Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polski eBay


Recommended Posts

Juz niedlugo allegro bedzie mialo konkurencje :)

 

http://www.in4.pl/komentarze.htm?kbt=N&news_id=6213

 

eBay zamierza wejść na rynek w środkowo-wschodniej Europie, jako pierwszą placówkę w tym rejonie obrał Polskę. Trwa już nabór pracowników do nowo otwartego biura w Warszawie. Pojawienie się eBay, na pewno wniesie sporo zmian we wpływach na polskim rynku. Spodziewać się można również walki z obecnym monopolistą - Allegro: o użytkowników, sferę wpływów i ogromne dochody z reklamy.  

 

Pierwszy krok w stronę ekspansji na tym terenie wykonał eBay, następne portale takie jak Yahoo!, czy sklep Amazon.com , na pewno również mają to w planach, zwłaszcza że przewidywane na ten rok dochody z samej reklamy internetowej, to niebagatelna suma 90 - 110 mln zł

Link to post
Share on other sites

Nie ma co sie tak sieszyć. Jak e-bay wejdzie to wejdą tam też osoby z Allegro... i w niedlugim czasie będzie komplecik... I e-bay bedzie tez powoli zchodzic na psy... Mareczek na pewno też przejdzie, i powystawia te wszystkie "Najlepsze ASG w historii", a na jego "pasje" nabierze sie duzo młodych maniaków... To moje zdanie na ten temat... :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Tak super, ze jest tylko ciekawe kiedy bendzie PayPal.Jak pisałem do centrali PayPal'a z 2 miechy temu mowili ze nie maja narazie w planach uruchamiac PayPal'a w Polsce. Dzis tez napisałem maila w tej sprawie i czekam na odp.

Pozdrawiam Rumi

Link to post
Share on other sites

Jak na razie jest kichowo...

 

- potworne czasy ladowania

- bledy w wyswietlaniu aukcji z poza Polski

- aukcje wystawione w polskim ebayu nie sa widoczne, gdy krozysta sie z serwisow zagranicznych

- bardzo slaba lista kategorii

 

Wejdzcie sobie na www.ebay.com i zjedzcie na sam dol. Jest tam lista zagranicznych oddzialow ebay. Polski nie ma :twisted:

Link to post
Share on other sites

Dajcie chlopakom sie rozwinac :) a dostaliscie maila od nich z tym

 

"Wystawianie przedmiotów na witrynie eBay.pl jest całkowicie darmowe

 

Zerowa opłata za standardowe wystawienie przedmiotu

Zerowa prowizja od ceny końcowej wystawionego przedmiotu

Zerowa opłata za używanie opcji dodatkowych (feature fee)

"

Link to post
Share on other sites

Dostałem odpowiedz

Dear Mike Witych,

 

Thank you for contacting PayPal. I am sorry to hear about this situation,

and understand your frustration and concern over the issue.

 

We sincerely appreciate your interest in becoming a PayPal member.

Unfortunately, we are not yet providing services for the country in

question. Establishing our service in each new country or territory

involves complex changes due to different regulations. We hope to be

expanding our availability, however, due to the complexities of global

expansion, we cannot give a timetable for this. We are working hard and

look forward to expanding our services to additional countries in the

future.

 

Wiec wiem tyle co przed napisaniem maila :) Miejmy nadzieje ze naprwde "they are working hard "

Pozdrawiam Rumi

Link to post
Share on other sites

Bardzo się ciesze.Ogólnie ebay ma bardzo dobre podejście do klienta.Gdy handlowałem troche na ebay'u w USA i UK to na moje pytania odpowiadali w ciągu 12 h.Jednak w sprawie PayPala to szkoda ze jestesmy tak cofnieci.Mam liste kraji w ktorych jest PayPal i troche jestem zdziwiony.Jest tam Turcja i pare krajow europejskich spoza EU.

Miejmy nadzieje ze sie PayPal pojawi sie w tym roku ;)

Pozdrawiam Rumi

Link to post
Share on other sites
Bardzo się ciesze.Ogólnie ebay ma bardzo dobre podejście do klienta.Gdy handlowałem troche na ebay'u w USA i UK to na moje pytania odpowiadali w ciągu 12 h.Jednak w sprawie PayPala to szkoda ze jestesmy tak cofnieci.Mam liste kraji w ktorych jest PayPal i troche jestem zdziwiony.Jest tam Turcja i pare krajow europejskich spoza EU.

Miejmy nadzieje ze sie PayPal pojawi sie w tym roku ;)

Pozdrawiam Rumi

 

http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=now...owinki,10,19436

Z innej beczki: Kogo lubią internauci?

Firma Envisional przygotowała ranking najsilniejszych marek internetu. Zwyciężyła rozpoczynająca właśnie działalność w Polsce firma aukcyjna eBay.

 

Z badań wynika, że najważniejsze marki internetu to Microsoft, Google, Yahoo, Sony i HP. Dla analityków Envisional ta klasyfikacja była jednak punktem wyjścia do analizy wizerunku poszczególnych firm w oczach internautów. Jak nietrudno się domyślić, te dwa zestawienia znacząco się różnią. Microsoft – uznawany za najważniejszą markę – był szósty wśród najgorzej ocenianych firm. Najbardziej negatywne oceny zebrał McDonald’s, wyprzedzając Coca-Colę, sieć supermarketów Wal-Mart, Nestle i Unilever. Najlepiej postrzegane w internecie marki to eBay, HP, Dell, Mini i UPS.

 

„Pod względem wpływu na zachowania konsumenckie internet szybko dogania telewizję. Dlatego wielkie marki nie mogą sobie pozwolić na lekceważenie wizerunku firmy w sieci” – podsumował Ben Coppin, szef Envisional. Internet – także nieoficjalne witryny, takie jak prywatne blogi – coraz częściej mają znaczący udział w dyskusji na temat działalności dużych, międzynarodowych firm. Sieć odgrywa też coraz większy udział w sprzedaży, także dla firm nie związanych bezpośrednio z internetem.

Ciekawe jak u nas wypadloby allegro...

Link to post
Share on other sites
Zarejestrowalem sie u nich w sobote 24 kwietnia i nie dostalem do tej pory maila z kodem aktywacyjnym...

Ja im się nie dziwie. Jakbym otrzymał mail od kogoś z 2005 roku z 24 kwietnia, który byłby sobotą to też bym się bał odpowiedzieć.

 

W celu uniknięcia OT to mój proces rejestracji nie zajął więcej niż 3 minuty.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...