Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Granatnik M203


Recommended Posts

Jestem ciekawy, czy ktokowliek w Polsce ma granatnik m203 gazowy założony na CA M15a4 Rifle. Z tym że chodzi mi o wykorzystanie specjalnego heat shielda. Z tego co wybadałem, jedyna firma sprzedająca taki zestaw to Sun Project. Problem w tym, że podobno jej wyroby nie pasują do CA (pewnie przez inną budowę lufy zewnętrznwj niż w m16TM). Jestem ciekaw, czy wystarczłoby wykorzystać specjalne zaczepy do granatnika wytwarzane przez CA?

 

Obrazek poglądowy, żeby było wiadomo, o co mi chodzi (to jest replika Academy)

m16m203.jpg

Link to post
Share on other sites

Granatnik gazowy to pieniadze wyrzucone w bloto.

 

Poza wygladem i glosnym strzalem jest do niczego. Zasieg taniej sprezynki tyle ze strzela wielka iloscia kulek. Jak ktos musi to nie warto wydawac pieniedzy na najpojemniejsze granaty... czy 30 kulek czy 130 taki sam badziew...

 

To byla moja subiektywna opinia.

Link to post
Share on other sites
Granatnik gazowy to pieniadze wyrzucone w bloto.

 

Poza wygladem i glosnym strzalem jest do niczego. Zasieg taniej sprezynki tyle ze strzela wielka iloscia kulek. Jak ktos musi to nie warto wydawac pieniedzy na najpojemniejsze granaty... czy 30 kulek czy 130 taki sam badziew...

 

To byla moja subiektywna opinia.

Nie chce jechać po tobie Wukasz więc zapytam jakie masz doświadczenie z granatnikami gazowymi ? Miałem przyjemność gdyż w otoczeniu bliskim trzy osoby posiadają i używają. Zasięg całkiem niezły a siła i czesanie roślinności użyteczne. Gdyby nie zabawa z gazem i ładowaniem sam bym sobie zakupił (kto wie czy do G36 nie dodam).
Link to post
Share on other sites
Granatnik gazowy to pieniadze wyrzucone w bloto.  

 

Poza wygladem i glosnym strzalem jest do niczego. Zasieg taniej sprezynki tyle ze strzela wielka iloscia kulek. Jak ktos musi to nie warto wydawac pieniedzy na najpojemniejsze granaty... czy 30 kulek czy 130 taki sam badziew...

 

Hmm... pozwolę sobie zacytować z opisu M203 z WMASG-u (by Andy):

 

Na bliską odległość zabawka jest mordercą. Sam poczułem kiedy niefortunnie szczerzyłem szeroki uśmiech podczas strzelania z M60, no i mój przyjaciel wypalił do mnie właśnie z takiego granatnika z odległości ok. 10 m - mam wyszczerbioną jedynkę i pęknięte okulary :)

 

Strzelając pod kątem 45 stopni w niebo, kulki potrafią dolecieć i do 200 metrów. W linii prostej maksymalny zasięg skuteczny przy wyższej temperaturze otoczenia to nawet 80 metrów.

 

Powiedz mi gdzie mają tanie sprężynki z takimi osiągami. Biorę od razu dla całego team'u ;)

Link to post
Share on other sites

Dzikki nie rozsmieszaj mnie z"jechaniem". Gdybym nie widzial to bym takich rzeczy nie pisal. Znam opis Andy;ego ale koles z ekipy ma, strzela do mnie i do innych. Przekazalem swoja opinie i tyle.

 

Strzelając pod kątem 45 stopni w niebo, kulki potrafią dolecieć i do 200 metrów. W linii prostej maksymalny zasięg skuteczny przy wyższej temperaturze otoczenia to nawet 80 metrów.
No coż, wg. moich obserwacji sa to dane wyssane z palca. Decyzja nalezy do was
Link to post
Share on other sites

Ja miałem okazje spotkac sie z granatnikiem M203 Short z G&P moge sie wypowiedziec tylko o wrazeniach estetycznych, ale mam nadzieje ze wkrotce bende miał okazje z niego strzelic :) (Prawda Andrzej )

Granatnik robi swietne wrazenie po wyjeciu z pududełka widzimy ciezki i pieknie wykonany granatnik ktory swietnie pasuje do eMek (dla takich widokow warto zyc :)

Ogolnie granatnik robi swietne wrazenie i jak ktos ma mozliwosc i checi aby go kupic to warto !!

 

Rumi

Link to post
Share on other sites

W/w granatnik jest rzeczywiście perfekcyjnie wykonany. Cały z metalu (plastykowa jest tylko osłona lufy, tak jak w oryginale), waga około 1kg, oznaczenia Colt'owskie etc... Montowany jest dwoma śrubami do szyny RIS. Dużym minusem tego modelu firmy G&P jest dla mnie brak montażu na lufe. Miejsce, przez które powinien przechodzić pin z montażem jest tylko imitacją (a właściwie brak jego, jedynie małe wgłębienie) Nie przeszkadza to aż tak bardzo, ale ja jestem wybredny i żądam realizmu. :wink: Nie polecam montowania granatnika do M4 z TM, z uwagi na plastykowe body, a RIS+ dodatkowy kilogram na lufe ważą troche…Widziałem to M203 podczepione pod M4 RIS z CA, więc nie ma problemów z montażem. Granatnik dodaje naprawde sporo wagi i dla przykładu moje M4 waży teraz z kolimatorem, M203 z załadowanym granatem, metal body, puszką z bateria, podczepionym na klipsie dodatkowym magiem około 6-7kg.

 

Narazie mam tylko granat 78-kulkowy firmy Mosquito Molds. Strzelając w lini prostej kulki lecą na około 25m(0.25g). Jednak z tego strzela się parabolą, więc zasięg automatycznie wzrasta. Celować można się nauczyć z czasem… :) W przyszłości zamierzam nabyć granaty 24-kulkowe, więc opisze działanie takowych.

 

Generalnie polecam, produkt naprawdę porządny. Przed zakupem należy przemyśleć czy będziemy w stanie wytrzymać bieganie pare godzin/cały dzień z 7 kg uwieszonym na szyi.

 

FOTKI:

 

http://img36.exs.cx/img36/3295/dsc001810fz.jpg

 

http://img36.exs.cx/my.php?loc=img36&image...dsc000807qd.jpg

 

http://img36.exs.cx/img36/7123/dsc000816yh.jpg

Link to post
Share on other sites

a to i ja sie przy okazji zapytam kolegi Andrzeja:

do czego sluzy ten "odwrocony" spust od strony granatu i czemu kablak spustowy jest na zawiasie? mam atrape granatnika ale bez kablaka spustowego i z uszkodzonymi spustami (lataja sobie jak chca) i chcialbym to zmontowac w miare sensownie zgodnie z zasada dzialania a nie wiem jak :] wogle - zeby zaladowac granat (otworzyc komore) wystarczy ja po prostu odsunac czy jest jakas wajcha zabezpieczajaca? (mam podejrzenia ale wole sie zapytac). bede wdzieczny za info ;]

Link to post
Share on other sites
Ja mam troszkę zabawne pytanie :) Czy ktoś rozkręcał taki granatnik?? Może ktoś z posiadaczy mógłby cyknąc fotki "bebechów" tego granatnika?? Bo spoglądając na sceny granatników w mej głowie narodził się diabelksi plan :twisted:

 

Niech zgadnę. Chcesz sam zbudować granatnik? Było już o tym.

http://www.forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=5466

 

Granatnik można sklecić już za jakieś 40zł przy czym:

- nie ma takich fajnych sheli jak w tych markowych - wogóle nie ma sheli :/

- wygląda to to jak kawałek gazrurki chociaż można dorobić do tego jakąś obudowę

 

Co do osiągów to nie wiem jak się to ma taka samoróbka do markowych granatników - nie miałem możliwości porównania - ale za taką cenę to i tak działa aż za dobrze.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
a to i ja sie przy okazji zapytam kolegi Andrzeja:

do czego sluzy ten "odwrocony" spust od strony granatu i czemu kablak spustowy jest na zawiasie?

 

Ten odwrócony "spust" to blokada spustu :wink: Przestawia sie go w strone spustu.

 

Co do bebechów tfu, jakich tam beebechów-zwykła rurka 40mm, bardzo prosty układ spustowy, pociągając za spust wysuwa sie szeroka iglica i naciska w szeroką "spłonke" naboju. W zasadzie to można tez strzelić bez granatnika, uzbrojony granat łapiemy tak, zeby zaden z palcow nie byl podłożony pod lufy i naciskamy kciukiem szeroką "spłonke". Sposobu nie sprawdzałem, jednak nie polecam go testować... Jak ktoś lubi ryzykować to czemu nie :D Jak dorwe cyfrówke zrobie dokładniejsze fotki.

 

Można przyoszczędzić na granatniku i kupić zwykłą rurke i same cardridge, ale jak to bedzie wygladac :?

 

Dobra, koniec OT. Jak coś to na PW.

Link to post
Share on other sites

Co do wyglądu to mam pomysł. Mianowicie za ok. 50zł można kupić na allegro kolbę od Mosina. Trochę cięcia, gięcia, skręcania i można uzyskać coś M79-podobnego :) Takie są moje plany więc z wyglądem chyba nie będzie najgorzej. Bardziej obawiam się o działanie, zastanawia mnie też skąd skombinować mechanizm spustowy. No i pozostaje pytanie czy osiągi granatnika są zależne od naboju/granatu czy od całej konstrukcji??

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...