Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kocur, producenci zwykle podają dane dla spadków napięcia przy odpowiednich obciążeniach.

:blink:

ok... zwykle... proszę podaj mi takie dane i do tego może jeszcze specyfikację techniczną ogniw SC FF 4Ah i Intellect'a 4,2Ah bo ja szukałem i nic nie znalazłem.

ps. i przy okazji Sanyo hr-3u 2500. specyfikacja czyli prądy ładowania i tego typu żeczy

Edited by zaki123
Link to post
Share on other sites
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Agata wiem ze porzadni producenci podaja spadki - i owszem wtedy pakiety maja odpowiednio wieksze C - porownywalne nawet do starszych lipo.

 

Ale te stockowe, tanie chinskie badziewie - jest non namowe i nic o tym nie znajdziesz.

A nie chce mi sie kupowac miernika do sprawdzenia poboru chwilowego i max przez replike :)

 

Zreszta proboje to wyjasnic w miare prosto bez uwzgledniania kilku kluczowych czynnikow (np temperatura).

Oboje tez wiemy ze pakiet 9,6 wcale nie ma 9,6 a 7,4 wcale nie ma 7,4 i napiecie zalerzy od obciazenia ;)

Link to post
Share on other sites

Odpowie mi ktoś na moje pytania?

 

replika AKM cm.036

sprężyna m110

420FPS

zasilanie 8,4V oryginalne wolny rof

zasilanie odpowiednie 9,6V odpowiedni rof

 

po zmianie baterii będzie:

Li-Po 7,4V 20-30C 1300 lub 2200 lub 5000 bo 11.1 rozwali mi replikę więc wchodzi tylko w grę taka 7,4V

Jaki rof?

co jeszcze zamontować żeby nie rozwalić baterii?

czy napięcie w baterii nie spadnie za wcześnie?

 

a może inny pakiet ktoś zaproponuje?

satysfakcjonującą mnie odpowiedzią na to pytanie będzie podanie konkretnej konfiguracji.

z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

ja mam 1500mah, nie sprawdzam i pakiet zyje. Wiem, ze moge na nim wywalic z 2000kulek i wtedy sobie sprawdzam napiecie miernikiem... brzeczyk jest niepotrzebny chyba, ze masz naprawde mala pojemnosc aku.

 

 

Dokładnie, tylko miejsce zabiera, którego zawsze za mało. Lepszy zwykły miernik napięcia i ładowarka umożliwiająca ładowanie z aku samochodowego.

Link to post
Share on other sites

Zbedny bajer ...

Jezeli wiesz ile kulek dasz wystrzelac z w pelni naladowanego aku, i ladujesz go co strzelanke (w koncu to max 2 h ladowania - nie to co wielogodzinne nimhow) to po co sprawdzanie w czasie strzelanki aku ???

Zreszta kupowanie lipola ponizej 2 Ah jest ... no sory. Taki standard 2.2 Ah 11.1 V 25 C kosztuje 60 zl ? Na czym tu oszczedzac ...

A 2.2 A to pare tysiecy kulek.

Wiekszosc przypietych do pakietu brzeczykow bedzie piszczec podczas serii - te ktore sprawdzaja chwilowy spadek napiecia.

Mi przez rok nie udalo sie nigdy wystrzelac aku zeby rozladowal sie chocby do polowy.

A wywalenie 2 k kulek sie zdaza (duzy rof nie pomaga oszczedzac ammo).

Link to post
Share on other sites

a tak do wyboru lipo. W mim kachaszku mam silnik guardera, zębatki heli 24:1 (CA) a springa będę wstawiał sp140 lub sp150 guardera i mosfet se kupie jeszcze. Teraz pytanie, lepiej mi kupić 7,4v (5,2Ah 30-40C, taki for car) czy 11,1 co też pojemnością nie grzeszy (znalazłem kilka pasujących po 4Ah i chyba 20c lub up, nie pamiętam dokładnie), bo chodzi mi, żeby nie mieć jakiś super rofów tylko trzymać się w granicy do ok 17k/s

Link to post
Share on other sites

:blink:

ok... zwykle... proszę podaj mi takie dane i do tego może jeszcze specyfikację techniczną ogniw SC FF 4Ah i Intellect'a 4,2Ah bo ja szukałem i nic nie znalazłem.

ps. i przy okazji Sanyo hr-3u 2500. specyfikacja czyli prądy ładowania i tego typu żeczy

 

 

1. Firefox to nie producent baterii, tylko przeklejacz nalepek na naprawdopodobniej intellect

2. Kup karton baterii prosto od producenta, to dostaniesz ładną broszurę o wszystkim ( co do intellecta). Ja jak kupowałem GP SCHR370 to dostałem.

3. Jak nie możesz znaleźć na stronie, to wyślij maila na dział obsługi, to odpiszą.

Link to post
Share on other sites

1. Firefox to nie producent baterii, tylko przeklejacz nalepek na naprawdopodobniej intellect

2. Kup karton baterii prosto od producenta, to dostaniesz ładną broszurę o wszystkim ( co do intellecta). Ja jak kupowałem GP SCHR370 to dostałem.

3. Jak nie możesz znaleźć na stronie, to wyślij maila na dział obsługi, to odpiszą.

1. Gdzieś to już czytałem...

2. "kup karton baterii", hmm... a ile mnie to wyniesie $?

3. Olewam ich all. Mam kadmiaka no-name (orginalny) intelllecta 4,2 i właśnie tego oblepieńca. Jak je pozabijak to lipo modelarskie wsadze se i będę happy :biggrin:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

Małe pytanie.

Ile mniej więcej czasu trzeba ładować tego LiPo'ka

http://gunfire.pl/product-pol-1152194450-Akumulator-Li-Po-7-4-V-1600mAh-20C.html

 

Bo ogólnie to wiem że nie wolno go rozładować do końca ani przeładować ale nie mam zielonego pojęcia jak długo ma być podpięty do ładowarki ???

 

Pozdrawiam

 

Ps

Jak coś to pomoże to ładowarka tego typu

http://gunfire.pl/product-pol-1152193814-Ladowarka-FIREFOX-FI-212.html

Link to post
Share on other sites

generalnie powinno się odłączyć a w praktyce to w przypadku aeg-ów bez znaczenia brak nacisku na spust powoduje że wszystkie styki są w pozycji rozwarcia czyli nie płynie przez nie prąd czyli czy odłączyć czy nie powinien podpowiedzieć zdrowy rozsądek.A co do tego jak długo się ładują to kolega nie ma racji pisząc że ładowarka sama wykryje ładowarki nie są takie inteligętne i nie istotne czy będzie to ładowarka robbe graupner shark multiplex czy jakakolwiek inna ponieważ wystarczy do niej podłączyć ciut nowczy pakiet tak o dopuszczalnym prądzie ładowania 2c a ona wykryje że pakiet ma np.pojemność 1500mah i takim prądem będzie go ładować ok 1h choć pakiet ten można ładować30 min prądem3000mah

Link to post
Share on other sites

Jak dobrze zmierzyć pobór prądu przez silnik? Podłączyłem amperomierz miedzy styk silnika (+) i kabel (+) pokazało mi 15A na elemencie UT i stockowy Boyi i coś mi się nie chce wierzyć że oby dwa mają taki sam pobór? Mam mosfet GATE GDS 4004+AB. Może włączyć amperomierz w innym miejscu?

Link to post
Share on other sites

a może jednak wepnij go między + aku a układ? wtedy pokaże ci się całkowity pobór. Możesz też, jeśli masz dostęp, podłączyć do takiej stacji/transformatora asg grze możesz ustawić napięcie i pokazyje ci w A pobór prądu.

Stocki ciągną około 10A

po lekkim tuningu i chińczyki 15-20A

po ostrym tuningu nawet do 40A

Link to post
Share on other sites

to ciekawe dlaczego większość mondrali urzywających li-pol ma aegi z 330 podkręcone do 450 i tka tam li-pol 1200 mah 11,1v 10c (12a max przez 30 sek 15a) i twierdzą że to wytrzyma kto im takich bezeceństw do baniek na wtykał.

Jak czytam to forum jest tu gro ludzi,którzy wiedzą o czym mówią wiec z kąd te brednie słyszane na strzelankach?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...