Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc przed tuningiem


Recommended Posts

Witam !

Jak w opisie napisałem, nabyłem niedawno M4A1 od ICS wersję Universal.

Chciał bym ją stuningować i interesuje mnie tuning bez wymieniania szkieletu GB na wzmacniany ani nic wzmacniane tylko części takie jak lufa, HU itp.

Więc proszę o pomoc w dobraniu odpowiednich części gdyż nie chcę nabyć żadnego "szajsu".

Z góry dzięki. Podzro wszystkim.

Link to post
Share on other sites

Lufy precyzyjne - najlepsze robią KM-Head oraz Prometheus, niżej jest m. in. Systema - i właśnie poniżej Systemy nie należy schodzić - wszelkie SRC i JBU odpadają. Chcesz się więcej dowiedzieć to poszperaj na forum, tematów jest od groma.

 

Co do gumki hu to polecana ostatnio jest zielona G&G, porządne gumki robi Guarder oraz Systema.

Aby zapewnić większą szczelność można wykonać tzw. "teflon fix" ale wg. mnie w gumkach silikonowych nie zawsze jest on potrzebny - bardzo dobrze przylegają do lufy.

Edited by screw
Link to post
Share on other sites

W jakimś temacie wyczytałem, że szkielet GB tej repliki wytrzyma bez problemu M140 więc zakładam, że tak jest. :] Nie no zbyt mała szybkostrzelność też nie może być gdyż trudniej trafić kogoś w ruchu :) Więc 9.6 będzie konieczna.

 

 

O ile ta bateryjka Ci w ogóle ruszy tego springa to będzie dobrze. Z silnikiem też kiepsko będzie, nie mówiąc już o zębach. Tak czy inaczej tanim kosztem tego nie zrobisz.

Link to post
Share on other sites

Jako ,iż jestem człowiekiem wybrednym rozważam różne opcje. Ostatnio wpadłem na pomysł tuningu repliki w chimeraasg, opinie ma bardzo dobre. Moja replika to M4 ICS-a. Chcę następujące usługi:

 

Wymiana gumki Hop – up:

- wymiana gumki hop up

- Wykonanie tzw. „teflon fix”

- pomiar prędkości wylotowej

30 zł

 

Otworzenie GearBox'a:

- wymiana smarów

- podkładkowanie (cena zawiera koszt podkładek)

- wymiana wtyczek (cena zawiera koszt wtyczek)

- likwidacja wszelkich luzów w replice, nadlewek i wad fabrycznych

- doszczelnienie układu cylindra

- doszczelnienie układu komory HU

- regulacja śruby silnikowej

- wszystkie inne czynności związane z ewentualnymi uszkodzeniami elementów wewnętrznych GearBox'a.

60 zł

 

Wstawienie tranzystora MOSFET:

- usunięcie starej instalacji

- wymiana wtyczek

- wymiana kabli na modelarskie sylikonowe

- wykonanie układu tranzystora wraz z radiatorem i montaż go w replice

30 zł

 

I teraz pytania:

 

1. Jaka najlepsza gumka Hop Up?

2. Chcę sprężynę Guader ,ale jaka twardość ,by mieć stałe 450fps-ów? Myślałem o m130 ,ale po doszczelnieniach mogę przesadzić z fps-ami.

3. Tłok G&P poliwęglanowy będzie dobry czy inny lepszy?

4. Prowadnica jaka, G&P?

5. Czy ten mosfet oferowany będzie dobry? Zamierzam mieć Li Po 11.1V

Edited by Sebo_NS
Link to post
Share on other sites

1. Zielona G&G, Systema, ew. Guarder

2. Ja na m120 (stockowa boyi, no może m125) i doszczelnieniu mam na chrono ok. 440 fps więc da radę na 120, poza tym nie obciążysz gearboxa tak jak na 130stce

Co do 3,4 i 5 się nie wypowiem bo mam niewielką wiedzę w tym zakresie.

Edited by screw
Link to post
Share on other sites

Lufy precyzyjne - najlepsze robią KM-Head oraz Prometheus, niżej jest m. in. Systema - i właśnie poniżej Systemy nie należy schodzić - wszelkie SRC i JBU odpadają. Chcesz się więcej dowiedzieć to poszperaj na forum, tematów jest od groma.

 

Co do gumki hu to polecana ostatnio jest zielona G&G, porządne gumki robi Guarder oraz Systema.

Aby zapewnić większą szczelność można wykonać tzw. "teflon fix" ale wg. mnie w gumkach silikonowych nie zawsze jest on potrzebny - bardzo dobrze przylegają do lufy.

 

Wcale nieprawdą jest to co kolega napisał o lufach... Polecam lufę GUADERA 6,02 509mm, bardzo dobra ja chwalę.

Wyprzedzając pytania miałem PROMETEUSZA:P 6,03 509mm, i powiem ci, ze różnica skupienia miedzy tymi markami jest nie zauważalna... I lepsza już nie będzie.

Ale polecam prometeusza, bo można strzelać gorszymi kulkami:P Bo ja się guaderem załatwilem, tylko kuleczki GUADERA teraz. GFC i P&J niestety u mnie się zapychają... Cenowo różnica 1oozł

 

Wyprzedzając kolejne pytanie co strzelankę smaruje lufę...

 

 

A co do gumek HU to SYSTEMA lub GUADER, na pewno nie JBU bo są za grube, nie chodzą do komory od giety i m4.

I bierz przeźroczyste, to na pewno będzą dobre i będą pasować:P

 

 

Nie bedziesz musial kupic ale szybkostrzelnosc bedzie na niskim poziomie.

M140 w m4 to troche duzo ( spokojnie 500fps) i zebatki juz moga nie chodzic tak dobrze

 

 

Zębatki wytrzymają, GB też. Mam 3 znajomych którzy posiadają ICS-a z dwudzielnym GB.

Maja tam m130 x2 i m120. Od razu powiem ci, że bez silnika nie dasz rady, stockowy ICS pójdzie z dymem, dodatkowo przy takiej sprężynie koniecznie inny tłok, bo jest słaby szczególnie plastikowe zęby. I co najważniejsze prowadnice sprężyny bo jest wadliwa nawet przy m100.

 

 

 

.......

 

 

 

.......

1. GUADER przeźroczysta

2. m120 wystarcza do lasu polecam GUADERA

3. Za te pieniądze JBU ful aluminium z stalowymi zębami. MAM taki wytrzymuje podobno m150, ja używam przy m120. 69zł

4. Nie wypowiadam się na ten temat bo sie nie znam wiem tylko tyle, ze przy ICSowskim selektorze jest potrzebny, no i przy dużej mocy.

 

1. GUADER przeźroczysta

2. m120 wystarcza do lasu polecam GUADERA

3. Za te pieniądze JBU ful aluminium z stalowymi zębami. MAM taki wytrzymuje podobno m150, ja używam przy m120. 69zł

4. Nie wypowiadam się na ten temat bo sie nie znam wiem tylko tyle, ze przy ICSowskim selektorze jest potrzebny, no i przy dużej mocy.

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

witam

Chcialem się dowiedziec nt; lufy i komory hop-up . Zamierzam zakupic sobie m4 ICS wraz z tuningiem do 390 fps z madonion ,lufą precyzyjną km-head lub prometheus 509 mm( ale wlasnie nie wiem czy nie lepiej np 360 mm ,chciałbym abyście mi powiedzieli jaki wpływ ma dłuższa lufa?)gumkę hop-up to systemy lub guardera ,tylko nie wiem czy wymieniać komorę hop-up na Komora HopUp Ultimate 3in1 MadBull do M4/M16 czy może zostawić fabryczną?

 

z gory dziękuję za odpowiedż

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...