4/M16 i M14 wykonana w systemie MOLLE. Ładownica jest bardzo uniwersalna i pozwala na przenoszenie większość typów magazynków dostępnych na rynku.

 

Czyli 6 do m14 albo 9 do m14?

Edited by Gregoriian21
Link to post
Share on other sites

@ jajka - nie noś obcisłych spodni i nie wypinaj "klejnotów" w stronę przeciwnika. I będzie OK.

 

Mid-cap nie grzechocze w ogóle.

 

Co do kamizelki - sugeruję chest rig'a od PLCE. To kontraktowe oporządzenie z cordury, a nie chińska podróba z nylonu. 3 ładownice na magazynki (do każdej wchodzą 2 magi od G3, nawet spięte razem - sprawdzałem - a te od M14 są praktycznie identycznej wielkości: 20 naboi 7,62x51mm. Co prawda ładownice projektowano pod magazynki od L1A1 SLR'a, któe mieściły 25 takich naboi, więc możesz uznać, że warto coś a dno ładownicy włożyć), 2 duże ładownice "na wszystko" (manierka, racja żywnościowa, zapasowe kulki, granaty) i płaska kieszeń na mapy i dokumenty wewnątrz panelu. A jakby było mało, to na lewej szelce możesz zamontować obszerną kieszeń na radio, a na plecach jakiś inny wynalazek od systemu PLCE (np. haversack, czyli olbrzymi chlebak na maskę przeciwgazową), które bez trudu można dokupić.

Link to post
Share on other sites

@ jajka - nie noś obcisłych spodni i nie wypinaj "klejnotów" w stronę przeciwnika. I będzie OK.

 

Mid-cap nie grzechocze w ogóle.

 

Co do kamizelki - sugeruję chest rig'a od PLCE. To kontraktowe oporządzenie z cordury, a nie chińska podróba z nylonu. 3 ładownice na magazynki (do każdej wchodzą 2 magi od G3, nawet spięte razem - sprawdzałem - a te od M14 są praktycznie identycznej wielkości: 20 naboi 7,62x51mm. Co prawda ładownice projektowano pod magazynki od L1A1 SLR'a, któe mieściły 25 takich naboi, więc możesz uznać, że warto coś a dno ładownicy włożyć), 2 duże ładownice "na wszystko" (manierka, racja żywnościowa, zapasowe kulki, granaty) i płaska kieszeń na mapy i dokumenty wewnątrz panelu. A jakby było mało, to na lewej szelce możesz zamontować obszerną kieszeń na radio, a na plecach jakiś inny wynalazek od systemu PLCE (np. haversack, czyli olbrzymi chlebak na maskę przeciwgazową), które bez trudu można dokupić.

 

Cóż, na piniądzach nie śpie, ale mam cały rok więc jakoś to będzie :)

 

Zastanawiam się czy do tego m14 lepiej kupić low, mid czy hi capa, jak myślisz cóż by najlepsze by było?

Już naliczyłem 700 zł coś poza tysiaka wyjść nie moge :)

Link to post
Share on other sites

1. Replika bardzo dobra dla początkującego, wręcz zalecana z takiej firmy jak Cyma :)

 

2. Mój znajomy chodzi w wdl amerykańskim i takim hełmie. Jak wolisz, fakt że może klimatu to specjalnie nie trzyma, ale zależy to od Ciebie jak chcesz się lansować.

 

3. ABS jest dobrym materiałem, jeśli kupujesz replikę powyżej 400 zł to ABS musi być dobry. Jeśli chodzi o te M14 to ABS jest przyzwoity i nie ważne jakie będziesz miał łapy, tak od strzelania tego nie rozwalisz, chyba, że się na to wywalisz, uderzysz o coś twardego lub inne no to wiadomo, że nawet z metalem może być różnie.

 

4.Ładowarkę to najlepiej mikroprocesorową jeśli nie masz bladego pojęcia o ładowaniu akumulatorków i ich zabezpieczeniach. Co do Firefoxa, to może być jak dla początkującego choć mi sprawiała psikusy (chińska loteriada). Na pewno po każdej zabawie z repliką odłączaj akumulatorek.

 

5. Coś te gogle mi nie pasują. Polecam te: http://allegro.pl/gogle-ess-striker-land-ops-acu-ucp-nowe-promocja-i1416023932.html

Sam je używam i nigdy mnie nie zawiodły, bardzo dobre są, gdyż mi nie parują, ale parują mi pod nimi okulary korekcyjne, więc dla mnie to jeden pies... Ale jak bez pobiegałem to mi nie parują, nawet jak mam kominiarkę i się spocę na twarzy.

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites

1. Replika bardzo dobra dla początkującego, wręcz zalecana z takiej firmy jak Cyma :)

 

2. Mój znajomy chodzi w wdl amerykańskim i takim hełmie. Jak wolisz, fakt że może klimatu to specjalnie nie trzyma, ale zależy to od Ciebie jak chcesz się lansować.

 

3. ABS jest dobrym materiałem, jeśli kupujesz replikę powyżej 400 zł to ABS musi być dobry. Jeśli chodzi o te M14 to ABS jest przyzwoity i nie ważne jakie będziesz miał łapy, tak od strzelania tego nie rozwalisz, chyba, że się na to wywalisz, uderzysz o coś twardego lub inne no to wiadomo, że nawet z metalem może być różnie.

 

4.Ładowarkę to najlepiej mikroprocesorową jeśli nie masz bladego pojęcia o ładowaniu akumulatorków i ich zabezpieczeniach. Co do Firefoxa, to może być jak dla początkującego choć mi sprawiała psikusy (chińska loteriada). Na pewno po każdej zabawie z repliką odłączaj akumulatorek.

 

5. Coś te gogle mi nie pasują. Polecam te: http://allegro.pl/gogle-ess-striker-land-ops-acu-ucp-nowe-promocja-i1416023932.html

Sam je używam i nigdy mnie nie zawiodły, bardzo dobre są, gdyż mi nie parują, ale parują mi pod nimi okulary korekcyjne, więc dla mnie to jeden pies... Ale jak bez pobiegałem to mi nie parują, nawet jak mam kominiarkę i się spocę na twarzy.

 

Pozdrawiam Miszcz

 

Ok, dzięki za wszystkie odpowiedzi :) Jutro jak mi sie pytania przypomną to jeszcze coś dorzuce jeśli mogę, bo interesuje mnie ten sport ^ ^

Link to post
Share on other sites

A więc, wyspany z nowymi pytaniami przybywam na tę stronę :>

 

Więc tak. Czy jeśli dostane w hełm to znaczy że nie żyje ?

Wielu mówi, że mundur można znaleźć za 50 zł, ja takiego nie widziałem (XXL)

O co sie rozchodzi z "rozładowarkami"?

 

Czyli mam kupić mikroprocesorową, i firefoxa?a teraz pytanie, jakiego? Tam jest podany tylko rozmiar wtyczki ;x

 

A za link z gogelami dziękuje ;>, a ile one FPS wytrzymują?

Link to post
Share on other sites

Rozładowarka do akumulatorków NiCd pozwala na przedłużenie żywotności baterii. Mi zawsze wystarczył zamiast tego wentylatorek od komputera i woltomierz. Dla nominalnego napięcia 8,4V rozładowujesz przed dłuższą strzelanką do jakichś 6,5-6,8V, i dopiero później podłączasz do ładowarki. Należy też pamiętać, że każdy akumulatorek ma ograniczoną ilość cykli ładowania i z czasem jego sprawność maleje.

Przy ładowarce mikroprocesorwej możesz zapomnieć o odłączeniu baterii od zasilania po pełnym naładowaniu - ona zrobi to za ciebie zabezpieczając ogniwa przed przeładowaniem. Przy odrobinie dyscypliny woltomierz i zegarek starczył.

 

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/34703-rozladowywarki-do-akumulatorow-wlasnej-roboty/ tu masz topic o rozładowywaniu.

 

PS. Niech ktoś mi wlepi bana na tydzień - mam się fizyki uczyć do egzaminu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...