Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C (CM003) [CYMA]


Recommended Posts

Ja problem z pluciem kilkoma kulkami miałem parę razy. Primo: trafiła mi się felerna partia kulek Guardera (cięły się w midach, więc od razu wiedziałem, że po raz kolejny Guarder wypuścił prostokątną partię kulek). Secundo: zbyt mocno podkręcony hopup+twardy dystanser długopisowy=blokada kulek w komorze. Mogła Ci się też gumka podwinąć przy zakładaniu i kulki się klinują w komorze.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 776
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Robię moją gietkę na wyborówkę. Tak się akurat złożyło, że w najbliższym czasie potrzebuję kupić nową batkę i, ze względu na rozmiary, będę brał LiPo. Zastanawiam się tylko czy brać 11,1, czy 7,4. Strzelam tylko ogniem pojedynczym, więc wydaje mi się, że niezależnie od sprężyny 11,1 nie powinno mi zaszkodzić?

 

Lub trochę inaczej formułując: czy strzelając tylko na semi nie muszę się bać o zbyt szybką reakcję na spust (bo ciężko nazwać to RoF'em :P )?

 

Dodam, że mam mosfet i z czasem planuję jakieś wypasione kabelki.

 

 

@edit

W przypadku, gdyby jednak zbyt dobra reakcja na spust szkodziła, mógł bym to poprawić odpowiednim przełożeniem zębatek i silnikiem?

Edited by Terkov
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam ponownie, gdyż mam już gietke ze sprężyną zmienioną na sp130 guardera. Zmieniona jest też gumka i dystanser również na guardera. I tutaj pytanie: Jakiej wagi kulek najlepiej używać przy takim zestawie? Dodam że na wyniku przestrzelenia od krakmanów ma ok. 440 fps. :)

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie, gdyż mam już gietke ze sprężyną zmienioną na sp130 guardera. Zmieniona jest też gumka i dystanser również na guardera. I tutaj pytanie: Jakiej wagi kulek najlepiej używać przy takim zestawie? Dodam że na wyniku przestrzelenia od krakmanów ma ok. 440 fps. :)

 

To słabiutko. Rozumiem,że krakmani Co to wymieniali i już nie masz gwarancji z racji tego,że włożyłeś mocniejszą sprężynę? Daj to komuś kto się na tym zna. Przeczytaj posty Lukiry w tym temacie np. http://forum.wmasg.pl/topic/109273-cyma-g36c-cm003/page__st__280__p__1625193#entry1625193 . Zobacz ile wyciągnął FPS na M120 ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

wracając do mojego chińczyka, z którym miałem jakiś czas temu problem... problemem był opuszczający się koszyk silnika, który podobno ma w CM003 to do siebie, że sobie nieco opada. wystarczy podkręcić go imbusem. śruba jest na dole chwytu silnikowego. przy okazji rozebrania GB i zamieszaniu jakie zrobiłem z podkładkami... w końcu zakupiłem komplet podkładek, znalazłem instruktaż podkładkowania .... i działa bez zarzutu.

widziałem gdzieś w poście o upgrade/tuningu cm003 widziałem, że jakiś użytkownik zjechał cm003 wykorzystując mój wcześniejszy post dotyczący problemów z silnikiem.... twierdziłem i nadal twierdzę, że jest to bardzo dobra replika, zwłaszcza dla osób początkujących. jedyną wadą jaką dostrzegam, to głośność repliki.... ale i to da się zrobić :) pozdrawiam i zachęcam wahających się do zakupu cm003. na pewno jest to najlepsza chińska replika na rynku i bez obawy dodam, że z TM może stawać w szranki... gdzie body TM jest po prostu plastikowe...tutaj śliczny macik... ahhh :)

Link to post
Share on other sites

Jakby zrobić przekładkę komory hopa (znaczy dołożyć hopa od marui) i naklejkę z oznaczeniami (mam gdzieś nawet projekt wyskalowany już), to by była chyba nawet lepsza od Marui :).

 

Naklejki z oznaczeniami można kupić za granicą :)

Link to post
Share on other sites

mam pytanie :]

 

jaki magazynek mid-cap polecacie do g36c (od cymy)? Słyszałem, że te tańsze magi np. z gunfire nie zawsze są kompatybilne z gietami cymy - to prawda?

Mój kolega ma mid'a SRC z imitacją naboi, zero przeróbek zero zacinek na P&J. Zero piłowania ect. Polecam i zawsze 10 pkt lansu za naboje.

Link to post
Share on other sites

z magami jest taka loteria.... szkoda gadać.

kupiłem low cap boi.... nie podawał.... popracowałem i podawał bez problemu.

kupiłem 1 mag mid cap od boi... siedziałem przy nim 3 dni.

kupiłem po miesiącu 2 mag mid cap od boi.... podaje lepiej niż cyma, nic nie trzeba było z nim robić.

kupiłem 2 dni temu 3 mag mid cap od boi... i podaje. problem w tym, że żeby go wyjąć muszę się nogą o replikę zapierać bo cholera wyjść nie chce.

każdy magazynek jaki kupiłem, był od tego samego producenta i każdy był inny. pisanie że ta firma jest taka, a tamta siaka czy owaka to moim zdaniem bzdura. to magazynki do repliki, a nie narzędzia chirurgiczne gdzie ważne są setne milimetra.

spodziewaj się paru chwil z pilnikiem bo może być różnie.... i pamiętaj o sformatowaniu maga, to nie jest mit. sformatowany podaje dużo lepiej :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...