Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UMP [G&G]


Recommended Posts

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wszystkie moje „przygody” opisałem wyżej – wystarczy poczytać. Problem z selektorem rozwiązałem wymianą płytki na nową od G36 CA i „dłubaniną” a prądożerność jest nadal niejasna(jak coś to pewnie konieczne będzie podkładkowanie od nowa). Na Arnies można też przeczytać o samo odkręceniu głowicy tłoka co zaowocowało zmieleniem zębów tłoka(to co prawda jeden z pierwszych egzemplarzy ale zawsze)*.

 

Ogólnie wszystko pięknie, po prostu zaznaczam że ta giwera może(bo to loteria) wymagać trochę pracy(chociażby przeglądów regularnych) i imho nie ma tu co liczyć na „plug&play” rodem z TM.

Link to post
Share on other sites

Eeee... to ja kupuję G36C CA...

A ja widziałem egzemplarz, który nie miał takich problemów. Rzeczywiście to chyba tylko kwestia loterii (CA też się psuje).

Pisałem do MG (tak! zadaję się z nimi!) i odpisali mi że G&G ma troche gorze bebechy od CA.

Na MG mają już (choć nie wystawione) przedłużenie lufy zewn. i wewn. do UMP, ale po co psuć takie linie...

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem, UMP z firmy G&G to swietna broń pod wieloma względami. Wygodniejsza w chwycie niż MP5, ale lekko ustępuje M-kom. Jest wykonana starannie, jest ciężka i nic w niej nie trzeszczy. Ja osobisice na magazynki nie moge narzekać, bo wszystkie 4 lowcapy wchodzą bez zarzutu nawet w warunkach bojowych ... i całe szczescie ze nie waza wiecej niz obecnie, bo z optyką, szynami i tłumikiem ta giwerka ważyla by ponad 4kg ...

 

 

 

Pozdrawiam

 

Jarosław B

Link to post
Share on other sites

Pisząc o ustepowaniu - miałem na myśli jak broń się trzyma ( wygoda/komfort..). Moje UMP jest upgradowane: Wymieniony jest tłok, sprężyna, zębatki, łożyska i cylinder. Strzela wyraźnie lepiej niz M4 znajomego ( ktore jest tuningowane). Nie mogę wypowiedziec sie na temat jak strzela stockowe UMP w odniesieniu do innych modeli, ponieważ moje przyszlo juz "ulepszone".

 

Pozdrawiam

 

Jarosław B

Link to post
Share on other sites

A jak z celnością na dystansie ok. 25-30m?

Pisząc, że strzela lepiej nie uświadomisz mnie jak. O ile metrów (na oko) lepiej (nawet po upgrejdzie)?

PS-jaką masz sprężynę i tłok (powiększony?)

PS2-jak tuningowane jest to M4?

PS3-jak z prądożernością?

Dzięki.

Wasz Lewar.

Link to post
Share on other sites

AD1:

Broń jest bardzo celna, ale końcowy efekt nie zależy od broni, a od osoby celującej. Ogolnie, mogę trafić w słupek od latarni z odleglosci ok. 25m

 

AD2:

Wymieniono:

Zębatki helikalne Torque Up [CA]

Sprężyna 120MS [CA]

Prowadnica sprężyny z łożyskowaniem v.3 [CA]

Wzmocniona głowica tłoka z łożyskowaniem [Hurricane]

Łożyska

 

AD4:

Co do prądożerności to jestem mile zaskoczony. Na baterii 1.400 mAh wystrzelilem ponad 35 Lowcap'ow ( ok 2200 kuleczek), i bylem na dwóch strzelankach, bez koniecznosci zmiany baterii, a teraz biorę tę broń na trzecią i zobaczę, kiedy padnie (może dlatego tyle wytrzymuje, ponieważ strzelam bardzo oszczędnie).

 

AD3:

Tuning M4 nie jest do konca mi znany, ale z tego co wiem, jest tam Precka, Z ebatki Systema i sprężyna jakaś nie-stockowa.

 

 

Pozdrawiam

 

Jarosław B.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie. Chyba zdecyduję się na ten pistolecik, bo na innych forach psioczą o prądożerności (właśnie- jakiej batki używasz? sticka czy mini? NiCd czy NiMh?) i słabych osiągach w porównaniu z karabinkami...

Pzdr. Lewar.

Link to post
Share on other sites

Ja mam UMP i w ogóle na nie nie narzekam. Raz tylko zsunął mi się O-Ring z głowicy tłoka. Przeleciało juz przez mój pm ok 13000 kulek i póki co działa bez zarzutu. Jedyne co mnie wkurza, to to, że hop-up lubi się rozregulowywyać - po prostu kilka razy na strzelanke trzreba go poprawić, co zajmuje 10 sekund i 5 kulek :)

 

Skróciłem 2 magazynki, dzięki czemu nie ma problemu z leżeniem z nim np. w lesie. Wymieniłem gumkę hop-up na przeźroczysty silikon Guardera i po ok 300 kulkach na semi żadna nie poszła podwójna.

 

Teraz kupuje do niego tłumik, preckę 455 mm i cylinder typ "0". W niedalekiej przyszłości montuję łożyskowaną prowadnicę i 130 pdi.

 

Zasięg: normalny, około 40-45 metrów. Na takim dystansie ma małe skupienie, ale czego spodziewać się po 20 cm lufy wewnętrznej?

Bardzo fajna jest za to szybkostrzelność - batka 9.6V robi swoje.

 

Pozdrawiam, a w razie pytań walcie śmiało :)

Link to post
Share on other sites

I'm impressed!...

Tylko skąd weżmiesz tłumik, bo do dej pory nie widziałem takowego w Polsce... :cry:

No i zasadnicze pytanie: gdzie się nim strzelasz? Las (nada się?) czy CQB?

Jeśli odpowiedzi będą pozytywne dla moich warunków to już kładę kasę... :D

Link to post
Share on other sites

@Lewarek:

Tłumik

Strzelam się nim wszędzie :)

Do CQB jest super - krótki, składana kolba, dobrze się trzyma. Myślę, że kiedy będzie miał tłumik na stałe też nie będzie to problemem, właśnie dzięki składanej kolbie.

 

W lesie radził sobie kiepsko, dopóki nie skróciłem magazynków. teraz miodzio - można sie kłaść, turlać, czółgać taczyć itd. To był w zasadzie największy problem. Lufa, która wystaje 2 cm od body też nie jest idealna na las, ale da sie przeżyć. Ja zakładam tłumik i będzie perfect.

 

Jeśli chcesz, to mogę Ci wysłać zdjęcia UMP ze skróconymi magami na maila.

 

Pozdrówka

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

To ja moze odświerze temacik po kilku miesiacach.

 

Po pierwsze - jak tam z niezawodnością i zuzyciem po kolejnych kilku miesiącach. Mieliscie jakieś poważne problemy z UMP poza opisanymi wcześniej.

Po drugie - jak to jest z tymi osiągami w stocku? na WGC piszą 80m/s= gdzies 260 fps, na machinegun piszą 320, gdzie indziej 300. Ktoś ma pojęcie jak to tak naprawde jest?

 

Kolejne pytanko - co do magazynka. na Mg piszą, ze dają magazynek 70 kulek, ale lowcapy sprzedają na 50. Jak to jest?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Przez UMP przeleciało ok 20 000 kulek i zero problemów (oprócz zsuniętej uszczelki na głowicy tłoka, czasem podwójnych kulek, ale to problem pierwszej "edycji" i troszeczkę za luźno chodzącej regulacji hu, ale o tym wspominałem wcześniej).

 

Konstrukcja pancerna - przywaliłem nim ostro kilka razy o parapet/beton/sciane itd i nic się nie popsuło ani ułamało.

 

Prędkość kulki to 300-305fps mierzone na chrono. Szybkostrzelność 16bb/s.

 

Magazynek mieści ok 65 kulek. Jeśli chcesz, to mam do sprzedania jeden krótki (prawie 2x krótszy), którty mieści 63 kulki i umożliwia strzelowanie w pozycji leżącej.

 

pozdrawiam,

Gallain

 

[ Dodano: Czw 12 Paź, 2006 ]

Trochę odświeżę temat.

 

Po ok 40 000 kulek zaczął mnie wnerwiać problem podwójnego strzału na semi :) Postanowiłem to naprawić. Aby być pewnym, chę wymienić:

- popychacz na inny

- anti-reversal

- gumkę wraz z dystanserem

- lufę na jakiegoś stocka np CA

- może zębatkę tłokową na taką, co ma 4 zęby przeciwpowrotne

 

Jeśli ktoś pozbył się tego problemu wymieniając mniej rzeczy niż ja napisałem, to będę wdzięczny za wskazówkę, bo nie lubie niepotrzebnie wydawać pieniędzy :)

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

 

Wie ktoś może gdzie można w Polsce dostać dyszę, popychacz i ewentualnie komorę hop-up do UMP??

Może pasują od jakiś innych replik??

 

Asgshop twierdzi że dysza od MP5 powinna pasować. Pisałem też do Specshopu ale nie mają tych części i nie wiedzą kiedy będą mieć (jeśli wogóle).

Link to post
Share on other sites
Jeśli ktoś pozbył się tego problemu wymieniając mniej rzeczy niż ja napisałem, to będę wdzięczny za wskazówkę, bo nie lubie niepotrzebnie wydawać pieniędzy

 

Masz popychacz starego(wadliwego) typu z pierwszych serii czy nowy/poprawiony?

 

Ja mam nowy i zero problemów z podwójnymi czy pustymi strzałami(no tydzień temu mały problem się pojawił ale to chyba wina temperatury była i regulacji HU :roll: )

 

Z tego co pamiętam to koleś z forum Arnies uporał się z problemem nawet mimo starego popychacza ale niestety nie pamiętam jak to zrobił(opis był w recenzji „staticzero” a kluczem było chyba smarowanie i precyzyjne zgranie mechanizmów).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ja mam UMP kupione w sierpniu ( a więc nowa seria). Mimo to na semi strzelał tylko podwójnymi kulkami. W moim przypadku nic nie dała nawet zmiana gumki na silikonową.

 

Udało mi się to naprawić bez wymiany czegokolwiek. Poprostu gumkę trzeba było odpowiednio ustwawić.Nałożyłem gumke na lufę i lufę na tyle ile się da wepchnąłem do komory hop-up, tak żeby hop-up działał prawidłowo. Standardowo jest ona trochę luźniej osadzona.

 

W moim przypadku to pomogło, i działa jak należy, oprócz problemu o którym pisałem w innym poście (pierwsze kulki z maga lecą słabo).

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Co do wytrzymałości materiału z którego jest zrobiona replika.

 

Dzisiejsza strzelanka, lekki mróz. Biegłem no i upadłem. UMP upadło na beton (cały czas trzymałem w ręce, nie wypuściłem) uderząjąc podstawą magazynka (włożonego) z dość dużą siłą.

 

Skutki (sory za jakość zdj ęć):

 

1) Magazynek:

 

http://img59.imageshack.us/my.php?image=obraz0166fl3.jpg

 

kołek trzymający magazynek w kupie

 

http://img300.imageshack.us/my.php?image=obraz0168yx5.jpg

jak widać troche pokrzywiony

 

 

2) Część na której trzymała się szyna (nie uderzyłem w szynę czy tą cześć, uderzyłem TYLKO w magazynek). Na szynie była zamocowana latarka Walther Tactical.

 

 

http://img300.imageshack.us/my.php?image=obraz0167qe9.jpg

 

Uszkodzenia tylko kosmetyczne, do naprawienia.

Magazynek podaje kulki, a UMP strzela jak strzelało.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...