Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C (CM003) [CYMA]


Recommended Posts

W tym przedziale cenowym nie znajdziesz lepszego G36. JG nie umywa się do CYMY a CA jest droższe a wcale nie leprze. Zarówno pod względem wykonania oraz niezawodności. Jedynie mógł byś się zastanawiać nad Gietą od ARES’a ale to już inny przedział cenowy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 776
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich ;)

Jeśli stać mnie na g36c innej firmy niż cyma to czy polecacie jakiś czołowych producentów czy nie opłaca się przepłacać bo z cymki wyciągnie się coś jeszcze lepszego?

 

Ogólnie jestem wielkim fanem g36:) miałem już JG, teraz mam CYME i jestem zadowolony ale jeśli stać Cię na coś lepszego to ja na twoim miejscu zabrał bym się za Aresa gietke.. a dlaczego? nie wspominając już o super jakości wykonania i extra częściach to jedna zasadnicza rzecz.. Ares ma w swoich replikach gietek z tyłu taki patent szybkiej wymiany sprężyny. Jesteś w lesie masz 400fps idziesz na budynki odkręcasz pokrywę wyciągasz springa kładziesz mniejszego i masz 340fps:) a to wszystko bez rozbierania gb w 2min.

A jeśli cos poza aresem to tylko CYMA zostaje to kawał porządnego sprzętu za względną kasę, osobiście mam i polecam:)

Link to post
Share on other sites

Mógł by mi ktoś wytłumaczyć jedną rzecz? W G36 cymy czy JG są inne dysze niż w np. CA, ale są takie same GB i (z tego co wiem) komory HU, więc z czego wynika ta różnica w długości dyszy? Coś jeszcze musi być "niestandardowe"...

 

W JG jest niestandardowa dysza, Cyma o ile sie nie myle juz tego problemu nie ma wszystko jest w niej wymiarowe (jesli sie myle poprawcie mnie) a wracajac do JG to skoro dysza jest niestandardowa a gb i komora sa standardowe droga eliminacji odleglosc miedzy gb a komora hop-ka jest niestandardowa stad roznica w dlugosci dysz.

Bo nic innego mi do glowy nie przychodzi:).

Link to post
Share on other sites

Witam

Panowie wam pewien problem , mianowicie Moja GIETKA straciła zasięg zmieniałem ostatnio gumkę hop-up na systema energy i zrobiłem to według instrukcji i dupa zasieg mam przez pół , dystanser tez mam wymieniony . A druga sprawa to taka ze selektor ognia przy ciagłym ogniu przeskakuje mi w strone semi :/ i nie wiem czemu :( Mam G36c CYMA

Link to post
Share on other sites

W JG jest niestandardowa dysza, Cyma o ile sie nie myle juz tego problemu nie ma wszystko jest w niej wymiarowe (jesli sie myle poprawcie mnie) a wracajac do JG to skoro dysza jest niestandardowa a gb i komora sa standardowe droga eliminacji odleglosc miedzy gb a komora hop-ka jest niestandardowa stad roznica w dlugosci dysz.

Bo nic innego mi do glowy nie przychodzi:).

W cymie dysza ma taką długość jak w JG. Znalazłem temat który wyjaśnia sprawę dyszy w gietce JG, gdyby kogoś interesowało:

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/108479-g36-jg-uszczelniona-dysza-uszczelniona-komora-hop-up-lufa/

 

Co prawda nie pada tam ostateczny wniosek: czy sama zmiana komory na CA pozwoli używać normalnych dysz o długości 24mm (o ile pamiętam takie ma CA).

Edited by Terkov
Link to post
Share on other sites

wracając do Chinola.... chyba, a raczej na pewno przesadzam :icon_biggrin:

rozkręciłem GB dodam że pierwszy raz w życiu :icon_biggrin: ..... jak mi to wszystko strzeliło w powietrze - bo sprężyna została w tylnym położeniu....to pół godziny szukałem sprężynek i toczyłem z GB 4 godzinną walkę o złożenie go do końca. po czym zauważyłem że silnik da się regulować w płaszczyźnie pionowej hehe :hahaha:

dodam, że nie widziałem wcześniej żadnego GB po rozłożeniu i nie widziałem żadnych wypasionych części do tuningu, ale ta Cyma wygląda naprawdę dobrze. stal z której zrobione są zębatki, tłok itd są konkretnie zrobione....tylko żeby składanie było prostsze :icon_cry:

Link to post
Share on other sites

Witam

Panowie wam pewien problem , mianowicie Moja GIETKA straciła zasięg zmieniałem ostatnio gumkę hop-up na systema energy i zrobiłem to według instrukcji i dupa zasieg mam przez pół , dystanser tez mam wymieniony . A druga sprawa to taka ze selektor ognia przy ciagłym ogniu przeskakuje mi w strone semi :/ i nie wiem czemu :( Mam G36c CYMA

 

To post bardziej do działu problemy & serwis, a tak ogólnie to jak dobrze założyłeś gumkę (sprawdź czy się nie podwineła gdzieś i czy nie pękła) to weź zobacz stary dystanser lub zrób po prostu własny ze zwykłego wkładu od długopisu za wzór starego, coś gdzieś czytałem te te dystansery dodawane do gumek nie latają dobrze..

(i napisz czy hopek podkręca kulkę bo jak nie to dystanser lub złe złożenie komory, zobacz też na wyjętym łączniku do maga czy dysza dochodzi do gumki jak strzelasz, wyciągnij też zespół lufy z komorą i skręć hopka na maksymalne podkręcanie, zobacz czy wystaję dzyndzel od gumki w lufie, jak nie to kolejny symptom ze dystanser lub złe złożenie komory)

 

Co do selektora, grzebałeś coś w gb? albo odkręcałeś przełączniki (te po obu stronach chwytu) bo mają one takie malutkie plastikowe piny co klikają przy przełączaniu trybów i się delikatnie na nich blokują uniemożliwiając samoistne przesunięcie się selektora, może je odkręciłeś i Ci wypadły (są bardzo małe) a teraz pod wpływem wibracji selektor na auto sam się przesuwa.. ?

Edited by Simur
Link to post
Share on other sites

Mam pytano. Jestem szczęśliwym posiadaczem Cymy i powiedzcie mi jakie magi wchodzą do niej bo nie mam pojęcia, a miałem mnóstwo okazji do zakupu. Nie mam gdzie i z kim tego zmierzyć niestety więc liczę na Waszą poradę. Chętnie kupię Mid-Cap x 2szt.

 

 

Była już o tym mowa,zarówno w tym temacie jak i chyba nawet pod recenzją.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wiesz mniej więcej gdzie to bardzo bym prosił żebyś powiedział bo ciężko przeczytać 20 stron, a nie jestem bieżąco na forum wiem tylko prosiłem o pomoc. recenzje czytałem i nie spotkałem się z pasującymi magazynkami.

No ale widzisz - każdy kolejny który z jakiegoś powodu nie może przeszukać tematu dodaje kolejne niepotrzebne strony, które utrudniają szukanie innym.

 

W lewym dolnym rogu pod postami na danej stronie masz takie cuś do przeszukania tego tematu. Wpisz tam "magi" i będziesz miał posty gdzie ludzie m.in. mówią jakie magi jak siedzą.

Link to post
Share on other sites

a ile tam tego jest ( mniej więcej )?

wygląda mi na jakieś 5 ~ 8 mm.... muszę dopaść kogoś z taką lunetką i samemu to sprawdzić.

co do mojego GB. żadne zęby nie poszły. udało mi się go skręcić, choć trwało to 2 dni. bez YT bym tego nie dokonał.

generalnie działa i problem akustyczny dźwięku zrzynanych zębów zębatek, to faktycznie był najprawdopodobniej nie dokręcony silnik ( zębatka silnika nie przekazywała energii na kolejne zębatki ).

rzecz w tym, że praca mechanizmu wydaje mi się głośniejsza... tak BTW nie wydaje wam się że cyma jest mega głośna w porównaniu do innych replik?...niż była wcześniej. czy możliwym jest że przez grzebanie w GB pozbawiłem go smarów co przełożyło się na zwiększenie liczby decybeli?

kolejna sprawa.... pluje co jakiś czas kilkoma kulkami naraz, co wcześniej się nie zdarzało.... nie wyregulowane zębatki??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...