Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C (CM003) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 776
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak jak mówiłem, tak też zrobiłem :)

Do giety wskoczyła lufa guardera 6.02 363mm zakryta tłumikiem. I tu właśnie problem, bo nie było 110mm więc wziąłem 100 i te 7-8mm wystaje :)

Więc pewnie póki co, tłumik zostanie wymieniony na 150mm, a gdy będzie dostępny to wskoczy docelowy.

Gumka i dystanser to czarny guarder, a sprężyna póki co jednak chwilę poczeka.

Jest już późno i ciemno, więc nie będę się rozpisywał na temat osiągów ale mimo wszystko byłem w stanie zauważyć, że zasięg znacząco się powiększył.

Odgłos wystrzału również uległ poprawie. Jutro może zrobię test na zasięg skuteczny.

Pozdrawiam i fotka. (kiepska jakość bo słabe oświetlenie)

 

Edit: Zapomniałem dodać, że wskoczyły nowe RISy, rączka i bateria Firefoxa 9,6v.

 

img2757d.jpg

Edited by Kisciu
Link to post
Share on other sites

Próbował ktoś usunąć te "piny rozporowe" co trzymają muszkę i przeziernik? w JG były zwykłe bolce i dało się je łatwo wybić a tutaj już nie ma tak łatwo..

Pytam czy ktoś używał jakiegoś specjalnego narzędzia bo w moim przypadku młotek+wybijak nie dają efektu a nie chcę za bardzo porysować gniazda;/

Link to post
Share on other sites

Ja użyłem młotka i imbusa (takiego co dodają często do replik - w kształcie litery L). Warunek - imbus musi być odpowiedniej wielkości (średnicy). Ważne, żeby narzędzie wybijające nie miało stożkowatego końca, tylko przekazywało siłę na krawędzie walca.

 

Pozdrawiam

misiakow

Link to post
Share on other sites

Hehe no na własne oczy to widziałem. Poza tym potwierdza się to co kilka stron wcześniej. To już druga sztuka.

Jednak chińczyk w tym przypadku nie dał dupy i zrobili na prawdę szczelną replikę... W każdej chwili mogę udostępnić repliki do testów.

Oczywiście tylko z ręki do ręki :)

Link to post
Share on other sites

Nie skoczyła, bo jest na nim od jakichś 2 lat, od wejścia na rynek CM 036. :wink:

 

Jest taka opcja, że te wysokie wyniki biorą się stąd, że gumka HU jest zmontowana na mokro przy użyciu silikonu i macie ultra szczelność. Jak silikon zmieni miejsce pobytu to fps-y trochę spadną.

 

Mojemu znajomemu po wstawieniu M130 do M4 KWA wyskoczyło 520 fps. :cool:

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

jestem właśnie po montażu gumy HU od CA do zakupionej 5 dni temu CyMy.

to moja 1 replika i generalnie pierwsze kroki z ASG.

doświadczenie z replikami ŻADNE, ale stwierdzam po wymianie tej gumy.....że okrutny z tej CM CHINOL :)

oryginalny dystanser wyglądał jak by go czołg przejechał, a guma ledwo z lufy zlazła bo zaczynała parcieć....

czy ktoś ma tą replikę dłużej niż tydzień i może powiedzieć, co na pewno mi w niej padnie, abym zabezpieczył się i od razu to wymienił???

w polu giwera sprawuje się pierwsza liga :)

Link to post
Share on other sites

no mam zerowe doświadczenie.... ale na tyle na ile się znam na sprzęcie... takim srakim czy owakim, widać dlaczego replika kosztuje 600 zł, a nie 1200 jak TM, które w ręku miałem.

dobra replika na początek... i tutaj pytanie zasadnicze:

czy lepiej składać kaskę na porządną replikę z Japonii?

?czy wymieniać powoli bebechy ( na markowe ) w Chińczyku ( bo body ma świetne ) i na to samo wyjdziemy?

Link to post
Share on other sites

Ale co ty chcesz wymieniać? Mój Kałach Cymy wystrzelał 50 tys. kul i działa jak marzenie, nawet zasięg specjalnie się nie zmniejszył. Cyma robi bardzo dobre części wewnętrzne. Jeśli działają, to moim zdaniem nie ma sensu w nich grzebać. Do zmiany jest (i zawsze tak było): gumka z dystanserem (choć niektórzy twierdzą, że mieli niezłą gumkę) oraz lufa na precyzyjną. Moim zdaniem stokowa moc i zasięg wystarczą do świetnej zabawy. Mam na pokładzie TM i VFC, więc mam porównanie.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...