Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki karabinek do 400 i na co zwracać uwagę


Recommended Posts

Witam :) Jak nazwa główna też jestem zielony i staram się nieco zorientować przed zakupem pierwszego karabinka, na co faktycznie zwrócić uwagę :] gear box(metal, plastik) v2 v3, rodzaj sprężyny, FPS, hop up ( :)?? ) :excl: , firma (pewnie w tej cenie to same chińczyki będą), ale które są najmniej awaryjne lub praktycznie wcale :]

No i korzystając z Waszego stażu w ASG przykładowe modele na chwilkę obecną od których spokojnie warto zacząć :icon_idea:

Link to post
Share on other sites

Do 400zł Cyma 028, wersja dowolna, procz S, w ktorej znalowa kolba szybko sie uszkadza.

 

Nie patrz nawet na repliki z plastikowymi gearboxami, dalej nia rzucisz niz strzelisz.

 

Hop-up w CM.028 jest regulowany, czyli taki jak powinien byc.

 

360 FPS to wystarczajaco, dadza Ci one dobry zasieg.

 

Jezeli nie chcesz AK to poszukaj jeszcze G36 firmy JG. W tym przedziale cenowym najlepsze.

 

Pozdrawiam, G^.

Edited by Graven
Link to post
Share on other sites

Jak koledzy Graven i CarokPl w tej cenie cymy (AK) lub giety (G36) od JG tej cenie najlepsze, chyba że dorwiesz coś używanego, ale dla nowego lepsza nowa replika, bo jak w używanej coś padnie to już będziesz płacił za serwis. Ewentualnie poczekaj dozbieraj i kup coś droższego np. również cymę, ale wersje z metalowym body. Wszystko masz u krakmanów (taiwangun.com) ;) Ewentualnie G36 jest na gunfire.pl. A na stronę airsoftxtreme.pl nawet nie zaglądaj nie ma sensu. Kłamcy i złodzieje :P Dla twojego dobra omijaj ten sklep.

 

Pozdrawiam, Turas ;)

Link to post
Share on other sites

I dobra ochrona oczu!

 

Nie, żadne chińskie gogle ani okulary się nie nadadzą (nic z Taiwanguna).

 

Polecane gogle i okulary są firm Bolle, ESS i, ewentualnie, Uvex. Przy doborze ochrony oczu trzeba zwrócić uwagę, jakie ma ona atesty, gdyż wszystkie podane przeze mnie firmy produkują też gogle i okulary przeciwsłoneczne itp, nie ochronne. Po zakupie ochrony oczu ZAWSZE należy ją sprawdzić kilkakrotnym strzałem w różne miejsca szybki i oprawek z najmocniejszej dostępnej repliki z ok. 30cm.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

No i nieco światła zostało rzucone na sprawę :icon_biggrin: Dzięki za odpowiedzi :] Tak już mą uwagę zaczął przykuwać model g36 http://gunfire.pl/product-pol-1152194352-G36C-.html

aczkolwiek rozbieżność cenowa ogromna przy tym modelu(ten najtańszy) pewnie uzależniona od jakiś parametrów. Czy cena która wystawili jest adekwatna do tego własnie produktu :excl: hehe ;) czy są jeszcze może jakieś inne karabinki nieco na wzór tego bądź podobne na które warto zwrócić uwagę?? :blush: Może ze trzy solidne firmy produkujące ów karabinki ?? to tak naprzód trochę :icon_idea:

 

P.s. na odpowiednie gogle też zwrócę uwagę :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Asia Electrik Guns czy jak tam im, ponoć robi AEGi na częściach od Cymy i JG, aczkolwiek macałem ich kilka replik i szczerze nie polecam. To się coś zacinało to coś nie można było itd. G36 ma rozbieżność cenową przez swoją długość. Każda jest innej długości i dlatego. Jest tam wykorzystany dłuższy uchwyt lufowy, dłuższa lufa wewnętrzna i zewnętrzna przez co wychodzi drożej, a najdłuższy model ma dodatkowo dwójnóg zintegrowany. Dlatego tak różni się cenowo. Parametry te same ew. kilka FPSów się różni przez długość lufy. I to wszystko ;)

 

Pozdrawiam, Turas ;)

Link to post
Share on other sites

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_reviews_info.php?products_id=1596&reviews_id=703

pierwszy koment o tej replice jaki znalazłem, niby kompetentny.

 

osobiście nie kombinowałbym i kupił najbardziej pewną replikę- cm028

ewentualnie wszystkie wytwory typu cm031b,d,c itd.

co do kolby w 's' to trzeba na nią cholernie uważac - znajomemu trzyma ona od ponad półtorej roku (i także bezproblemowo strzela) ale zatrzask kolby jest mało wytrzymały, replika wisiala kilka dni na pasie nośnym, grawitacja ściągnęła kolbę w dół, sama się rozłożyła. :blink:

Edited by t0m3k
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc :) teraz pozostaje tylko wyszperanie najkorzystniejszej oferty i na początek powinno być dobrze :icon_biggrin: , widzę że później lekko ponad 1000 dzików trzeba by wydać już na konkrety :cool: ostro

 

p.s. jeszcze tak latając między sklepami internetowymi zauważyłem cosik takiego w cenie też do 400 - SVD Dragunow, warto może popykać czymś takim. Zdaję sobie sprawę że krótka, długa i snajperka to różne rodzaje broni i każda z nich daje specyficzne doznania :wink: chodzi mi bardzie czy w tej cenie ten model nie okazałby się kanałem hehe :]

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, nie bawiłem się Dragunovem, w ogóle kto wyprodukował ten SVD, który masz na myśli? Moim zdaniem kup szturmiaka, pobaw się jak Cię wciągnie to już zastanów się za kogo chcesz robić w twoi team'ie :P Ja kupiłem M4 SO na początek, krótki szturmiak, wciągnęło mnie i teraz już z chinczyka zostało body i metalowy szkielet gearboxa a reszta wymieniona :P Teraz przedłużam ją dodatkowo i będzie gites ;) Zrób jak uważaj, ale na początek nie wydaj za wiele i pamiętaj o czym Ci mówiliśmy prędzej ;)

 

Pozdrawiam, Turas ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz na myśli SVD firmy A&K okazałby się. Zaczynając od tego, że jest to replika sprężynowa i "dźwignia przeładowania" znajduje się po prawej stronie, co zmusza ze ściągnięcia ręki ze spustu w celu przeładowania. Kwestia osiągów/tuningu też nie zachwyca. Zapraszam do szukajki, jestem pewien, że znajdziesz ponad stu stronicowy temat o tej replice.

Link to post
Share on other sites

Oki przyjołem. W takim razie skupie się jednak na g36 od JG czyli tzw.giety tak jak pisaliście :) Najtańszą znalazłem za około 440zł więc prawie się zmieściłem i zobaczymy co z tego dalej będzie ;] Jeszcze jedno pytanko, czy miejsce zakupu ma ogromny wpływ na ewentualny późniejszy serwis?? Jak tak to z jakich najlepiej stronek korzystać tj.firm ASG ??

 

http://redberet.istore.pl/pl/jg-hampk-g36-c-g608.html?partner=1984 ,a to link do tej giety :)

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

swietne to jest, ale w cenie 400 zl ?

 

 

Niestetymusiałem podbić do 550 ale warto było :] z Waszych sugestii i czytanek na forum ciężko byłoby wybrać cosik sensownego do 400 (praktycznie wybór był znikomy), parę tylko sztuk do reszty trzeba by było co chwilę pewnie dokładać z tego co czytałem. A i najważniejsze, jak zaczynałem temat nie było jeszcze cm003-tzn nie słyszałem o niej no i zaczęła nagle robić furorę (tak oczywiście w jej przedziale)

 

Aczkolwiek pojawił się kolejny problem,a mianowicie kolimator - ten powyżej wydaje się być ok tyle że około 230 trzeba mieć a ja wolałbym zamknąć ten temat do 150, więc dalej szukam :)

Link to post
Share on other sites

Po co ci kolimator ?

 

 

pisząc powyżej miałem na myśli inny temat :]

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/109273-cyma-g36c-cm003/page__st__180__gopid__1575007#entry1575007

 

a po co mi kolimator :zastanawia: ?? po pierwsze jako gadżet czyt.dodatek :cool: , a po drugie by celowanie do celu (jakikolwiek by to nie był) z 20-35 metrów było chociaż możliwe :blush: i żebym miał większe prawdopodobieństwo że trafię ;)

jak jestem w błędzie to mnie sprostujcie :)

 

Jak chcesz strzelać się w lesie, to go sobie odpuść,i kup lepsze gugle, albo gume i/lub prece.

 

na strzelankę w lesie pewnie też przyjdzie czas a co do reszty to pewnie postaram się na dniach coś w tym temacie zrobić. Czy taki zielony człowiek jak ja jest w stanie sam wymienić gumkę i preckę ??

 

A i jeszcze jedno skoro poruszyliśmy już tu ten temat, a mianowicie jaką gumkę byście polecili?? (systema) i jaką preckę tj średnica(6.01, 6.03, 6.04) jaka firma??

 

 

 

 

 

Aż mnie palec świerzbi żeby ten "post" posłać do kosza. Ale daję szansę na poprawienie błędów. Rażących.

Arend

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...