Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytania Classic Army - M15A4 Rifle Sportline


Recommended Posts

Witam . Piszą gdyż chcę zacząć moją przygodę z ASG i poszukuje karabinu . Jest to podstawa więc chciałbym wybrać jak najlepiej. Interesuje mnie wyłącznie M15A4 albo M16 któraś z wersji (oczywiście z długą lufą ) . Niestety nie posiadam dużych nakładów pieniężnych :p Przeszukałem masę sklepów i repliki te (dobre jak rozumiem ) zaczynają się po 1000 zł . Jednak znalazłem to M15A4 . Rozumiem że może nie jest to ideał ale chciałbym popytać o opinie . Baterie i jakieś tam części zawsze można z czasem wymienić.

 

Dziękuje.

 

Pozdrawiam Kowal.

Edited by Kowalzor
Link to post
Share on other sites

Często repliki emek za 1000zł nie są ideałami, to o czym piszesz to syfny plastikowy syf (oczywiście gearbox metalowy ale w najłabszej konfiguracji uniemożliwiającej tuning jeśli nie wymienisz praktycznie wszystkiego).

Jedna z najbardziej niepolecanych replik.

Link to post
Share on other sites

Cześć.

1. Po pierwsze, ABSOLUTNIE nie ten sklep. Jest cały temat o tych oszustach.

2. Za cenę nowego CA w wersji sportline masz o niebo lepsze repliki chociażby w komisie WMASG. Za 400-500 zł można tu kupić ciekawe rzeczy.

3. Wersja sportline nijak się ma do "normalnych" CA. Wiem, bo mam dwie (nową CA90 TR i kupioną przez WMASG M15A4) i miałem możliwość porównania z plastikami. W zasadzie wszystko do wymiany, a jak osiągniesz standard zwykłego CA i podliczysz pieniądze na części, to załamka.

Powodzenia,

Norbert

Link to post
Share on other sites

W komisie jest tylko to Link wszystko fajnie ale jakiś poobijany , chyba ma nawet taśmę ma na lufie . Może macie jakieś sklepy godne polecenia jeszcze? po za tymi podanymi na stronie bo tam przejrzałem wszystkie i nie ma tam w cenie 600-650 zł M16 . Popatrzyłem tutaj na forum i znalazłem to Link , nie jest to niestety M16 ale co o nim sądzicie ?

Słyszałem że firma O nazwie Tokyo Marui robiła takie repliki ale nie mogę znaleźć chyba już wycofali ;/

Link to post
Share on other sites

Proponowałbym Ci wybrać coś z tych (pierwszy ma body z plastiku, drugi z metalu):

 

http://www.gunfire.pl/search.php?filter_producer=1190710588&filter_price=&filter_text=+

 

LUB

 

znaleźć jakąś eMkę od JG nowej generacji

 

LUB

 

poszukać opinii na tym forum o replikach firmy Asia Electric Gun / Asia Electric Guns, bo na przykład to: http://www.gunfire.pl/product-pol-1152194390-SR15-Carbine-.html wygląda interesująco.

 

I na przyszłość: m15 to nazwa używana z nieznanych mi powodów przez firmę Classic Army na określenie m16. Normalnie m15 to lekki karabin maszynowy z konstrukcją opartą na karabinie m14. Jak wpadnie tu pasjonat karabinów Stonera, to może rozwinąć lub poprawić to, co napisałem :D

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

EDIT: dboys/boyi bym omijał szerokim łukiem, mam z nimi złe doświadczenia (np. "metalowa" szyna RIS która została komuś w ręku po prostu podczas biegu z repliką)

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

1. CA to największy syf jaki kiedykolwiek w życiu "używałem" (jeśli godzine strzelania z tego czegoś można nazwać używaniem). Jeśli droższe wersje replik CA można chociaż kupić na części, to w serii Sportline nawet śrubki są syfne (gwinty się błyskawicznie wyrabiają). Znam też 2 osoby które zniechęciły się do airsoftu właśnie przez wyrzucenie pieniędzy w błoto na tą replikę.

 

2 Jeśli chcesz kupić M4 to tylko firm JG, P&J lub w ostateczności DBoys (jeśli replik poprzednich firm nie znajdziesz). Omijaj szerokim łukiem wypociny firmy APS, po CA bardziej syfnych emek nie znajdziesz.

 

3. Jeśli chcesz kupić M16 to najtańszą ofertą będzie jak narazie tylko TO: http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/sr4a3_src_gen_iii-2146.html

I oczywiście dolicz jeszcze 100zł na akumulator i 30zł na najzwyklejszą ładowarkę. Ale warto pozbierać na coś dobrego niż kupować byle co i być niezadowolonym ;)

Link to post
Share on other sites

Najlepszą opcją jest zakup modelarskiego pakietu LiPo (ok. 70zł co jest małą ceną w porównaniu z 200zł za PORZĄDNY pakiet NiMH) i do tego najtańsza dobra ładowarka modelarska czyli Imax B6 albo Turnigy Accucell 6 (da się kupić za jakieś 130-150zł).

 

Możliwe, że kwota, o której piszę wydaje Ci się wysoka, jednak za tą cenę masz niezawodne zasilanie repliki niezależnie od temperatury (NiMH źle działają w niskich temperaturach, bardzo spada wydajność prądowa). Jeżeli masz kolegów również zajmujących się ASG, złóż się z nimi na ładowarkę. Pozwoli to pakietom wszystkich osób pożyć dużo dłużej. Dobre LiPo ładowane podanymi przeze mnie ładowarkami to wydatek raz na bardzo długo, myślę, że 3 lata to minimum, powinno działać dużo dłużej.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

EDIT: polecam baterie ze sklepu defcon.com.pl jest to obecnie jeden z niewielu sklepów ASG sprzedających prawdziwe modelarskie LiPo a nie syf przeznaczony do ASG. Najtaniej i najlepiej będzie, jak znajdziesz na allegro kogoś sprzedającego i ładowarkę i pakiety, raz zapłacisz za przesyłkę i prawdopodobnie będziesz mógł poprosić o ewentualnie dorobienie odpowiedniej wtyczki do baterii itp.

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

Vault13 - "rewelacyjna" recenzja jak na godzinnego użytkownika :) Nie wiadomo, co dostałeś, w jakim stanie, jakiej wersji, etc., ale autorytatywnie tu ogłaszasz, że CA to największy syf :) Rozweselasz mnie bardzo, choć tak poważnie i tak rzeczowo mówisz ;) A mówisz o CA, czy o sportline i o jakim modelu, jak i ile użytkowanym, czy tak ogólnie refleksje nad światem? Bo jeśli ogólnie, to gadasz bzdury. Nie wiesz, zapytaj. Nie wiesz, nie doradzaj. Godzinę strzelał z nie-wiadomo-czego i udziela rad... Jezu...

 

Kowalzor - rzucenie uwagi, że "można kupić" nie znaczy, że jest tam i leży i już czeka. Bazar jest aktualizowany dosłownie co chwilę. Najgorsze, co możesz zrobić przy zakupie, to przypał. Jeżeli tak, to faktycznie posłuchaj kolegów i kup coś nowego w sklepie. Masz na WMASG zakładkę sklepy - możesz wybrać. Ja osobiście polecam Zbrojownię, Specshop i Capri, ale w tym ostatnim jest drożej.

 

Pozdrawiam,

Norbert

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...